Nagranie dziwnych rozbłysków (2007)

Relacje, zdjęcia i doniesienia z kraju.
kosmitek
Infrańczyk
Posty: 115
Rejestracja: czw cze 11, 2009 11:15 pm
Kontakt:

Re: Nagranie dziwnych rozbłysków (2007)

Post autor: kosmitek »

Nie szukam żadnej sensacji, bo i po co? Wiem jaki zasięg mają burze i z jak dużej odległości można je zobaczyć. Napisałem "przynajmniej 100 kilometrów" bo nie pamiętam dokładnie ile to było, myślę, że burze wtedy były tylko na wschodzie i południu Polski. Więc daruj sobie Dariusz. Poza tym burza trwająca kilka sekund to dopiero zjawisko. A jeśli chodzi o określenie obserwator to też proszę tutaj nie robić ze mnie specjalisty. Jak są burze to je obserwuje i rejestruje, trochę wiem na ich temat i tyle. Interesują mnie i lubię na nie patrzeć i fotografować, więc proszę uważać z językiem. Czy obserwator ma oznaczać zawodowca, litości kolego.



Jeżeli masz zamiar Arku wykorzystywać fakt, że wspomniałem o moim tytule magistra tylko ze względu na to aby zaznaczyć, że nie jestem laikiem w sprawach monitoringu itd. i szydzić z tego (bo taki ton ma twój tekst) to daj spokój bo robi się to wszystko na prawdę nieprzyjemne, a nie chcę tutaj rozpalać konfliktu większego niż jest. Nawiasem mówiąc może tytuł jako tytuł nie jest szczególny bo przecież prawie każdy ma mgr ale za to jest z Astrofizyki Komputerowej i zawsze będę z tego dumny, że skończyłem tak trudne i wymagające studia. I mam gdzieś co odpiszecie w kwestii tego zdania.



Odpowiedz Arku - dlaczego wysyłasz zdjęcie do gościa z Anglii i nie szanujesz jego opinii? Wysyłasz je do kogo popadnie i wyciągasz dla Ciebie najbardziej fajne wyjaśnienia czy do tej pory (tak jak ze mną) zgadzały się opinie tego gościa z Twoim poglądem, a dopiero teraz gdy Ci nie pasuje nazywasz go "specjalistą"?



PS.Dzisiaj sfilmowałem kilka nietoperzy za pomocą noktowizora (nisko i wysoko latających) i niedługo wrzucę, te ujęcia dla porównania do tematu tego ujęcia z kwietnia tamtego roku. Różnica jest diametralna.
Ostatnio zmieniony pn paź 08, 2012 9:16 pm przez kosmitek, łącznie zmieniany 1 raz.
NIESAMOWITE REJESTRACJE OBIEKTÓW UFO - ZOBACZ: http://www.ufooverpoland.com
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: Nagranie dziwnych rozbłysków (2007)

Post autor: azor »

Jak można szanować kogoś opinię, która była w dwóch słowach '' wygląda to na ptaka'' gdy napisałem czas 1/4000 wówczas facet napisał pewnie owad, bez jaj Marku z taką opinią made in R.L. Nie wysyłam fotek do byle kogo dziwne, że tak innych traktujesz i ich wiedzę jak K.Pańszczyk, ktory analizował fotki dla Rzepeckiego, od 40 lat robi zdjęcia ptakom. Waldek Czarnietzki też ma łeb do analiz, Andrzej z forum nie jeden raz zwrócił na ciekawe szczegóły zdjęcia. Co jest Marku owadem/ptakiem to wiem i mam pewność, ale nie mam żadnej w przypadku tego zdjęcia dlatego nie wykluczam w tym przypadku NOL-a ? Dlatego nie masz racji w tym co piszesz, że jakoby wybieram sobie pasujące dla mnie wyjaśnienia opinie niezależne zawsze publikuję jak w przypadku fotki z 4 kwietnia. Jak wiesz wykonałem około 150 tysięcy zdjęć w tej okolicy i tylko około 10 zaliczyłem do interesujących a to chyba duża różnica widzieć w kazdej ''kropeczce'' UFO. Nie wspominam, że 4 zdjęcia to naoczne rejestracje obiektów/zjawisk jak wyszły tak wyszły, UFO niestety nie ustawi się do zdjęcia ba nawet go unika jak sie tylko daje ;)



Twoje wykształcenie to Twoja sprawa, ale trzeba być skromnym w tej materii bo wiele osób nie lubi takiego gloryfikowania w kwestii burz Darek jest świetnym fachowcem i nie pisze tego bez powodów :D
kosmitek
Infrańczyk
Posty: 115
Rejestracja: czw cze 11, 2009 11:15 pm
Kontakt:

Re: Nagranie dziwnych rozbłysków (2007)

Post autor: kosmitek »

Piszę "byle kogo" w odniesieniu tego jednego gościa z Anglii. Bo przed wysłaniem do niego zdjęcia pewnie szanowałeś i ceniłeś jego pracę na podstawie innych analiz, ale gdy określił że to ptak/owad to już jest dla Ciebie "specjalistą". Więc czy jest on sprawdzony przez Ciebie, czy jest przypadkowy i wysyłasz po prostu do wszystkich swoje zdjęcia? O innych nie mówię bo wiem, że są faktycznie znawcy i wiem, że do nich zdjęcia też wysyłasz. Absolutnie nie uważam ich za byle kogo czy kogoś z przypadku. Chodzi mi o tego jednego gościa z UK.
NIESAMOWITE REJESTRACJE OBIEKTÓW UFO - ZOBACZ: http://www.ufooverpoland.com
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: Nagranie dziwnych rozbłysków (2007)

Post autor: azor »

Mareczku piszesz o czymś a nie masz pojęcia ! Po pierwsze adres tego Anglika otrzymałem od B.Witkowskiego z USA wcześniej go nie znałem jak na siłę sugerujesz a nawet nie znam jego pracy zaufałem Witkowskiemu, który mi go polecił ale się zawiodłem to wszystko a Ty sugerujesz, że ja wybieram opinie które mi pasują zapominając co pisałem na moich dwóch blogach ? To się Marku odpowiednio nazywa bo inaczej nazwać tego nie potrafię i zapewne już nie skorzystam z Twoich ''usług'' a za wcześniejsze bodaj dwie pełne analizy od A do Z ( Tylawa, Ropczyce ) jeszcze raz serdecznie dziekuję to była wówczas bardzo dobra robota.
kosmitek
Infrańczyk
Posty: 115
Rejestracja: czw cze 11, 2009 11:15 pm
Kontakt:

Re: Nagranie dziwnych rozbłysków (2007)

Post autor: kosmitek »

Nic na siłę nie sugeruję, czytaj ze zrozumieniem, dlatego używam znaków zapytania. Więc dobrze napisałem, że wysłałeś zdjęcie do nie wiadomo kogo. Do kogoś kto tak na prawdę (bo go nie znasz i nie wiesz jakie ma osiągnięcia w tej materii) jest dla Ciebie obojętną osobą. Jednak to nie zmienia możliwości, że gość zna się na rzeczy. Nie zawsze muszą być kilku kartkowe analizy i nie wiadomo jakie badania aby stwierdzić coś krótko a konkretnie. Bo tak na prawdę wiesz jak mało konkretów jest w tego typu badaniach. Nie zaprzeczam ani z jednej chwili, że nie publikujesz wszystkich opinii ale prawie zawsze jesteś skłonny do tej tak na prawdę najmniej wiarygodnej czyli NOL. Mogę przypomnieć np zdjęcie talerza anteny satelitarnej, które brałeś za coś przynajmniej dziwnego i nie podobnego do niczego, a ja w 100% miałem rację określając, że to antena. Popełniłeś wtedy śmieszny, podstawowy błąd, nie znając własnego terenu. Nadal popełniasz błędy które Ci wreszcie wytknąłem (przypomnę np jpgi i ograniczanie pola widzenia) i są inne ale Ty wolisz w nich trwać i nie poprawiać jakości swojej ciężkiej pracy. Podstawa w tego typu obserwacjach to wyeliminować wszystkie czynniki zależne od nas aby zwiększyć jakość i wagę naszej pracy. To jest jedna z cech podejścia naukowego do zagadnienia. Ja też nie mam chęci skorzystać z twoich materiałów, nie masz zamiaru ułatwiać innym życia podczas analizy.
NIESAMOWITE REJESTRACJE OBIEKTÓW UFO - ZOBACZ: http://www.ufooverpoland.com
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: Nagranie dziwnych rozbłysków (2007)

Post autor: azor »

A Ty Panie Marcinkowski zaczynasz być śmieszny a nawet dalej posuwasz się do kłamstwa - jakiej anteny chłopie co Ty wypisujesz jakie jeszcze kłamstwa wywleczesz aby ratować swoją ''godność'' na forum ? Przypominam Ci fantasto, że to Ty zauważyłeś w jpg na powierzchni obiektu rzekome odbicie trawy no wybacz, ale to juz czysty absurd albo Twoja głupota a teraz sam krytykujesz takie zdjęcia, które sam ''analizowałeś''. Mam Ci tutaj to przypomnieć wszystko nadal mam w archiwum ! To jest moja sprawa czy wykonuję w jpg czy w RAW, ale widzę, że nawet ten Twój mgr nie jest w stanie tego pojąć pomimo takiej gloryfikacji swojego ego na forum. Jeśli mowa o jakości swojej pracy to kolego wymień swoje badziewne azjatyckie kamery na lepsze abyś zwiększył jakość nagrań nietoperzy.I daruj sobie tą jałową dyskusję bo nie zamierzam ciągnąć tej żałosnej dyskusji z Tobą chyba, że chcesz babrać się w błocie to Twoja sprawa ale bez mojej osoby.
Awatar użytkownika
Rysiek23
Homo Infranius Alfa
Posty: 3237
Rejestracja: sob cze 02, 2007 11:25 am
Kontakt:

Re: Nagranie dziwnych rozbłysków (2007)

Post autor: Rysiek23 »

Panowie prowadzicie tę dyskusję od kilku postów, skupiając się głównie na własnych animozjach w dodatku używając co raz ostrzejszego języka zamiast prowadzić do jakiegoś rodzaju "zawieszenia broni". Co więcej zapewne większość czytelników nie wie o co chodzi i ich to nie interesuje. Dlatego proszę, jeśli macie ochotę to kontynuować to na priwie.
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: Nagranie dziwnych rozbłysków (2007)

Post autor: azor »

Ryśku racja ja skończyłem z osobą, która zaczyna pisać na poziomie pewnego znanego Pana z W-wy :D
Awatar użytkownika
Kalatos
Infranin
Posty: 240
Rejestracja: czw gru 18, 2008 11:53 am
Kontakt:

Re: Nagranie dziwnych rozbłysków (2007)

Post autor: Kalatos »

Krótko i na temat ostatni raz. Jeśli ktoś uważa, że na filmach zamieszczonych przesz „Kosmitka” jest coś niezwykłego to ja przepraszam, ale dla mnie taka osoba powinna cofnąć się w nauce do podstawówki. Jeszcze raz mocno i wyraźniej podkreślam - To są rozbłyski z burzy oddalonej o ponad 100km. I jeśli ktoś powie, że takich nie widać, bo za daleko mam dowody na to by taką tezę obalić.





Kosmitek: Zapytanie, w czym masz problem, że ktoś robi zdjęcia w formacie JPG? Zapewne masz na myśli stratę, jakości ? No tak, bo w formacie RAW można nie tylko mieć dobrą, jakość ale też można dowolnie takim zdjęciem modyfikować ; ) I mówi ci to zawodowiec. Po za tym, skoro ktoś nie ma pojęcia o zdjęciach w RAW a może nawet i nie ma sprzętu, który w tym formacie zapisuje obraz matrycowy to po kiego licha komuś to wypominasz? Przerost ego nad formą i treścią? Pokaż mi swoje zdjęcie robione w RAW a z chęcią się o nich wypowiem; )



Pozdrawiam : )
"Fanatyzm religijny to największe zło tego świata"
kosmitek
Infrańczyk
Posty: 115
Rejestracja: czw cze 11, 2009 11:15 pm
Kontakt:

Re: Nagranie dziwnych rozbłysków (2007)

Post autor: kosmitek »

Niech zawodowiec Dariusz też uważa na język. A zdjęcie anteny od Arka chętnie poszukam w archiwum. Poza tym widzę jaką beznadziejność zaczynasz reprezentować Arek. Arku cytowałeś moją analizę obiektu (z wg mnie odbiciem trawy) do artykułu w mediach. Skoro to było takie absurdalne co stwierdziłem to sam jesteś absurdalny. No właśnie, wiedziałem, że się będziesz tak zachowywać. Wszystko jest badziewne z mojej strony, heh żałosny jesteś. Już więcej nie będę pisał w tym sporze bo szkoda w ogóle mojego czasu na gościa który nie wiele wie w kwestii fotografii i monitoringu. PS. Wiedziałem, że będziesz dalej ciągnąć wątek mojego mgr, tylko udowodniłeś swój niski poziom. Żeby się jeszcze bardziej gloryfikować bo mam gdzieś Twoje zdanie na ten temat, to napiszę, że mogę pisać doktorat dotyczący obserwacji UFO (wierzcie lub nie) i prawdopodobnie się na niego zdecyduje w przyszłym roku. Teraz to dopiero możecie sobie pisać jak bardzo się tutaj gloryfikuję, proszę bardzo...



PS.Swego czasu też byłem zawodowcem w fotografii.
Ostatnio zmieniony śr paź 10, 2012 3:27 pm przez kosmitek, łącznie zmieniany 1 raz.
NIESAMOWITE REJESTRACJE OBIEKTÓW UFO - ZOBACZ: http://www.ufooverpoland.com
ODPOWIEDZ

Wróć do „OBSERWACJE Z POLSKI”