Grecja: Zagadki „Jaskini Fauna”

Na naszej planecie istnieją rzekome miejsca koncentracji zjawisk niezwykłych. Czym są?
Awatar użytkownika
Rysiek23
Homo Infranius Alfa
Posty: 3237
Rejestracja: sob cze 02, 2007 11:25 am
Kontakt:

Grecja: Zagadki „Jaskini Fauna”

Post autor: Rysiek23 »

[ external image ]Jaskinia leżąca w pobliżu Penteli k. Aten uważana była od dawna za miejsce szczególne. W starożytności czczono tam bożka Pana, a z biegiem lat uznano za strefę, wokół której koncentrują się zjawiska nadprzyrodzone – od tajemniczych hałasów i obserwacji nieznanego pochodzenia świateł, po incydenty bardziej nietypowe, jak zmienione stany świadomości. Kontrowersji dodały tej sprawie zagadkowe prace prowadzone pod osłoną „operacji wojskowej”, które przerwały badania nad tym miejscem



CAŁOŚĆ W SERWISIE INFRA
Awatar użytkownika
arek
Homo Infranius Alfa
Posty: 2146
Rejestracja: śr mar 08, 2006 9:55 am
Kontakt:

Re: Grecja: Zagadki „Jaskini Fauna”

Post autor: arek »

Tu należy zacytować Pantanala
Nadal uważam, że jest to jedynie wycieczka. Myślę, że gdyby każdy dysponował odpowiednią ilością pieniędzy, też by wyruszył w taką podróż. Trzeba jednak jasno stawiać cele, a w tym przypadku "romantyczność" całego przedsięwzięcia jest znacznie większa niż możliwość odkrycia czegokolwiek. NL występują na całym świecie. Nie widzę powodów, dla których te z Wysp Salomona miałyby mieć jakieś szczególne wrażenie. Po drugie, dlaczego salomońska mitologia ma być prawdziwsza i bardziej kosmiczna od innej?
Obiekt jest bliżej ,łatwiej dostępny ,pojedyńczy a efekty prawie murowane :Cool:
<a href="http://www.wmgu-olsztyn.prv.pl">wmgu-olsztyn.prv.pl</a>
Awatar użytkownika
arek
Homo Infranius Alfa
Posty: 2146
Rejestracja: śr mar 08, 2006 9:55 am
Kontakt:

Re: Grecja: Zagadki „Jaskini Fauna”

Post autor: arek »

Ale sądząc na podstawie tego artykułu nie przeszkodziło to pozostać tej jaskini Jaskinią Paranormalną .Ciekawe czy mozna ja kupić. ;)
<a href="http://www.wmgu-olsztyn.prv.pl">wmgu-olsztyn.prv.pl</a>
Awatar użytkownika
Andrzej 58
Weteran Infranin
Posty: 1041
Rejestracja: sob maja 09, 2009 4:20 pm
Kontakt:

Re: Grecja: Zagadki „Jaskini Fauna”

Post autor: Andrzej 58 »

"Grupie Balanosa udało się odkryć m.in. silne anomalie magnetyczne. Niestety, wkrótce po rozpoczęciu projektu prace utknęły w martwym punkcie. Okazało się bowiem, że cokolwiek „straszyło” w jaskini, uwzięło się na samych badających, wpływając także na nich w sposób bezpośredni. Były to incydenty obejmujące m.in. awarie sprzętu rejestrującego czy nawet dziwne zachowanie samych eksperymentujących. Ich latarki włączały się lub wyłączały bez powodu (rzekomo nawet bez baterii), aparaty uruchamiały się same, jakby wykonując zdjęcia niewidocznym rzeczom lub osobom a przyrządy miernicze „szalały”. Przypadki braku świadomości upływu czasu, dziwne zachowania, ataki paniki czy nawet tymczasowe „zaginięcia” należały do często spotykanych doniesień z Jaskini Davelisa. "

Tak sobie myślę,że ten cytat powyżej i wiele elementów poruszonych w artykule to powtórka z rozrywki.Wszystkie podane tu elementy rozpatrywane były w temacie o innych rzeczywistościach.No wojsko miało podobny wpływ na przebieg zdarzeń.Elementem religijnym w tym przypadku jest bożek Pan.Kurcze, jaki ten świat mały.Wszędzie te same sytuacje.Przyczyny tu i tam takie same.
soudak040771
Homo Infranius Plus
Posty: 702
Rejestracja: ndz sty 31, 2010 4:19 pm
Kontakt:

Re: Grecja: Zagadki „Jaskini Fauna”

Post autor: soudak040771 »

[quote name='Andrzej 58' post='91388' date='15 listopad 2011 - 17:38']"Grupie Balanosa udało się odkryć m.in. silne anomalie magnetyczne. Niestety, wkrótce po rozpoczęciu projektu prace utknęły w martwym punkcie. Okazało się bowiem, że cokolwiek „straszyło” w jaskini, uwzięło się na samych badających, wpływając także na nich w sposób bezpośredni. Były to incydenty obejmujące m.in. awarie sprzętu rejestrującego czy nawet dziwne zachowanie samych eksperymentujących. Ich latarki włączały się lub wyłączały bez powodu (rzekomo nawet bez baterii), aparaty uruchamiały się same, jakby wykonując zdjęcia niewidocznym rzeczom lub osobom a przyrządy miernicze „szalały”. Przypadki braku świadomości upływu czasu, dziwne zachowania, ataki paniki czy nawet tymczasowe „zaginięcia” należały do często spotykanych doniesień z Jaskini Davelisa. "

Tak sobie myślę,że ten cytat powyżej i wiele elementów poruszonych w artykule to powtórka z rozrywki.Wszystkie podane tu elementy rozpatrywane były w temacie o innych rzeczywistościach.No wojsko miało podobny wpływ na przebieg zdarzeń.Elementem religijnym w tym przypadku jest bożek Pan.Kurcze, jaki ten świat mały.Wszędzie te same sytuacje.Przyczyny tu i tam takie same.[/quote]



Nie wiem czy cię dobrze zrozumiałem...

Uważasz, że za brakiem świadomości upływu czasu, dziwnymi zachowaniami, atakami paniki, za zaginięciami i innymi wydarzeniami , w których uczestniczyli ludzie, stało wojsko ?
Awatar użytkownika
Andrzej 58
Weteran Infranin
Posty: 1041
Rejestracja: sob maja 09, 2009 4:20 pm
Kontakt:

Re: Grecja: Zagadki „Jaskini Fauna”

Post autor: Andrzej 58 »

Soudak,raz wiesz wszystko a raz nie rozumiesz tekstu artykułu.Poczytaj i pomyśl a wyjdzie ci to na dobre.Podciągasz wszystko pod jeden schemat i trzymasz się go uparcie.Ignorujesz materiały dotyczące wielu aspektów zagadnienia.Nie odpowiadasz na zadane ci pytania.Nie wyjaśniasz skąd masz wiedzę o tym co piszą inni np na poczcie internetowej .Skąd wiesz co robię na swoim komputerze .Dlatego podaruj sobie te jałowe teksty.
soudak040771
Homo Infranius Plus
Posty: 702
Rejestracja: ndz sty 31, 2010 4:19 pm
Kontakt:

Re: Grecja: Zagadki „Jaskini Fauna”

Post autor: soudak040771 »

[quote name='Andrzej 58' post='91400' date='15 listopad 2011 - 22:30']Soudak,raz wiesz wszystko a raz nie rozumiesz tekstu artykułu.Poczytaj i pomyśl a wyjdzie ci to na dobre.Podciągasz wszystko pod jeden schemat i trzymasz się go uparcie.Ignorujesz materiały dotyczące wielu aspektów zagadnienia.Nie odpowiadasz na zadane ci pytania.Nie wyjaśniasz skąd masz wiedzę o tym co piszą inni np na poczcie internetowej .Skąd wiesz co robię na swoim komputerze .Dlatego podaruj sobie te jałowe teksty.[/quote]



Widzę, że dalej jesteś w ,,swoim świecie''.

Pytałem o to, jak ty to rozumiesz, a ty napisałeś o wszystkim tylko nie o tym artykule, o który pytałem.

Że też z niektórymi osobami nie można popisać normalnie....

Ok. nie chcę znać już twojej odpowiedzi, jak zawsze wszystko już wiem :D
Awatar użytkownika
Katarzyna_1
Homo Infranius Alfa
Posty: 1969
Rejestracja: sob lut 06, 2010 4:22 pm
Kontakt:

Re: Grecja: Zagadki „Jaskini Fauna”

Post autor: Katarzyna_1 »

Sprowokowana niektórymi komentarzami pod tym bardzo ciekawym artykułem przeczytałam go dziś w całości. Z uwagi na pewne koincydencje związane z moimi doświadczeniami sprzed wielu lat muszę coś napisać. Niewiele jest zdjęć w tym artykule, ale chyba je widziałam na sjadach ponad 20 lat temu. Pewien młody wówczas człowiek, zaprosił mnie i niewielką grupę osób do oglądania slajów ze swojej eskapady w góry w Grecji. Dużo opowiadał w czasie wyświetlania tych slajdów, obserwując reakcje oglądających. Nie pamiętam dokładnie co mówił, ale co zapamiętałam? Powiedział, że widział tam Boga. Tu dodam, że to był czlowiek bardzo mocno stojący na ziemi. Zresztą, chyba gdzieś w postach o nim wspominałam, że jemu zawdzięczam otrząśniecie się z "letargu". Być może Boga widział.. w związku z poniższym cyt:

„Jaskinia na Penteli uważana jest za miejsce niezwykłe – tak jak niezliczone lokalizacje w innych miejscach świata, jednak w tym przypadku nadprzyrodzone wydarzenia dzieją się być może wskutek nietypowego działania praw fizyki. Odkryto tu m.in. silne anomalie elektromagnetyczne mogące stać za różnego rodzaju zjawiskami, takimi jak choćby halucynacje czy „zmienione poczucie rzeczywistości”."











"Balbus melius balbi verba cognoscit"
Awatar użytkownika
Andrzej 58
Weteran Infranin
Posty: 1041
Rejestracja: sob maja 09, 2009 4:20 pm
Kontakt:

Re: Grecja: Zagadki „Jaskini Fauna”

Post autor: Andrzej 58 »

Pantanalu,znów cytat z artykułu:

"Nikt nie wiedział, co dzieje się w środku, gdyż wejścia pilnowali strażnicy. Na miejscu interweniowała policja, jednak jak się okazało, prace zlecone zostały przez greckie wojsko i znajdowały się poza jej jurysdykcją. Choć podobne przedsięwzięcie było do pomyślenia w czasie dyktatury wojskowej w Grecji, w roku 1977 czegoś podobnego raczej nie tolerowano. "

I jeszcze jeden:

"Według nieoficjalnych informacji, Greckie Siły Powietrzne (lub NATO) próbowały utworzyć w jaskini podziemną bazę rakiet, bunkier przeciwatomowy lub magazyn głowic jądrowych. Wybór miejsca o dużym znaczeniu archeologicznym spowodował jednak znaczne komplikacje, a w toku prac okazało się, że ze względu na swoją budowę jaskinia nie nadaje się do konstrukcji instalacji wojskowej. "

Ten artukuł ma w sobie nazwę Faun-W tym przypadku odpowiednikiem staroitalskiego Fauna jest grecki Pan.Cyt z Wikipedii:Faun lub Faunus – staroitalski bóg płodności, bożek lasów górskich, opiekun pasterzy, darzący płodnością ich stada, nauczyciel uprawy roli. Często występujący w otoczeniu innych bóstw leśnych, utożsamiany z greckim Panem"

Kasia zamieściła cytat ,który również wskazuje na podobieństwa ze wspomnianym przeze mnie tematem.Związki między opisanymi w artykule przypadkami a opisywanymi doświadczeniami w temacie o innych rzeczywistościach ( i nie tylko)są oczywiste..A jaki skutek przyniosło działanie wojska :

" W środku powstały betonowe ściany, zaś korytarze prowadzące do naturalnych sal, w tym do niewielkiego jaskiniowego stawu (gdzie miała dawniej mieścić się świątynia rogatego bożka), zostały niemal w pełni zniszczone lub zasypane tonami skał."Pełna dewastacja co wskazuje na próbę ukrycia pewnych elementów.A jakie one mogły być-np urządzenia do technicznego manipulowania umysłem.Sporo opracowań wkleiłem w temacie o innych rzeczywistościach.Swoją drogą ciekawe podejście realizatorów projektu ze schronem.Najpierw wzięli się do roboty ,żeby dojść w trakcie pracy ,że ta jaskinia nie nadaje się do tego przedsięwzięcia.Tylko naiwni w to uwierzą.

Soudak- zejdź na ziemię.
Awatar użytkownika
Katarzyna_1
Homo Infranius Alfa
Posty: 1969
Rejestracja: sob lut 06, 2010 4:22 pm
Kontakt:

Re: Grecja: Zagadki „Jaskini Fauna”

Post autor: Katarzyna_1 »

Mnie to już nawet nie o ten cytat chodzi.....Siedzę i myślę, jak możliwe są aż takie zbiegi okoliczności. Na 100% widziałam na tych slajdach to drugie zdjęcie od góry po prawej stronie artykułu. Nie mogło to być wyreżyserowane "przedstawienie" tamtego człowieka, bo pamiętam jego postać na szczycie tej góry nad jaskinią. Druga sprawa, to ja przedwczoraj opisywałam komuś tego człowieka.., o wyświetlanych przez niego slajdach z greckich gór.. i jeszcze o opowiadanej przez niego pewnej historii, z tym, że nie kojarzyłam zupełnie z tym artykułem. Jak napisałam przeczytałam go dziś rano.

Sorry, że może nie w temacie, ale może jednak tak, bo widziałam to zdjęcie 23 lata wcześniej.
"Balbus melius balbi verba cognoscit"
ODPOWIEDZ

Wróć do „STREFY ANOMALNE”