Bitcoin - waluta wolnych ludzi?

Walka na argumenty. Tematyka do uzgodnienia z moderatorami
Awatar użytkownika
hoo
Infrzak
Posty: 47
Rejestracja: pt kwie 04, 2008 9:10 pm
Lokalizacja: edekgogo@o2.pl
Kontakt:

Bitcoin - waluta wolnych ludzi?

Post autor: hoo »

[ external image ]



Bitcoin - jest cyfrową walutą, stworzoną w 2009 przez Satoshiego Nakamoto. Nazwa odnosi się także do używającego jej otwartoźródłowego oprogramowania, które zaprojektował oraz sieci peer-to-peer, którą formuje. "Bitmonety" mogą zostać zapisane na komputerze osobistym w formie pliku portfela lub przetrzymywane w prowadzonym przez osoby trzecie zewnętrznym serwisie zajmującym się przechowywaniem takich portfeli. W każdym z tych przypadków Bitcoiny mogą zostać przesłane do innej osoby przez Internet do dowolnego posiadacza adresu Bitcoin.



Odmiennie niż w przypadku większości walut, Bitcoin nie opiera się na zaufaniu względem centralnego emitenta. Bitcoin używa zdecentralizowanej bazy danych rozprowadzonej pomiędzy węzłami sieci peer-to-peer do przechowywania transakcji oraz kryptografii w celu zapewnienia podstawowych funkcji bezpieczeństwa, takich jak upewnienie się, że Bitcoiny mogą być wydane tylko raz przez osobę, która je posiada w danym momencie.



Topologia peer-to-peer sieci Bitcoin oraz brak centralnej administracji czynią manipulację wartości Bitmonet niewykonalną dla jakiejkolwiek rządowej czy innej organizacji lub jednostki poprzez produkcję większej ich ilości, nadal możliwa jest jednak bańka spekulacyjna[1]. Budowa Bitcoina pozwala na anonimowe posiadanie własności oraz jej transfery.



Bitcoin jest jedną z pierwszych implementacji konceptu zwanego kryptowalutą, pierwszy raz opisanego w 1998 przez Wei Dai na liście mailingowej cypherpunków.






więcej informacji http://pl.wikipedia.org/wiki/Bitcoin













Może niektórzy z Was słyszeli o tej nowej kryptowalucie, jaką jest bitcoin, cały system jest w formie open source, stworzony przez Japończyka Satoshi Nakamoto 2 lata temu, staje się coraz bardziej popularny, ostatnio ta moda trafiła do naszego kraju i coraz więcej osób w to wchodzi jak i pojawia się więcej kopaczy bitcoinów. System posiada sporo mocniejsze zabezpieczenia niż mają banki internetowe, nad zabezpieczeniami(generowaniem nowych haszów) dbają "kopacze"(czyli zwykli użytkownicy), którzy generują nowe hashe , za pomocą programu dzięki wydajności swojej karty graficznej w komputerze, w zamian otrzymując w nagrodę wykopane bitcoiny. Wszystkie transakcje są w pełni anonimowe, szyfrowane, więc można w sekundę dokonać transakcji z dowolną osobą na świecie. Kupno/wymianę bitcoinów, można dokonywać na www.bitomat.pl. System jest także hostowany w tzw. "chmurze google".



inne artykuły o bitcoinie:

http://waluty.wp.pl/kat,98674,title,Zapomn...ml?ticaid=1cb65

http://www.youtube.com/watch?v=esWdLN6vmy0 - animowany filmik o bitcoinie





P.S. Gdyby wejść w ten system konkretnie w kwietniu tego roku http://i.wp.pl/a/f/jpeg/27146/20110706_bitcoin1_duzy.jpeg i zainwestować w bitcoiny w kwietniu, teraz byłoby się obrzydliwie bogatym(sprzedając je w czerwcu, lub mniej bogatym teraz w lipcu) :), niestety sam się o tym dowiedziałem dopiero niedawno.
Ostatnio zmieniony sob lip 23, 2011 12:10 pm przez hoo, łącznie zmieniany 1 raz.
Oczyszczaliście umysł, ale to, co zrobiliście, jest trochę niepoprawne - niezgodne z właściwą wiedzą i poglądami. (..) Jeśli wasza wiedza i poglądy są w najmniejszym stopniu niepoprawne, zostaniecie opanowani przez wypaczone poglądy.

Ignorancja nie pozwala wam osiągnąć zrozumienia i nie znacie niczego poza miłością

SUTRA SURANGAMA





"Jeśli zbyt długo patrzysz w czeluść, czeluść zaczyna patrzeć na ciebie"

Friedrich Nietzsche



"Bywają prawdy, które najlepiej przyswajają sobie mierne głowy, gdyż są dla nich najodpowiedniejsze, bywają prawdy, co tylko dla miernych duchów posiadają urok i ponętę"

Friedrich Nietzsche



"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów."

Stanisław Lem
Awatar użytkownika
niedzwiec
Zaangażowany Infranin
Posty: 354
Rejestracja: śr sty 05, 2011 9:06 am
Kontakt:

Re: Bitcoin - waluta wolnych ludzi?

Post autor: niedzwiec »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Czakrawartin" data-cid="110920" data-time="1387528516">Ponoć teraz leci na łeb na szyję po wielkim skoku. Teraz o 50% w ciągu dnia wartość spadła. Ale powstają nowe alternatywne waluty. Może trochę warto kupić?</blockquote> Ja osobiście, z racji moich komunistycznych poglądów, nie wierzę w walutę, a jeszcze mniej wierzę w walutę która nie istnieje (jak zresztą 80% pieniędzy, którymi my obracamy). Nie wierzę w pieniądz, banki, establishment, etc., ale muszę pływać razem z wszystkimi w tym szambie, bo jakie mam wyjście? Jak działa dzisiaj pieniądz? Otóż pieniądz, odkąd zniesiono parytet złota, nie ma pokrycia. Jedyna wartość pieniądza polega na tym, że dwie strony zgadzają się podczas zawierania transakcji, że ta wartość istnieje. Osobiście uważam, że byłoby dużo lepiej gdybyśmy wrócili do handlu wymiennego, handel wymienny nie pozwala na spekulacje, ponieważ wartość wymienianego towaru jest ustalona i zgodzona przez obie handlujące strony, a nie odgórnie przez bank centralny. Nienawidzę pieniędzy, na pohybel Fenicjanom! :)
Awatar użytkownika
s_virus
Infrańczyk
Posty: 128
Rejestracja: pn kwie 15, 2013 9:12 pm
Kontakt:

Re: Bitcoin - waluta wolnych ludzi?

Post autor: s_virus »

Prawda. Wolni ludzie nie potrzebują ŻADNEJ waluty.
Awatar użytkownika
niedzwiec
Zaangażowany Infranin
Posty: 354
Rejestracja: śr sty 05, 2011 9:06 am
Kontakt:

Re: Bitcoin - waluta wolnych ludzi?

Post autor: niedzwiec »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Czakrawartin" data-cid="110931" data-time="1387548038">Bawi mnie, że np. Ukraina pcha się sama do Unii walutowej, tzn. sama otwiera się przed zachodnim kapitałem... Niech popatrzą na bratnią Polskę i nie biorą z niej przykładu! Mnie najbardziej irytuje to, że taki Balcerowicz wmawia ludziom, żeby inwestowali w OFE, dostając grosze, tylko po to, żeby wielka finansjera miała czym obracać.</blockquote> Ja, osobiście, jestem zwolennikiem panslawizmu i uważam, że pomimo historii zawsze będzie nam bardziej po drodze z Rusem, Czechem czy Kozakiem, niż Niemcem, Anglikiem, czy Francuzem.Mam nadzieję, że Rosja przeciągnie Ukrainę na swoją stronę i może zapoczątkuje to nowy rozdział w odbudowie naszych Słowiańskich stosunków.Pieprzyć taką skurwiałą demokrację!
Awatar użytkownika
arek
Homo Infranius Alfa
Posty: 2146
Rejestracja: śr mar 08, 2006 9:55 am
Kontakt:

Re: Bitcoin - waluta wolnych ludzi?

Post autor: arek »

Niedżwiedziu , gdzie mieszkasz i pracujesz ? Jak się okazuje ,to nas Polaków przyciągają kraje w których panuje monarchia .I tam jakoś ludziom żyje się lepiej. Istnieje nawet jakaś sprawiedliwość ,sądy ferują wyroki.

A teraz popatrz na Ruski grajdołek.

Weź sobie urlop i pozwiedzaj wschodnią stronę. To zachód europy tworzy standarty.

To tam kupując Chanell nr.5 wiesz że to . Jeśli elektrownia atomowa we francji zostaje czasowo wyłączona , to wszędzie masz napisane . U Ruskich nawet jak pierdyknie to cisza jak po śmierci organiaty w kościele.

To jest wolność słowa, wolność wyznania , wolność osobista. Prześledź losy Chodorkowskiego.

Ukraincom źle nie życzę ,ale sami się skazują na Rosję. Jeśli nie zrobią sobier referendum i nie wybiorą standartów Europejskich ,pozostana na wieki w czarnej dziurze, a wówczas ktoś obudzi demony przeszłości ,będą pogromy ,i ..izmy.

Ja byłem w obwodzie Kaliningradzkim .A ty ?
Ostatnio zmieniony sob gru 21, 2013 7:58 am przez arek, łącznie zmieniany 1 raz.
<a href="http://www.wmgu-olsztyn.prv.pl">wmgu-olsztyn.prv.pl</a>
robrep
Zaangażowany Infranin
Posty: 302
Rejestracja: sob kwie 27, 2013 10:25 am

Re: Bitcoin - waluta wolnych ludzi?

Post autor: robrep »

Waluta wolnych ludzi? Zawsze ktoś zarabia, a najgorzej wydać pieniądze realne na wirtualne, a pieniądze realne to nieruchomości. Inwestować w coś co jest najtrwalsze jak się w tym nie siedzi. Ja się dałem nabić w butelkę w fundusze inwestycyjne, jakie to wzrosty miały nie być, a po 5 latach mam mniej niż bym w skarpecie trzymał. Oczywiście zarobili ci co niby tymi pieniędzy obracali, im starczyło. Tak więc nie nastawiał bym się, że można na czymś dorobić się szybko, lepiej inwestować bezpiecznie z małym zyskiem, jak się w czymś nie siedzi i nie ma się ochoty ciągle pilnować notowań itp.
Awatar użytkownika
niedzwiec
Zaangażowany Infranin
Posty: 354
Rejestracja: śr sty 05, 2011 9:06 am
Kontakt:

Re: Bitcoin - waluta wolnych ludzi?

Post autor: niedzwiec »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="arek" data-cid="110947" data-time="1387612253">Niedżwiedziu , gdzie mieszkasz i pracujesz ? Jak się okazuje ,to nas Polaków przyciągają kraje w których panuje monarchia .I tam jakoś ludziom żyje się lepiej. Istnieje nawet jakaś sprawiedliwość ,sądy ferują wyroki.

A teraz popatrz na Ruski grajdołek.</blockquote> Mieszkam i pracuję w Wielkiej Brytanii. Nie monarchia mnie tu ściągnęła, skąd w ogóle ta teoria? Ludziom żyje się lepiej, bo mocarstwa kolonialne nadal spijają śmietankę wydarzeń XIX wieku i tyle. Światopoglądowo może i przynależę na Zachodzie, ale kulturowo - czy chcę, czy nie - zawsze bliżej mi Wschodowi, a to odpowiada profilowi 90% Polaków. Nie, nie byłem nigdy w Rosji, ale zdażyło mi się obcowaćna codzień z wieloma, różnymi nacjami; czy to biesiada, czy praca, zawsze Słowianin to bardziej swój niż Nordyk, czy Anglosas i nikt mi nie wmówi, że jest inaczej.
Awatar użytkownika
arek
Homo Infranius Alfa
Posty: 2146
Rejestracja: śr mar 08, 2006 9:55 am
Kontakt:

Re: Bitcoin - waluta wolnych ludzi?

Post autor: arek »

Mam nieco inne zdanie, jakoś nie przekonują mnie twierdzenia,  że teraz to trzeba kraj trzymać mocną ręką,  a jak w gospodarce się poprawi to będzie czas na demokrację i wolny rynek . A takie przeświadczenie ma większość z Rosjan ,Białorusinów i Ukraińców. Przepracowałem cztery lata w serwisie meblowym w Holandii , Masa różnych nacji.  I najbardziej  odpowiadali mi Holendrzy. Ze słowiańskości najbardziej rzuca się w oczy pijaństwo i czepialstwo . A, że nie lubię alkoholu więc "słowiańskosć" jest mi obca.
Ostatnio zmieniony pt gru 27, 2013 3:02 pm przez arek, łącznie zmieniany 1 raz.
<a href="http://www.wmgu-olsztyn.prv.pl">wmgu-olsztyn.prv.pl</a>
Awatar użytkownika
murof
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: pt gru 27, 2013 2:54 pm
Kontakt:

Re: Bitcoin - waluta wolnych ludzi?

Post autor: murof »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="arek" data-cid="111115" data-time="1388156468">A, że nie lubię alkoholu więc "słowiańskosć" jest mi obca.</blockquote>No i łutopiłeś Słowian w potoku wódy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „DEBATY”