Chrześcijanie i problem z kosmitami

Ufologia, badania, obcy, kontakt i inne kontrowersyjne tematy.
Awatar użytkownika
arek
Homo Infranius Alfa
Posty: 2146
Rejestracja: śr mar 08, 2006 9:55 am
Kontakt:

Re: Chrześcijanie i problem z kosmitami

Post autor: arek »

kto, potencjalne krewetki ? xD :D xD bez przesady tę religię stworzyli ludzie dla ludzi i to na dodatek więcej było w tym wiary w amulety niż wiary w Boga. Konstantyn chciał włóczni Longinusa ,czuł zagrożenie dla Cesarstwa Wschodnio - Rzymskiego ,a wg. legendy ten kto ją posiadał nie zaznać miał porażki .I w sumie od tego zaczęła si e droga kościoła katolickiego na szczyty władzy .Wtedy nastapiło powołanie kościoła ,wprowadzenie prawd wiary i kodyfikacja Biblii. Co to ma wspólnego z Bogiem ? Jesli już.
Ostatnio zmieniony śr paź 05, 2011 7:33 pm przez arek, łącznie zmieniany 1 raz.
<a href="http://www.wmgu-olsztyn.prv.pl">wmgu-olsztyn.prv.pl</a>
Awatar użytkownika
niedzwiec
Zaangażowany Infranin
Posty: 354
Rejestracja: śr sty 05, 2011 9:06 am
Kontakt:

Re: Chrześcijanie i problem z kosmitami

Post autor: niedzwiec »

[quote name='valdemar99' post='89865' date='05 październik 2011 - 22:15']Panie Arku taka wersja jak najbardziej możliwa....ale też mogą nas karać za odstępstwa od prawdziwej wiary Chrystusowej......mogą nas totalnie zaskoczyć swoją żarliwością religijną :)[/quote]



Oczywiście, że jest to możliwe. Bardzo ciężko mi jest sobie wyobrazić rasę, która jest zdolna do podróży międzygwiezdnych, mimo to nadal żarliwie wierzy w boga, jednak nadal twierdzę, że jest to możliwe.
Awatar użytkownika
arek
Homo Infranius Alfa
Posty: 2146
Rejestracja: śr mar 08, 2006 9:55 am
Kontakt:

Re: Chrześcijanie i problem z kosmitami

Post autor: arek »

Nie chodzi mi o wiarę samą w sobie ,bo uważam ,że myśl i energia tworzy materię , tylko o wiarę w Ziemskie dogmaty religijne .Chrześcijaństwo jest wymysłem ludzi .Nie sądzę by w imie jakiejś własnej religii kosmici mieliby podbijać światy .Jest to po prostu technicznie niemozliwe ,a po drugie wraz z wiedzą pojawia sie tolerancja na inny sposób widzenia świata.Dziś nikt nie próbuje nawracać Aborygenów, raczej zachęca się ich do powrotu do starych form kultywowania wiary.
<a href="http://www.wmgu-olsztyn.prv.pl">wmgu-olsztyn.prv.pl</a>
valdemar99
Infranin
Posty: 288
Rejestracja: wt mar 08, 2011 6:58 pm
Kontakt:

Re: Chrześcijanie i problem z kosmitami

Post autor: valdemar99 »

Panie Arku wszystko od czegoś się zaczyna .....bo ponoć tylko wieczność nie ma swojego początku :)

A Konstantyn na początek jest również dobry............................

Niedzwieć : długie podróże kosmiczne wydaje mi się, że pobudzają doznania mistyczne tak że może pierwsi z rakiet wysiądą kapłani .
Awatar użytkownika
arek
Homo Infranius Alfa
Posty: 2146
Rejestracja: śr mar 08, 2006 9:55 am
Kontakt:

Re: Chrześcijanie i problem z kosmitami

Post autor: arek »

Jeśli religia dyskredytuje ,poniza i odmawia równości dla 50% populacji tylko dlatego że urodziły sie kobietami jest błędna od samego początku a przeciez kobiety nie mogły wchodzic nawet do kościoła . xD
<a href="http://www.wmgu-olsztyn.prv.pl">wmgu-olsztyn.prv.pl</a>
Awatar użytkownika
niedzwiec
Zaangażowany Infranin
Posty: 354
Rejestracja: śr sty 05, 2011 9:06 am
Kontakt:

Re: Chrześcijanie i problem z kosmitami

Post autor: niedzwiec »

[quote name='arek' post='89879' date='05 październik 2011 - 22:47']Chrześcijaństwo jest wymysłem ludzi.[/quote]



Podobnie, jak wszystkie 9inne religie świata. Dla tegoż właśnie nie widzę powodu, dla którego obcy mieliby uwierzyć w nauki Jezusa, Mahometa, czy Buddy bardziej, niż w nauki Gandalfa Szarego i mesjanizm Frodo Bagginsa.
Awatar użytkownika
Arek 1973
Homo Infranius Alfa
Posty: 2940
Rejestracja: śr paź 29, 2008 6:13 am
Kontakt:

Re: Chrześcijanie i problem z kosmitami

Post autor: Arek 1973 »

. Konstantyn chciał włóczni Longinusa ,czuł zagrożenie dla Cesarstwa Wschodnio - Rzymskiego ,a wg. legendy ten kto ją posiadał nie zaznać miał porażki
Oj ta włócznia......nawet sam Hitler wysłał swoich podopiecznych do Austrii by mu ją przywieżć.

Myślę że jeżeli ufici są na tyle rezolutni i rozumieją sztukę dyplomacji to po oficjalnym lądowaniu na naszej planecie ani nie narzucą swojej religii ani nie skrytykują naszych. Bo cóż za dyplomaci by to byli jakby nas chcieli od razu "przechrzcić"
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
 
<a href="https://www.facebook.com/arek.czaja">ht ... k.czaja</a>
Awatar użytkownika
arek
Homo Infranius Alfa
Posty: 2146
Rejestracja: śr mar 08, 2006 9:55 am
Kontakt:

Re: Chrześcijanie i problem z kosmitami

Post autor: arek »

I to jest właśnie problem religii ,które niejako muszą głosić i nawracać.A jeśli nawracany się nie daje nawrócić ? - nie ma wyboru trzeba go ogłosić szatanem ]:-> ]:-> ]:->
<a href="http://www.wmgu-olsztyn.prv.pl">wmgu-olsztyn.prv.pl</a>
Awatar użytkownika
Zbyszek
Homo Infranius Plus
Posty: 901
Rejestracja: wt cze 01, 2010 6:49 am
Kontakt:

Re: Chrześcijanie i problem z kosmitami

Post autor: Zbyszek »

Zbawienjie wydaje sie bajka, a jesli nie i jest wilekim zdarzeniem duchowym, powszechnym w calym uniwersum?

Stoje za ta opcja. Dzieje sie cos z jaznia , gdy zaczyna sie swiecic. DAje wtedy drapaka z fizycznego i nie trzyma sie klapek. Pewnie sie dowiemy kiedys dokladnie co to zbawienie i o jakie procesy duchowe chodzi i nie trzeba sie bedzie biczowac pod krzyzem.
Ostatnio zmieniony sob paź 08, 2011 10:27 am przez Zbyszek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: Chrześcijanie i problem z kosmitami

Post autor: danut »

Zbyszku - prawda. Myślę, że te procesy, duchowość jej wysoki poziom jest w tym wszystkim bardzo ważny. Myślę, że ani jedni, ani drudzy nie mają racji w swoich poglądach co do Chrześcijan i kosmitów.Ten podział na rożne gatunki życia we wszechświecie brzmi jak wyścig i jest oparty o teorie ewolucji, którą na małym ekranie można przecież obserwować i tu na ziemi. A może to nie o to chodzi? Może wcale nie chodzi o takie szczeble i drabinę i wcale nie o walkę o byt?
Ostatnio zmieniony sob paź 08, 2011 10:47 am przez danut, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „UFOLOGIA I INNE ZAGADNIENIA”