O czym chciał(a)byś przeczytać na Forum i Portalu?

Awatar użytkownika
Newsman
Weteran Infranin
Posty: 1379
Rejestracja: śr wrz 09, 2009 10:17 am
Kontakt:

O czym chciał(a)byś przeczytać na Forum i Portalu?

Post autor: Newsman »

Prosimy sugestie dotyczące tematów, które państwa najbardziej interesują lub takich, które w waszej opinii są poruszane zbyt rzadko. Innymi słowy, jakie tematy chcielibyście widzieć częściej. Prosimy o umieszczanie zwięzłych odpowiedzi w postach.
Ostatnio zmieniony wt lis 15, 2011 10:15 pm przez Newsman, łącznie zmieniany 1 raz.
robertcb
Infranin
Posty: 270
Rejestracja: śr lis 11, 2009 6:52 pm
Kontakt:

Re: O czym chciał(a)byś przeczytać na Forum i Portalu?

Post autor: robertcb »

Interesuje mnie skąd pochodzą treści snów.

Nie przekonuje mnie oficjalne naukowe stanowisko,

iż jest to zlepek odebranych wcześniej informacji przetwarzanych przez śpiący mózg w fazie REM.

W snach pojawiają się motywy, nigdy wcześniej nie widziane.

Nie wiem czy był artykuł na ten temat, czy są jakieś materiały, badania?
Zapraszam na moją stronę - poradnik - w całości poświęconą tematyce CB radio.

<a href="http://radioamator.elektroda.eu">CB radio - poradnik</a>
Awatar użytkownika
niedzwiec
Zaangażowany Infranin
Posty: 354
Rejestracja: śr sty 05, 2011 9:06 am
Kontakt:

Re: O czym chciał(a)byś przeczytać na Forum i Portalu?

Post autor: niedzwiec »

[quote name='robertcb' post='91406' date='16 listopad 2011 - 00:54']Interesuje mnie skąd pochodzą treści snów.

Nie przekonuje mnie oficjalne naukowe stanowisko,

iż jest to zlepek odebranych wcześniej informacji przetwarzanych przez śpiący mózg w fazie REM.

W snach pojawiają się motywy, nigdy wcześniej nie widziane.

Nie wiem czy był artykuł na ten temat, czy są jakieś materiały, badania?[/quote]



Mnie ostatnio zaczął interesować temat świadomego śnienia. Odkąd zapisuję sny (ok. 2 tyg.) dużo więcej z każdego pamiętam, nie wspominając, że już prawie każdy pamiętam, mimo, że budzik do pracy budzi mnie bezlitośnie o 5:05 rano...
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: O czym chciał(a)byś przeczytać na Forum i Portalu?

Post autor: danut »

Skąd pochodzą treści snów i jak rodzi się fantazja, wena - z psychologicznego spojrzenia na obraz osobowości mający w tym odzwierciedlenie, jako odbicie ukrytego wnętrza, także w wypowiedziach, słowach, przejęzyczeniach w poszukiwaniu w nich prawdy i kłamstwa. Przydały by się jakieś artykuły napisane przez znawców tematu, psychologów, psychoanalityków, naukowców.
Ostatnio zmieniony sob lis 19, 2011 11:15 am przez danut, łącznie zmieniany 1 raz.
kropka
Infranin
Posty: 252
Rejestracja: ndz wrz 05, 2010 5:24 pm
Kontakt:

Re: O czym chciał(a)byś przeczytać na Forum i Portalu?

Post autor: kropka »

Ja też chciałabym zgłębić wiedzę o snach. Od kilku lat śnią mi się sny które śnią się także innym osobom. Może to jakaś choroba? Czy przytrafia się to innym ludziom? Czy to jakaś właściwość? defekt? Czy mówią coś o tym jakieś badania prowadzone nad śnieniem?
Awatar użytkownika
Scoobany
Zaangażowany Infranin
Posty: 302
Rejestracja: ndz wrz 19, 2010 11:39 am
Kontakt:

Re: O czym chciał(a)byś przeczytać na Forum i Portalu?

Post autor: Scoobany »

Mnie tam sny nie interesują, chyba dlatego, że za mało erotyków mi się śni. Ja bym poszedł w stronę zagadek historii, spisków, duchów i dziwnych istot, jednak nie mówię o Potworze z Loch Ness czy Yetim, to już jest oklepane i nudne.
2012
Infrzak
Posty: 56
Rejestracja: pt lis 11, 2011 11:14 am
Kontakt:

Re: O czym chciał(a)byś przeczytać na Forum i Portalu?

Post autor: 2012 »

A czy przypadkiem sen ten nie poskładany ze zlepków informacji tylko ten składający się z obrazów nigdy nie zdarzających się na jawie, nie jest czymś w rodzaju formy twórczej mózgu zdolnej do tworzenia wizji w formie nazwę to może nietrafnie holograficznej w naszych neuronach? Tak jak mamy zdolność malowania obrazów na jawie tak mózg ma tą samą zdolność tylko maluje je impulsami w naszych neuronach tworząc obrazy do złudzenia podobne do rzeczywistych-jeśli chodzi o jakość oczywiście. Zakładając, że rzeczywistość postrzegamy w najwyższej rozdzielczości to sen jest zawsze nieco w gorszej niemal nie do odróżnienia, ale jest tylko formą twórczą i zdolnością do takiej twórczości :)
Awatar użytkownika
arek
Homo Infranius Alfa
Posty: 2146
Rejestracja: śr mar 08, 2006 9:55 am
Kontakt:

Re: O czym chciał(a)byś przeczytać na Forum i Portalu?

Post autor: arek »

sny ,ich interpretacja po fakcie ,przepraszam ale to jest przegiecie .Postrzeganie pozazmysłowe owszem stosunkowo łatwo przeprowadzic experymenty .Możemy to zrobic i zachecam do tego . inne rzeczywistości Odkrywane w sesji czy medytacji no może ,tylko proszę jeśli nie spisujecie snów na bieżąco to ciężko o jakąkolwiek interpretacje .
<a href="http://www.wmgu-olsztyn.prv.pl">wmgu-olsztyn.prv.pl</a>
2012
Infrzak
Posty: 56
Rejestracja: pt lis 11, 2011 11:14 am
Kontakt:

Re: O czym chciał(a)byś przeczytać na Forum i Portalu?

Post autor: 2012 »

Mam propozycję przeprowadzenia ankiety i głosowania dotyczącego czyszczenia forum z niepoważnych tematów obniżających jego poziom. Jakie to tematy to przy okazji jeśli większość będzie za pomysłem. Może nad każdym tematem powinna widnieć ankieta pt. jesteś za skasowaniem tematu czy pozostawieniem?

Większość wygrywa.
Awatar użytkownika
arek
Homo Infranius Alfa
Posty: 2146
Rejestracja: śr mar 08, 2006 9:55 am
Kontakt:

Re: O czym chciał(a)byś przeczytać na Forum i Portalu?

Post autor: arek »

to nie jest dobry pomysł ,lepiej zaufac modom i aminom .To jest jak pozbywanie sie zdjęc ,po jakims czasie żałujesz .
<a href="http://www.wmgu-olsztyn.prv.pl">wmgu-olsztyn.prv.pl</a>
ODPOWIEDZ

Wróć do „OPINIE, UWAGI I SKARGI”