Däniken: "Greccy bogowie byli kosmitami"

Paleoastronautyka, tajemnicze odkrycia, niezwykłe dokonania starożytnych i ciągnące się za nimi pytanie, czy naszych przodków odwiedzili przybysze z kosmosu?
Awatar użytkownika
esco_bar
Infrańczyk
Posty: 171
Rejestracja: pn sie 08, 2011 11:49 am
Kontakt:

Re: Däniken: "Greccy bogowie byli kosmitami"

Post autor: esco_bar »

Dänikenowi trzeba oddać że jego książki totalnemu laikowi obrazują zjawiska, ciekawostki o których normalnie by się w życiu nie dowiedział. Zebrane w małe tomy - w sam raz na wakacje do czytania na plaży ;)

I tak należy je traktować i odbierać - jako ciekawostki.

Ja przeczytałem chyba wszystkie jego książki i tego nie żałuję.

Jego teorie związane z tym co opisuje zawsze traktowałem z przymrużeniem oka bo ten gościu czasami mocno przesadza.

Jego książki są dobre dla kogoś kto dopiero złapał bakcyla tych tematów.

Dzisiaj można sobie przecież wygóglać wszystko i zobaczyć na dużych ładnych zdjęciach, przeczytać na danych temat który znaleziony w książce wydaje się ciekawy.
Awatar użytkownika
ADAX
Weteran Infranin
Posty: 1147
Rejestracja: ndz sty 13, 2008 5:54 pm
Kontakt:

Re: Däniken: "Greccy bogowie byli kosmitami"

Post autor: ADAX »

Igrzyska zwrócą się 5x tyle, więc im się opłaca. Piramidy nie wiadomo czy zostały wybudowane na polecenie faraona, to tylko teorie i domysły archeologiczne i badawcze.

Nawet badacze amatorzy to profesjonaliści, przynajmniej nie trwonią tyle kasy na pierdoły. Gorzej jak trochę sławy i woń pieniądza uderzy do głowy.
Awatar użytkownika
arek
Homo Infranius Alfa
Posty: 2146
Rejestracja: śr mar 08, 2006 9:55 am
Kontakt:

Re: Däniken: "Greccy bogowie byli kosmitami"

Post autor: arek »

Niestety ale w wielu kwestiach ,poruszanych w tym paradokumencie, przekazywane są fakty ,a ich interpretacja moze być tylko jedna . Ufole nas odwiedzali ,byli traktowani jako bogowie .

Niestety bo oprócz faktów ,są prezentowane "fakty rodem z FAKTU" z interpretacją mocno naciągnietą.

Niemniej, często jest to jedyna możliwość obejrzenia (jak dla mnie) artefaktów. 1 obraz 1000 słów a 1 minuta nagrania ?

Zawsze jeszcze pozostaje włączyć myślenie i każdy sobie oceni wiarygodność takich doniesień .

Ilu znajomych odwiedziło Egipt ? Ilu z pośród nich widziało na własne oczy kontrowersyjne hieroglify z Abydos ?
<a href="http://www.wmgu-olsztyn.prv.pl">wmgu-olsztyn.prv.pl</a>
Awatar użytkownika
Przemekkk666
Weteran Infranin
Posty: 1052
Rejestracja: wt maja 03, 2011 4:35 pm
Kontakt:

Re: Däniken: "Greccy bogowie byli kosmitami"

Post autor: Przemekkk666 »

[quote name='arek' post='99617' date='06 sierpień 2012 - 09:41']Zawsze jeszcze pozostaje włączyć myślenie i każdy sobie oceni wiarygodność takich doniesień .

Ilu znajomych odwiedziło Egipt ? Ilu z pośród nich widziało na własne oczy kontrowersyjne hieroglify z Abydos ?[/quote]



I tu trafiles w dziesiątke! xD

Ja gdy bylem w Egipcie nie myslalem jeszcze o tych sprawach, z reszta nawet nie bylem w Abydos, lecz teraz napewno odwiedzilbym to miejsce i poszukal tych malunkow o ile jeszcze tam są.

Wlasciwie chetnie odwiedzilbym kilka takich miejsc jedynie w celu ujrzenia tych pozostałosci, takze Meksyk, o czym ja mowie- na kazdym kontynencie są jakies ślady po tych kontaktach ludzi z wyższymi istotami, nie ulega to dla mnie wątpliwosci.

Tu nawet nie potrzebne są ślady namacalne bo rownie istotne jest słowo - jezeli na kazdym kontynencie zapytac w kilku plemionach szamana czy wodza o to skąd pochodzi władza i kazdy z nich powie ze z nieba, czy od tych, ktorzy przybyli z nieba to to juz o czyms swiadczy.

No ale niestety nie tak łatwo tego dokonać ale mysle, ze warto by było
LEMARI
Infrzak
Posty: 61
Rejestracja: śr lis 28, 2007 3:33 pm
Kontakt:

Re: Däniken: "Greccy bogowie byli kosmitami"

Post autor: LEMARI »

[quote name='Marcin_Adk' post='99063' date='17 lipiec 2012 - 15:36']Co do Rosjan, to oni nadal zaskakują swoimi odkryciami, wystarczy wspomnieć choćby naukowców skupionych wokół tzw. Laboratorium Alternatywnej Historii w Moskwie a wśród nich takie nazwiska jak dr.Andrej Skliarov, dr.Andriej Żukov, dr Dmitrij Pavlov, ów zespół naukowców wykorzystując najnowsze zdobycze technologii odbył przez szereg lat wiele ekspedycji naukowych do Ameryki, Azji, Afryki, ich dokonania dosłownie walą w gruzy wszystkie dotychczasowe ustalenia ortodoksyjnych akademików dotyczących cywilizacji starożytnego świata, dziwi mnie tylko jedno ze prace tego zespołu nie są prawie wcale znane nie tylko w Polsce ale i na Zachodzie, najwidoczniej ścisłe schematy myślenia wciąż są ściśle rygorystycznie przestrzegane, mimo to istnieje takie medium jak Internet który na szczęście jest jak na razie nie skrępowany tym schematycznym myśleniem. Co do Danikena, myslę ze pisząc swoje książki po prostu dobrał najbardziej pasujące mu elementy aby pasowały do jego tez, i tyle w tym temacie.

Pozdrawiam.[/quote]



Zespół Skliarova faktycznie odwala dobrą robotę za całą rzeszę tych co są do tego predysponowani a zachowują się niczym szympansy przy ognisku.
Awatar użytkownika
Przemekkk666
Weteran Infranin
Posty: 1052
Rejestracja: wt maja 03, 2011 4:35 pm
Kontakt:

Re: Däniken: "Greccy bogowie byli kosmitami"

Post autor: Przemekkk666 »

http://www.youtube.com/watch?v=zmcNJLI5x7c&feature=plcp



Konferencja z Danikenem we Wrocławiu na POLCONIE
Awatar użytkownika
Arek 1973
Homo Infranius Alfa
Posty: 2940
Rejestracja: śr paź 29, 2008 6:13 am
Kontakt:

Re: Däniken: "Greccy bogowie byli kosmitami"

Post autor: Arek 1973 »

Oglądam właśnie...

Warto posłuchać tego co mówi w minucie 16 45, ponieważ niektórzy zarzucają mu że głosi teorie że to bogowie są odpowiedzalni za budowle na Ziemi. W pewnym sensie, pośrednio tak ale nie bogowie je budowali .
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
 
<a href="https://www.facebook.com/arek.czaja">ht ... k.czaja</a>
Elowen
Zaangażowany Infranin
Posty: 394
Rejestracja: ndz lut 12, 2012 1:08 pm
Kontakt:

Re: Däniken: "Greccy bogowie byli kosmitami"

Post autor: Elowen »

Dzieki Przemek za ten link. Sama konferencja jednak byla nudna. Sadzilam, ze zobacze las rak, a tymczesm dziennikarze wcale sie nie kwapili (przygotowali?) do rozmowy. I niczego nowego sie z niej nie dowiedzialam. Zaskoczyl mnie rowniez sam Daniken. W sumie to nawet rozczarowal. Z jednej strony uwaza, ze religie i postac boga bazuja na dawnej wizycie obcych, a z drugiej otwarcie przyznaje, ze jest katolikiem. Owszem, zrozumialabym, gdyby wierzyl w istnienie jakiejs sily wyzszej, ale katolicki bog? :TotalShock: Widze tu brak myslowej i swiatopogladowej konsekwencji... Dziwi mnie rowniez jego ignorancja w kwestii UFO... przeciez starozytni kosmici i wspolczesne obserwacje UFO to siostrzane tematy... :?
"Słowo Bóg jest dla mnie niczym więcej niż słowem i wytworem ludzkiej słabości, a Biblia zbiorem dostojnych, ale jednak prymitywnych, legend, które są na dodatek dość dziecinne. Żadna interpretacja, niezależnie od tego jak subtelna, nie może (dla mnie) tego zmienić" A. Einstein
Awatar użytkownika
Przemekkk666
Weteran Infranin
Posty: 1052
Rejestracja: wt maja 03, 2011 4:35 pm
Kontakt:

Re: Däniken: "Greccy bogowie byli kosmitami"

Post autor: Przemekkk666 »

[quote name='Elowen' post='100053' date='26 sierpień 2012 - 17:52']Z jednej strony uwaza, ze religie i postac boga bazuja na dawnej wizycie obcych, a z drugiej otwarcie przyznaje, ze jest katolikiem. Owszem, zrozumialabym, gdyby wierzyl w istnienie jakiejs sily wyzszej, ale katolicki bog? :TotalShock: tematy... :?[/quote]





Tak mnie tez to troche dziwi- ja sam od kiedy troszke zaglebilem sie w tematyke "bogów" z nieba mój stosunek do wiary i Kosciola uległ dosc mocnej zmianie - w zasadzie odsunąlem sie od niego, zmienilo sie moje podejscie wogóle do swiata



No i ten Bóg- doszedlem do wniosku, ze powinno okreslac sie go (to?) bardziej jako zródło - Daniken cos kręci i tyle :Cool: :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „STAROŻYTNI ASTRONAUCI”