Nagranie dziwnych rozbłysków (2007)

Relacje, zdjęcia i doniesienia z kraju.
Awatar użytkownika
Przemekkk666
Weteran Infranin
Posty: 1052
Rejestracja: wt maja 03, 2011 4:35 pm
Kontakt:

Re: Nagranie dziwnych rozbłysków (2007)

Post autor: Przemekkk666 »

Co do filmow kosmitka to wygląda to na typową burze.



Natomiast pierwszy film raczej przedstawia coś zgoła innego, takie odnosze wrazenie.

Na bank nie jest to burza ale co to moze byc nie mam pojecia :)
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: Nagranie dziwnych rozbłysków (2007)

Post autor: azor »

Dla mnie materiał nr. 2 bez żadnej wartości i może przedstawiać zwykłą burzę...
kosmitek
Infrańczyk
Posty: 115
Rejestracja: czw cze 11, 2009 11:15 pm
Kontakt:

Re: Nagranie dziwnych rozbłysków (2007)

Post autor: kosmitek »

Jak już napisałem nie było burzy w promieniu przynajmniej 100 kilometrów, przed wyjazdem na obserwacje sprawdzałem pogodę, jak zwykle. Azor nie bądź sztucznie krytykancki tylko dlatego, że się poróżniliśmy (w prywatnej rozmowie) gdy wytknąłem Ci oczywiste błędy. Jeśli uważacie, że burza może błysnąć dwa razy w ciągu całej nocy to już Wasza sprawa. Jako obserwator burz, wiem, że coś takiego się nie zdarza. Już bardziej prawdopodobne jest spawanie przez dwie sekundy ;)
NIESAMOWITE REJESTRACJE OBIEKTÓW UFO - ZOBACZ: http://www.ufooverpoland.com
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: Nagranie dziwnych rozbłysków (2007)

Post autor: azor »

Kosmitek wyluzuj, ale materiał w niczym nie odbiega od burzy. I chyba tym sensacji nie zrobisz. Aaa błędy... Czasem mam wrażenie, że nie wiesz jak owady wyglądają w czasie 1/4000 mogę Ci kilka z soboty oczywistych podesłać :D
kosmitek
Infrańczyk
Posty: 115
Rejestracja: czw cze 11, 2009 11:15 pm
Kontakt:

Re: Nagranie dziwnych rozbłysków (2007)

Post autor: kosmitek »

Nie o owadach pisałem (doskonale wiem jak wyglądają owady w 1/4000s) tylko błędy w podejściu do rejestracji: pliki jpg i ograniczone pole widzenia.
NIESAMOWITE REJESTRACJE OBIEKTÓW UFO - ZOBACZ: http://www.ufooverpoland.com
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: Nagranie dziwnych rozbłysków (2007)

Post autor: azor »

Dlatego napisałem Ci wyraźnie dlaczego ja robię w jpg. a nie w RAW a czego widzę nie możesz zrozumieć ? Marku jest takie powiedzenie o ''złej baletnicy'' to w kontekście tego ''ograniczonego pola widzenia''. Zatem jeśli wykonasz fotkę takiego ''owada'' podam Ci rękę :D A jeśli ja to samo uczynię nie omieszkam sie o tym napisać. Wiesz czepiasz się jpg a przypomnę Ci jak w jednym z moich zdjęć właśnie w jpg w magiczny sposób zauważyłeś rzekome odbicie zielonej trawy na dolnej części obiektu ? Nawet mi ciężko w to było uwierzyć jak i gdzie takie rzeczy zauważyłeś w dodatku w jpg ! No chyba, że Cię poniosła fantazja ?
Ostatnio zmieniony pn paź 08, 2012 4:30 pm przez azor, łącznie zmieniany 1 raz.
kosmitek
Infrańczyk
Posty: 115
Rejestracja: czw cze 11, 2009 11:15 pm
Kontakt:

Re: Nagranie dziwnych rozbłysków (2007)

Post autor: kosmitek »

Wiem, wiem Arku, że po mojej krytyce w Twoim podejściu do wykonywania zdjęć, teraz wszystko co dotychczas robiłem jest dla Ciebie śmieszne i gó..o warte ale to tylko świadczy o Tobie, jak bardzo jednostronny się stałeś (lub zawsze taki byłeś, bo wcześniej tak wyraźnej krytyki nie użyłem). A może to dlatego, że nawiązałeś znajomości z innymi badaczami/ludźmi analizującymi zdjęcia i teraz masz mnie gdzieś i negujesz i ośmieszasz wcześniejsze moje opinie/analizy i moje rejestracje. Poza tym, "Twoje" obiekty i interpretacja ich coraz bardziej mi przypomina wywody naszego drogiego, miłego kolegi krzykacza z wawy. Wiesz, że każdy robiąc codziennie masę zdjęć w niebo będzie miał co kilka dni NOLe na któryś zdjęciach? Będą to jednak plamki, których praktycznie nie będzie się dało zinterpretować. Dlatego gdy mam tylko czasy obserwuje swoimi oczami niebo i jeśli coś zobaczę to wtedy to rejestruję (oczywiście nie licząc automonitoringu w nocy). Po prostu na początku stawiam swoje oczy i mózg a potem aparat/kamerę, a nie na odwrót. Nader często tłumaczenie pojawiających się plamek na zdjęciach niby z nikąd tłumaczysz NOLami niewidzialnymi dla oka, to o dziwo baaardzo proste i wygodne tłumaczenie. W tym przypadku (twojego przedostatniego zdjęcia) widać doskonale jak wybiórczy jesteś. Wysłałeś zdjęcie do kilku ludzi do analizy i wybrałeś te opinie które są dla Ciebie lepsze (czyli mają charakter niezwykły). Człowiek z Anglii jak stwierdził krótko, że to ptak teraz jest "ekspertem" (czyli olałeś jego doświadczenie w materii analiz albo nie wiesz co robisz wysyłając zdjęcie do przypadkowej osoby), to samo ze mną gdy stwierdziłem, że to owad. Myślę, że przy moim uporze niedługo zarejestruje obiekt, który zakasuje Twoje plamki, jak już pisałem zebrało się we mnie sporo energii na powrót do rejestracji/obserwacji pod kątem UFO.
NIESAMOWITE REJESTRACJE OBIEKTÓW UFO - ZOBACZ: http://www.ufooverpoland.com
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: Nagranie dziwnych rozbłysków (2007)

Post autor: azor »

[quote name='kosmitek' post='100848' date='08 październik 2012 - 21:10']Wiem, wiem Arku, że po mojej krytyce w Twoim podejściu do wykonywania zdjęć, teraz wszystko co dotychczas robiłem jest dla Ciebie śmieszne i gó..o warte ale to tylko świadczy o Tobie, jak bardzo jednostronny się stałeś (lub zawsze taki byłeś, bo wcześniej tak wyraźnej krytyki nie użyłem).



Ale gdzie jest powiedziane, że ze wszystkim zawsze muszę sie z Tobą zgadzać ? Owszem w wielu sprawach miałeś rację, ale nie wszystko mnie też przekonuje pomimo, że ktoś posiada mgr... Zwyczajnie nie przyjmujesz, że ktos może mieć inną opinię.



A może to dlatego, że nawiązałeś znajomości z innymi badaczami/ludźmi analizującymi zdjęcia i teraz masz mnie gdzieś i negujesz i ośmieszasz wcześniejsze moje opinie/analizy i moje rejestracje.



Gdzie Cie ośmieszam - kolego nie przekraczaj pewnych granic, oprócz Ciebie jak wiesz korzystałem z innych opinii fotografów i dobrze o tym wiedziałeś opinia jednego to za mało





Poza tym, "Twoje" obiekty i interpretacja ich coraz bardziej mi przypomina wywody naszego drogiego, miłego kolegi krzykacza z wawy. Wiesz, że każdy robiąc codziennie masę zdjęć w niebo będzie miał co kilka dni NOLe na któryś zdjęciach?



To Twoje zdanie i chyba bardzo nie sprawiedliwe przesiąknięte jedynie szyderstwem



Będą to jednak plamki, których praktycznie nie będzie się dało zinterpretować. Dlatego gdy mam tylko czasy obserwuje swoimi oczami niebo i jeśli coś zobaczę to wtedy to rejestruję (oczywiście nie licząc automonitoringu w nocy). Po prostu na początku stawiam swoje oczy i mózg a potem aparat/kamerę, a nie na odwrót.



Uważaj aby Cię ten Twój mózg nie przegonił



Nader często tłumaczenie pojawiających się plamek na zdjęciach niby z nikąd tłumaczysz NOLami niewidzialnymi dla oka, to o dziwo baaardzo proste i wygodne tłumaczenie. W tym przypadku (twojego przedostatniego zdjęcia) widać doskonale jak wybiórczy jesteś.



Widać, że nie masz zielonego pojęcia bo na filmach takie obiekty też wychodzą. Nie ja tylko wykonuję takie fotki a sprawa tzw. niewidocznych UFO jest faktem, który do Ciebie widocznie nie dotarł.



Wysłałeś zdjęcie do kilku ludzi do analizy i wybrałeś te opinie które są dla Ciebie lepsze (czyli mają charakter niezwykły). Człowiek z Anglii jak stwierdził krótko, że to ptak teraz jest "ekspertem" (czyli olałeś jego doświadczenie w materii analiz albo nie wiesz co robisz wysyłając zdjęcie do przypadkowej osoby), to samo ze mną gdy stwierdziłem, że to owad. Myślę, że przy moim uporze niedługo zarejestruje obiekt, który zakasuje Twoje plamki, jak już pisałem zebrało się we mnie sporo energii na powrót do rejestracji/obserwacji pod kątem UFO.[/quote]



Zawsze publikuję wszystkie opinie a teraz Marku zwyczajnie kłamiesz - facet z Anglii chyba nie ma pojęcia co pisze raz pisał ptak za chwilę owad no bez jaj niech się zdecyduje - ptak przy 1/4000 wiesz jak wychodzi myśle ? Wszystkie opinie będą na blogu bez obaw nawet Twoja. I życzę Ci chłopie z całego serca abyś upolował UFO z 10 metrów takie, aby nie tylko mnie zakasowała, ale cały świat. Póki co doprowadź do końca sprawę ''nietoperzów'' ponieważ jeden Pan pogrążył Cię w tym temacie nawet Ci ten ''upór'' nie pomógł ani mózg. To wszystko z mojej strony.
Ostatnio zmieniony pn paź 08, 2012 6:16 pm przez azor, łącznie zmieniany 1 raz.
Kinga
Infrzak
Posty: 33
Rejestracja: pt maja 14, 2010 9:13 pm
Kontakt:

Re: Nagranie dziwnych rozbłysków (2007)

Post autor: Kinga »

Jeszcze tylko dodam ,co do tych rozbłysków, że wyładowania z burzy widać nawet w odległości 200 km, a w skrajnych przypadkach nawet więcej przy dobrej widoczności.
Awatar użytkownika
Kalatos
Infranin
Posty: 240
Rejestracja: czw gru 18, 2008 11:53 am
Kontakt:

Re: Nagranie dziwnych rozbłysków (2007)

Post autor: Kalatos »

Na temat filmów Kosmitka:



To, co zostało nagrane to tzw. Rozbłyski koronowe w chmurze burzowej, która z tego, co widzę miała około 12 km wysokości. Ja rozumiem, że ludzie się nie znają, ale to naprawdę jest proste! Szukanie sensacji w zwykłych piorunach CC.. Ehhh : )


Jak już napisałem nie było burzy w promieniu przynajmniej 100 kilometrów, przed wyjazdem na obserwacje sprawdzałem pogodę, jak zwykle. Azor nie bądź sztucznie krytykancki tylko dlatego, że się poróżniliśmy (w prywatnej rozmowie) gdy wytknąłem Ci oczywiste błędy. Jeśli uważacie, że burza może błysnąć dwa razy w ciągu całej nocy to już Wasza sprawa. Jako obserwator burz, wiem, że coś takiego się nie zdarza. Już bardziej prawdopodobne jest spawanie przez dwie sekundy Wink.png


Kosmitek - Wybacz ale ty jesteś obserwatorem burz? Chyba że tak powiem całkowity amatorem, wybacz ale mam wiedzę o wszystkich zawodowcach w Polsce.. I żaden nie napisał by że to co ty nagrałeś jest tajemnicze, dla mnie to po prostu żałosne szukanie sensacji. Pozdrawiam 2 raz.
Ostatnio zmieniony pn paź 08, 2012 7:34 pm przez Kalatos, łącznie zmieniany 1 raz.
"Fanatyzm religijny to największe zło tego świata"
ODPOWIEDZ

Wróć do „OBSERWACJE Z POLSKI”