Sfinks z Karpat

Tajemnice zaginionych cywilizacji i zagadki współczesności. Kontrowersyjne odkrycia, hipotezy i rzeczy, o których milczą podręczniki
Awatar użytkownika
Newsman
Weteran Infranin
Posty: 1379
Rejestracja: śr wrz 09, 2009 10:17 am
Kontakt:

Sfinks z Karpat

Post autor: Newsman »

W paśmie Bucegi w południowych Karpatach znajduje się obszar, gdzie według niektórych badaczy kryją się pozostałości nieznanej kultury. W jego centrum znajduje się tajemnicza skała, z racji podobieństwa do egipskiego monumentu nazywana „Sfinksem”, która uznawana jest przez niektórych za posąg tak stary, że czas zatarł na nim wszelkie szczegóły. A to tylko jedna z wielu tajemnic Bucegi…



więcej...
Awatar użytkownika
ADAX
Weteran Infranin
Posty: 1147
Rejestracja: ndz sty 13, 2008 5:54 pm
Kontakt:

Re: Sfinks z Karpat

Post autor: ADAX »

Bardzo ciekawe teorie, choć moim zdaniem ten Rumuński sfinks jest mocno naciągany. Co do samych Neandertalczyków to wydaje mi się, że nie byli oni wcale prymitywni jak to nauka ich przedstawia. Być może na wskutek pewnych wydarzeń zmuszeni zostali oni do życia w trudnych i prymitywnych warunkach. Kolejna sprawa i fakt, że pomimo ich "ułomności" malowali na ścianach, chowali zmarłych, rozpalali ogień, co raczej do prostych zadań nie nalezy, a do tego trzeba miec wyobraźnię...
Awatar użytkownika
esco_bar
Infrańczyk
Posty: 171
Rejestracja: pn sie 08, 2011 11:49 am
Kontakt:

Re: Sfinks z Karpat

Post autor: esco_bar »

Ciekawe to ale czy cała ta legenda nie jest napisana na podstawie tego kamiennego przypadku natury...
Awatar użytkownika
ADAX
Weteran Infranin
Posty: 1147
Rejestracja: ndz sty 13, 2008 5:54 pm
Kontakt:

Re: Sfinks z Karpat

Post autor: ADAX »

Pantanal, ale również i ja nie pisze, że tak było. Czy mogli oni w nim widzieć ludzkie oblicze ? Trudno powiedzieć, być może za ich czasów ta skała wyglądała całkiem inaczej.



link do innych facjat
Ostatnio zmieniony ndz paź 23, 2011 2:08 pm przez ADAX, łącznie zmieniany 1 raz.
valdemar99
Infranin
Posty: 288
Rejestracja: wt mar 08, 2011 6:58 pm
Kontakt:

Re: Sfinks z Karpat

Post autor: valdemar99 »

Moi znajomi byli rok temu w tym miejscu i widzieli ten twór ( oryginalnego Sfinksa także widzieli ) i z odległości 200...300 metrów pobudza ośrodki fantazji i mistyczne , jednak gdy zbliżyli się na kilka kroków cały czar prysł : zwykła zerodowana skała :(

Tyle z drugiej ręki o tym.
Ostatnio zmieniony ndz paź 23, 2011 7:45 pm przez valdemar99, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Arek 1973
Homo Infranius Alfa
Posty: 2940
Rejestracja: śr paź 29, 2008 6:13 am
Kontakt:

Re: Sfinks z Karpat

Post autor: Arek 1973 »

Dla mnie to tyle co słynna twarz z Marsa.

Już bardziej przyjrzałbym się legendom, niekiedy jest tak że owe "bajeczki" mają wiele racji.

Ogólnie powiedziawszy przypomina mi to całą aferę z nagłośnioną rzekomą piramidą w Bośni
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
 
<a href="https://www.facebook.com/arek.czaja">ht ... k.czaja</a>
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: Sfinks z Karpat

Post autor: danut »

"Właśnie w takich miejscach powstawały sanktuaria i uroczyska" - Tak i to jest bardzo ciekawe i można za tym idąc, zadać takie pytanie o duchową naturę człowieka i jej początek. Zastanawiałam się też nad tym przy Grzybie Skalnym w miejscowości Mierzeń pod Krakowem, wietrzenie skalne, wyforowanie się go z piaskowca średnioziarnistego, itd. każdy to rozumie, ale ...zbyt duże skupisko różnych zjawisk, legend nałożonych na taki jeden obszar i to podobieństwo przypisywane im ( takim podobnym sobie)...?
Ostatnio zmieniony pn paź 24, 2011 10:44 am przez danut, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ADAX
Weteran Infranin
Posty: 1147
Rejestracja: ndz sty 13, 2008 5:54 pm
Kontakt:

Re: Sfinks z Karpat

Post autor: ADAX »

Nie wykluczone, że pewne formacje skalne, czy roślinne mogły mieć duży wpływ na powstawanie mistycznych miejsc kultu. Swego czasu oglądałem program o szympansach. Kilkoro z nich jak nie całe stado wesoło biegało, skakało wokół strumienia wody w lesie, według badaczy, ich zachowanie mogło świadczyć o tym, iż czczą lub oddają hołd naturze, temu miejscu, lub po prostu moim zdaniem spodobał im się szum, choć jedno drugiego nie wyklucza.
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: Sfinks z Karpat

Post autor: danut »

ADAX- jest coś w tym na 100%. Wiesz ja jestem fizycznie bardzo chorym człowiekiem i wyobraź sobie wyjeżdżam w takie miejsce, bardzo podobne stryktury skalne, roślinność tez wyjątkowa, itd. ale w czym rzecz- wykonuje tam czynności, których tu gdzie mieszkam nie dam rady, ożywia mnie, samopoczucie mam też zupełnie inne i nie jest to żaden mój wymysł, po prostu tak jest.. :) Czemu małpy skakają z radością akurat w okół strumienie w lesie?- może to jakaś podpowiedź.. :)
Ostatnio zmieniony pn paź 24, 2011 1:04 pm przez danut, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Arek 1973
Homo Infranius Alfa
Posty: 2940
Rejestracja: śr paź 29, 2008 6:13 am
Kontakt:

Re: Sfinks z Karpat

Post autor: Arek 1973 »

Tak Danut, są takie miejsca które przyciągają, odpychają, gdzie ludzie lubią przebywać lub też nie. Ciekawe jest to że nawet niekiedy można ową energię zmierzyć, kiedyś zajmowali się tym ludzie z projektu Dragon.

Ach nie chcę mi się pisać xD ,już mi się oczy ze zmęczenia kleją, pójdę na łatwiznę i wkleję linka do art. który kiedyś tłumaczyłem xD

http://paranormalium.pl/dziwne-energie-sta...,5,artykul.html
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
 
<a href="https://www.facebook.com/arek.czaja">ht ... k.czaja</a>
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAGADKI HISTORII”