Do osób, które przeżyły śmierć kliniczną lub reanimację

Zagadka doświadczeń z pogranicza śmierci (NDE), tematy związane z nurtującą odwiecznie ludzi kwestią życia po życiu.
soc
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: sob wrz 10, 2011 8:19 pm
Kontakt:

Do osób, które przeżyły śmierć kliniczną lub reanimację

Post autor: soc »

Jestem autorem badania zatytułowanego ? Spojrzeć śmierci w oczy. Skierowane jest ono do osób, które przeżyły sytuację poważnego zagrożenia życia z utratą przytomności (reanimację, nagłe zatrzymanie krążenia, śmierć kliniczną, itp.). Ma ono odpowiedzieć na pytanie co się wtedy przeżywa i jaki jest wpływ tych wydarzeń na dalsze życie.



Badanie polega na wypełnieniu całkowicie anonimowej ankiety:



http://www.ebadania.pl/2798d2f682eaa25c



Mamy niewielki fundusz na to badanie. Z każde wypełnienie ankiety przysługuje niewielka opłata. Można również zdecydować o przekazaniu tej kwoty na cele fundacji charytatywnej (którą wybierzemy na końcu). Będzie można również uzyskać wgląd w główne hipotezy i wyniki. Chciałbym zaprosić do udziały wszystkie osoby, które przeżyły w swoim życiu takie wydarzenie.



Chętnie udzielę wszelkich dodatkowych informacji: lukasz.smigielski@uj.edu.pl
Ostatnio zmieniony ndz wrz 11, 2011 9:37 pm przez soc, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Arek 1973
Homo Infranius Alfa
Posty: 2940
Rejestracja: śr paź 29, 2008 6:13 am
Kontakt:

Re: Do osób, które przeżyły śmierć kliniczną lub reanimację

Post autor: Arek 1973 »

W czasopiśmie GEO ukazał się krótki  art. pani  L. Wittmann z uniwerytetu Stanford.Wittmann badała przypadki progu życia i śmierci  z całego świata, wynika  z tego (według niej ) że przypadki jakie nam są powszechne: tunel z jasnym światłem na końcu, lub obrazy  z  całego życia które przebiegają przed oczyma w kilka sekund są  najbardziej rozpowszechnione w naszej kulturze. W Indiach  na przykład przeważają inne opisy, tam ludzie na progu śmierci widzą przeważnie że ktoś im  czyta  z księgi w otoczeniu hinduistycznych bóstw.Także obrazy których doświadczono uległy  ewolucji, w poszukiwaniu  raportów wcześniejszych udało  jej się też zebrać takie  (z Europy)które nawet  sięgają roku 1892. Albert Heim który wtedy otarł się o śmierć opisał  to jako "" oglądając ceremonię pogrzebową"", ponadto pani Wittmann twierdzi że dzisiejsze relacje  w których występują aury, tunele  z jasnym światłem, inne czasoprzestrzenie  itp. wyłoniły się dopiero w latach 50-tych ubiegłego  wieku.
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
 
<a href="https://www.facebook.com/arek.czaja">ht ... k.czaja</a>
ODPOWIEDZ

Wróć do „ŻYCIE PO ŻYCIU &amp; NDE”