Goszczewo: Dziura w ziemi

Ufologia, badania, obcy, kontakt i inne kontrowersyjne tematy.
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Goszczewo: Dziura w ziemi

Post autor: azor »

Dzis Teleexpress poinformował że w miejscowości Goszcze w woj. Kujawsko Pomorskim odkryto kilka dni temu 6 metrową dziurę w polu. Fakt wydaje się być ciekawy bo nie ma żadnej ingerencji człowieka zero śladów. Na miejscu widzę że był S.Barski, który co nieco się wypowiedział.



Już widzę jak tam rozbije ''obóz'' Fundacja i zrobi koleją szopkę medialną jak ostatnio w Emilcinie ;)



* * * * * * * * * * * * * * * * * * * *



[Ponadto o sprawie pojawiły się relacje w TVP]



DZIURA W GOSZCZEWE



TVP Bydgoszcz



Poruszenie we wsi Goszczewo koło Aleksandrowa Kujawskiego. Wszystko przez tajemnicze znalezisko na polu jednego z gospodarzy. To kilkumetrowej głębokości dziura. Pojawiła się niespodziewanie i narobiła sporo zamieszania. Nad jej pochodzeniem głowią się teraz najtęższe umysły. Do akcji wkroczyli też znawcy zjawisk paranormalnych.



Pole, zboże i to "coś": tajemnicza dziura w ziemi, którą Andrzej Zarębski zauważył kilka dni temu. - Jakby wiercone było, ale na taką głębokość? I nie ma śladów: ani zboża wydeptanego, ani nic ? dziwi się.



Na pierwszy rzut oka sprawa jest niepozorna, ale po dokładniejszym zbadaniu okazuje się, że zagadkowy lej w ziemi ma około 6 metrów głębokości. Nad tym, skąd dziura wzięła się w tym miejscu, od kilku dni głowią się okoliczni mieszkańcy. - Coś z góry uderzyło, może piorun, może coś? ? zastanawia się Mirosław Staszyński.



Pomysłów jest wiele, bo nigdy wcześniej podobne "coś" w Goszczewie się nie pojawiało. - Chyba UFO wylądowało, bo skąd by takie coś było ? mówią.



Na pomoc wezwano więc posiłki. Stanisław Barski, badacz dziwnych zjawisk, w życiu niejedno już widział. -Takie dziury powstawały także w Wylatowie - przypomina. Dlatego, jego zdaniem, nie ma wątpliwości, że w sprawę mogą być zamieszane obce cywilizacje. - Robi to jakaś nieznana inteligencja, czy też nieznany czynnik, który przypisujemy obiektom, które nazywamy UFO, czyli nieznanym obiektom latającym - uważa.



Niewykluczone, że w ślad za tajemniczą dziurą, tak jak wcześniej w Wylatowie, wkrótce pojawią się też kręgi w zbożu. A mieszkańcy po cichu liczą też na wizytę obcych. - Bym przyszedł do nich, przywitał ich, pogadał z nimi sobie, a może u nich lepiej i by mnie zabrali - wyznaje Andrzej Zarębski.



Te wizję studzą jednak naukowcy. Zdaniem geologów, podobne zjawiska występują często i można je łatwo wytłumaczyć. - Można to wiązać z dawnym otworem wiertniczym, który ujawnił się po ostatnich opadach - sugeruje prof. Wojciech Wysota, geolog z UMK.



Mieszkańcy Goszczewa wiedzą jednak swoje i z nadzieją patrzą w niebo.



Mariusz Kluszczyński
Ostatnio zmieniony czw maja 26, 2011 3:31 am przez azor, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
UFOWORLDNEWS
Weteran Infranin
Posty: 1363
Rejestracja: śr sty 28, 2009 2:27 pm
Kontakt:

Re: Goszczewo: Dziura w ziemi

Post autor: UFOWORLDNEWS »

Pewnie to wykopki na kapsułę czasu FN tym razem będzie wielkości samochodu ha ha ha :lol:
Ostatnio zmieniony czw maja 26, 2011 3:29 am przez UFOWORLDNEWS, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
PASTOR
Infranin
Posty: 207
Rejestracja: wt lut 01, 2011 8:08 am
Kontakt:

Re: Goszczewo: Dziura w ziemi

Post autor: PASTOR »

Mnie jakoś te nawierty nie dają spokoju...może się myle, bo tego nie badałem, ale jednak jest jakaś zbierzność UFo i takowych dziur...takie same były na górze św Anny, podobne, płytkie na górze Ossona...może jednak coś w tym jest. FILM
Ostatnio zmieniony śr maja 25, 2011 11:30 pm przez PASTOR, łącznie zmieniany 1 raz.
[left][indent] [/indent][/left]
Awatar użytkownika
Arek 1973
Homo Infranius Alfa
Posty: 2940
Rejestracja: śr paź 29, 2008 6:13 am
Kontakt:

Re: Goszczewo: Dziura w ziemi

Post autor: Arek 1973 »

Także uważam takie dziury za ciekawe, niekiedy są w lesie gdzie na pewno nie sposób wjechać ciężkim sprzętem, no i oczywiście gdzie jest ta ziemia z dziury?



U mnie w ogródku też wierciliśmy o dokładnie takiej samej średnicy (10 cm) , jedno wiertło o dł. 2 metry ważyło 17 kg. Doszliśmy na głębokość 15 metrów, znaczy 8 spiętych wierteł po 17 kg. i teraz trzeba jeszcze kręcić. Bez ciężkiego sprzętu sprawa nie do wykonania.

Co innego na lekkich glebach tak jak u znajomego, tam piaszczyste podłoże to świderkiem można było te 3 metry wykręcić i studnia z wodą gotowa.

Ciekawe czy ta dziura posiada tekże inne anomalia jak niektóre w przeszłości?
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
 
<a href="https://www.facebook.com/arek.czaja">ht ... k.czaja</a>
Awatar użytkownika
arek
Homo Infranius Alfa
Posty: 2146
Rejestracja: śr mar 08, 2006 9:55 am
Kontakt:

Re: Goszczewo: Dziura w ziemi

Post autor: arek »

nie wiem jak na tym polu wygląda odwodnienie(drenaż) ,byc moze skoro jest to pole uprawne ,był tam zrobiony, dawno temu odwiert kontrolny do drenażu , ziemia jest gliniasta więc po orkach był powierzchniowo zasypany ,wibracje od ciągnika stojącego obokdziury, mogły spowodować osypanie się wierzchniej warstwy i ukazały gładki otwór.Drenowanie pól jest zabiegiem stosowanym od bardzo długiego czasu .Nikt nie zadał rolnikowi pytania czy to pole jest zdrenowane. Nikt nie sprawdził dokumentacji w spółkach wodnych ,zajmujących się tą ziemią. W sumie po co pytać ,zawsze można powiedzieć ,że to- ufoki ,panie, jakieś zrobili.
<a href="http://www.wmgu-olsztyn.prv.pl">wmgu-olsztyn.prv.pl</a>
Awatar użytkownika
arek
Homo Infranius Alfa
Posty: 2146
Rejestracja: śr mar 08, 2006 9:55 am
Kontakt:

Re: Goszczewo: Dziura w ziemi

Post autor: arek »

[url="http://tvp.info/teleexpress/wideo/25052011-1700/4454492"]http://tvp.info/teleexpress/wideo/25052011-1700/4454492[/url] na samym końcu jest ta wzmianka ,za dużo to nie powiedział . :)
Ostatnio zmieniony pn gru 02, 2013 8:34 am przez arek, łącznie zmieniany 1 raz.
<a href="http://www.wmgu-olsztyn.prv.pl">wmgu-olsztyn.prv.pl</a>
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: Goszczewo: Dziura w ziemi

Post autor: azor »

Nie skazywałbym od razu sprawy, że to odwiert. Tak to dobre wyjaśnienie ale czy słuszne ? Uważam że ważne jest badanie śladu oraz wywiad z właścicielem pola, bo nie sądzę aby podczas oprysków i innych prac polowych tego nie zauważył. Nie skreślajmy niczego zanim nie zbierzemy wystarczających dowodów a faktycznie czasami występowała zbieżność obserwacji ufo i dziur np. w Kanadzie, USA czy Rosji.



Z filmu wstawionego przez Pastora wynika jednak że dziury nikt wcześniej nie widział mało tego koło otworu jest bardzo słaba roślinność niż nieco dalej ?
Ostatnio zmieniony czw maja 26, 2011 8:36 am przez azor, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
PASTOR
Infranin
Posty: 207
Rejestracja: wt lut 01, 2011 8:08 am
Kontakt:

Re: Goszczewo: Dziura w ziemi

Post autor: PASTOR »

Pantanalu drogi, kiedys mialem audycje w radiu park FM i Pan Fryckowski o tym mówil, że na św. Annie rownież były nawierty...nie znam tematu, to było dawno, trzeba by się dowiedzieć, ja do niego kontaktu nie mam.
[left][indent] [/indent][/left]
Awatar użytkownika
arek
Homo Infranius Alfa
Posty: 2146
Rejestracja: śr mar 08, 2006 9:55 am
Kontakt:

Re: Goszczewo: Dziura w ziemi

Post autor: arek »

w sumie przejżałem kilka filmów i wypowiedzi własciciela pola ,odwiedziłem wirtualnie Nautilian ,I nigdzie nikt nie zapytał właśnie o melioracje, jest tylko wypowiedź właścicielki pola sprzed 30 lat ,że gdzies tam na polu bidać było ogień strzelajacy do góry, więc hipoteza za odwiertem pochodzenia melioracyjnego jest najbardziej prawdopodobna ,bo czasem ze studzienek takich wydobywa sie siarkowodór ,czasem metan po prostu przy wylewaniu gnojowicy na pole częśc z niej trafia do wód podskórnych potem do drenów ,tam bakterie itd.. wiec jest tam prawdopodobnie założona melioracja ,kopie sie nią nawet na 9 metrów w zależnosci od ukształtowania terenu i odległości od systemu zbiorczego ,wiec taki otwór miałby właśnie 7-10 m głebokości być może był długi czas nawet przykryty płytą czy deską ,a jego celem mogło być sprawdzanie głebokości wód podskórnych,po przeprowadzeniu melioracji.
<a href="http://www.wmgu-olsztyn.prv.pl">wmgu-olsztyn.prv.pl</a>
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: Goszczewo: Dziura w ziemi

Post autor: azor »

Powtarzam kluczowe moim zdaniem pytanie czy otwór był cały czas czy się ''nagle'' pojawił - chyba słowa właściciela pola są bardzo wartościowe niż gdybanie czy to odwiert czy nie ? Wyobraźcie sobie, że Wy jesteście gospodarzami tego pola i czy takiego otworu nie zauważono by wcześniej ? Jesli tak oczywiste jest że zapewne chciano by zasypać w obawie wpadnięcia kołem itp...



Tak są anomalie np. dehydratacja, ścianki gleby noszą charakter wysokich temperatur. Pantanal wiem że w Rosjii wykonano badanie gleby i wyszły bardzo dziwne rzeczy np. to że gleba było poddana temp powyżej 1000 st C. Swego czasu Pan RL pisywał o tym.



Panowie u mnie kilka lat temu geodezja pół roku wierciła, badała teren i co zero dziur po ich pobycie. Kolejna rzecz nie wyobrażam sobie aby geodeci pozostawali takie ''studnie'' nie zasypane wiadomo czym to grozi.



Tak to że są ''dziury'' nie oznacza że to od razu kosmici no moze dla Barski powtarzam UFO nie zawsze = kosmici ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „UFOLOGIA I INNE ZAGADNIENIA”