Däniken: "Greccy bogowie byli kosmitami"

Paleoastronautyka, tajemnicze odkrycia, niezwykłe dokonania starożytnych i ciągnące się za nimi pytanie, czy naszych przodków odwiedzili przybysze z kosmosu?
Awatar użytkownika
Arek 1973
Homo Infranius Alfa
Posty: 2940
Rejestracja: śr paź 29, 2008 6:13 am
Kontakt:

Re: Däniken: "Greccy bogowie byli kosmitami"

Post autor: Arek 1973 »

Umiejscowienie Atlantydy także może być wszędzie. Platon wstawił ją w miejsce które było mu znane i gdzie podejrzewał że mogła się znajdywać. Ale Platon nie znał wszystkich oceanów i innych zakątków naszego globu, w tamtych czasach podróże były ograniczone, ach kto to zresztą wie czy on w ogóle wiedział że Ziemia była taka jak my ją widzimy i że jest wiele innych miejsc gdzie mogła być Atlantyda
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
 
<a href="https://www.facebook.com/arek.czaja">ht ... k.czaja</a>
Saoo
Infrzak
Posty: 38
Rejestracja: ndz cze 24, 2012 11:44 am
Kontakt:

Re: Däniken: "Greccy bogowie byli kosmitami"

Post autor: Saoo »

Odgrzewa nie odgrzewa, ale on dalej prowadzi swoją działalność wywiadowczą ;)

25 sierpnia będzie we Wrocławiu, jestem ciekawa o czym będą wykłady, czy nie będę żałowała 16h podróży :-)
"Absolutna przestrzeń w swojej własnej istocie, bez związku z czymkolwiek zewnętrznym, pozostaje zawsze podobna i nieporuszona."
2012
Infrzak
Posty: 56
Rejestracja: pt lis 11, 2011 11:14 am
Kontakt:

Re: Däniken: "Greccy bogowie byli kosmitami"

Post autor: 2012 »

[quote name='Czakrawartin' post='98273' date='25 czerwiec 2012 - 00:40']Nie wiem, czy to można nazwać działałnością wywiadowczą. Ludzie - to nie Daniken wymyślił starożytnych astronautów. W większości, on nawet nie badał, tylko kompilował. Robotę odwalali za niego zwykle mniej znani pisarze. Erich miał tylko łeb do interesów.[/quote]



No to może skoro taki jesteś mądry posłużysz się choć jednym nazwiskiem bo o 10 nie wspomnę, kogoś z kogo skopiował robotę Daniken. Chciałbym zobaczyć w Twoim wydaniu dowód na to czyli tekst źródłowy o czymś mówiący kogoś mało znanego i tekst o tym samym traktujący Danikena jako późniejszy.



Nie twierdzę, że Daniken jest autorem wszystkich swoich hipotez i chyba nikt tak naprawdę nie ma pojęcia która hipoteza jest Danikena, a która kogoś, ale to dzięki niemu świat otworzył oczy na wiele nieznanych spraw i to się liczy. Pisanie w złośliwej formie, że Daniken kopiował jest nadużyciem wynikającym z czystej złośliwości.

A jeśli nawet to co? Chwała mu za to, że zgromadził w swych książkach taką masę hipotez i artefaktów, które każdy inteligentny człowiek za pewne na swój sposób zrozumie i wcale nie odbiegający zbyt daleko od rzeczywistej prawdy.

Lektura Danikena to obowiązkowa lektura każdego młodego poszukiwacza nieznanego. Pobudza wyobraźnię, każe się zastanawiać i inspiruje do własnych przypuszczeń. Nawet jeśli one będą błędne to z pewnością kiedyś ułożą się w jakąś spójną całość gdy wiedzy i literatury przybędzie.

Zdecydowanie polecam jego książki każdemu o szerokich horyzontach myślenia i myślę, że tylko do takich jego książki trafiają. Ci co tylko psioczą i nie wnoszą swym psioczeniem na Danikena nic pożytecznego do dyskusji informacje z książek Danikena na pewno nie otworzą oczu na żadną z poruszanych w nich spraw. Niestety niektórzy nie potrafią wyciągać wniosków z książek Danikena bo dla nich na przykład megalityczne bloki kamienne z Tiahuanaco wykonane z najtwardszej diorytowej skały kilka tysięcy lat temu z frezami 5 milimetrowej głębokości to mały pikuś. Niektórzy nie rozumieją, że większość megalitycznych budowli musiała być wybudowana za pomocą technologii o jakiej my dzisiaj możemy tylko śnić.

No...

A Daniken właśnie na takie sprawy zwraca w niebywale ciekawy sposób uwagę czytelnika.



PS

Szanowni młodzi czytelnicy powinniście czym prędzej zdobyć wszystkie książki Danikena i przeczytać je jednym tchem. Zapewniam, że już po pierwszej do następnych nie będzie trzeba was zachęcać.
Ostatnio zmieniony ndz cze 24, 2012 11:16 pm przez 2012, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Arek 1973
Homo Infranius Alfa
Posty: 2940
Rejestracja: śr paź 29, 2008 6:13 am
Kontakt:

Re: Däniken: "Greccy bogowie byli kosmitami"

Post autor: Arek 1973 »

Według wikipedii to Deniken jest jednym z głównych twórców teorii o starożytnych astronautów. To raczej jego kopiowali inni pisarze niż on ich. No i trzeba poczytać jego książki, to on jeżdził na wyprawy i są tam opisywane jego wyprawy i jego przygody oraz przemyślenia
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
 
<a href="https://www.facebook.com/arek.czaja">ht ... k.czaja</a>
Saoo
Infrzak
Posty: 38
Rejestracja: ndz cze 24, 2012 11:44 am
Kontakt:

Re: Däniken: "Greccy bogowie byli kosmitami"

Post autor: Saoo »

Nie twierdzę, że Daniken jest autorem wszystkich swoich hipotez i chyba nikt tak naprawdę nie ma pojęcia która hipoteza jest Danikena, a która kogoś, ale to dzięki niemu świat otworzył oczy na wiele nieznanych spraw i to się liczy. Pisanie w złośliwej formie, że Daniken kopiował jest nadużyciem wynikającym z czystej złośliwości.


Trzy lata temu, wyszła nowa książka, napaliłam się na nią bardzo, poszłam do empiku, wydałam kilkadziesiąt pln..jakież było moje rozczarowanie, kiedy okazało się, że książka reklamowana w telewizji, zamiast wielkim dziełem E.v.Dankiena okazała się być zwykłym oszustwem, para pisarzy, posługując się, nazwiskiem i odkryciami wielkiego człowieka nabrała w ten sposób pewnie nie jednego zapalonego ucznia Pana. E.v.Dankiena. Jak pokazuję w swoich słowach użytkownik 2012 to raczej kopiowano właśnie jego, to jest większym procederem.
Ostatnio zmieniony wt cze 26, 2012 7:15 pm przez Saoo, łącznie zmieniany 1 raz.
"Absolutna przestrzeń w swojej własnej istocie, bez związku z czymkolwiek zewnętrznym, pozostaje zawsze podobna i nieporuszona."
Awatar użytkownika
MarcinAdk
Infrańczyk
Posty: 196
Rejestracja: sob paź 22, 2011 11:23 am
Kontakt:

Re: Däniken: "Greccy bogowie byli kosmitami"

Post autor: MarcinAdk »

Erich von Daniken miał swój czas ale to było kiedyś, obecnie w miare rozwoju nauki i technologii z łatwością można podważyć jego tezy, co zresztą wielokrotnie było robione, nie mniej jednak autor ma swoje mniesce w literaturze popularno - naukowej.
Per Ardua Ad Astra
Awatar użytkownika
Arek 1973
Homo Infranius Alfa
Posty: 2940
Rejestracja: śr paź 29, 2008 6:13 am
Kontakt:

Re: Däniken: "Greccy bogowie byli kosmitami"

Post autor: Arek 1973 »

Parę lat temu byłem na jego pokazie, myślałem że będzie nas tam kilka, o Boże ale się zdziwiłem, Straubing to małe miasto ale sala była wypełniona (około 300 miejsc) po brzegi, myślałem że jak przyjadę na krótko przed rozpoczęciem to i tak znajdę dobre miejsce. Miałem szczęście że w ogóle mogłem usiąść w ostatnim rzędzie, było ok, nic nowego się nie dowiedziałem, a na moje pytania też nie miał czasu :kekeke: . Było fajnie ale drugi raz bym nie poszedł, i mimo tego chętnie bym go zaprosił do domu na piwo
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
 
<a href="https://www.facebook.com/arek.czaja">ht ... k.czaja</a>
Awatar użytkownika
MarcinAdk
Infrańczyk
Posty: 196
Rejestracja: sob paź 22, 2011 11:23 am
Kontakt:

Re: Däniken: "Greccy bogowie byli kosmitami"

Post autor: MarcinAdk »

Arku dla Danikena to biznes od dobrych kilku lat.
Per Ardua Ad Astra
TrueLobo
Infranin
Posty: 226
Rejestracja: pt wrz 16, 2011 10:58 am
Kontakt:

Re: Däniken: "Greccy bogowie byli kosmitami"

Post autor: TrueLobo »

tyle jest pisarzy sci fi. Czym was akurat ten Daniken tak zauroczył. Ostatnio też przeszedłem przez trylogie nawiązującą do paleoastronautyki (David'a Weber'a). Ale troszkę nudnawa fabuła.
Ostatnio zmieniony pt lip 13, 2012 10:41 am przez TrueLobo, łącznie zmieniany 1 raz.
Saoo
Infrzak
Posty: 38
Rejestracja: ndz cze 24, 2012 11:44 am
Kontakt:

Re: Däniken: "Greccy bogowie byli kosmitami"

Post autor: Saoo »

Erich von Daniken miał swój czas ale to było kiedyś, obecnie w miare rozwoju nauki i technologii z łatwością można podważyć jego tezy, co zresztą wielokrotnie było robione, nie mniej jednak autor ma swoje mniesce w literaturze popularno - naukowej.


podaj przykłady proszę.

Ja chce się przekonać na własnej skórze, może przyznam rację Arkowi, a może będę zauroczona tym co powie, czas pokarze..



wiadomo, że z czasem każdy przechodzi na komercję, ale czy takie nie jest życie, żyjemy dla pieniędzy, a dla mnie jednak on był pionierem, który mówił w prost o bogach z kosmosu, kiedy inni jeszcze raczkowali bądź nie mieli odwagi.
Ostatnio zmieniony sob lip 14, 2012 4:22 pm przez Saoo, łącznie zmieniany 1 raz.
"Absolutna przestrzeń w swojej własnej istocie, bez związku z czymkolwiek zewnętrznym, pozostaje zawsze podobna i nieporuszona."
ODPOWIEDZ

Wróć do „STAROŻYTNI ASTRONAUCI”