Wybory 2011. Na kogo zagłosujesz?

Wiadomości z kraju i ze świata
Awatar użytkownika
Newsman
Weteran Infranin
Posty: 1379
Rejestracja: śr wrz 09, 2009 10:17 am
Kontakt:

Wybory 2011. Na kogo zagłosujesz?

Post autor: Newsman »

WYBORY PARLAMENTARNE 2011

- czyli PRA(INFRA)WYBORY




Na kogo oddasz głos (lub przeciw komu)? Kto zawiódł twoje nadzieję? Kto ma szanse coś zmienić? Czy zmiana jest możliwa? Czy podoba ci się to, co się dzieje i inne ważne pytania czas zadać...



W sondzie istnieje możliwość oddania jednego głosu. W wieczór przedwyborczy zobaczymy, jak nasze oczekiwania będą miały się do wyników. Oprócz nazw startujących partii dodane zostały dwie alternatywne możliwości wyboru: NIE PÓJDĘ NA WYBORY oraz PÓJDĘ, ALE ODDAM NIEWAŻNY GŁOS.
Ostatnio zmieniony sob sie 13, 2011 8:08 pm przez Newsman, łącznie zmieniany 1 raz.
dino_24
Homo Infranius
Posty: 406
Rejestracja: sob sie 16, 2008 12:16 am
Kontakt:

Re: Wybory 2011. Na kogo zagłosujesz?

Post autor: dino_24 »

A czy jest w ogóle sens głosowania ??

Czy jest to tylko sztuka dla sztuki ??



Jeżeli ktoś chcialby zagłosować na PO i rządzącego polską , spolaczałym

''Kaszubem'' , to chciałbym tu zamieścić cytat z miesięcznika ''ZNAK''

nr 11-12 , 1987 rok , str. 90 , gdzie ''ryży'' mówi o sobie ...



(...) " Jak wyzwolić się od tych stereotypów, które towarzyszą nam niemal od urodzenia,

wzmacniane literaturą, historią, powszechnymi resentymentami? Co pozostanie z polskości,

gdy odejmiemy od niej cały ten wzniosło - ponuro - śmieszny teatr niespełnionych

marzeń i nieuzasadnionych urojeń? Polskość to nienormalność - takie skojarzenie nasuwa

mi się z bolesną uporczywością, kiedy tylko dotykam tego niechcianego tematu.

Polskość wywołuje u mnie odruch buntu: historia, geografia, pech dziejowy i Bóg wie

co jeszcze, wrzuciły na moje barki brzemię, którego nie mam specjalnie ochoty dźwigać.

Piękniejsza od Polski jest ucieczka od Polski - tej ziemi konkretnej, przegranej, brudnej i biednej.

I dlatego tak często nas ogłupia, zaślepia, prowadzi w krainę mitu. Sama jest mitem" (...)



To wypowiedż rządzącego ''szefa'' .

Komentaż chyba zbędny ...







Ostatnio zmieniony sob sie 13, 2011 8:42 pm przez dino_24, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Scoobany
Zaangażowany Infranin
Posty: 302
Rejestracja: ndz wrz 19, 2010 11:39 am
Kontakt:

Re: Wybory 2011. Na kogo zagłosujesz?

Post autor: Scoobany »

Nie idę, chociaż mówią, że mówić tak jest głupio, ale to kto wygra i tak nic nie da, stare problemy zostaną, dojdą za to nowe.
Awatar użytkownika
Newsman
Weteran Infranin
Posty: 1379
Rejestracja: śr wrz 09, 2009 10:17 am
Kontakt:

Re: Wybory 2011. Na kogo zagłosujesz?

Post autor: Newsman »

Polacy są tak rozpolitykowani, że możliwość udziału w głosowaniu daje im wrażenie, że wpływają na losy kraju. Kupą i gromadnie oczywiście wpływają. Gorsze jest w tym to, że patologizacja życia politycznego w Polsce doszła już do tego stopnia, że nowa kampania rozpoczyna się w zasadzie dzień po zakończeniu wyborów.

Metodą ogłupiającą wyborców stały się media, jednak modne ostatnio prezentacje, pokazy, spoty i tym podobne wyglądają raczej jak śmieszna propagandówka.

Jedno co mnie zawiodło, to krańcowy krach SLD pod panowaniem Napieralskiego. De facto stała się ona partią "gejów i lesbijek" - na to kładzie głowny nacisk, tym szarżuje i z tym jest kojarzona. Nie ma żadnej alternatywy i żadnego pomysłu.
Awatar użytkownika
arek
Homo Infranius Alfa
Posty: 2146
Rejestracja: śr mar 08, 2006 9:55 am
Kontakt:

Re: Wybory 2011. Na kogo zagłosujesz?

Post autor: arek »

tak ale kazde nie głosowanie ,czy głosowanie na coś experymentalnego ,przybliża władzę nad tym biednym krajem homo-pokurczowi. Wiec i czarnym eminencjom. No chyba ,że mieszkasz w Toruniu i chcesz aqua-parku z woda swiecona Ojca Dyrektora podgrzewana z odwiertów.który na dodatek moze posiadac tylko osobiste rzeczy.

Ja już wolę Rudego Kaszuba.
<a href="http://www.wmgu-olsztyn.prv.pl">wmgu-olsztyn.prv.pl</a>
Awatar użytkownika
ADAX
Weteran Infranin
Posty: 1147
Rejestracja: ndz sty 13, 2008 5:54 pm
Kontakt:

Re: Wybory 2011. Na kogo zagłosujesz?

Post autor: ADAX »

Dobra panowie i panie, Polacy to dupy, zamiast wyjść na ulicę i wynieść tą hołotę z sejmu, to każdy siedzi i pisze na forum na kogo zagłosuje...

Bo myślicie, że coś zmienicie ? Jeden złodziej odejdzie, a drugi zajmie jego miejsce.



dino_24 wiesz że "ryży" jak go nazywasz, ma rację !? Włąsnie przez tą "polskość" jesteśmy społeczeństwem dup, które tylko potrafią to co zwykle potrafią...



Nie wiem czy Donald jest rosyjskim agentem, czy razem z ruskimi zamontował bombę, czy Kaczyński woli sprzedać za stołek śmierć własnego brata i jego żony. Nie obchodzi mnie czy Napieralski chce być cool i trendy, a Pawlak znów nawąchał się kleju i dziwnym zbiegiem okoliczności ma mega gospodarstwa. Nie obchodzi mnie też Mikke, kto go do cholery dzisiaj już pamięta ?



Mam gdzieś tą cała bandę "socjalistycznych komunistów", która potrafi tylko całe życie kraść. Mam gdzieś polską mentalność, która nie raz i nie ostatni nas zniszczy.

Polacy to życiowi nieudacznicy świata, "ubierają się w markowe ciuchy a z butów słoma wystaje"

Chce cie zmienić Polskę, nasz kraj ? To zmienicie siebie !

Bo jak dalej każdy bedzie kopał dołek pod drugim rodakiem, to wylądujemy w tym samym dole !
Awatar użytkownika
Newsman
Weteran Infranin
Posty: 1379
Rejestracja: śr wrz 09, 2009 10:17 am
Kontakt:

Re: Wybory 2011. Na kogo zagłosujesz?

Post autor: Newsman »

Od wielkich zrywów lat 80-tych ludzie stali się jakoś ospali. A może to zwykły realizm i nie wierzą, że ewentualna rewolucja może zdziałać coś nowego. Z perspektywy politologicznej, nasze życie polityczne zostało skupione w pewnej elicie. Nowym osobom, które nawet czegoś chcą i coś potrafią, trudno się przebić. Jeśli mają do zaproponowania coś alternatywnego i są czyści jak łza, nikt ich nie wyłuska i popadną w ławicę drobiny partyjnej. Zostaje zatem kariera w którejś z "ustawionych" partii. Ale każdy kto kiedykolwiek w jakiejś działał i miał dobre intencje, szybko się zniechęca. Ja np. zostałem ostatnio wydalony z partii za brak entuzjazmu.



Problemem teraźniejszej rewolucji jest to, że ktokolwiek nie przejąłby władzy, będzie do ktoś z obecnego kręgu. Poza tym rewolucja ADAX, przynajmniej na chwilę obecną, niczego nie gwarantuje. Wykopanie jednych, postkutkuje przyjściem drugich i tyle. Ale zgodzę się z tym, że musi dojść do jakiejś transformacji mentalności. To będzie trudne w epoce, kiedy wzorce intelektualne dyktują prezenterzy TVN. :)
Ostatnio zmieniony sob sie 13, 2011 10:17 pm przez Newsman, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
M4K
Infrzak
Posty: 48
Rejestracja: pt kwie 13, 2007 8:38 am
Kontakt:

Re: Wybory 2011. Na kogo zagłosujesz?

Post autor: M4K »

Dalej głosujcie na bandę czworga(PO,PIS,PSL,SLD), to za kilka lat będziecie na bosaka chodzić. :/
Ważniejsza jest sprawiedliwość niż miłość.



Krew i honor ponad wszystko.
Awatar użytkownika
Aylinn
Homo Infranius
Posty: 462
Rejestracja: wt paź 09, 2007 6:01 pm
Kontakt:

Re: Wybory 2011. Na kogo zagłosujesz?

Post autor: Aylinn »

Nie idę. Przez 10 lat myślałam, że mój głos coś zmieni, ale jak się okazuje po prostu jedna syfna partia zastępuje drugą syfną, a burdel jak w tym kraju był tak jest i jeszcze długo będzie, bo politycy mają to w dupie. Ale spoko zawsze można założyć milion komisji do wyjaśnienia dlaczego tak jest.



Kocham ten kraj i nie chcę mieszkać nigdzie indziej, ale jak mnie wku***ją ci debile w rządzie.



<object width="425" height="349"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/rgBkzObiSGw?ve ... ram><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/rgBkzObiSGw?ve ... n_US&rel=0" type="application/x-shockwave-flash" width="425" height="349" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true"></embed></object>
That's how I survived. Time and time again. That's my secret. I survived because I willed it to be. ... How did I survive apocalyptic fire? I simply refused to feel the flames.
slawkomnix
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: czw lip 28, 2011 8:18 pm
Kontakt:

Re: Wybory 2011. Na kogo zagłosujesz?

Post autor: slawkomnix »

To co robimy bunt na tych złodziei i rozwalamy ten bajzel czy nikt nie odważy się zdjąć klapek z oczu ?



A tak w ogóle:

-Dlaczego głosujesz na PO?

- Bo nie lubię PIS

-Dlaczego głosujesz na PIS?

- Bo nie lubię PO

-Dlaczego boisz się walczyć o Polskę, swoją przyszłość?

-Bo mi się nie chcę, niech inni coś zrobią a ja popatrzę na TVP1/TVN i będę dalej się hipnotyzował

-Dlaczego popierając daną partie nie lubisz kogoś kto popiera inną?

-Bo to mój wróg! W telewizji z partii, które nie wykupiły jej, śmieją się i krytykują podawając fałszywe sondaże i kłamiąc mnie a więc ja też tak uważam!

...



„Jak można być wolnym człowiekiem i żyć w klatce społecznych przesądów?”
hej ho hej ho
ODPOWIEDZ

Wróć do „WYDARZENIA I POLITYKA”