Cywilizacja neandertalczyków

Tajemnice zaginionych cywilizacji i zagadki współczesności. Kontrowersyjne odkrycia, hipotezy i rzeczy, o których milczą podręczniki
Awatar użytkownika
observator
Infranin
Posty: 272
Rejestracja: śr mar 07, 2012 2:35 pm
Kontakt:

Re: Cywilizacja neandertalczyków

Post autor: observator »

Wie ktoś może ile w sumie znaleziono na świecie osobników neandertalczyka? Nie istotne czy kompletnych.
Awatar użytkownika
Rysiek23
Homo Infranius Alfa
Posty: 3237
Rejestracja: sob cze 02, 2007 11:25 am
Kontakt:

Re: Cywilizacja neandertalczyków

Post autor: Rysiek23 »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="observator" data-cid="112163" data-time="1391760547">Wie ktoś może ile w sumie znaleziono na świecie osobników neandertalczyka? Nie istotne czy kompletnych.</blockquote> Oficjalnie mówi się o w sumie bodaj 400 osobnikach.
Arek1991
Początkujący
Posty: 23
Rejestracja: pn lut 03, 2014 6:54 pm

Re: Cywilizacja neandertalczyków

Post autor: Arek1991 »

I dodatkowo przebadano ich DNA. Mamy kompletne DNA neandertalczyka. Po porównaniu z naszym wyszło, że odzieczyliśmy po nich blond włosy i jasną karnację skóry.
Awatar użytkownika
Arek 1973
Homo Infranius Alfa
Posty: 2940
Rejestracja: śr paź 29, 2008 6:13 am
Kontakt:

Re: Cywilizacja neandertalczyków

Post autor: Arek 1973 »

Neandertalczycy żyli mniej więcej w tym samym czasie co   homo  sapiens, tylko że N. żyli w Europie a  ci drudzy w Afryce. ale czy byli bardziej zaawansowani?Posiadali włócznie, ostrymi kamieniami rozdzielali mięso, krzemieniami posługiwano się ogólnie do wszystkiego, w póżniejszej epoce prawdopodobnie kawałki krzemienia wykorzystywano jako grot włóczni.Za to pewne jest że używali wykałaczek , a także że za pomocą kleju uzyskanego  przez destylację kory brzozowej wklejano kawałki krzemienia w  drewniane rękojeści, (pierwsze noże).Prawdopodobnie nosili ubrania, ale nie znaleziono na razie nigdzie  igeł, tak jak np: znaleziono przy człowieku  z Cro-Magnon,W Francji znaleziono narzędzia  z kości jelenia.To tyle co wykopano i przypisano narzędziom Neandertalczyka. Nie musieli być pierwszymi obserwatorami nieba jak sugeruje Gooch,każda jedna rasa która była już w  stanie myśleć patrzyła w niebo ,,,,a z czasem wysuwano swoje wnioski
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
 
<a href="https://www.facebook.com/arek.czaja">ht ... k.czaja</a>
Arek1991
Początkujący
Posty: 23
Rejestracja: pn lut 03, 2014 6:54 pm

Re: Cywilizacja neandertalczyków

Post autor: Arek1991 »

A co jeśli zbudowali potężną cywilizacje, która upadła.
Awatar użytkownika
Arek 1973
Homo Infranius Alfa
Posty: 2940
Rejestracja: śr paź 29, 2008 6:13 am
Kontakt:

Re: Cywilizacja neandertalczyków

Post autor: Arek 1973 »

Są wskazówki na miejsce zamieszkania (przebywania) takiej potężnej cywilizacji?
Ostatnio zmieniony pn lut 24, 2014 9:03 am przez Arek 1973, łącznie zmieniany 1 raz.
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
 
<a href="https://www.facebook.com/arek.czaja">ht ... k.czaja</a>
Awatar użytkownika
Triglav
Infrzak
Posty: 38
Rejestracja: czw lis 21, 2013 11:59 pm

Re: Cywilizacja neandertalczyków

Post autor: Triglav »

A ja tak impertynencko wspomnę że jest dostępna za grosze "trylogia" Neadertalska Paralaksa Sawyera, traktująca właśnie o jego wizji społeczeństwa neandertalskiego.
Awatar użytkownika
Arek 1973
Homo Infranius Alfa
Posty: 2940
Rejestracja: śr paź 29, 2008 6:13 am
Kontakt:

Re: Cywilizacja neandertalczyków

Post autor: Arek 1973 »

Nie znam tej trylogii, więc nie mogę się wypowiedzieć
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
 
<a href="https://www.facebook.com/arek.czaja">ht ... k.czaja</a>
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAGADKI HISTORII”