Czechy: Ogromna kula lodowa spadła na polanę

Dziwactwa, cuda, ciekawostki. Czasem straszne, czasem śmieszne...
Awatar użytkownika
Arek 1973
Homo Infranius Alfa
Posty: 2940
Rejestracja: śr paź 29, 2008 6:13 am
Kontakt:

Re: Czechy: Ogromna kula lodowa spadła na polanę

Post autor: Arek 1973 »

Wiesz Pantanalu, ja uważam że tylko jeżeli coś jest schowane w meteorze ma szansę przedostać się na Ziemię, ta wielka temperatura która towarzyszy przejściu w atmosferze zabije prawie wszystko.

Z tymi bryłami lodu to też taka dziwna sprawa, mówi się że pochodzą z samolotów, tam gdzie się woda zbiera, potem zamarza na większych wysokościach aż same w czasie lotu odpadną, na pewno tak jest , o to się nie kłócę. Tylko do cholery w książkach piszą o takich zjawiskach za czasów zanim pierwsze samoloty wzniosły się w powietrze, to mi jest dziwne
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
 
<a href="https://www.facebook.com/arek.czaja">ht ... k.czaja</a>
Awatar użytkownika
arek
Homo Infranius Alfa
Posty: 2146
Rejestracja: śr mar 08, 2006 9:55 am
Kontakt:

Re: Czechy: Ogromna kula lodowa spadła na polanę

Post autor: arek »

duże kule lodowe mogą tworzyc się wewnątrz chmur burzowych ,zwłaszcza w upalne dni. Z nadejściem frontu zimnego tworzą się chmury typu burzowego(culunibusy) mogą byc rozbudowane od 1600 do 20000 m a czasem więcej ,zasysają z podstawy chmury powietrze transportuja je na dużą wysokośc i tam wypłaszczają się tworząc tzw. kowadło..Wewnatrz chmury prękośc pradu wstepującego powietrza może dochodzic nawet powyżej 200km/h choc narmalnie to około 120 km/h .wewnątrz powietrze ochładza sie i takie tam ,ale może sie zdarzyc że chmura zasysa częśc gradu i stale go w sobie nosi do uzyskania stabilizacji powietrza i wtedy wypuszcza takiego gniota. Czasem robi to z nadzieniem w postaci ptaka ,lub paralotniarza :D

Nie wiem czy samoloty mogą oprózniac zbiorniki wody (powiedzmy) w locie ,nie wiem jak działają toalety samolotowe .Szybowce mogą(zbiorniki balastowe) i nawet mają system sanitarny opróżniany na bieżąco podczas lotu :Cool:
Ostatnio zmieniony czw lip 28, 2011 6:35 am przez arek, łącznie zmieniany 1 raz.
<a href="http://www.wmgu-olsztyn.prv.pl">wmgu-olsztyn.prv.pl</a>
Awatar użytkownika
Newsman
Weteran Infranin
Posty: 1379
Rejestracja: śr wrz 09, 2009 10:17 am
Kontakt:

Re: Czechy: Ogromna kula lodowa spadła na polanę

Post autor: Newsman »

Sprawa wyjaśniła się. Zamykamy temat.
Zablokowany

Wróć do „GABINET NIEZWYKŁOŚCI”