Obcy w Chałupach (1981)

Historyczne przypadki spotkań z obiektami UFO i ich pasażerami.
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: Obcy w Chałupach (1981)

Post autor: azor »

Dobre pytanie, ale chyba wątpię aby się zachował przez wiejące wiatry i inne czynniki atmosferyczne. Acz są znane długotrwałe ślady po UFO np. w Delphos czy koło Moskwy.
Awatar użytkownika
Andrzej 58
Weteran Infranin
Posty: 1041
Rejestracja: sob maja 09, 2009 4:20 pm
Kontakt:

Re: Obcy w Chałupach (1981)

Post autor: Andrzej 58 »

Myślę ,że został.Oczywiście należałoby odnaleźć to miejsce i pobrać próbki.Potem zastosować metodę rezonansową.Ciała poddane działaniu wysoko-energetycznego pola elektromagnetycznego o dużej częstotliwości powodują zmianę w polu testowym.Tą metodą pewien Australiczyk badał próbki pobrane w Nasca.Wynik był jednoznaczny-to miejsce zmienione zostało ze względu na obecność wyżej wymienionego pola.Informacja poszła w świat i ślad po niej zaginął.Co do tego ,że nolami sterują zwykli ludzie jestem pewny.

Przemku ,a dlaczego nie powiedziałbyś?.A jeżeli rozwój cywilizacji na Ziemii nie był liniowy, tak jak to się nam wmawia,tylko okresowy i do tego dwutorowy.Jeden z kodeksów z tamtej strony globu o tym mówi.Jak ruszy E -projekt , to się dowiesz ze szczegółami ,jak kilkaset lat temu taką wersję zapisali ówcześni pisarze(malarze).Oni dokładnie wiedzieli z kim mieli do czynienia i jaka kolejność wydarzeń miała miejsce na Ziemii.
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: Obcy w Chałupach (1981)

Post autor: azor »

Tak ale nie myślcie, że takie ślady czekają na Was jak w 1981 roku zapewne są przysypane piachem itp itd.. ich odnalezienie jest tylko możliwe po kontakcie ze świadkiem. A moze ktosz Chałup starszych mieszkańców potrafi zlokalizować to miejsce. Panowie pasuje nad tym pomyśleć. Andrzeju ja po 15 latach zajmowania się UFO niczego nie jestem pewny a tym bardziej kto nimi kieruje jako żywa istota czy np. obiekt typu sonda itp... Niestety ale nikt tego nie wie jedynie spekulujemy taka jest prawda.
Awatar użytkownika
Katarzyna_1
Homo Infranius Alfa
Posty: 1969
Rejestracja: sob lut 06, 2010 4:22 pm
Kontakt:

Re: Obcy w Chałupach (1981)

Post autor: Katarzyna_1 »

Miły Azorku, a może lepiej sobie zaśpiewać

http://www.youtube.com/watch?v=SoXAywOx3u0...75FBBD5A29E6DFF

przecie z tym ufo to jaja były.

Dodać do tego jeszcze pszczółkę i będzie ok.!
"Balbus melius balbi verba cognoscit"
Awatar użytkownika
Andrzej 58
Weteran Infranin
Posty: 1041
Rejestracja: sob maja 09, 2009 4:20 pm
Kontakt:

Re: Obcy w Chałupach (1981)

Post autor: Andrzej 58 »

To cytat z "Bryka.pl"

"Wpływ pola elektromagnetycznego o różnej częstotliwości w ostatnich kilkudziesięciu latach zaczyna nabierać coraz większego znaczenia. Jest to związane z dużym tempem rozwoju dwóch dziedzin : elektroenergetyki oraz radiokomunikacji. Głównie właśnie te dwa sektory powodują, że pole elektromagnetyczne o różnym natężeniu jest obecne w naszym życiu. W związku z tym pojawia się pytanie w jakim stopniu energia tego pola jest absorbowana przez tkanki ludzkiego organizmu i jakie skutki przynosi jej oddziaływanie na struktury biologiczne. Problem jest o tyle skomplikowany, że objawy wpływu pola elektromagnetycznego na człowieka nie są specyficzne. Mogą wynikać równie dobrze z działania jakiegoś innego czynnika. Do takich niespecyficznych objawów należą np. bóle i zawroty głowy, kłopoty z pamięcią, utrudniona koncentracja, dolegliwości ze strony serca. Ostatnio pojawiła się hipoteza, że pole elektromagnetyczne jest jednym z czynników wywołujących procesy nowotworzenia w tkankach ludzkiego organizmu.

To w jaki sposób dany organizm reaguje na promieniowanie elektromagnetyczne zależy od tego jaka ilość promieniowania została pochłonięta oraz od rodzaju ekspozycji czyli czy była to ekspozycja ciągła czy też frakcjonowana. Reakcja uzależniona jest także od częstotliwości działającego promieniowania.

Z każdym bowiem zakresem częstotliwości związana jest inna wartość głębokości wnikania do tkanek oraz inny współczynnik absorpcji właściwej. Obie te wielkości zależą także od rodzaju tkanek.

Przez współczynnik absorpcji właściwej (SAR) rozumie się ilość energii jaka jest pochłaniana przez jednostkę masy ciała w określonej jednostce czasu. Wielkość ta zwana jest także tempem swoistego pochłaniania. Jeśli na tkankę działają stałe pola sinusoidalne to SAR jest wprost proporcjonalne do przewodności elektrycznej tkanki i kwadratu natężenia pola elektrycznego a odwrotnie proporcjonalne do gęstości masy. Dla innych pól ta zależność jest dużo bardziej skomplikowana. Istotny jest fakt, ze ten współczynnik absorpcji właściwej zależy od natężenia wewnętrznego pola elektrycznego.

Współczynnik absorpcji właściwej jest miarą pochłaniania energii. Energia ta może ale nie musi zostać w całości zamieniona na ciepło.

Uśrednione dla całego ciała wartość współczynnika absorpcji oraz jego rozmieszczenie naukowcy szacowali na rozmaitych modelach oraz na zwierzętach w różnych warunkach narażenia na promieniowanie.

Po analizie rozkładu SAR oraz danych dostarczonych przez modele naukowcy doszli do wniosku, że w żadnym razie nie można na podstawie SAR ekstrapolować skutków działania promieniowania z jednego układu biologicznego do drugiego . Nie można także ekstrapolować skutków , które zostały spowodowane przez pole o jednej częstotliwości na pole o innej częstotliwości.

W dalszych rozważaniach zostaną przedstawione skutki działania pól elektromagnetycznych na organizm człowieka niejako w ujęciu makroskopowym. Jednak to co do tej pory do końca nie zostało wyjaśnione to molekularne pochłanianie energii elektromagnetycznej i możliwe skutki tego procesu. Jest to bardzo trudne ze względu na skomplikowaną budowę układów biologicznych. Do dnia dzisiejszego przypuszcza się np. że na skutek wzrostu temperatury po zaabsorbowaniu energii elektromagnetycznej może dojść do przejść fazowych w strukturach błonowych i kompleksach białkowych. Może do doprowadzić do całkowitej zmiany ich własności. Zmiana taka może być bardzo groźna dla komórek. Ponadto pod wpływem pola elektromagnetycznego może dochodzić do przemieszczania się lub skręcania struktur w obrębie tak ważnych organelli komórkowych jak mitochondria czy rybosomy. Może to doprowadzić do zaburzeń czynnościowych tych elementów komórki.

Absorpcja promieniowania elektromagnetycznego może wpływać np. na tunelowani protonowe i poprzez to powodować izomeryzację zasad w DNA.

Widać więc, że pochłanianie energii elektromagnetycznej może doprowadzając do licznych zaburzeń struktury i funkcji układów biologicznych.

Jak wiadomo pole elektromagnetyczne składa się z dwóch składowych. Jedna z nich to składowa elektryczna a druga to składowa magnetyczna. Jeżeli mamy do czynienia z polami stałymi lub wolnozmiennymi to wpływ pola elektrycznego na tkanki może się objawiać poprzez zjawiska polaryzacji elektrycznej. Ładunki elektryczne mogą pojawiać się zarówno na powierzchni organizmu jak i przepływać przez organizm w postaci prądu elektrycznego. Ze względu jednak na dużą przewodność elektryczną właściwa tkanek ludzkiego organizmu w stosunku do powietrza wpływ wewnętrznych prądów elektrycznych można zaniedbywać w ogólnych rozważaniach.

Jeśli zaś chodzi o składową magnetyczną to tutaj sytuacja jest dużo poważniejsza. Dla pól stałych i wolnozmiennych dla większych wartości indukcji pola magnetyczne mogą wpływać na ładunki elektryczne w ruchu, na błony komórkowe oraz na sieci neuronalne. Dochodzi również po porządkowania dipoli magnetycznych znajdujących się pod wpływem takiego pola.

Jeżeli organizm poddany jest działaniu pola magnetycznego zmiennego to w tkankach może dochodzić do generowania prądów wirowych. Jest to o tyle groźne zjawisko , że pod wpływem tych prądów kanały jonowe obecne w błonach komórkowych mogą się w niekontrolowany sposób otwierać i zamykać."

Dlaczego to wkleiłem.Ryszard K wspominał o efektach ubocznych swojej przygody.Tu jest wskazówka co mogło te jego objawy wywołać.

Arku a pamiętasz swoją relację,jak szukaliście futerału od aparatu?-jakbyś w racjonalny sposób to wyjaśnił.Dlaczego o tym wspominam.Znam relację osoby ,której zniknęły kapcie.(to długa historia) .Niedawno otrzymałem wiadomość ,że kapeć odnalazł się w stanie wskazującym na używanie.Myślę ,że także miałeś przerwę czasową.Postaraj się skupić na swoim przypadku ponieważ myślę,że również możesz mieć podobne doświadczenia jak ci opowiadający niestworzone dla wielu historie :)
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: Obcy w Chałupach (1981)

Post autor: azor »

Oj tak miło usłyszeć ten dobry stary kawałek gdy miałem nie całe 10 lat



Andrzeju tak z futerałem do aparatu to fakt - niestety nie umiem tego wyjaśnić ba nawet nie wiem kiedy on znikł ??? Po prostu go już w ręce nie miałem choć zona i jej kuzynka stały 5 m dalej niczego nie zauważyły nawet na początku sądziły że go gdzieś ukryłem ;) Tego nie wiem czy miałem przerwę czasową nie umiem tego udowodnić nawet nie przywiązywałem wówczas faktu do tego. Ale po tym zdarzeniu K.Bzowski poprosił M.Wilka aby na podstawie mojego zdjęcia wykonał moje spektrum powiem tylko tyle że Wilk w niczym sie nie pomylił. c odo zdarzenia z ''futerałem'' zdaniem Wilka był kontakt ale nie fizyczny :D



Spektrum rozrysowane przez Wilka oraz info posiadam w swoim archiwum.





Andrzeju chciałbym Cię zainteresować obserwacją CE- 2 z 1984 roku z mojego blogu który zapewne znasz było to bardzo interesujące zdarzenie technologicznego obiektu. Odpisze po powrocie z urlopu ;)
Awatar użytkownika
Newsman
Weteran Infranin
Posty: 1379
Rejestracja: śr wrz 09, 2009 10:17 am
Kontakt:

Re: Obcy w Chałupach (1981)

Post autor: Newsman »

Takie dziury czasowe to ciekawa rzecz. Sam miałem kiedyś dziwny incydent. Może kiedyś się nim podzielę. Nie wpadłem w czasowy wir, nie urwał mi się film, ale stało się coś dziwniejszego.

Artykuł o najnowszym przypadku z Podkarpacia można znaleźć takżę tutaj.

Arku, przywieź z Tatr jakieś fajne obserwacje. Mało rzeczy stamtąd dochodzi :)
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: Obcy w Chałupach (1981)

Post autor: danut »

Naprawdę uwierzcie :) i zapytam tak od siebie szczerze- dlaczego każde anomalie czasowe pozwiązuje się z uprowadzeniami i obcymi, przecież dokładnie takie rzeczy dzieją się przy przejściach i zetknięciach z innym wymiarem rzeczywistości, a w nich i czasu i stąd nasze czasami niezrozumienia i pogubienia się w czasowej linii, do której jesteśmy przyzwyczajeni..
Ostatnio zmieniony czw sie 18, 2011 7:53 pm przez danut, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: Obcy w Chałupach (1981)

Post autor: danut »

To, że zwraca się uwagę tylko na to co jest realne, jest faktem powiązanym z naszymi zdolnościami rejestracji rzeczywistości i samoobrony umysłu odrzucającego wszystko, czego nie może pojąc, nazwać, czy jakoś ułożyć w zrozumienie. W artykule mamy- myślałem, że to zabawa chłopców- harcerzyków.. Potem ten obraz zmienia się z momentem bliższego przyglądania się, tylko zastanawiam się, czy otóż wtedy umysł nie doznaje czegoś w rodzaju szoku i, i ten obraz wcale nie musiał być prawdziwy, poprawnie odebrany, zarejestrowany.. Pantanal, a czy nie uważasz, że może dochodzić wtedy, nawet do całkowitego odrzucenia widzenia czegoś, co nie umiemy rozpoznać?.. Czyli w miejscu, gdzie to coś jest- po prostu możemy nie widzieć i nic..?
Ostatnio zmieniony pt sie 19, 2011 9:06 am przez danut, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Andrzej 58
Weteran Infranin
Posty: 1041
Rejestracja: sob maja 09, 2009 4:20 pm
Kontakt:

Re: Obcy w Chałupach (1981)

Post autor: Andrzej 58 »

W artykule Arka przytoczonym przez Yana zwraca uwagę odczuwane przez Panią Danutę zimno i oddziaływanie na drzewo.Jest to efekt wskazujący ,że obiekt znajdując się blisko ziemii zastosował inny napęd utrzymujący go w powietrzu.Myślę o efekcie Quandy.Stąd strumień powietrza pod dużym ciśnieniem dał efekt odwrotny do spodziewanego(ciepła).Widać ,że w tym mamy przypadku mamy odwrotne zamiary od tych w Chałpach.Tu ślad wyciśnięto specjalnie co miało potwierdzić to ,co świadek odebrał jako obcych.Dwa zdarzenia a intencje różne.No i te efekty zdrowotne-powyżej tekst z bryka pl właśnie o tym mówi.Opisywałem kiedyś jak wybrałem się do lasu na maliny.Doskonale pamiętam jak szukałem na stromym zboczu miejsca do ustawienia kanki na maliny .Znalazłem takie miejsce i ustawiłem kankę pionowo w stabilny sposób.Zbierałem maliny do małego słoka i przesypywałem do kanki.W pewnym momencie słyszłem jak z dołu ktoś zbliża się w moim kierunku.Nie widziałem kto.W pewnym momencie miałem moment jakby ocknięcia.Stałem przy tym samym krzaku malin ,ale nikogo już nie słyszałem w pobliżu.Gdy podszedłem do kanki okazało się ,że jest ona położona na zboczu.Gdy wróciłem do domu rodzice pytali mnie gdzie tak długo byłem.Jak na napełnienie jednej kanki stanowczo za długo.Zdarzenie to miało miejsce,gdy miałem może czternaście-pietnaście lat i to na tym wzgórzu widocznym na zdjęciu archiwalnym z tematu Danusi o innych rzeczywistościach.
ODPOWIEDZ

Wróć do „HISTORIA SPOTKAŃ Z UFO”