Kącik "Nieznanego Świata"

Opinie o tym, po co warto sięgnąć a po co nie...
Awatar użytkownika
MarcinAdk
Infrańczyk
Posty: 196
Rejestracja: sob paź 22, 2011 11:23 am
Kontakt:

Re: Kącik "Nieznanego Świata"

Post autor: MarcinAdk »

Myślę że ludzie aż za bardzo są świadomi absurdów codzienności i próbują w tym wszystkim przetrwać.
Per Ardua Ad Astra
Awatar użytkownika
Konstantina
Infrzak
Posty: 87
Rejestracja: czw gru 22, 2011 8:33 pm
Kontakt:

Re: Kącik "Nieznanego Świata"

Post autor: Konstantina »

Bardzo zainteresował mnie wywiad z Anthony'm Peakiem. Przyznam, że wróciłam do jego książki, która jest bardzo trudna, ale mówi dużo o meandrach naszej świadomosci.
Awatar użytkownika
Newsman
Weteran Infranin
Posty: 1379
Rejestracja: śr wrz 09, 2009 10:17 am
Kontakt:

Re: Kącik "Nieznanego Świata"

Post autor: Newsman »

Polecam marcowy numer NŚ, a w nim: Objawienia w Kibego: Przekazy z innego świata Stosunkowo mało znane na tle innych tego rodzaju manifestacji wydarzenia, do jakich doszło na początku lat 80. ub.w. w afrykańskiej Ruandzie. Kim była postać, która przedstawiła się widzącym jako Matka Słowa? Co kryło się za spotkaniem z Czarnym Chrystusem? Przede wszystkim zaś jak zinterpretować fakt, że w widzeniu z 15 sierpnia 1982 r. pojawiła się zapowiedź mających w nieodległym czasie dotknąć ten afrykański kraj rzezi, które rzeczywiście nastąpiły na początku lat 90., kiedy to – w rezultacie wybuchu wojny domowej – w jednym z najkrwawszych współcześnie konfliktów, w walkach między plemionami Tutsi i Hutu zginęło blisko milion ludzi? W ten sposób proroctwo z Kibeho wypełniło się z przerażającą precyzją, wstrząsając państwem i tamtejszym kościołem. Także o innych, zapomnianych objawieniach związanych z Czarnym Lądem Trovanty czyli "żyjące kamienie"Odkryto je w Rumunii, ale ich obecność stwierdzono również w niektórych innych rejonach świata, m.in. na obszarze Kołpinjańskiego Rejonu Orłowskiej Obłasti w Rosji. Twory, o jakich mowa, mają okrągły lub owalny kształt, a po deszczu zaczyna się z nimi dziać coś zgoła niewiarygodnego. Trovanty zaczynają bowiem rosnąć i powiększać swoje rozmiary. W rezultacie zdarza się, że kilkugramowy kamień może osiągnąć masę nawet tony. Geolodzy przyznają, że zjawisko ma charakter unikalny, ale nie kwapią się z wyjaśnieniem zagadki, zwłaszcza iż żywe kamienie nie dość, że rosną, to jeszcze są w stanie się rozmnażać. Czyżby chodziło o jakąś nieorganiczną formę życiaOblężona święta góra  Na trasie ubiegłorocznej wyprawy ekipy Nieznanego Świata do miejsc mocy w północnej Francji znalazła się m.in. Mont St. Michel w Normandii – miejsce, które w celtyckiej mitologii pełniło funkcję morskiego grobowca, gdzie trafiały dusze zmarłych. W historię tej niezwykłej wyspy, znanej ze spektakularnych przypływów i odpływów oceanu, wplecione są liczne cuda, a kompleks Mont Saint Michel został wpisany na listę Światowego Dziedzictwa Ludzkości UNESCO. Dziś legendarna góra, związana od VII wieku naszej ery z postacią Archanioła Michała, jest dzień po dniu, przez okrągłą dobę w pełnym znaczeniu tego słowa oblegana przez setki tysięcy przybyszy z całego świata, których nieprzebrane tłumy skutecznie rozdeptują jej niegdysiejszą i współczesną mistykę. O tym, czy przypływy nadal odcinają okresowo to miejsce od lądu, a także o dziurze w głowie biskupa Auberta z Avranches, która miała stanowić rezultat zniecierpliwienia Archanioła Michała opieszałością, z jaką historyczny duchowny wykonywał jego polecenia ;-). Niesamowite zdjęcia ... i wiele innych Więcej na temat tych publikacji znajdziecie państwo na stronie Nieznanego Świata
Awatar użytkownika
Newsman
Weteran Infranin
Posty: 1379
Rejestracja: śr wrz 09, 2009 10:17 am
Kontakt:

Re: Kącik "Nieznanego Świata"

Post autor: Newsman »

W nowym NŚ jest coś, co pragnę polecić, a mianowicie o niezwykłej łączności między dzieckiem a matką artykuł. Ciekawa rzecz proszę ja was - wydawałoby się "temat wyczerpany". Ale nie... I każdy powinien nad tym pomyśleć.Poza tym znajduje się tam ciekawy artykuł o Paulu Bruntonie - człowieku, który opisywał zdumiewające zdolności wschodnich mistyków i fakirów.... Więcej...
Awatar użytkownika
Przemekkk666
Weteran Infranin
Posty: 1052
Rejestracja: wt maja 03, 2011 4:35 pm
Kontakt:

Re: Kącik "Nieznanego Świata"

Post autor: Przemekkk666 »

 W najnowszym numerze jest bardzo ciekawy artykuł o Nikoli Tesli w kontekście katastrofy tunguskiej oraz art pt. "Biologiczne UFO" traktujący najprawdopodobniej o organizmach żywych, których środowiskiem naturalnym są wysokie warstwy atmosfery, jak dotąd niezbadane (z tego co mi wiadomo). Sprawa bardzo ciekawa i pewnie coraz częsciej będziemy słyszeć o obserwacjach takich "obiektów". Myślę, że w ścisłym związku z tematem mogą być obiekty filmowane w rejonie Meksyku, tzw. węże i nie mam tu na myśli balonów ;) Więcej tu:http://www.nieznanyswiat.pl/nieznany-%C5%9Bwiat/w-numerze/927-nieznany-%C5%9Bwiat-7-2013-271
Ostatnio zmieniony sob lip 06, 2013 12:15 pm przez Przemekkk666, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: Kącik "Nieznanego Świata"

Post autor: azor »

Bardzo ciekawe  już w latach 50 o tym pisali ;)
Awatar użytkownika
Arek 1973
Homo Infranius Alfa
Posty: 2940
Rejestracja: śr paź 29, 2008 6:13 am
Kontakt:

Re: Kącik "Nieznanego Świata"

Post autor: Arek 1973 »

Jak się nie mylę to  p. Leśniakiewicz to  samo kiedyś pisał (skopiował)
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
 
<a href="https://www.facebook.com/arek.czaja">ht ... k.czaja</a>
robrep
Zaangażowany Infranin
Posty: 302
Rejestracja: sob kwie 27, 2013 10:25 am

Re: Kącik "Nieznanego Świata"

Post autor: robrep »

O Tesli jest na youtube filmik, odgrzany kotlet i tyle. Oglądałem go już dość dawno temu. Artykuł powielające tematy z TV "Medycyna jutra", dendrochronologia - nic odkrywczego. Biologiczne UFO jedyny artykuł który porusza temat, który nie był dotychczas zbyt wałkowany. Za dużo do czytania to nie ma.
Awatar użytkownika
Przemekkk666
Weteran Infranin
Posty: 1052
Rejestracja: wt maja 03, 2011 4:35 pm
Kontakt:

Re: Kącik "Nieznanego Świata"

Post autor: Przemekkk666 »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="robrep" data-cid="106031" data-time="1373192604">Za dużo do czytania to nie ma.</blockquote> Generalnie w NŚ za dużo do czytania nie ma, dlatego wolę Nexusa
Pinas z Miletu
Infrzak
Posty: 74
Rejestracja: czw sie 15, 2013 5:10 pm

Re: Kącik "Nieznanego Świata"

Post autor: Pinas z Miletu »

Wg mnie NŚ ma trochę zbyt ezoteryczny layout, laików (czyli osoby niezainteresowane zjawiskami paranormalnymi w ogóle lub tylko trochę) to odstrasza. Ale z drugiej strony zdaję sobie sprawę, że redaktorzy chcieliby, żeby okładka wyglądała artystycznie. No i fundusze są zapewne ograniczone.  Pytanie miesiąca: dokąd odlatuje Robert Leśniakiewicz? Niedawno w sklepie ochoczo zabrałem się do wertowania czasopisma, ale mój entuzjazm minął, gdy zobaczyłem tytuł artykułu pana Roberta. "Syreny w mrokach Wszechoceanu". I obok zdjęcie syreny. Najpierw parsknąłem śmiechem, ale później górę wziął niesmak, że Leśniakiewicz w taki sposób traktuje czytelników. Naprawdę, poczułem się przez chwilę zażenowany, że czytam to pismo. I te jego tajemniczo brzmiące nazwy artykułów typu Xięga Tatr (prawie jak Tetmajer...), Hyboriana, Wszechocean (no dobra, to jest nazwa czysto geograficzna ;))... Owszem, jest to klimatyczne, nawet bardzo. Ale ufologia to nie literatura piękna. Cieszy mnie, że autor ma talent pisarski, ale każe mi to również podejrzewać, że może mieć tendencje do wzbogacania faktografii w owoce swojego talentu. Albo nawet do posiłkowania się swoją nietuzinkową wyobraźnią tam, gdzie faktografii brakuje. Rozumiem, że Leśniakiewicz jest przez wielu ceniony za swoje osiągnięcia w dziedzinie ufologii. Ale nie powinny go one zwalniać od krytycznego myślenia. Moim zdaniem, jeśli chcą, żeby Nieznany Świat był traktowany poważnie, to muszą nieco ostudzić publicystyczne zapędy pana Roberta. 
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nowości - Opinie - Publikacje”