Rosyjska dziura do piekła

Tajemnice zaginionych cywilizacji i zagadki współczesności. Kontrowersyjne odkrycia, hipotezy i rzeczy, o których milczą podręczniki
Awatar użytkownika
Rysiek23
Homo Infranius Alfa
Posty: 3237
Rejestracja: sob cze 02, 2007 11:25 am
Kontakt:

Rosyjska dziura do piekła

Post autor: Rysiek23 »

[ external image ]W latach 70-tych w północnej Rosji zaczęto drążyć najgłębszą na świecie dziurę w ziemi. Ten gigantyczny projekt o nazwie SG-3, choć miał czysto naukowy cel, wywołał nagle ogólnoświatową panikę. Kiedy przekroczono magiczna granicę 12 km głębokości, natrafiono ponoć na dziwną pieczarę, w której panowała rekordowo wysoka temperatura. Kiedy w dół spuszczono mikrofon zarejestrowano odgłosy, jakich nikt się nie spodziewał. Sowieci mieli bowiem… dokopać się do piekła i nawet nagrać jego dźwięki.



SZCZEGÓŁY W SERWISIE INFRA
Awatar użytkownika
arek
Homo Infranius Alfa
Posty: 2146
Rejestracja: śr mar 08, 2006 9:55 am
Kontakt:

Re: Rosyjska dziura do piekła

Post autor: arek »

nie za bardzo wiem jak technicznie moło by wygladac wpuszczenie mikrofonu na 8 km i po co ,to wymagałoby wyjecia jakis rur oslonowych.

Ale pomysł jest naprawde bardzo dobry .Takie odwierty mogłyby zastapic budowanie elektrowni atomowych .Skoro na powiedzmy 6 km temp wyniosłaby 200 C mielibyśmy parę wodna prawie gratis ,dwa otwory ,para, czysta energia na zawsze.Koszt pewnie podobny z tym, że nie ma problemu z zakupem i utylizacja paliwa.
<a href="http://www.wmgu-olsztyn.prv.pl">wmgu-olsztyn.prv.pl</a>
Awatar użytkownika
Andrzej 58
Weteran Infranin
Posty: 1041
Rejestracja: sob maja 09, 2009 4:20 pm
Kontakt:

Re: Rosyjska dziura do piekła

Post autor: Andrzej 58 »

A teraz dla równowagi wypadałoby niego i nagrać chóry anielskie.Ciekawe co tam teraz jest na topie :?
Awatar użytkownika
Newsman
Weteran Infranin
Posty: 1379
Rejestracja: śr wrz 09, 2009 10:17 am
Kontakt:

Re: Rosyjska dziura do piekła

Post autor: Newsman »

Swoją drogą, oto wspomniane w artykule nagranie. Może stanowić doskonały wstęp do piosenki dla neokatechumenów...



<iframe width="425" height="349" src="http://www.youtube.com/embed/U-iqDeIgGKM" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
malavida
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: sob cze 25, 2011 4:29 pm
Kontakt:

Re: Rosyjska dziura do piekła

Post autor: malavida »

Taaak...odgłosy słyszalne 12 km pod ziemią to jęki potępionych, gdy słyszymy grzmoty, to znaczy, że anioły beczki w niebie przetaczają, a gdy uderza piorun, to oczywiście jest to sprawka Zeusa, który się na nas wkurzył. Reasumując - wiara czyni cuda, a głupota ludzi wierzących nie ma granic :D :D :D
Extract of entry in fictional 'Encyclopaedia Galactica' for Earth

“Technology: exponentiating / fossil fuels / nuclear weapons / organized warfare / environmental pollution. ”

“Probability of survival (per 100 yr): 40%."
Awatar użytkownika
Katarzyna_1
Homo Infranius Alfa
Posty: 1969
Rejestracja: sob lut 06, 2010 4:22 pm
Kontakt:

Re: Rosyjska dziura do piekła

Post autor: Katarzyna_1 »

Witaj Malavida,

ale sama sobie zaprzeczasz, bo bezgranicznej głupoty ludzi nie było by cudów według Ciebie oczywiście. Sama napisałaś, ze wiara czyni cuda? To jak to jest z tymi cudami, że wiara je czyni? Potrzebna jest wiara? czy nie?
"Balbus melius balbi verba cognoscit"
Awatar użytkownika
revolt
Infrańczyk
Posty: 112
Rejestracja: wt cze 17, 2008 7:00 am
Kontakt:

Re: Rosyjska dziura do piekła

Post autor: revolt »

[quote name='arek' post='85987' date='25 czerwiec 2011 - 13:23']nie za bardzo wiem jak technicznie moło by wygladac wpuszczenie mikrofonu na 8 km i po co ,to wymagałoby wyjecia jakis rur oslonowych.

Ale pomysł jest naprawde bardzo dobry .Takie odwierty mogłyby zastapic budowanie elektrowni atomowych .Skoro na powiedzmy 6 km temp wyniosłaby 200 C mielibyśmy parę wodna prawie gratis ,dwa otwory ,para, czysta energia na zawsze.Koszt pewnie podobny z tym, że nie ma problemu z zakupem i utylizacja paliwa.[/quote]



Niestety Arku,gdybyś pomyślał o tym kilkadziesiąt lat wcześniej, spałbyś zapewne na pieniądzach za patent;)

http://pl.wikipedia.org/wiki/Energia_geotermalna
"Badzcie sceptykami... ale miejcie tez otwarte umysly"



"...nasza Polsko mała - Idź pod prąd !"
Awatar użytkownika
arek
Homo Infranius Alfa
Posty: 2146
Rejestracja: śr mar 08, 2006 9:55 am
Kontakt:

Re: Rosyjska dziura do piekła

Post autor: arek »

bez przesady nie wymyśliłem koła ,chodzi mi raczej o to by zamiast budowac w Pl elektrownię atomową , wybudowac geotermalna.Działa kilka takich na świecie ,z pozoru taka produkcja jest mało opłacalna ,ale w długiej perspektywie ,jest to lepsze rozwiazanie niż elektrownie wiatrowe.Tym bardziej atomowe.Zwłaszcza że mamy nieczynne kopalnie wegla kamiennego ,gdzie szyb główny ...

Tematem jest istnienie życia pod ziemią.
<a href="http://www.wmgu-olsztyn.prv.pl">wmgu-olsztyn.prv.pl</a>
shadow hunter
Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: wt sty 25, 2011 2:56 pm
Kontakt:

Re: Rosyjska dziura do piekła

Post autor: shadow hunter »

Yan_Volskee, rany, jak ja się na początku wystraszyłam tego wideo... @_@



Hmm, w zasadzie czytałam trochę na ten temat i jakoś nie przekonuje mnie on... Dżwięki, choć dziwne i przerażające, mogą mieć racjonalne wyłtumaczenie, albo być zwyczajnie fałszywe.



"To co prawdziwie wytrąciło Rosjan z równowagi, poza koszmarnymi nagraniami, to fontanna fosforyzującego gazu, który wystrzelił tej samej nocy z odwiertu. Pośród chmury gazu ukazała się świetlna istota o skrzydłach nietoperza, przedstawiająca się słowami (po rosyjsku): "I have conquered"."



No, to wygląda na to, że Lucek wybrał się na spacer... Całe szczęście, że Age Rendalen przyznał się, że tą świetlistą istotę wymyślił. Kto wie, czy i z tymi 'piekielnymi dźwiękami' tak nie jest...? Może też są tylko mistyfikacją?



PS.: cytat wzięty z www.insomnia.pl, żeby nie było, że sobie wymyśliłam.
Awatar użytkownika
Newsman
Weteran Infranin
Posty: 1379
Rejestracja: śr wrz 09, 2009 10:17 am
Kontakt:

Re: Rosyjska dziura do piekła

Post autor: Newsman »

Hmm... może mój apel zabrzmi niegrzecznie, ale...


MŁODY FORUMOWICZU!

NIE BĄDŹ IDIOTĄ!

CZYTAJ ARTYKUŁ/ZAPOZNAJ SIĘ Z TEMATEM PRZED SKOMENTOWANIEM!
Ostatnio zmieniony pn cze 27, 2011 7:21 pm przez Newsman, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAGADKI HISTORII”