Zahi Hawass w więzieniu.

Nowe znaleziska i hipotezy, o których nie zawsze mówi się głośno...
Awatar użytkownika
revolt
Infrańczyk
Posty: 112
Rejestracja: wt cze 17, 2008 7:00 am
Kontakt:

Zahi Hawass w więzieniu.

Post autor: revolt »

"Dr Zahi Hawass w więzieniu.



Mało znany skutek egipskiej rewolucji: dr Zahi Hawass, został pozbawiony posady ministra starożytności i kustosza Gizy. Skazano go na rok więzienia z jakiegoś dętego oskarżenia (nie wykonanie decyzji administracyjnej w sporze o własność ziemi pomiędzy ministerstwem a osobą fizyczną). To prawdziwy koniec epoki!



Dlaczego tak uważam? Hawass pełnił swoją funkcję niemal tak długo jak Mubarak. To on trzymał łapę na wszystkich egipskich zabytkach i decydował, co można pisać, mówić i badać o egipskiej starożytności. To on był panem wiedzy o tym ważnym okresie i jej głównym cenzorem. Dawniej brałem go za zwykłego mafiozę, który przywłaszcza sobie odkrycia innych i nagina historię dla celów egipskiego nacjonalizmu. Ś.p. Zecharia Sitchin, człowiek, który dotarł do prawdy o obcych początkach naszej cywilizacji opisuje go jednak w bardzo ciekawy sposób. Okazuje się, że Hawass w latach '80-tych bardzo dobrze znał prace Sitchina i miał o nich dobre zdanie. Co więcej ułatwiał Sitchinowi badania w Egipcie (jednak w trakcie jednego z takich "rekonesansów" w Wielkiej Piramidzie nieznani sprawcy zrzucili kamienną płytę na głowę Sitchina, na szczęście nie trafili). Dodam tylko, że Zahi Hawass był podejrzewany o pracę na rzecz CIA - a jego utajone paleoastronautyczne zainteresowania czynią całą historię jeszcze bardziej intrygującą."



źródło "http://foxmulder.blox.pl/html/1310721,2 ... tml?145744







Jak dla mnie wyśmienita wiadomość. Ten człowiek blokował wiele ważnych projektów. A wy jakie macie odczucia związane ze sprawą?
Ostatnio zmieniony wt maja 03, 2011 9:01 am przez revolt, łącznie zmieniany 1 raz.
"Badzcie sceptykami... ale miejcie tez otwarte umysly"



"...nasza Polsko mała - Idź pod prąd !"
Awatar użytkownika
niedzwiec
Zaangażowany Infranin
Posty: 354
Rejestracja: śr sty 05, 2011 9:06 am
Kontakt:

Re: Zahi Hawass w więzieniu.

Post autor: niedzwiec »

Matko, jak ja długo czekałem na tę chwilę!!! Szkoda, że tylko rok :)

Ten twardogłowy figurant pozbawił zapału wielu propagatorów odważnych teorii. Ciekawe czy teraz pewne projekty będą miały łatwiej?
soudak040771
Homo Infranius Plus
Posty: 702
Rejestracja: ndz sty 31, 2010 4:19 pm
Kontakt:

Re: Zahi Hawass w więzieniu.

Post autor: soudak040771 »

Oczywiście, że bardzo dobrze się stało.

O pomieszczeniu , które znajduje się między łapami sfinksa, wiedziano już bardzo dawno. Będąc w Egipcie w 1997 r. już o tym rozmawiałem z miejscową przewodniczką. Twierdziła ona, że właśnie on blokował wszelkie badania.
Awatar użytkownika
arek
Homo Infranius Alfa
Posty: 2146
Rejestracja: śr mar 08, 2006 9:55 am
Kontakt:

Re: Zahi Hawass w więzieniu.

Post autor: arek »

No nie jestem przekonany czy dobrze się stalo ,rewolucyjne zmiany w takiej dziedzinie ,no nie wiem .Mimo wszystko pilnował tego dobytku.Wyobraźcie sobie co by było gdyby wszyscy nawiedzeni mogli do woli kopac ,sprawdzac co jest pod kamieniami ,napisami itp.W archeologii badanie często przynosi nieodwracalne zmiany .Czasem lepiej poczekac na mniej inwazyjne techniki.

Nie podobało mi sie jego podejście do tematu ,ale może wszyscy dzięki temu odnieśliśmy korzyśc,technika zarówno konserwacji jak i dokonywania badań poszła do przodu .Nastepcy Hawasa cały swiat bedzie na bierząco patrzył na ręce ,dosłownie. I to jest najwieksza korzyśc z konserwatywnej postawy Hawasa.
Ostatnio zmieniony pt maja 06, 2011 6:01 pm przez arek, łącznie zmieniany 1 raz.
<a href="http://www.wmgu-olsztyn.prv.pl">wmgu-olsztyn.prv.pl</a>
piotrz
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: wt maja 04, 2010 8:22 pm
Kontakt:

Re: Zahi Hawass w więzieniu.

Post autor: piotrz »

Hawass do żadnego więzienia nie trafił... Cały czas sprawuje funkcje ministra. Odwołał się od wyroku i wygrał.
ODPOWIEDZ

Wróć do „ARCHEOLOGIA I ODKRYCIA”