Książka o przyszłości

Książki (również w formie e-book'ów) które warto przeczytać i mieć
kisok
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: pn gru 03, 2007 6:01 pm
Kontakt:

Książka o przyszłości

Post autor: kisok »

Witam. Szukam książek, które opisują podróż w czasie bądź przepowiednie. Nie chodzi mi o sf tylko o prawdziwe przeżycia. Pozdrawiam.
kamkot
Infrzak
Posty: 57
Rejestracja: wt sty 05, 2010 12:32 pm
Kontakt:

Re: Książka o przyszłości

Post autor: kamkot »

Biblia, a w szczególności apokalipsa :P

oraz mój całotygodniowy rozpis planów na przyszły tydzień
kisok
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: pn gru 03, 2007 6:01 pm
Kontakt:

Re: Książka o przyszłości

Post autor: kisok »

Proszę o poważne odpowiedzi. Post wyżej zgłoszony.
Awatar użytkownika
Rysiek23
Homo Infranius Alfa
Posty: 3237
Rejestracja: sob cze 02, 2007 11:25 am
Kontakt:

Re: Książka o przyszłości

Post autor: Rysiek23 »

[quote name='kamkot' post='90950' date='07 listopad 2011 - 07:46']Biblia, a w szczególności apokalipsa :P

oraz mój całotygodniowy rozpis planów na przyszły tydzień[/quote]



Humor humorem ale proszę o zachowanie odrobiny powagi. Ostrzeżenie.



A odpowiadając na pytanie to do głowy na razie mi przychodzą książki przekrojowe np. Grażyny Fosar czy "Umysł przewidujący przyszłość" Davida Loye'a.
Ostatnio zmieniony pn lis 07, 2011 6:41 pm przez Rysiek23, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Newsman
Weteran Infranin
Posty: 1379
Rejestracja: śr wrz 09, 2009 10:17 am
Kontakt:

Re: Książka o przyszłości

Post autor: Newsman »

Tak, jak napisał Ricz, aby znaleźc historię ludzi, którzy doświadczyli czasowych anomalii, trzeba sięgnąć do książek poświęconych ogólnej parapsychologii. Kiedyś wydano biblioteczkę Forta. Tam na pewno coś będzie.

O jasnowidzeniu najlepszą książkę w Polsce napisał K.Boruń. To "Ossowiecki - zagadki jasnowidzenia" (dostępna w wersji e-book w necie). Z ogólnodostepnych przypadki przeskoków w czasie opisuje także np. "Poza granicami wyobraźni" V.Farkasa albo coś zupełnie na żywo, czyli temat Danut.
Ostatnio zmieniony pn lis 07, 2011 7:27 pm przez Newsman, łącznie zmieniany 1 raz.
kisok
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: pn gru 03, 2007 6:01 pm
Kontakt:

Re: Książka o przyszłości

Post autor: kisok »

Ta książka V. Farkasa mnie bardzo zaciekawiła. Chyba ją zakupię. Dzięki za pomoc. Moglibyście jeszcze podać jakieś książki opisujące podróż w czasie, opisujące życie w przyszłości? Ostatnio strasznie mnie zaciekawił ten temat.
Awatar użytkownika
Rysiek23
Homo Infranius Alfa
Posty: 3237
Rejestracja: sob cze 02, 2007 11:25 am
Kontakt:

Re: Książka o przyszłości

Post autor: Rysiek23 »

[quote name='kisok' post='91012' date='08 listopad 2011 - 22:45']Ta książka V. Farkasa mnie bardzo zaciekawiła. Chyba ją zakupię. Dzięki za pomoc. Moglibyście jeszcze podać jakieś książki opisujące podróż w czasie, opisujące życie w przyszłości? Ostatnio strasznie mnie zaciekawił ten temat.[/quote]



W tym wypadku masz całą gamę książek science fiction i futurologicznych. Osobiście polecałbym powieści Philipa K. Dick'a, który szczególnie zajmował się zagadnieniem postrzegania czasu. Ale oczywiście jest tego cała masa.
Awatar użytkownika
Arek 1973
Homo Infranius Alfa
Posty: 2940
Rejestracja: śr paź 29, 2008 6:13 am
Kontakt:

Re: Książka o przyszłości

Post autor: Arek 1973 »

Wprawdzie nie znam takich książek ale opowiadania takie znajdziesz nawet u nas na forum infry
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
 
<a href="https://www.facebook.com/arek.czaja">ht ... k.czaja</a>
ODPOWIEDZ

Wróć do „KSIĄŻKI”