Zagadka "bolidu podparpackiego" - czyli 27 lat od masowej obserwacji UFO

Historyczne przypadki spotkań z obiektami UFO i ich pasażerami.
Awatar użytkownika
Rysiek23
Homo Infranius Alfa
Posty: 3237
Rejestracja: sob cze 02, 2007 11:25 am
Kontakt:

Zagadka "bolidu podparpackiego" - czyli 27 lat od masowej obserwacji UFO

Post autor: Rysiek23 »

Mija 27 lat od momentu obserwacji przez tysiące osób na Podkarpaciu dziwnego obiektu jaki przeleciał w godzinach popołudniowych w dniu 13 lipca 1984 roku nad całym województwem. Do chwili obecnej nie udało się wyjaśnić czym był obiekt – jedno jest pewno na pewno nie balonem meteorologicznym jak podawały to ówczesne media. Do dziś otrzymuję informację od innych świadków, którzy tego dnia zauważyli jasny "metaliczny" obiekt m.in. z Przemyśla, Rzeszowa, Łańcuta, Kielanówki czy Ropczyc. Jednak najcenniejsze informacje udzielili mi w 2001 roku podczas rejestracji tego zdarzenia kierownik lotów w Mielcu oraz jeden z pilotów tego lotniska. Po wielu latach miałem dość osobliwą obserwację znów 13 lipca 2008 roku podczas wykonywania zdjęć z balkonu zauważyłem na niebie w dali metaliczny "błysk światła" wzrokowo nic nie widziałem mimo tego w zoomie wykonałem serię zdjęć a na jednym z nich wyraźnie widać przechylony pod kątem ‘’metaliczny spodek’’ odbijający na górze silnie słoneczne światło.

Przypadkiem tym zająłem się w 2001 roku po otrzymaniu od Krzysztofa Piechoty materiałów prasowych, w których była mowa o tej obserwacji. Niestety z powodu upływu lat przebieg tego interesującego zdarzenia, możemy poznać fragmentarycznie, a wiele danych dotyczących wyglądu obiektu pozostaje nieznanych. Z uwagi na istotne znaczenie przytaczam fragmenty ówczesnych notatek prasowych na ten temat. Pierwsza z nich pochodzi z Nowin nr. 178, 27 lipca 1984 roku.




WIĘCEJ NA BLOGU ARKA MIAZGI
Ostatnio zmieniony śr lip 13, 2011 12:18 pm przez Rysiek23, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: Zagadka "bolidu podparpackiego" - czyli 27 lat od masowej obserwacji UFO

Post autor: azor »

W sumie to jedna z ciekawszych obserwacji UFO w Polsce ponieważ była bardzo spektakularna
ODPOWIEDZ

Wróć do „HISTORIA SPOTKAŃ Z UFO”