Narodowcy = hołota (?/!)

Wiadomości z kraju i ze świata
Awatar użytkownika
Newsman
Weteran Infranin
Posty: 1379
Rejestracja: śr wrz 09, 2009 10:17 am
Kontakt:

Narodowcy = hołota (?/!)

Post autor: Newsman »

Po raz kolejny "prawdziwi katolicy i obywatele" w ramach "Marszu niepodległości" uroczyście uczcili 11 listopada w Warszawie.



Czekamy na opinie.
valdemar99
Infranin
Posty: 288
Rejestracja: wt mar 08, 2011 6:58 pm
Kontakt:

Re: Narodowcy = hołota (?/!)

Post autor: valdemar99 »

Yan_Volskee ..... jako przedstawiciel hołoty ( co prawdy dodał Pan kurtuazyjnie znak zapytania ) muszę Panu napisać że marsz Niepodległości bez żadnego większego incydentu odbył się w Warszawie . A to że oficjalne media na okrągło pokazywały z Warszawy zadymiarzy którzy zjawili się żeby pobić się z policją to mnie już nie dziwi .

Mało która stacja pokazywała wielotysięczny tłum w którym uczestniczyły całe wielopokoleniowe rodziny spokojnie maszerujące ulicami stolicy.

W moim rodzinnym Wrocławiu też było spokojnie..............

Czyli odpowiadam : my hołota spokojnie świętowaliśmy 11 Listopada :)

Ostatnio zmieniony pt lis 11, 2011 5:19 pm przez valdemar99, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
arek
Homo Infranius Alfa
Posty: 2146
Rejestracja: śr mar 08, 2006 9:55 am
Kontakt:

Re: Narodowcy = hołota (?/!)

Post autor: arek »

Nie należę do społeczności katolickiej nie chodzę po marszach ,ale uważam 11 listopada za ważny dzień. Nawet ciężko określić ilu Polaków zginęło by ten dzień w końcu przyszedł. Więc mamy co świętować i ten kto sądzi inaczej jest po prostu głupi.Jeśli ktokolwiek mysli inaczej niech pomysli o ludziach wywożonych przez 150 lat na Syberię ,tracących rodziny ,majątki ,życie ,stań na przeciw nich i powiedz - byliście głupcami .Bo Polska jest tylko nazwą geograficzną .

Mam nadzieję ,że zmienimy i sposób świetowania Halloween przeniesiemy na 11 listopada gdzie dzieciaki przebrane za rycerzy , husarię,szare szeregi będą chodziły po domach i zbierały cukierki. I choć nie jestem narodowcem to jeśli kadra narodowa nie będzie grała z orzełkiem na piersiach ja nie będę oglądał i kibicował meczy .Taka jest moja opinia i mam powody by ją mieć.
<a href="http://www.wmgu-olsztyn.prv.pl">wmgu-olsztyn.prv.pl</a>
valdemar99
Infranin
Posty: 288
Rejestracja: wt mar 08, 2011 6:58 pm
Kontakt:

Re: Narodowcy = hołota (?/!)

Post autor: valdemar99 »

Panie Arku jedna mała uwaga pojęcie Narodowcy nie obejmuje tylko katolików chociaż pewnie są tutaj w większości : ale wielu protestantów , Żydów wyznania mojżeszowego którzy czują się bardzo związani z tym krajem , Prawosławnych , Tatarów i bardzo wielu niewierzących......

A co do Halloween to nie mam nic przeciwko temu żeby to święto było fajnym rodzinnym piknikiem , a nawet wolałbym żeby tak było a dzieci chodzące z cukierkami miały świadomość jakie dzieje są za nimi bo świadomość historyczna jest prawie na dnie .
Awatar użytkownika
Newsman
Weteran Infranin
Posty: 1379
Rejestracja: śr wrz 09, 2009 10:17 am
Kontakt:

Re: Narodowcy = hołota (?/!)

Post autor: Newsman »

Valdemarze99:



Zawarte w nawiasie dwa znaki nakazują każdemu zastanowić się, którą odpowiedź wybrać. Ja osobiście wybieram znak zapytania, bo uważam zdrową opcję narodową (tyle że nie ksenofobiczną pisowską i nie wojującą brukiem po Warszawie) za godnego oponenta w dyskusji.



Natomiast niestety, nie da się zaprzeczyć, że ci "zadymiarze" również reprezentują właśnie środowisko narodowe i te same poglądy i urządzają sobie teraz wesołe zabawy. Ktoś ich nauczył bardzo złego, siłowego patriotyzmu. Po drugie, to nie nowy problem i nie zauważyłem go dziś ja.



Dużo winy leży także po drugiej stronie. Innymi słowy, 11 listopada to niezbyt dobra data na manifestowanie "kolorowej alternatywy". Należałoby przemyśleć, czy w Polsce rzeczywiście istnieje taka powszechna wrogość i ksenofobia wobec inności, jak malują to Biedronie, bo według mnie nie.



Arku - patriotyzm każdy sobie odczytuje jak chce. Dobry jest on wtedy, kiedy nie wkracza na teren drugiego człowieka. Co do polskiej historii, trzeba jednak pamiętać, że ci ludzie wywożeni na Syberię byli pra lub pra-prawnukami ludzi, którzy mieli swój kraj w nosie, ale wielbili patetyczne hasła. Dzisiaj jest tak samo. Słyszymy: "Polska jest najważniejsza", ale nikt nie daje temu przykładu. Wszelkiej biedzie i zacofaniu tego kraju winne były tzw. elity, czyli szlachta, która zapewne chętnie jeździłaby na niewolniczej pracy ludu. Przykład: ta wielbiąca "Rzeczpospolitą" szlachta nigdy nie mogła zdecydować się na podatek na utrzymanie stałej armii mogącej dorównać potencjałem sąsiadom.
Ostatnio zmieniony pt lis 11, 2011 7:43 pm przez Newsman, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
UFOWORLDNEWS
Weteran Infranin
Posty: 1363
Rejestracja: śr sty 28, 2009 2:27 pm
Kontakt:

Re: Narodowcy = hołota (?/!)

Post autor: UFOWORLDNEWS »

[quote name='Yan_Volskee' post='91119' date='11 listopad 2011 - 21:07']Dużo winy leży także po drugiej stronie. Innymi słowy, 11 listopada to niezbyt dobra data na manifestowanie "kolorowej alternatywy". Należałoby przemyśleć, czy w Polsce rzeczywiście istnieje taka powszechna wrogość i ksenofobia wobec inności, jak malują to Biedronie, bo według mnie nie.[/quote]



A mnie zastanawia kto z tzw kolorowej alternatywy zaprosił zadymiarzy z Niemiec którzy atakują naszych obywateli? Przyjeżdżają z obstawą lekarską, jak na 100% zadymę bo chyba po to tu byli poza tym po co ta inicjatywa blokowała Marsz Niepodległości? Widać komuś zależało na zadymie a nie na rozmowie i debacie...Pytanie kto tu i kim manipuluje. :Devil: Błędem było z pewnością dopuszczenie w jednym miejscu do dwóch manifestacji...
Ostatnio zmieniony pt lis 11, 2011 7:35 pm przez UFOWORLDNEWS, łącznie zmieniany 1 raz.
valdemar99
Infranin
Posty: 288
Rejestracja: wt mar 08, 2011 6:58 pm
Kontakt:

Re: Narodowcy = hołota (?/!)

Post autor: valdemar99 »

Yan_Volskee ...hehehe no nie bądżmi dziećmi że to w nawiasie ma być pytaniem ...raczej to taki ozdobnik na wypadek gdyby ktoś miał jakieś wątpliwości ...mogę to samo pytanie zadać względem lewicowych przeciwników święta i marszu ....

Ale to że dziadowie różnie interpretowali pojęcie patriotyzmu to ich wnukowie nie mają do tego prawa ...to jakaś paranoja.

Szlachta aaa zgoda ale to się także odnosi do dzisiejszych elit : nie tylko rządowych ale całego światka artystycznego poruszającego się najnowszymi modelami Ferrari do swych rezydencji ale dzisiaj broniących na ulicy ubogich obywateli , uciśnionych głodujących mniejszości wszelakiego typu przed strasznymi narodowcami .....i nawet nie wiedzą a może wiedzą ( że tak w Europie wypada ) ale że troszeczkę śmiesznie wyglądają .... :)

Awatar użytkownika
Rysiek23
Homo Infranius Alfa
Posty: 3237
Rejestracja: sob cze 02, 2007 11:25 am
Kontakt:

Re: Narodowcy = hołota (?/!)

Post autor: Rysiek23 »

Korzystając z wolności słowa i demokracji co roku mamy do czynienia z tym samym za przeproszeniem g... (czytaj gównem). Waldemarze z całym szacunkiem, ja bym swojego 8-letniego syna nie zabrał do grona łysych "Polaków" krzyczących bełkotliwie coś o Polsce a przy okazji też o Legii (jak można nie przegapić takiej okazji). Jakoś sobie nie wyobrażam aby w tej atmosferze nienawiści i agresji bawił się balonikami. Sorry, z takiej Polski wymiękam...
valdemar99
Infranin
Posty: 288
Rejestracja: wt mar 08, 2011 6:58 pm
Kontakt:

Re: Narodowcy = hołota (?/!)

Post autor: valdemar99 »

Rysiek INFRA...z całym szacunkiem rozumiem Twoją decyzję ...ale jeżeli wolisz inną opcję to Twoja wola ale dzisiaj wielu z rodzinami się wybrało i czuje się z tego dumnym i trochę zadowolonym że ominęło tych wykształconych , mądrych udjących tak zatrwożonych biedą i niesprawiedliwością no i rodzącym się faszyzmem......ale oczywiści ich hipokryzję no nie wypada nazwać g...m .
Awatar użytkownika
UFOWORLDNEWS
Weteran Infranin
Posty: 1363
Rejestracja: śr sty 28, 2009 2:27 pm
Kontakt:

Re: Narodowcy = hołota (?/!)

Post autor: UFOWORLDNEWS »

Jak rozumiem temat dotyczy NARODOWCÓW ale czy każdy biorący udział w ich manifestacji jest narodowcem faszystom nazistom gejem czy innym żydem albo murzynem ? W końcu chyba jednak w temacie chodzi o manifestacje tak przypuszczam i pewnie się z tym zgodzicie.Może żeby otrzymać odpowiedź trzeba by zapytać tych 200 zatrzymanych o poglądy polityczne he he he. :Cry: Pewnie nie byli by wstanie powiedzieć czym jest lewa a czym prawa strona konfliktu.Sam temat jest trochę drażliwy dla mnie. Równie dobrze mogło pisać Żydzi= hołota? Murzyni= hołota? Geje= hołota? itd itp. dla mnie manifestacja to manifestacja a to , że doszło do zadymy jeszcze nie przekreśla jednoznacznie nikogo ani z lewa ani z prawa. Na pewno zaś przekreśla debilne władze Wawy które pozwoliły na 2 demonstracje w jednym miejscu :Devil: Tylko patrze jak wróci temat obrońców krzyża bo takowi dzisiaj na ulicach Wawy tez się przewinęli. Jedno jest pewne 11 listopada powinien być świętem pamięci i tożsamości narodowej....
Ostatnio zmieniony pt lis 11, 2011 8:13 pm przez UFOWORLDNEWS, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „WYDARZENIA I POLITYKA”