UFO nad Krakowem: 8-9.03.11

Relacje, zdjęcia i doniesienia z kraju.
Awatar użytkownika
Rysiek23
Homo Infranius Alfa
Posty: 3237
Rejestracja: sob cze 02, 2007 11:25 am
Kontakt:

UFO nad Krakowem: 8-9.03.11

Post autor: Rysiek23 »

[ external image ]8 i 9 marca b.r. kilka mieszkanek Krakowa zaobserwowało na niebie klasyczny „latający spodek”...



8 i 9 marca b.r., w godzinach wieczornych, w zachodniej części Krakowa obserwowany był niezidentyfikowany obiekt latający. Jest kilka niezależnych świadków obserwacji obiektu, który według relacji przypominał metaliczny spodek otoczony od dołu rzędem świateł. Wszystkie obserwacje koncentrują się na obszarze zachodniej części miasta i są powiązane z Portem Lotniczym w Balicach.



Jako pierwsza swą obserwację zgłosiła świadek obserwacji z dnia 9 marca. Jak się okazało, była ona jedną z czterech kobiet, które tego dnia widziały obiekt UFO w okolicach Krakowa.



Jak wspomina kobieta, po wyjściu z domu na os. Bronowice Nowe, zauważyła ona przelot obiektu, który znacznie różnił się wyglądem od widywanych często nad lotniskiem w Balicach samolotów. Według jej relacji, obiekt miał kształt spodka otoczonego pierścieniem białego światła, który przeleciał nisko nad ziemią, zmierzając w kierunku Balic. Jak się wkrótce okazało, kilka minut wcześniej podobny obiekt przeleciał nad samochodem innej świadek nad podkrakowskim Kryspinowem. Według relacji, jako pierwsza UFO zauważyła koleżanka jej córki. Obiekt w kształcie spodka, z rzędem punktowych białych świateł, zawisł nad samochodem, po czym zniknął na północy.



Okazało się jednak, że nie była to jedyna obserwacja UFO, jaka w tym czasie miała miejsce nad Krakowem. 8 marca b.r., ok. godziny 21:30 metaliczny spodek otoczony od spodu rzędem czerwonych świateł widziały dwie kobiety zjeżdżające w kierunku Krakowa z drogi A4. Według ich relacji, obiekt wisiał nad drogą nieruchomo i początkowo miał formę jaskrawego światła. Dopiero, gdy auto znalazło się bezpośrednio pod nim świadkowie dostrzegli jego metaliczną strukturę oraz rząd czerwonych świateł. W tym samym czasie obiekt przesunął się na lewo.



W chwili obecnej trwa tworzenie raportu nt. obserwacji zjawiska NOL nad Krakowem. 8 brygada lotnictwa transportowego zaprzeczyła, aby we wspomnianych dniach w pobliżu lotniska w Baliach doszło do jakichkolwiek nadzwyczajnych incydentów.



Relacje kobiet, które obserwowały to zdarzenie, wskazują jednak na coś innego i mimo drobnych różnic w opisie, zdają się mówić o bardzo podobnym obiekcie.



Raport na temat tych wydarzeń zostanie zaprezentowany niebawem. Zwracamy się z prośbą do wszystkich tych osób, które tego w tamtych dniach widziały coś podobnego w Krakowie lub okolicach o przesłanie swych relacji na adres infra@epoczta.pl Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa javascript, żeby go zobaczyć. . Istnieje bowiem duże prawdopodobieństwo, że obiekt z 8 marca mógł być widziany przez więcej osób.



INFRA
Ostatnio zmieniony czw mar 17, 2011 3:24 pm przez Rysiek23, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Newsman
Weteran Infranin
Posty: 1379
Rejestracja: śr wrz 09, 2009 10:17 am
Kontakt:

Re: UFO nad Krakowem: 8-9.03.11

Post autor: Newsman »

Sprawa ciekawa jest... Raport mamy, ale czekamy na małe uzupełnienia. Warto by może przy tej okazji wspomnieć o drugim apelu, który ma Arek. Sprawa z podkarpacia jest nie mniej ciekawa.
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: UFO nad Krakowem: 8-9.03.11

Post autor: azor »

Tak u mnie CE-1 też było nad A 4 w Brzezówce obiekt około 30 m średnicy obserwowany prze kilku niezależnych świadków. W tej chwili mam przeprowadzoną z wczoraj i dziś rejestracje pewnej rodziny która z samochodu zauważyła ten obiekt a nawet znalazła się pod nim. Kolejne rejestracje w sobotę.



Otrzymuję kolejne zgłoszenia z Ropczyc oraz Dębicy.
Awatar użytkownika
Newsman
Weteran Infranin
Posty: 1379
Rejestracja: śr wrz 09, 2009 10:17 am
Kontakt:

Re: UFO nad Krakowem: 8-9.03.11

Post autor: Newsman »

Główne pytanie z tym związane rzeczywiście powinno dotyczyć tego, czego wątek poruszyłeś na wewnętrznym forum, a więc realności teorii przypisującej takim incydentom wojskowe pochodzenie. Innymi słowy, czy wojsko ma środki do tego, żeby po pierwsze tworzyć, a po drugie użytkować takie pojazdy w niebezpiecznych miejscach i w tak dziwny sposób...
Awatar użytkownika
UFOWORLDNEWS
Weteran Infranin
Posty: 1363
Rejestracja: śr sty 28, 2009 2:27 pm
Kontakt:

Re: UFO nad Krakowem: 8-9.03.11

Post autor: UFOWORLDNEWS »

Warto przeczytać raport który ukaże się pewnie niedługo bo jest na co i jest to zadziwiające. ;) Wtedy wszyscy razem będziemy mieszać się w koncepcjach co u licha tam zaszło.
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: UFO nad Krakowem: 8-9.03.11

Post autor: azor »

Powiem Wam, że ja też badając zdarzenie z Brzezówki nie mam bladego pojęcia czym mógł być ten ogromny obiekt teorie o UAV, plus tajne projekty moim zdaniem tutaj wypadają blado ale dla innych jak zawsze jest to jedyny wyjaśnienie. Dis otrzymałem kolejną relacje z Zawady są pewne korelacje uff czeka mnie jeszcze sporo wyjazdów i rozmów ale to jest ufologia właśnie :)



Mój raport jeszcze musi zaczekać.
Awatar użytkownika
Newsman
Weteran Infranin
Posty: 1379
Rejestracja: śr wrz 09, 2009 10:17 am
Kontakt:

Re: UFO nad Krakowem: 8-9.03.11

Post autor: Newsman »

Tak, wyjaśnienie o "wojskowej robocie" też ma swoje granice wytrzymałości. Oczywiście są tacy, co widzą ją wszędzie i już. Nie wiem, czy wam opowiadałem pewną przedziwną historię o polskim ufologu-nieufologu, któremu przekazaliśmy w tamtym roku historię bardzo podobną do opisanych wyżej, tylko że z północnej Polski. Po 10 sekundach, albo podobnym okresie, ów ekspert był w stanie wyczytać z relacji, iż była to: "Bzdura". I tak wyglądał jego "raport" na temat tego wydarzenia. Składał się z 1 słowa, które składało się z kolei z 6 liter. Rekord? Oczywiście takich speców jest więcej. Dla nich wszystko to albo "bzudra" albo "robota wojskowych". Tylko z tych teorii o cudownych maszynach rosną coraz to nowe teorie spiskowe.



PS: M. zbłaznił się do tego stopnia, że grozi ufologom na swym blogu "karabinem". Dobrze, że nie procą... A że pewnie nas czyta, zaapeluje jeszcze raz: "Nie zasłaniaj się wielkimi nazwiskami, bo nie masz z nimi nic wspólnego. Dorośnij i miej swoje zdanie."
Ostatnio zmieniony pt mar 18, 2011 9:09 am przez Newsman, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: UFO nad Krakowem: 8-9.03.11

Post autor: azor »

Pan Fryckowski grozi ''karabinem'' ? To tak nisko już upadł, przecież to karalne. Tak tak pamiętam jak jakiś film z youtube ''wyjaśnił'' w ciągu 5 sekund taki to z niego ''as ufologii''. Ten człowiek na tyle się już skompromitował swoimi głupawymi kłamliwymi występami, że szkoda wałkować tego tematu skoro to czyta powiem tylko chłopie bierz przykład z INFRA lub odejdź i nie czyń burdelu w ufologii !!!



Panowie wczoraj dostałem kolejne obserwacje z Dębicy, Zawady. Jutro rejestruje na miejscu zdarzenia relacje dwóch świadków z Ropczyc co ciekawe oni zauważyli jak z jakiejś części tego obiektu wiszącego nad lasami zostały wyemitowane smugi światła to samo zauważono z Zawady. To będzie duża dokumentacja i praca w terenie. Wysłałem też list z zapytaniami do Dowództwa Sił Powietrznych w Warszawie zobaczmy co odpiszą Port w Jasionce milczy brak odpowiedzi !
Awatar użytkownika
Newsman
Weteran Infranin
Posty: 1379
Rejestracja: śr wrz 09, 2009 10:17 am
Kontakt:

Re: UFO nad Krakowem: 8-9.03.11

Post autor: Newsman »

Niezwykle ciekawe. Przypomina mi to nieco pewną opowieść, o której mówił Grundman. Nie pamiętam już jednak miejsca na chwilę obecną, gdzie do tego doszło. Z niecierpliwością czekamy na raport. Szkoda jeszcze, że nie odezwała się ta pani z Leszna, która widziała tą ciemną plamę na polu. To jest dopiero ciekawa relacja, być może potwierdzająca jakoś wielowymiarowość niektórych z tych obiektów (wyglądało to, jakby to coś zamanifestowało się częściowo).

W ogóle nie wiem Arku, czy zauwazyłeś, ale od pewnego czasu UFO jakby sobie coraz "śmielej" w niektórych miejscach poczyna. Nie wiem, czym to wyjaśnić, natomiast nieco mnie to dziwi - zwróćmy choćby uwagę na pewne przypadki z tamtego roku.
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: UFO nad Krakowem: 8-9.03.11

Post autor: azor »

[quote name='Yan_Volskee' post='82676' date='18 marzec 2011 - 15:47']Niezwykle ciekawe. Przypomina mi to nieco pewną opowieść, o której mówił Grundman. Nie pamiętam już jednak miejsca na chwilę obecną, gdzie do tego doszło. Z niecierpliwością czekamy na raport. Szkoda jeszcze, że nie odezwała się ta pani z Leszna, która widziała tą ciemną plamę na polu. To jest dopiero ciekawa relacja, być może potwierdzająca jakoś wielowymiarowość niektórych z tych obiektów (wyglądało to, jakby to coś zamanifestowało się częściowo).

W ogóle nie wiem Arku, czy zauwazyłeś, ale od pewnego czasu UFO jakby sobie coraz "śmielej" w niektórych miejscach poczyna. Nie wiem, czym to wyjaśnić, natomiast nieco mnie to dziwi - zwróćmy choćby uwagę na pewne przypadki z tamtego roku.[/quote]



Tak szkoda że sprawa z Leszna utknęła no chyba ze to podpucha pana FM po nim takich rzeczy należy się spodziewać.to prowokator. Tak obserwacje jakie było w 2010 oraz 2011 są kopią zdarzeń z lat 80 siątych oczywiście nie na taką skalę jak niegdyś. Gdyby sprawa z Leszna okazała się prawdą to faktycznie można zaryzykować takie twierdzenie.



Ostatnio UFO jest obserwowane nad drogami czy autostradami jak niegdyś ;)





Przed chwilą otrzymałem odpowiedź z portu lotniczego w Jasionce moje przypuszczenia sie potwierdziły ;)



Dlatego Pantanal INFRA i niezależni badacze są alternatywą na ten obecny gniot KKK :rolleyes:
Ostatnio zmieniony pt mar 18, 2011 5:45 pm przez azor, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „OBSERWACJE Z POLSKI”