Däniken: "Greccy bogowie byli kosmitami"

Paleoastronautyka, tajemnicze odkrycia, niezwykłe dokonania starożytnych i ciągnące się za nimi pytanie, czy naszych przodków odwiedzili przybysze z kosmosu?
Awatar użytkownika
Newsman
Weteran Infranin
Posty: 1379
Rejestracja: śr wrz 09, 2009 10:17 am
Kontakt:

Däniken: "Greccy bogowie byli kosmitami"

Post autor: Newsman »

Czy jesteście przekoani co do wniosków Ericha?



Dänikena: "Bogowie olimpijscy byli kosmitami".



[ external image ] Stary Erich powraca z książką pt. "Odyseja Bogów. Historia pozaziemskich kontaktów w starożytnej Grecji" (pierwsze wyd.1992). Jak twierdzi: "My, ludzie współcześni według Hezjoda, należymy do piątej rasy stworzonej przez Zeusa - rasy żelaznej, w której miesza się dobro i zło".

Autor tym razem zwraca się w stronę starożytnej Grecji sugerując, że bogowie olimpijscy byli w rzeczywistości pozaziemianami, którzy przybyli na Ziemię tysiące lat temu. Wskazuje on na dowody, w tym pisma Arystotelesa wskazujące, że bogowie krzyżowali się z ludźmi dokonując czegoś na kształt eksperymentów genetycznych, czego rezultatem były "mityczne stworzenia", takie jak centaury czy cyklopy.



"Odyseja bogów" sugeruje, iż:



- Wyrocznia w Delfach była stanowiskiem "tankowania",



- Historia Jazona i wyprawy po złote runo opisuje poszukiwania ważnej części statku latającego,



- Troja i Atlantyda mogła byc tym samym,



- Miasto zostało zniszczone wskutek wojny między obcymi i ich potomkami,



- Greckie mity to w rzeczywistości historia,



Von Däniken pyta, czy mity nie były czasem próbą opisania realnych wydarzeń i co stałoby się, gdyby Greków w dawnych czasach odwiedzili nie bogowie a przedstawiciele zaawansowanej cywilizacji pozaziemskiej. Tylko czy podobne przekonanie ma dziś jakąkolwiek rację bytu?
Ostatnio zmieniony pt lis 18, 2011 9:35 am przez Newsman, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
niedzwiec
Zaangażowany Infranin
Posty: 354
Rejestracja: śr sty 05, 2011 9:06 am
Kontakt:

Re: Däniken: "Greccy bogowie byli kosmitami"

Post autor: niedzwiec »

Lubiłęm i lubię Danikena, ale koleś odgrzewa naprawdę stare kotlety. W liceum to jeszcze robiło na mnie wrażenie (bo nie było internetu), ale teraz trochę oklapło.
Awatar użytkownika
arek
Homo Infranius Alfa
Posty: 2146
Rejestracja: śr mar 08, 2006 9:55 am
Kontakt:

Re: Däniken: "Greccy bogowie byli kosmitami"

Post autor: arek »

Poprostu ci bogowie byli bardzo ludzcy ,ich atrybuty boskości bardziej kojarzą sie z wytworami techniki niz boskim pierwiastkiem .Czytając Mitologię Grecka przez pryzmat tez von Danikena łatwo dojśc do wniosku - To nie bogowie a zaawansowana technologicznie grupa istot niewiadomego pochodzenia ,zrobiła sobie z Ziemi niezłą metę .
<a href="http://www.wmgu-olsztyn.prv.pl">wmgu-olsztyn.prv.pl</a>
Awatar użytkownika
Arek 1973
Homo Infranius Alfa
Posty: 2940
Rejestracja: śr paź 29, 2008 6:13 am
Kontakt:

Re: Däniken: "Greccy bogowie byli kosmitami"

Post autor: Arek 1973 »

Uważam że jego książki mogą mieć rację ale nie muszą,w jednej z nich pt:"Powrót do przyszłości .Czy się myliłem?" opisuje parę przypadków które znalazły potwierdzenia ale i tak samo przyznaje się do porażek swojego gdybania, w każdym bądż razie książki jego dawają wiele do myślenia
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
 
<a href="https://www.facebook.com/arek.czaja">ht ... k.czaja</a>
Awatar użytkownika
esco_bar
Infrańczyk
Posty: 171
Rejestracja: pn sie 08, 2011 11:49 am
Kontakt:

Re: Däniken: "Greccy bogowie byli kosmitami"

Post autor: esco_bar »

@niedźwieć



racja, już tu kiedyś pisałem że jak miałem 17 lat to mnie jarały jego książki, teraz pozostaje pytanie po co pisać tego więcej? Dla forsy ...
Awatar użytkownika
esco_bar
Infrańczyk
Posty: 171
Rejestracja: pn sie 08, 2011 11:49 am
Kontakt:

Re: Däniken: "Greccy bogowie byli kosmitami"

Post autor: esco_bar »

Najtęższe umysły Greckie z czasów ich świetności z Pitagorasem na czele szkoliły się w odosobnieniu latami na naukach u kapłanów w Wielkim Egipcie a trzeba przyznać że mitologia grecka w porównaniu z Indyjską lub Egipską jest płytka jak kałuża ;)

Dlaczego zabrał się za odgrzewanie kotletów z Grecji - nie wiem...

Zawsze przy okazji rozważań o dawnych cywilizacjach rodzi mi się takie pytanie klucz: czy odwiedziny (które chyba większość tego forum uznaje raczej za pewne) które miały tu miejsce miały charakter globalny (np. przed potopem) czy były lokalnymi harcami "latających" w różnych częściach świata... jakie jest wasze zdanie na ten temat?
Awatar użytkownika
arek
Homo Infranius Alfa
Posty: 2146
Rejestracja: śr mar 08, 2006 9:55 am
Kontakt:

Re: Däniken: "Greccy bogowie byli kosmitami"

Post autor: arek »

Atlantyda zdecydowanie nie nalezała do swiata Helleńskiego .wskazuje na to opis Platona .O Atlantydzie dowiedzieli sie Grecy od kapłanów Egipskich którzy swą wiedzę czerpali ze starych pergaminów ,a dowiedzieli sie o tym że potężne imperium Atlantów prowadzilo wojnę z Grekami i Grecy tę wojnę wygrali mimo że byli mniej rozwinięci społecznie i cywilizacyjnie .A wygrana nastąpiła głownie za sprawą sił natury. Niemniej sami Grecy nie pamietali ,jako naród ,ani tej cywilizacji ani bohaterów tej wojny. Choc pamietali o Jazonie,Hektorze ,Achillesie i innych bohaterach innych wojen i wypraw.Byc moze oparli sie jedynie zniewoleniu lub zasiedleniu swojej krainy przez Atlantów już po katastrofie.

Mysle że należałoby połaczyc mit Atlantydy z eposami indyjskimi .Jest tam opis walki Wisznu (pisze z pamieci wiec byc może przekręcilem imie) z demonami zamieszkujacymi Latajace miasto .Miasto uciekało w powietrzu,pod wodą ale gdy sie wynurzylo zostalo zniszczone ,demony nazywały sie chyba Arjonowie .

Po prostu cos za duzo demonów .
<a href="http://www.wmgu-olsztyn.prv.pl">wmgu-olsztyn.prv.pl</a>
Awatar użytkownika
esco_bar
Infrańczyk
Posty: 171
Rejestracja: pn sie 08, 2011 11:49 am
Kontakt:

Re: Däniken: "Greccy bogowie byli kosmitami"

Post autor: esco_bar »

racja, mitologia Indyjska i najstarsze legendy spisane na świecie czyli księgi mnichów z Tybetu opisują takie historie że gwiezdne wojny przy tym to pikuś ;)
Awatar użytkownika
esco_bar
Infrańczyk
Posty: 171
Rejestracja: pn sie 08, 2011 11:49 am
Kontakt:

Re: Däniken: "Greccy bogowie byli kosmitami"

Post autor: esco_bar »

swoją drogą czy ktoś orientuje się czy powstał jakiś timeline z graficznym czasowym przedstawieniem istnienia wszystkich dawnych cywilizacji? zawsze mam problem z umieszczeniem wszystkich za jednym razem "w głowie" ... ;)
Awatar użytkownika
esco_bar
Infrańczyk
Posty: 171
Rejestracja: pn sie 08, 2011 11:49 am
Kontakt:

Re: Däniken: "Greccy bogowie byli kosmitami"

Post autor: esco_bar »

PTLu nie inaczej... ale przyznaj że wspólne umiejscowienie wydarzeń w czasie +/- dałoby wiele
ODPOWIEDZ

Wróć do „STAROŻYTNI ASTRONAUCI”