Issa - sekretne lata z życia Jezusa

Książki (również w formie e-book'ów) które warto przeczytać i mieć
Awatar użytkownika
Katarzyna_1
Homo Infranius Alfa
Posty: 1969
Rejestracja: sob lut 06, 2010 4:22 pm
Kontakt:

Re: Issa - sekretne lata z życia Jezusa

Post autor: Katarzyna_1 »

[quote name='Pantanal' post='91990' date='27 listopad 2011 - 18:02']Siwy, o wielki oświecony - podaruj nam odrobinę mądrości, a nie pieprz ciągle w kółko o tym, jak to jesteśmy ciemni. Zabawni są wszyscy ci "ezoterycy", którzy ciągle sarkają o braku oświecenia lub moralności wśród "ludu" a sami nie mają nic do zaprezentowania. Czekam!



PS: Te twoje porównania i paralele brzmią absurdalnie.[/quote]

Miałam się nie wcinać w ten temat, ale się wetnę, bo już mi pachnie super dyskusją Pantanal - Siwy. Dajcie czadu.. Panowie!
"Balbus melius balbi verba cognoscit"
Awatar użytkownika
Katarzyna_1
Homo Infranius Alfa
Posty: 1969
Rejestracja: sob lut 06, 2010 4:22 pm
Kontakt:

Re: Issa - sekretne lata z życia Jezusa

Post autor: Katarzyna_1 »

[quote name='Pantanal' post='92002' date='27 listopad 2011 - 18:34']Siwy nie ma argumentów. A ja chcę konketów. Naprawdę, duchowe porady od jakichś niewyżytych ezoteryków mnie nudzą. Chcesz dawać kazania Siwy, zastosuj je do siebie. Ale widzę, że poza tym bajdurzeniem nie masz nic do powiedzenia. Mniemam też, że jak u większości ezoterów, opierasz się nie na faktach, a na swoich "wersjach" i nadinterpretacji.[/quote]

nie nerwusja. spoko.. tez czekam na wyjaśnienie
"Balbus melius balbi verba cognoscit"
Awatar użytkownika
arek
Homo Infranius Alfa
Posty: 2146
Rejestracja: śr mar 08, 2006 9:55 am
Kontakt:

Re: Issa - sekretne lata z życia Jezusa

Post autor: arek »

Obojętnie jak byście rozpatrywali te zagadnienia, to i tak nie znajdziecie Boga , a ateiści Go nie obala,


zawsze można powiedzieć że będąc w lesie nie widzisz lasu tylko drzewa ,Jeśli wszystko jest Bogiem ,jego część jest z nim tożsama. To Go nie zobaczysz (znajdziesz). Tyle tylko że że to jest hasło a na codzień muszę płacić rachunki ,a więc poświęcić się .Czas swego życia na możliwość życia .Z punktu widzenia Boga to niezrozumiałe ,(to jak zrozumieć mitochondrium) a dla mnie upierdliwe.
<a href="http://www.wmgu-olsztyn.prv.pl">wmgu-olsztyn.prv.pl</a>
Jendrek
Infrzak
Posty: 81
Rejestracja: pt lip 16, 2010 10:03 am
Kontakt:

Re: Issa - sekretne lata z życia Jezusa

Post autor: Jendrek »

Katarzyna_1 - Przede wszystkim wszystkiego najlepszego z okazji imienin. Nie chce się wciskać miedzy bzdurne teorie, bo za prawdę tutaj się dostaje ostrzeżenia i "banicje". Danut ze mnie zrobiła Guru, a ja ledwo umie się przeżegnać. Pantanal krew zalewa, ze mu przygniotłem odcisk. Zrobił ze mnie oświeconego, i zada konkretów, ba?? jak "ślepemu" można dać słoneczko do reki żeby wreszcie zrozumiał, ze te cudo istnieje i daje nam życie! Nie jestem w stanie nie jestem ani guru, ani mocno oświecony, ale te perełki prawdy które są nie podważalne, chętnie się z nimi bym podzielił, nie dlatego żeby zabłysnąć lub coś w tym rodzaju, ale żeby dać materiał do przemyślenia, ale widać już, ze się to komuś bardzo nie podoba. Pozdrawiam i przepraszam jeżeli kogoś uraziłem, nie było i nie jest to moim zamierzonym celem ani zamiarem.
Awatar użytkownika
Zbyszek
Homo Infranius Plus
Posty: 901
Rejestracja: wt cze 01, 2010 6:49 am
Kontakt:

Re: Issa - sekretne lata z życia Jezusa

Post autor: Zbyszek »

Opwiedzialem Jezusowi, co wyprawia Pantanal z Siwym na forum, na to On, ze go nie ma.
Ostatnio zmieniony pn lis 28, 2011 10:42 pm przez Zbyszek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Arek 1973
Homo Infranius Alfa
Posty: 2940
Rejestracja: śr paź 29, 2008 6:13 am
Kontakt:

Re: Issa - sekretne lata z życia Jezusa

Post autor: Arek 1973 »

Czyny Jezusa opisane są w wszystkich Ewangeliach, jego narodziny także w 1 czy 2 , ponadto objawienia aniołów Maryji oraz inne mniej znaczące incydenty ale po skończeniu 12 lata następuje luka trwająca 18 lat, to jest naprawdę bardzo dziwne.

Gdyby tylko ostatni okres życia był znany to się nie zdziwię, ponieważ dopiero wtedy stał się sławny pośród ludzi, ale gdy znano jego dzieciństwo a potem ślad się po nim urywa aż za 18 lat znów się pojawi na scenie to jest dość podejrzane
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
 
<a href="https://www.facebook.com/arek.czaja">ht ... k.czaja</a>
Awatar użytkownika
arek
Homo Infranius Alfa
Posty: 2146
Rejestracja: śr mar 08, 2006 9:55 am
Kontakt:

Re: Issa - sekretne lata z życia Jezusa

Post autor: arek »

Nikt raczej nie wspomina o zaginionych plemionach Izraela >Byłi to ci z Izraelczyków którzy uciekli z niewoli babilońskiej na wschód .Nie powrócili do Israela ale kultywowali swoją kulturę .Jest więc wielce prawdopodobne ,że Żydzi kontaktowali się ze sobą zatem młody Jezus miał gdzie się udać i nie być wyrzutkiem w obcym kraju.
Ostatnio zmieniony wt lis 29, 2011 6:16 am przez arek, łącznie zmieniany 1 raz.
<a href="http://www.wmgu-olsztyn.prv.pl">wmgu-olsztyn.prv.pl</a>
Awatar użytkownika
Zbyszek
Homo Infranius Plus
Posty: 901
Rejestracja: wt cze 01, 2010 6:49 am
Kontakt:

Re: Issa - sekretne lata z życia Jezusa

Post autor: Zbyszek »

Zastanawiajace sa te nasze rozne religie, rozwijajace sie w roznych okresach. Powstajace w odmiennnych okolicznosciach a wnoszace podobne wartosci. Pomimo roznych kiecek kaplanow i odmiennych, swietych procedur, widac wyraznie ich opiekunczy charakter,- milosc i nieziemskie swiaty.

Czlowiek lubi ustalone, by trzymac sie konkretow i nie tracic czasu na watpliwosci. Lata wtedy za robota i gromadzi co popadnie.

Z wygody takiej, pietrza sie mole sprzecznosci., wnerwiajac dorastajaca dzieciarnie. Pomazani na szczescie palcem, jak zwykle sie buntuja rozwydrzeni, szukajac nowszych i lepszych rozwiazan, i co ciekawe? Dostaja aktualizacje. Co sie wtedy dzieje? Mama z tata sie pienia z obrazy, burmusza, bo mohera swiatlo przypala.

Czytaja biblie, czepiaja slowek, ale zeby samemu pomyslec, to nie! Moj tato mial jedna z obrazkami, bylo widac dokladnie, skad i dokad szedl Jezus. Krok po kroku, kogo uzdrowil i co powiedzial. Im byl tata straszy , tym wiecej sie rozczytywal. Stal potem w kosciele oniemialy jak lampa. Mamcia sie darla z nerow, ale jezusa bradzo kochala. Ty moj Jezuniu kochany, jak ja cie kocham i bum na kolana pod obraz a na mnie msciwie , bo od niego zmieszany odchodze.

I tak to z ta nasza religia.

Hi, hi- jak to moja corka mowi:)))

Tata, nie zapominaj, ze to ja wybiore ci dom starcow.
Ostatnio zmieniony wt lis 29, 2011 9:43 am przez Zbyszek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Arek 1973
Homo Infranius Alfa
Posty: 2940
Rejestracja: śr paź 29, 2008 6:13 am
Kontakt:

Re: Issa - sekretne lata z życia Jezusa

Post autor: Arek 1973 »

W jednym z programów dokumentalnych naukowcy udowodnili że nie wszyscy Izraelczycy opuścili Babilon. Prawdopodobnie niektórym powodziło się tam dość dobrze w interesach , innym znów podobał się swawolny tryb życia babilończyków. Tylko najwierniejsi i pobożni wrócili do Jerozolimy, podobno tam w Babilonie w niewoli zaczęto spisywać to co póżniej stanowiło treść ST
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
 
<a href="https://www.facebook.com/arek.czaja">ht ... k.czaja</a>
pdoodek
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: śr lis 30, 2011 9:05 am
Kontakt:

Re: Issa - sekretne lata z życia Jezusa

Post autor: pdoodek »

a skąd w ogóle to podejście, że historie z Nowego Testamentu to w 100% prawda historyczna. Tak jak w przypadku Starego Testamentu, jest najprawdopodobniej wplecenie zdarzeń alegorycznych, przekształconych w formę symboliczną, zazwyczaj wyimaginowanych w celu nauczania, w wydarzenia historyczne. Tak więc potencjalnie żadna z historii z życia Jezusa nie musiała mieć miejsca; jednocześnie nie musi to przeczyć jego boskości; jest tylko jeden sposób na to by w końcu dowiedzieć się jaka jest Prawda, ale chyba nikomu z Nas nie śpieszy się do grobu ;)
Ostatnio zmieniony śr lis 30, 2011 9:17 am przez pdoodek, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „KSIĄŻKI”