Zagadka pustej piramidy

Nowe znaleziska i hipotezy, o których nie zawsze mówi się głośno...
Awatar użytkownika
Rysiek23
Homo Infranius Alfa
Posty: 3237
Rejestracja: sob cze 02, 2007 11:25 am
Kontakt:

Zagadka pustej piramidy

Post autor: Rysiek23 »

[ external image ]Napoleon spędził ponoć noc w Wielkiej Piramidzie, z której wyszedł blady i roztrzęsiony, ale nigdy nie chciał mówić co tamtej nocy zobaczył. Fakt, że Komora Królewska, gdzie nocował była pusta, od zawsze zdumiewał badaczy. Co stało się z mumią potężnego Chufu i czy w ogóle piramida była przeznaczona na jego grobowiec? Jako pierwsi do sekretnych nadziemnych struktur Wielkiej Piramidy dotrzeć mieli ludzie kalifa Al-Mamuna w IX w. i najprawdopodobniej już wtedy natrafili na pusty sarkofag…



WIĘCEJ W SERWISIE INFRA
Awatar użytkownika
Andrzej 58
Weteran Infranin
Posty: 1041
Rejestracja: sob maja 09, 2009 4:20 pm
Kontakt:

Re: Zagadka pustej piramidy

Post autor: Andrzej 58 »

Myślę ,że to rzuci trochę światła do tajemicy piramid.

http://www.youtube.com/watch?v=j7PP_GArE9c...layer_embedded#!

http://www.youtube.com/watch?v=g_Kvnh0UjtE...feature=related

Jest tam też hałaspodobny profesor(tym razem nasz xD )
Awatar użytkownika
arek
Homo Infranius Alfa
Posty: 2146
Rejestracja: śr mar 08, 2006 9:55 am
Kontakt:

Re: Zagadka pustej piramidy

Post autor: arek »

Mamy najlepszy przykład zachowawczosci polskich profesorów archeologii - Mysle ,że są na tyle inteligentni ,że zauważyli skutki jakie wywołał deszcz meteorów . Ale mimo wszystko tekst - to twoja teoria Franciszku i sam ją sobie promuj - mówi samo za siebie.Mam stołek zapracowałem sam na niego i nie zammierzam robic żadnej rewolucji - w domysle .Wiec na nic dowody w stylu mikrometeorytów wtopionych w skałę ,na nic wyjasnienie spieków w warstwie powierzchniowej gruntu .Bo po co zmieniac ugruntowaną historię zdarzeń nawet jeśli jest błedna.

I zabawne - skoro Egipcjanin tłumaczy że nazwa miejsca nie jest imieniem faraona tylko okresleniem miejsca ,to i tak uniwesytety wiedzą wiecej ,choc nazwa tlumaczy sens powstania i dzialania piramidy.

Prosze zwrócic uwagę też na sposób diagnozowania chorych opisany przez Egipcjanina - chory sie kładł na stole a diagnosta wkladał głowe do jakiegoś odbiornika i widział chorobę - czy czegos to nie przypomina ? rezonans + (zamiast gapic sie w ekran) przesył bezposredni do głowy diagnosty .

To jak wspomnienie przyszłości ,nasladownictwo instumentów które sie widziało w działaniu ,przy jednoczesnym braku zrozumienia dla działania.Biały kolor kamienia z którego zrobiono stół diagnostyczny !

Jest jeszcze jedno ,zdaje sie że grawitacja Ziemi jest ścisle powiazana z dźwiekową falę stojącą ,stąd siatka geopatyczna ,siec Wilka ,energia piramid ,kamienie dźwiekowe Pumma Punktu ,czy opis zatrzymywania sie spodków w przestrzeni które jakby pływały w ograniczonym sześcianie przestrzeni . Nie pamiętam by ktoś badał piramidy próbując rezonansu dźwiekowego . (ruiny piramid)
<a href="http://www.wmgu-olsztyn.prv.pl">wmgu-olsztyn.prv.pl</a>
Awatar użytkownika
Andrzej 58
Weteran Infranin
Posty: 1041
Rejestracja: sob maja 09, 2009 4:20 pm
Kontakt:

Re: Zagadka pustej piramidy

Post autor: Andrzej 58 »

A zwróciliście koledzy uwagę na to stwierdzenie,że nasi przodkowie(Babcia i dziadek )pochodzą z okolic Syriusza?.Zagadka gwałtownego zniknecia starych bogów jest jasna.Przekaz z pokazanego na filmie papirusu turyńskiego są oczywiste.I okreslone przedziały czasowe.Dla tych,którzy nie znają tego.:

Szem su Hor-ponad dwanaście tysięcy lat.

Ci co byli po Szem su Hor-dwadzieścia siedem tysięcy lat

Menes-(Wnuczek },czasy ostatnich pięciu tysięcy lat

Razem ponad czterdzieści tysięcy lat-to mnie więcej tyle ile mają najstarsze znalezione szczątki człowieka współczesnego.

Ale to tylko czasy współczesne.Historia cywilizacji jest dużo starsza.
Awatar użytkownika
arek
Homo Infranius Alfa
Posty: 2146
Rejestracja: śr mar 08, 2006 9:55 am
Kontakt:

Re: Zagadka pustej piramidy

Post autor: arek »

Kilka lat temu ,żona zmusiła mnie do postawienia foliaka ogrodowego ,ale by miało to dla mnie sens zbudowałem go w kształcie piramidy .Konstrukcja z rur aluminiowych ,boki pokryte folią. Pomidory,ogórki rosły narmalnie ,różdzkarz nie wykrył żadnych anomali poza energią kształtu .Ja bawiac sie wahadełkiem stwierdziłem to ,że w zależności od miejsca wachadełko kręciło sie w różne kierunki , zawsze te same w zależności od miejsca pomiaru .I jeszcze jedno siła kiełkowania nasion pozostawionych w piramidzie wynosiła 99% Niektóre skiełkowały po 3 miesiacach aż dziwne że wzeszły ,norma dla nasion to około 80% .

W piramidzie zachowałem wiekość kątów ścian względem podłoża ,żadnych dziwności typu orby, nawiedzenia podczas medytacji nie stwierdziłem ,żyletki nie dało sie naostrzyć ,nie było też wpływu na elektronikę i baterię .

W ustawieniu względem kierunków świata kierowałem się pozycją słońca podczas przesilenia letniego.

Moja konstrukcja budzi zaciekawienie po dziś dzień i może takie jest przesłanie każdej piramidy ,niemal jak czarnego monolitu - inspiracja
<a href="http://www.wmgu-olsztyn.prv.pl">wmgu-olsztyn.prv.pl</a>
Awatar użytkownika
esco_bar
Infrańczyk
Posty: 171
Rejestracja: pn sie 08, 2011 11:49 am
Kontakt:

Re: Zagadka pustej piramidy

Post autor: esco_bar »

Trochę materiału na temat Wielkiej przeszło przez moje ręce i tego bardziej betonowego jak i tego bardziej sf. I niestety moi drodzy tak jak piszecie konkretów brak.

Do dzisiaj poza oficjalnym planem tuneli i pomieszczeń, wymiarami itd. nie wiadomo o piramidzie nic.

Ciekawi to - jak napisał wyżej kolega - że największa zagadka jaka do dzisiaj wystaje z ziemi ma wg. uczonych pozostać wielkim kamiennym grobowcem który dawno splądrowano.

Tylko stare dziady w rozciągniętych swetrach które już nie trzymają moczu w to wierzą.

I niestety dopóki żyją nic się nie zmieni.

Jedna z bardziej realnych teorii mówi też o tym że zarówno piramida i jak i "stary Sfinks" (nie przerobiony na to co widzimy teraz) są "po potopie" co zresztą widać na pierwszy rzut oka ;)
tomek1618
Infrzak
Posty: 93
Rejestracja: wt gru 08, 2009 12:30 pm
Kontakt:

Re: Zagadka pustej piramidy

Post autor: tomek1618 »

Piramidy czym były lub czym są trudno powiedzieć.

Wydaje się jedna ze grobowcem to one nie były, ale jeśli w historii piramid zamieszkał w ich wnętrzu jakiś truposz to był uzurpator.

Polecam stronkę Uleszka. Jest tam opowiastka o tym czym piramidy mogły być.

Jest również o tym o czym wspomina esco_bar czyli o potopowych przeróbkach sfinksa.

Powodzenia.

Ps.

http://uleszka.uprowadzenia.cba.pl/webacja/tematy.htm.

Tematy na niebiesko zabrały mi kilka dni z reszty mego życia.
Ostatnio zmieniony wt wrz 06, 2011 5:40 pm przez tomek1618, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „ARCHEOLOGIA I ODKRYCIA”