Nagranie dziwnych rozbłysków (2007)

Relacje, zdjęcia i doniesienia z kraju.
Awatar użytkownika
Przemekkk666
Weteran Infranin
Posty: 1052
Rejestracja: wt maja 03, 2011 4:35 pm
Kontakt:

Re: Nagranie dziwnych rozbłysków (2007)

Post autor: Przemekkk666 »

Abstrahując od całej tej bitewki na słowa - Marku odpowiedzialem Ci na Twoj komentarz na mym blogu, moglbys odpowiedziec i podeslac mi podobne zdjęcie chętnie zobacze :)
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: Nagranie dziwnych rozbłysków (2007)

Post autor: azor »

Marcinkowski z mojego blalkonu zapewniam Cię nie widać żadnej anteny satelitarnej bo żadnej takowej na dachu sąsiedniego bloku zwyczajnie nie ma, są ale radiówki a to coś innego niz satelitarna jakbyś nie kumał. Ja nie cytowałem lecz gazeta sobie pobrała z mojego bloga za moim pozwoleniem informacje a konkretnie Twoją opinię to kolego różnica. Panie Marcinkowski Ty jesteś jednak zakompleksionym człowiekiem, a próbujesz grać wielkiego fachowca tu na forum od fotek. I jeszcze jedno od kiedy byłeś członkiem CBUFOiZA bo tak pisujesz o sobie na swojej stronie. Nigdy Ciebie nie było w tej organizacji nigdy na liście nie istniałeś, nigdy nic nie zrobiłeś dal tej organizacji, ale chcesz sobie dodać otoczkę kogoś wyjątkowego. To kolejne kłamstwo. Nie wszystko było badziewne dobrze wiesz, że ceniłem Twoją pracę, ale mam prawo się nie zgadzać ze wszystkim czego Ty nadal nie kumasz i to jest Twój problem.







Ty pokazałeś tutaj, że inni czy ja, nic nie wiedzą o fotkach tylko Ty - Marcinkowski z mgr, ja nie muszę wiedzieć ja jestem amatorem bez mgr, fotki robię dla przyjemności, wybacz, ale brzydzę się takim wydętym bufonem jak Ty. Zatem kończ'' zawodowcu'' wstydu i rób ten swój doktorant od UFO byle dalej od tego forum...
kosmitek
Infrańczyk
Posty: 115
Rejestracja: czw cze 11, 2009 11:15 pm
Kontakt:

Re: Nagranie dziwnych rozbłysków (2007)

Post autor: kosmitek »

[quote name='Przemekkk666' post='100889' date='10 październik 2012 - 20:22']Abstrahując od całej tej bitewki na słowa - Marku odpowiedzialem Ci na Twoj komentarz na mym blogu, moglbys odpowiedziec i podeslac mi podobne zdjęcie chętnie zobacze :)[/quote]



Tak, tak czytałem i już podjąłem w tym kierunku kroki. Zrobiłem szybką analizę Twojej foty i wskazałem argumenty za tym, że widać tam pozostałości po smudze kondensacyjnej. Na moje przykłady proszę jeszcze poczekaj gdyż wciągłem się w dyskusję z Arkiem i mam jeszcze sporo innej roboty. A archiwum zdjęć mam sporo i troszkę mi zajmie znalezienie tych odpowiednich.





Arku - nawet piszesz już tak jak koleś z Wawy, odnosząc się do mnie po nazwisku. Mam Twoje zdjęcia z pól gdzie robiłeś fotę z budynkiem i myślałeś że coś dziwnego unosi się nad ziemią. Zrobię oddzielny temat odnoście Twojej fachowości jeśli tylko moderatorzy dopuszczą do tego. Masz bardzo krótką pamięć. W CBUFOiZA byłem możesz zapytać Pawła Polzera, fakt nie byłem tam długo bo akurat pod koniec działalności tej organizacji ale trochę pomogłem. To nie czyni ze mnie kogoś wyjątkowego tak samo jak i Ciebie, Bo jeśli chodzi o fotografię to słaby jesteś.



Jeśli mamy skończyć tą rozmowę to już skończmy bo to będzie niekończąca się spirala odpowiedzi odwetowych. Moja pierwsza próba końca tej rozmowy.
NIESAMOWITE REJESTRACJE OBIEKTÓW UFO - ZOBACZ: http://www.ufooverpoland.com
Awatar użytkownika
Scoobany
Zaangażowany Infranin
Posty: 302
Rejestracja: ndz wrz 19, 2010 11:39 am
Kontakt:

Re: Nagranie dziwnych rozbłysków (2007)

Post autor: Scoobany »

Panów kosmitek oraz azor, proszę o przeniesienie swojej rozmowy na tereny prywatne, gdyż kilka ostatnich postów nijak ma się do tematu przewodniego, a jednocześnie rodzi niepotrzebne spięcia. Odnośmy się do siebie z szacunkiem, oraz trzymajmy się głównego tematu tego wątku.
Awatar użytkownika
Rysiek23
Homo Infranius Alfa
Posty: 3237
Rejestracja: sob cze 02, 2007 11:25 am
Kontakt:

Re: Nagranie dziwnych rozbłysków (2007)

Post autor: Rysiek23 »

[quote name='kosmitek' post='100892' date='10 październik 2012 - 20:11']Jeśli mamy skończyć tą rozmowę to już skończmy bo to będzie niekończąca się spirala odpowiedzi odwetowych. Moja pierwsza próba końca tej rozmowy.[/quote]



Będę wdzięczny bo w przeciwnym wypadku temat zostanie zamknięty.
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: Nagranie dziwnych rozbłysków (2007)

Post autor: azor »

A co wstydzisz się nazwiska bo ja nie ? A pokaż bo nie wiem o co Ci biega chłopie, zrób sobie caly wątek na forum/stronie o mojej osobie jak jeden z Panów z W-wy mi to nie przeszkadza, dla mnie i tak jesteś spalony. Jak byłeś pokaz legitymację bo każdy ją miał w tym czasie kiedy piszesz ta organizacja chyliła sie ku upadkowi może byłeś u Pawła, ale nie w CBZA a to różnica. Mogę być słaby bo nie jestem profesjonalistą tylko amatorem. Niestety Ty na razie pomimo papierku nie dorosłeś do rangi zawodowca musisz nauczyć się pokory wtedy będziesz zawodowcem. To kończmy...
dino_24
Homo Infranius
Posty: 406
Rejestracja: sob sie 16, 2008 12:16 am
Kontakt:

Re: Nagranie dziwnych rozbłysków (2007)

Post autor: dino_24 »

[quote name='azor' post='100891' date='10 październik 2012 - 20:56']I jeszcze jedno od kiedy byłeś członkiem CBUFOiZA bo tak pisujesz o sobie na swojej stronie. Nigdy Ciebie nie było w tej organizacji nigdy na liście nie istniałeś, nigdy nic nie zrobiłeś dal tej organizacji, ale chcesz sobie dodać otoczkę kogoś wyjątkowego. To kolejne kłamstwo.[/quote]



A to 100% prawda ... ani Robert , ani

Marcin Mioduszewski [zajmujący się kwestiami administracyjnymi] nie przypominają

sobie aby kosmitek był członkiem CBUFOiZA :D

Takowy wpis na blogu kosmitka ... pojawił się w połowie listopada 2011 roku .

Przypomnij sobie Arku naszą rozmowę tel. i co ci sugerowałem w niej .



[quote name='Dariusz_INFRA' post='100880' date='09 październik 2012 - 21:17']Jeszcze raz mocno i wyraźniej podkreślam - To są rozbłyski z burzy oddalonej o ponad 100km. I jeśli ktoś powie, że takich nie widać, bo za daleko mam dowody na to by taką tezę obalić.[/quote]



Nie do końca jest to prawdą , co dobitnie sugerujesz .

Aby zobaczyć poświatę/poblask wyładowania , dalekiej burzy , choćby oddalonej

od nas o te 100 km , muszą być spełnione pewne warunki widokowe . Kota i

miejsce obserwatora zawsze ''wyżej'' ... niż obserwowany teren .

I to też nie zawsze się sprawdza .



W mojej okolicy to taki ''taras'' widokowy na drodze 637 , Roguszyn - Liw , na

wysokości wsi Połazie . Jest to Wysoczyzna Kałuszyńska , zasięg widokowy na

wsch. , sięga po Siemiatycze ... to w lini prostej ponad 120 km .

Będąc obserwatorem burzy , która ma miejsce nad Siemiatyczmi będę nie tylko

widział poświatę/poblask wyładowania , lecz i ścieżkę wyładowania .



Jest też miejsce różniące sie od poprzedniego . To droga 703 , Piątek - Łowicz , za

wsią Piotrowice rozlega się przepyszna panorama w kierunku płd. Łódż oddalona

w lini prostej w granicach 65 km .

Będąc obserwatorem , burzy , nad Łodzią będę widział tylko poświatę/poblask

wyładowań ... o zobaczeniu ich ścieżki mogę zapomnieć .



Proszę bardzo jest i trzecie miejsce tu w W-awie , całkowite przeciwieństwo dwóch

poprzednich .

Ulica Szeligowska , od Połczyńskiej z bardzo dobrą panoramą widokową w kierunku

zach.

Stawiam pół królestwa Nibelungów abyś udowodnił , że z tego miejsca będzie widać

poświatę/poblask wyładowań z burzy która ma miejsce nad Kutnem ... w lini

prostej 105 km . :D xD

Oczywiście przy sprzyjających warunkach pogodowych tu w W-awie .



To jeden aspekt sprawy , pora się przyjrzeć drugiemu .



Kosmitek ... jak zawsze , pokrętnie manipulując , stwarza ''problemy'' .

Podejrzewam , że jego filmik był dłuższy niż te 2-3 sekundy ... został ''przycięty'' tylko

dla potrzeb jemu znanych .

Nikt o zdrowych zmysłach nie uwierzy , że gościu wycelował sobie bezwiednie okular

obiektywu ... i akurat w tym miejscu i w tym czasie doszło do zarejestrowania ''zjawiska'' .

Niestety , cuda ... rzadko się zdarzają ... ''cosik'' musiało go zainteresować , więc to

nagrywał , więc filmik był dłuższy ... a resztę możemy sobie dopowiedzieć .



Zajarzenie łuku w spawarce transformatorowej czy induktorowej też nie da takich

dalekosiężnych efektów świetlnych .

Widać wyrażnie , że światło ... niejako podświetliło nam chmurki od góry ... więc

jego żródło znajdowało się dosyć wysoko .



Bolidy czy meteory ... wolne żarty , by dały taki efekt poblasku/poświaty .



Jak dla mnie [nie experta :D ] ... to poblask/poświata wyładowań burzowych bez

pokazania ich ścieżki ... i nie tak odległej ... świadczy o tym wysokość kątowa , zasięgu

poświaty nad linią horyzontu .



Ostatnio zmieniony czw paź 11, 2012 1:26 am przez dino_24, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: Nagranie dziwnych rozbłysków (2007)

Post autor: azor »

Dino oczywiście, że pamiętam i to co napisałem o CBUFOiZA jest prawdą - bardzo proszę Pana Marcinowskiego o nie przesyłanie mi na PW niechcianych wiadomości i jakiegoś pokrętnego szantażowania.
dino_24
Homo Infranius
Posty: 406
Rejestracja: sob sie 16, 2008 12:16 am
Kontakt:

Re: Nagranie dziwnych rozbłysków (2007)

Post autor: dino_24 »

Arku ... miej swój honor ,

godność i ambicję ... ''chociaż dupa obszarpana , ale zawsze Proszę Pana'' ...

Pomyłki w życiu się zdarzają ... co niektórzy wieszali na tobie psy , lecz dali sobie

siana ... dostrzegli nowe ''zabawki'' ... i rajcują się ''nowym'' ...



Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony czw paź 11, 2012 6:49 am przez dino_24, łącznie zmieniany 1 raz.
kosmitek
Infrańczyk
Posty: 115
Rejestracja: czw cze 11, 2009 11:15 pm
Kontakt:

Re: Nagranie dziwnych rozbłysków (2007)

Post autor: kosmitek »

Kosmitek ... jak zawsze , pokrętnie manipulując , stwarza ''problemy'' .

Podejrzewam , że jego filmik był dłuższy niż te 2-3 sekundy ... został ''przycięty'' tylko

dla potrzeb jemu znanych .

Nikt o zdrowych zmysłach nie uwierzy , że gościu wycelował sobie bezwiednie okular

obiektywu ... i akurat w tym miejscu i w tym czasie doszło do zarejestrowania ''zjawiska'' .

Niestety , cuda ... rzadko się zdarzają ... ''cosik'' musiało go zainteresować , więc to

nagrywał , więc filmik był dłuższy ... a resztę możemy sobie dopowiedzieć .


Nie masz racji dino. Filmiki trwają tyle ile trwało zjawisko. Monitorowałem niebo w celu rejestracji Perseidów. Jak widać na pierwszym ujęciu kamerę miałem ustawioną wysoko w niebo. Kątem oka zauważyłem błyski które na ujęciu lekko widać w postaci podświetlonych chmur w lewym dolnym rogu kadru. Zaraz po nich przestawiłem kamerę w miejsce które obejmowało już horyzont (lasy i nawet kawałek mojego auta). A że program UFOCapture jest automatem (rejestruje tylko te momenty w których coś się dzieje, np ujęcia meteorów trwają 2-3 sekundy) to zarejestrował następną porcję błysków przez taki czas ile one trwały. Kamerę skierowaną w tym kierunku miałem potem jeszcze przez następne 10 minut ale nic więcej się nie zarejestrowało (bo nic nie było). Nie chcąc tracić zjawisk meteorytowych skierowałem kamerę ponownie w niebo. Jednak, że błyski były w kierunku północnym (w tym samym co radiant Perseidów) patrząc w niebo nie widziałem już do 4 rano ani jednego błysku. Tyle, cała relacja. Wierzcie lub nie, tak było i nie mam zamiaru wchodzić z Tobą dino w dyskusję czy kłamię czy nie, bo nie mogę więcej nic na ten temat napisać. Jak chcesz to sobie sprawdź historie burz z tamtej nocy czy coś było. Kropka.



PS. Te Twoje teksty typu " nikt o zdrowych zmysłach nie uwierzy..." są tak żałosne, że śmiać się chce albo płakać. Kolejny raz pokazujesz swój brak wyobraźni i bezmyślność.
Ostatnio zmieniony czw paź 11, 2012 5:17 pm przez kosmitek, łącznie zmieniany 1 raz.
NIESAMOWITE REJESTRACJE OBIEKTÓW UFO - ZOBACZ: http://www.ufooverpoland.com
ODPOWIEDZ

Wróć do „OBSERWACJE Z POLSKI”