Nagranie dziwnych rozbłysków (2007)

Relacje, zdjęcia i doniesienia z kraju.
Margon
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: pn maja 02, 2011 8:28 pm
Kontakt:

Re: Nagranie dziwnych rozbłysków (2007)

Post autor: Margon »

Jak zdam ustną mature to poszukam tej dziewczyny i dokładnie zapytam co widziała. MOże uda sie po 13... POpytam znajomych może ktoś ją zna.
Margon
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: pn maja 02, 2011 8:28 pm
Kontakt:

Re: Nagranie dziwnych rozbłysków (2007)

Post autor: Margon »

[ external image ]Taka prowizoryczna mapa w jakich okolicach mogły emanować widziane przezemnie światła.
Ostatnio zmieniony pt maja 06, 2011 9:55 pm przez Margon, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: Nagranie dziwnych rozbłysków (2007)

Post autor: azor »

Tak te obserwacje z 2009 roku to najprawdopodobniej lampiony ale Twoja relacja i tej dziewczyny zasługuje na wnikliwą analizę. Świetnie jak zechcesz się tym zając i dojść do jakiś wniosków. Możliwe że relacja tej dziewczyny będzie kluczowa bo coś co zmienia barwy na niebie raczej nie jest ''normalne'' i te przygaśniecie latarni ! Ce-2 ?
Margon
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: pn maja 02, 2011 8:28 pm
Kontakt:

Re: Nagranie dziwnych rozbłysków (2007)

Post autor: Margon »

Jak na razie szukałem tej dziewczyny, pytałem znajomych, nauczycieli, nic... Nikt nigdy o niej nie słyszał...

Trudno bede szukać dalej aż do skutku.
Awatar użytkownika
Andrzej 58
Weteran Infranin
Posty: 1041
Rejestracja: sob maja 09, 2009 4:20 pm
Kontakt:

Re: Nagranie dziwnych rozbłysków (2007)

Post autor: Andrzej 58 »

Obejrzałem sobie okolice Mostów.Myślę ,że istotne jest ,że leżą w lini prostej z pasem startowym lotniska w Goleniowie.Powiększenie czerwonych obiektów wakazuje na zwykłe wrzecionowate chmury.Co do nagrania ,to nie bezznaczenia jest obecność wielu obietów szklarniowych.Sam mam szklarnię i w przypadku gdy sąsiedzi urządzają imprezy przy ognisku widać efekt rozszczepiania na szkle światła z ogniska.Wygląda to tak jakby cała okolica oświetlona była światłem w tonacjach czerwieni o zmieniającym natężeniu.Ale to tylko przypuszczenia.
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: Nagranie dziwnych rozbłysków (2007)

Post autor: azor »

No tak, ale to trwało bardzo krótko jak na ewentualne ognisko myślę że świadek nagrania również dostrzegłby ten fakt ? To ciężki przypadek do rozwikłania bodaj w latach 80 siątych w Polsce było kilka takich zdarzeń ? Ja osobiście na własnej skórze przeżyłem z kolegą zdarzenie koło ZM w 1998 roku gdzie w szczerych polach przy sporym zachmurzeniu coś nas z góry oświetliło - do dziś nie umiem tego logicznie wyjaśnić ;)
Margon
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: pn maja 02, 2011 8:28 pm
Kontakt:

Re: Nagranie dziwnych rozbłysków (2007)

Post autor: Margon »

Witam.

Nie było mnie tu jakiś czas a mam kilka przemyśleń co do tej sprawy. Tej dziewczyny jak nie znalazłem tak nie znalazłem... Mimo że szukałem pytałem fiasko... Jednak sam fakt że widziała to inna osoba oddalona o dobrych kilka kilometrów pokazuje, że nie mogło to być ognisko... nie wiem jakie by tomogło być ognisko i czym w nim palono by uzyskać taki efekt... Sprawy tej pewnie nie wyjaśnimy jednak w mojej pamięci pewnie zostanie do końca życia...
kosmitek
Infrańczyk
Posty: 115
Rejestracja: czw cze 11, 2009 11:15 pm
Kontakt:

Re: Nagranie dziwnych rozbłysków (2007)

Post autor: kosmitek »

Chcę dodać swoje "5 groszy" do tego wątku. Kilkukrotnie podczas moich nocnych obserwacji widziałem tego typu błyski. Nie trwały one tak długo ale miały podobny charakter. Niestety nie wiem co było ich źródłem. Wiem że trwały sporadycznie dwa,trzy razy w ciągu ok godziny. Jedno co mogę powiedzieć to, że nie były to błyski oddalonej burzy. Czy mogły to być błyski spowodowane spadkiem meteoru? Bardzo nieprawdopodobne, gdyż aby takie błyski miały miejsce z powodu meteoru to musiałby to być bolid, a żeby takie bolidy zdarzyły się w tak krótkim odstępie czasu to wysoce mało prawdopodobne choć oczywiście nie niemożliwe. W sierpniu podczas rejestracji roju meteorów Perseidy, udało mi się sfilmować te błyski. Oczywiście okoliczności maksimum Roju tym bardziej mogą wskazywać w tym przypadku na spadek bolidu jednak wg mnie to było coś innego. Ujęcia jeszcze dzisiaj zamieszczę na moim kanale YT. Takie błyski są obserwowane od jakiegoś czasu na całej Planecie. Wiadomo,że pewnie spora ich część jest do wyjaśnienia takimi prozaicznymi powodami jak np spawarka. Jednak np w moim przypadku trudno tłumaczyć te błyski spawaniem przez 2-3 sekundy podczas całej nocy :)
NIESAMOWITE REJESTRACJE OBIEKTÓW UFO - ZOBACZ: http://www.ufooverpoland.com
kosmitek
Infrańczyk
Posty: 115
Rejestracja: czw cze 11, 2009 11:15 pm
Kontakt:

Re: Nagranie dziwnych rozbłysków (2007)

Post autor: kosmitek »

Ostatnio zmieniony sob paź 06, 2012 8:12 pm przez kosmitek, łącznie zmieniany 1 raz.
NIESAMOWITE REJESTRACJE OBIEKTÓW UFO - ZOBACZ: http://www.ufooverpoland.com
Kinga
Infrzak
Posty: 33
Rejestracja: pt maja 14, 2010 9:13 pm
Kontakt:

Re: Nagranie dziwnych rozbłysków (2007)

Post autor: Kinga »

A czy te rozbłyski to nie mogą być tzw. sprites, elfy czy blue jets?
ODPOWIEDZ

Wróć do „OBSERWACJE Z POLSKI”