Wimany - czyli latające pojazdy starożytnych

Paleoastronautyka, tajemnicze odkrycia, niezwykłe dokonania starożytnych i ciągnące się za nimi pytanie, czy naszych przodków odwiedzili przybysze z kosmosu?
Awatar użytkownika
Rysiek23
Homo Infranius Alfa
Posty: 3237
Rejestracja: sob cze 02, 2007 11:25 am
Kontakt:

Wimany - czyli latające pojazdy starożytnych

Post autor: Rysiek23 »

[ external image ]Sanskryckie teksty opisują wiele rodzajów latających machin zwanych wimanami, używanych przez starożytnych zarówno jako machiny wojenne, jak i transportowe. Wielu autorów widziało w tych relacjach dowód na to, iż starożytni mieszkańcy Indii zaczerpnęli skądś wizję kompleksowych machin latających o niezwykłych właściwościach. Wimany, przedstawiane w sposób zdumiewająco podobny do dzisiejszych samolotów, potrafiły bowiem nie tylko zawisać w locie, ale również stawać się niewidzialnymi czy niszczyć wrogów przy pomocy potężnej broni.



WIĘCEJ W SERWISIE INFRA
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: Wimany - czyli latające pojazdy starożytnych

Post autor: azor »

Świetny i bardzo ciekawy tekst pamiętam jak w 1995-96 roku zacząłem o tym czytać to były moje pierwsze chwile z paleoastronautyką. Tutaj szczegóły budowy wiman są wręcz porażające w porównaniu analogicznym z UFO. To dobre dla sceptyków ;)
Awatar użytkownika
CanisLupus
Infrańczyk
Posty: 124
Rejestracja: ndz sty 10, 2010 10:25 am
Kontakt:

Re: Wimany - czyli latające pojazdy starożytnych

Post autor: CanisLupus »

[quote name='Pantanal' post='82732' date='19 marzec 2011 - 17:46']Sens ma to, że Hindusi tworza sobie latające maszyny, w których poruszają się bogowie. Jednak po co komu opisy tych maszyn (choć są jeszcze do zaakceptowania w ramach pism religijnych) lub, co najdziwniejsze, podręczniki ich pilotowania. Tworzenie takich dzieł nie ma żadnego znaczenia religijnego czy metafizycznego. Co więcej, nie są to też zawsze szczegóły najdokładniejsze, więc można wysnuć wniosek, że informacje te mogły pochodzić ze znacznie wczesniejszych źródeł, a po drodze przejść sporą obróbkę.[/quote]



Momentami podziwiam twoj sceptyzm :D
spacemaster92
Full Active
Posty: 544
Rejestracja: sob paź 04, 2008 10:07 am
Kontakt:

Re: Wimany - czyli latające pojazdy starożytnych

Post autor: spacemaster92 »

Bardzo ciekawie i fajnie się czyta teksty o takich mitycznych pojazdach. Ale są dla mnie mało prawdopodobne. Spróbujcie sobie wyobrazić taką wojnę starożytną. Po ziemi latają sobie ludziki z mieczami i łukami chociaż nie wiem czy 6000 lat p.n.e. już posiadali łuki. No i biegają, walczą, a nad nimi latają wimany różnych rozmiarów. No tak na "zdrowy" rozum nie mogę sobie tego wyobrazić. Jest to niemożliwe. Jak by to była prawda to czemu nie używano czegoś takiego w średniowieczu, renesansie, oświeceniu?? Skoro są takie szczegółowe schematy budowy i działania tych maszyn dlaczego nikt ich jeszcze nie zbudował chociażby dla potwierdzenia mitu.
Czy wiesz że tylko jedno naciśnięcie guzika może przekreślić 10 000 lat ludzkiej cywilizacji ? A to ...będzie dopiero początek końca .


"Laa shay'a waqi'un mutlaq bale kul'un mumkin"
 
"Jedno ziarenko ryżu może przechylić szale. Jeden człowiek może odmienić losy całego świata"
Pszebżydły ófok
Infrańczyk
Posty: 133
Rejestracja: ndz paź 31, 2010 11:44 am
Kontakt:

Re: Wimany - czyli latające pojazdy starożytnych

Post autor: Pszebżydły ófok »

Fajnie,fajnie.Tylko,że takie wimany powinny być ogromnymi i skomplikowanymi kupami żelastwa.I w takim razie dlaczego nie został po nich najmniejszy ślad,nie mówiąc nawet o miejscach ich produkcji.To wszystko wymaga precyzji,wysokiej techniki i dużej ilości ludzi.I to wszystko miało najzwyczajniej zniknąć ?
Awatar użytkownika
CanisLupus
Infrańczyk
Posty: 124
Rejestracja: ndz sty 10, 2010 10:25 am
Kontakt:

Re: Wimany - czyli latające pojazdy starożytnych

Post autor: CanisLupus »

A może są zapiski jakichs jasnowidzów czy cos w tym stylu. Moze oni to wdzieli w wizjach
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: Wimany - czyli latające pojazdy starożytnych

Post autor: azor »

[quote name='Pszebżydły ófok' post='82753' date='19 marzec 2011 - 20:50']Fajnie,fajnie.Tylko,że takie wimany powinny być ogromnymi i skomplikowanymi kupami żelastwa.I w takim razie dlaczego nie został po nich najmniejszy ślad,nie mówiąc nawet o miejscach ich produkcji.To wszystko wymaga precyzji,wysokiej techniki i dużej ilości ludzi.I to wszystko miało najzwyczajniej zniknąć ?[/quote]





Oczywiście że tak ile tworzywa sztuczne, stopy metali czy żelbeton wytrzymają 500-1000 lat z tego co wiem a to było tysiące lat dal mnie te opisy to bardzo mocny dowód nie są to opisy sprzed 1939 ale sprzed tysięcy lat. Albo dawniej na Ziemi istniała cywilizacja bardziej rozwinięta od naszej, albo ''goście'' ?
Pszebżydły ófok
Infrańczyk
Posty: 133
Rejestracja: ndz paź 31, 2010 11:44 am
Kontakt:

Re: Wimany - czyli latające pojazdy starożytnych

Post autor: Pszebżydły ófok »

Nie jestem taki pewien.Kości dinozaurów i inne skamieliny przetrwały dziesiątki milionów lat a tu nawet żadnego śladu.
Ostatnio zmieniony sob mar 19, 2011 9:27 pm przez Pszebżydły ófok, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: Wimany - czyli latające pojazdy starożytnych

Post autor: azor »

Kości mają skład rozkładu bardzo długi czas, nie wspominam o pewnym mieście sprzed kilku tys. lat gdzie szczątki ludzkie oraz resztki budowli nosiło znamiona ''stopienia' 'i napromieniowania nie pamiętam nazwy miasta. Oprócz wiman stare sanskryty opisywały dosłownie wojny atomowe ich skutki i wygląd. Ciekawy komentarz na ten temat powiedział ''ojciec atomu'' Robert Oppenheimer tuż po pierwszym próbnym wybuchu atomowym ;)
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: Wimany - czyli latające pojazdy starożytnych

Post autor: azor »

Dzięks ;) tak Mohendżo Daro poszukam jakiś fotek
ODPOWIEDZ

Wróć do „STAROŻYTNI ASTRONAUCI”