Zdjęcia UFO: Kontrowersyjny dowód?

Ufologia, badania, obcy, kontakt i inne kontrowersyjne tematy.
Awatar użytkownika
arek
Homo Infranius Alfa
Posty: 2146
Rejestracja: śr mar 08, 2006 9:55 am
Kontakt:

Re: Zdjęcia UFO: Kontrowersyjny dowód?

Post autor: arek »

Azorze ,żartowałem . Bez przesady samoloty na niebie to normalka . Prawdziwe jest tylko moje ostatnie pytanie ,nie jest uszczypliwe ,jestem po prostu ciekaw oceny statystycznej poz w jakich są samoloty fotografowane .Ile z nich można wadliwie zinterpretować . Nad moim zadupiem mało jest lotów samolotów wojskowych na niskich wysokościach nie mam więc mozliwości analizy od tej strony .

Z najdziwniejszych rzeczy jakie widziałem to chyba czołgi jadące autostradą w asyście policji na motocyklach, też nie zrobiłem zdjęć.A z zasłyszanych to łódź podwodną stojaca na nabrzeżu okręcona folią ochronną .
Ostatnio zmieniony czw gru 15, 2011 9:17 pm przez arek, łącznie zmieniany 1 raz.
<a href="http://www.wmgu-olsztyn.prv.pl">wmgu-olsztyn.prv.pl</a>
Awatar użytkownika
arek
Homo Infranius Alfa
Posty: 2146
Rejestracja: śr mar 08, 2006 9:55 am
Kontakt:

Re: Zdjęcia UFO: Kontrowersyjny dowód?

Post autor: arek »

ostatnie zdjęcia z Glitajn ,świadek widziała obiekt z okna i podbiegła po aparat i zaczęła robić zdjęcia.
<a href="http://www.wmgu-olsztyn.prv.pl">wmgu-olsztyn.prv.pl</a>
Awatar użytkownika
arek
Homo Infranius Alfa
Posty: 2146
Rejestracja: śr mar 08, 2006 9:55 am
Kontakt:

Re: Zdjęcia UFO: Kontrowersyjny dowód?

Post autor: arek »

nigdy nie ma 100% ,ale prawdopodobieństwo jest wysokie ,zwłaszcza że jest to już strefa nadgraniczna z Rosją.Obiekt nie miał skrzydeł ,myslałem o balonie helowym ,ale te kręcą się wokół własnej osi a ten sie tak nie zachowuje.
<a href="http://www.wmgu-olsztyn.prv.pl">wmgu-olsztyn.prv.pl</a>
Robson101
Infrzak
Posty: 34
Rejestracja: pt lis 13, 2009 2:26 pm
Kontakt:

Re: Zdjęcia UFO: Kontrowersyjny dowód?

Post autor: Robson101 »

[quote name='Arek 1973' post='92569' date='15 grudzień 2011 - 07:07']Robson, nie do końca, tak, jeżeli będzie duże i poleci prosto na ciebie to może człowiek zdąży go sfotografować, wielkość i kierunek lotu są w tej kwestii chyba najważniejsze.?[/quote]

Dokładnie, to kwestia najważniejsza. Aczkolwiek teoretycznie jest przecież szansa, że robiąc zdjęcie, akurat w tym momencie przez kadr przeleci obiekt. Wystarczy, mieć dobry aparat i robić serię zdjęć z bardzo szybki spustem migawki. Teraz przykładowo w ciągu sekundy możesz zrobić 50 zdjęć o naprawdę dobrej jakości 8 megapixeli. Także mówię, jest dużo ale i jeśli, ale teoretycznie - da się i wcale nie musi zostać sama smuga.
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: Zdjęcia UFO: Kontrowersyjny dowód?

Post autor: azor »

[quote name='Pantanal' post='92610' date='15 grudzień 2011 - 23:15']Panowie, to ja doleję oliwy do ognia i zapytam wprost. Czy w ostatnich 10 latach ktoś wykonał zdjęcie (w Polsce oczywiście) klasyfikujące sie jako 100% UFO? Mówię tu o fakcie jednoczesnej obserwacji obiektu i jego uchwyceniu na zdjęciu. Osobiście sobie czegoś takiego nie przypominam.[/quote]



Zależy czy obiekt ma mieć klasyczny kształt ''spodka'' czy BOL ja mam zdjęcie z Koszalina z lata tego roku obserwacja wirującego dysku i fotka wykonana komórką Andrzej wie o czym mowa niestety autorka nie zgadza się na publikację tej fotki nie rewelacja ale widać fajny kształt o metalicznej barwie oraz rozmyte dwa światła. Tylko Andrzej, może tą osobę skłonić do publikacji oraz opisu zdarzenia.



Arku no właśnie kiedy poznamy sprawę tych Glitajn ?
Awatar użytkownika
arek
Homo Infranius Alfa
Posty: 2146
Rejestracja: śr mar 08, 2006 9:55 am
Kontakt:

Re: Zdjęcia UFO: Kontrowersyjny dowód?

Post autor: arek »

Cos wiecej nt. Glitajn opublikujemy dopiero po wizji lokalnej z udziałem swiadka ,tj jak pani Dorota znajdzie czas by przed kamera o wszystkim opowiedzieć .Myslę że najlepsza forma przekazu .Jak na razie mamy wstepny wywiad środowiskowy,relacje ,kontakt na skypa. Ale sprawa powstania samych zdjeć i obserwacji jest prosta ,Zobaczyła ,wzięła aparat zrobiła tyle zdjęc ile mogła. Nic nie wskazuje na próbę oszustwa ,obiekt widoczny na zdjęciu odpowiada opisowi ,można powiedzieć zwykły przelot ufo. ;)
Ostatnio zmieniony pt gru 16, 2011 8:37 pm przez arek, łącznie zmieniany 1 raz.
<a href="http://www.wmgu-olsztyn.prv.pl">wmgu-olsztyn.prv.pl</a>
Awatar użytkownika
Przemekkk666
Weteran Infranin
Posty: 1052
Rejestracja: wt maja 03, 2011 4:35 pm
Kontakt:

Re: Zdjęcia UFO: Kontrowersyjny dowód?

Post autor: Przemekkk666 »

[quote name='Pantanal' post='93606' date='20 styczeń 2012 - 23:09']Fakt ten nieco mnie rozczarował tak samo jak fakt, że w XXI w. nie zrobiono w Polsce żadnego zdjęcia NOL, które mogłoby konkurować ze słynną fotografią z Muszyny![/quote]



Czy chodzi Ci o tą fotkę z Muszyny? http://www.paranormalium.pl/ilustracje/gal...uszyna_1947.jpg



A jakie fotki brałeś pod lupę?

Są fotografie, których próżno szukać w jakiejkolwiek bibliotece, archiwach, a są naprawdę wartościowe- np z lat 50-tych.

Warto też nie zapominać o niektórych fotkach z warszawskiego czerniakowa i innych okolic W-wy, które zostały wykonane choćby od roku 80-tego.(niektóre z nich mozna znalesc nawet w necie, są też takie które się zachowały,a które nie zostały upublicznione i są naprawdę niesamowite)

Do tego jeszcze trzeba mieć na uwadze, że sporo fotek poszło do śmieci(choćby grupy badań ufo) część z nich możliwe, że wpadła w niepowołane ręce i marnują się do dziś.

Tak samo ma się rzecz z tymi ludzmi, którzy niegdyś nawet przypadkiem sfotografowali ufo i zbagatelizowało temat wyrzucając je do kosza lub wrzucając je gdzieś na strych niepamięci...
Ostatnio zmieniony pt sty 20, 2012 11:58 pm przez Przemekkk666, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Arek 1973
Homo Infranius Alfa
Posty: 2940
Rejestracja: śr paź 29, 2008 6:13 am
Kontakt:

Re: Zdjęcia UFO: Kontrowersyjny dowód?

Post autor: Arek 1973 »

Przemek, Pantanalowi chodziło o ostatnie 10 lat.

Niestety , ja także nie znam takich, oczywiście jedni zawołają Zdany, inni pokażą słynną kulę nad Krakowem, a jeszcze inni pokażą na kule nad Ameryką Płd.
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
 
<a href="https://www.facebook.com/arek.czaja">ht ... k.czaja</a>
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: Zdjęcia UFO: Kontrowersyjny dowód?

Post autor: azor »

Potwierdzam za ostatnie 10 lat w Polsce nie wykonano choćby jednego zdjęcia na miarę Muszyny, istnieje wiele zdjęć, ale nie tak wartościowych oczywiście skupiam się jedynie na Polsce. Zauważcie ile było CE-1 w 2011 obiekty max 200 m od świadków wszyscy mają komórki a w nich kiepskie bo kiepskie ale są jakieś aparaty i zero fotek to też każe się zastanowić.



Sam MUFON CES (wreszcie nową stronę zrobili) nie wykonuje badań/analiz fotek UFO mało tego uważa, że UFO aktualnie przybrało charakter ''niewidoczny'' dla ludzkiego oka ? To prawda, ale nie jest to coś nowego, uważam,że taki stan trwa od lat. W 80 i 90 latach dość dobrze wykazał to K.Bzowski ze swoimi ludźmi wykonując wiele tego typu fotek. Jak choćby słynne dwa zdjęcia szeregu BOL nad jeziorkiem Czerniakowskim wykonane przez Pawłą Zarnocha dziś całkowicie zapomniane i pomijane.
Awatar użytkownika
Przemekkk666
Weteran Infranin
Posty: 1052
Rejestracja: wt maja 03, 2011 4:35 pm
Kontakt:

Re: Zdjęcia UFO: Kontrowersyjny dowód?

Post autor: Przemekkk666 »

Faktycznie najwyrazniej troche za pózno pisałem tego posta i miałem wyłączone czytanie ze zrozumieniem :)



No tak, myślę ze spory na to wpływ miała cyfryzacja aparatów fotograficznych, bo jednak na kliszę więcej się tego ponoć łapało. Oczywiście to jeden z czynników.
ODPOWIEDZ

Wróć do „UFOLOGIA I INNE ZAGADNIENIA”