Zagadkowe "coś" na dnie Bałtyku

Biologia, klimat, medycyna, eksperymenty, przyroda.
Awatar użytkownika
Newsman
Weteran Infranin
Posty: 1379
Rejestracja: śr wrz 09, 2009 10:17 am
Kontakt:

Zagadkowe "coś" na dnie Bałtyku

Post autor: Newsman »

[ external image ]Podmorskie piktogramy i ?UFO? zatopione w Bałtyku to dwa najnowsze tajemnicze odkrycia, o których donoszą skandynawskie źródła. W pierwszym przypadku, chodzi o nietypowe podwodne kręgi, przywodzące na myśl zbożowe piktogramy, które odkryto na wyspie M?n. Druga historia jest jednak znacznie bardziej tajemnicza i odnosi się do odkrytego rzekomo w pobliżu szwedzko-fińskiej granicy 60-metrowego kręgu, do którego wiedzie 300-metrowy ?ślad lądowania?. Co więcej wiadomo o tych dwóch nietypowych odkryciach?



SZCZEGÓŁY W SERWISIE INFRA
Ostatnio zmieniony pn sty 30, 2012 7:53 am przez Newsman, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
niedzwiec
Zaangażowany Infranin
Posty: 354
Rejestracja: śr sty 05, 2011 9:06 am
Kontakt:

Re: Zagadkowe "coś" na dnie Bałtyku

Post autor: niedzwiec »

Na dnie Morza Bałtyckiego szwedzcy poszukiwacze skarbów znaleźli nietypowy obiekt o ogromnych rozmiarach - informuje CNN. - Początkowo myślałem, że to jakiś niezidentyfikowany obiekt latający - mówi jeden z odkrywców Peter Linberg.



- Zajmuję się tym od prawie 20 lat i na dnie morza znajdowałem już rożne rzeczy, jednak nigdy nie widziałem czegoś takiego - kontynuuje Lindberg. Obiekt znaleziony przez poszukiwaczy ma 60 metrów średnicy i kształt walca.



Nie wiadomo jeszcze czym jest znaleziony przez poszukiwaczy skarbów obiekt. Linberg i jego załoga mają kilka hipotez odnośnie jego pochodzenia, jednak będą je mogli zweryfikować dopiero w maju, morze jest zbyt wzburzone, aby mogli zrobić to teraz.



Źródło: onet.pl
Awatar użytkownika
UFOWORLDNEWS
Weteran Infranin
Posty: 1363
Rejestracja: śr sty 28, 2009 2:27 pm
Kontakt:

Re: Zagadkowe "coś" na dnie Bałtyku

Post autor: UFOWORLDNEWS »

<object width="640" height="393"><param name="movie" value="http://www.expressen.se/Static/swf/ExpP ... ram><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.expressen.se/Static/swf/ExpP ... beded=true" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="640" height="393"></embed></object>
Poszukiwacze,z Ocean X TEAM, odkryli coś wyjątkowego,obiekt tajemniczy w kształcie koła na dnie morza Bałtyckiego



Poszukiwacze potwierdzają, że znaleźli coś anormalnego na dnie morskim.



Sztokholm, Szwecja, 15 czerwca 2012



Zespół Ocean X zanurkował w dół do obiektu w kształcie koła w Morzu Bałtyckim i spotkał coś, z czym nigdy nie miał styczności. Najpierw myśleli, że to tylko skala lub klif morski, ale po dalszych obserwacjach obiektu okazało się, że to ogromny ,,grzyb" rosnący 3-4 meters/10-13 stóp od dna, o zaokrąglonych bokach i chropowatych krawędziach . Obiekt miał jajowaty otwór prowadzący do niego z góry, jak wejście. Na szczycie obiektu znaleźli również dziwne formacje kamienny krąg, niemal jak małe paleniska. Kamienie były pokryte czymś co przypomina sadzę.



"Podczas mojej 20-letniej kariery nurkowej, w tym 6000 nurkowań, nigdy nie widziałem czegoś takiego. Normalnie kamienie się ,,nie palą". Nie potrafię wytłumaczyć tego, co widzieliśmy, i byliśmy tam po odpowiedź na pytania, ale wpadliśmy na jeszcze więcej pytań "- mówi Stefan Hogeborn, jeden z nurków na statku Ocean X Team.



Drogę do samego obiektu można określić jako pas startowy lub ścieżkę, która jest spłaszczona na dnie morskim z obiektem na końcu.



"Najpierw myśleliśmy, że to był tylko kamień, ale jest to coś innego. A ponieważ nigdy nie odnotowano aktywności wulkanicznej kiedykolwiek na Morzu Bałtyckim znalezisko jest jeszcze dziwniejsze.Możemy tylko spekulować, jakiej natury jest obiekt, lecz jest to najdziwniejsza rzecz, jaką kiedykolwiek widziałem jako zawodowy nurek ", kontynuuje Peter Lindberg, jeden z założycieli zespołu X Ocean.



Teraz naukowcy badają próbki z obiektu w kształcie koła, a eksperci dane z sonaru które są przetwarzane co miejmy nadzieję rzuci więcej światła na tajemniczy obiekt.



Źródło:OceanXTeam

Źródło:Expressen
Ostatnio zmieniony pt cze 15, 2012 2:03 pm przez UFOWORLDNEWS, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Arek 1973
Homo Infranius Alfa
Posty: 2940
Rejestracja: śr paź 29, 2008 6:13 am
Kontakt:

Re: Zagadkowe "coś" na dnie Bałtyku

Post autor: Arek 1973 »

Tak, od paru dni dyskusja na ten temat nie milknie na forach, sam jestem ciekawy co to może być, wygląda napewno ciekawie. Najbardziej mi się podoba propozycja że to statek Hana Solo xD
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
 
<a href="https://www.facebook.com/arek.czaja">ht ... k.czaja</a>
Awatar użytkownika
arek
Homo Infranius Alfa
Posty: 2146
Rejestracja: śr mar 08, 2006 9:55 am
Kontakt:

Re: Zagadkowe "coś" na dnie Bałtyku

Post autor: arek »

A czy jest gdzieś info w innym języku ?
<a href="http://www.wmgu-olsztyn.prv.pl">wmgu-olsztyn.prv.pl</a>
Awatar użytkownika
Newsman
Weteran Infranin
Posty: 1379
Rejestracja: śr wrz 09, 2009 10:17 am
Kontakt:

Re: Zagadkowe "coś" na dnie Bałtyku

Post autor: Newsman »

Według informacji, które uzyskałem od Clasa Svahna z UFO Sverige (który rozmawiał z jednym z nurków, którzy wrócili z ekspedycji w tamto miejsce) jest to na pewno kamienna formacja. Nic nie wskazuje na to, żeby był to obiekt innego niż naturalne pochodzenia. Więcej niebawem.
Awatar użytkownika
Arek 1973
Homo Infranius Alfa
Posty: 2940
Rejestracja: śr paź 29, 2008 6:13 am
Kontakt:

Re: Zagadkowe "coś" na dnie Bałtyku

Post autor: Arek 1973 »

Arku, na niemieckich forach jest tylko tyle co już UWN nam podał



Mogę jedynie dodać że "to coś znajduje się na głębokości 85 metrów i wygląda jakby z cementu "wylane" , wygląda na piaskowiec, tak jak jest poukładane (kamienie i głazy) przypomina strukturę paleniska
Ostatnio zmieniony ndz cze 17, 2012 12:50 am przez Arek 1973, łącznie zmieniany 1 raz.
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
 
<a href="https://www.facebook.com/arek.czaja">ht ... k.czaja</a>
Awatar użytkownika
Arek 1973
Homo Infranius Alfa
Posty: 2940
Rejestracja: śr paź 29, 2008 6:13 am
Kontakt:

Re: Zagadkowe "coś" na dnie Bałtyku

Post autor: Arek 1973 »

"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
 
<a href="https://www.facebook.com/arek.czaja">ht ... k.czaja</a>
Awatar użytkownika
Arek 1973
Homo Infranius Alfa
Posty: 2940
Rejestracja: śr paź 29, 2008 6:13 am
Kontakt:

Re: Zagadkowe "coś" na dnie Bałtyku

Post autor: Arek 1973 »

Peter Lindberg z Ocean X Team zabrał głos w sprawie odkryć:

""""""""""""""""""

1. Nie sądzę, że ten okrąg mógłby być wrakiem z II wojny światowej, lub wrakiem z wcześniejszych czy póżniejsczych czasów

2.Nie sądzę że mógłby to być wrak statku ,ani nowszego ani starego.

3. Nie wierzę, że okręg był zbudowany przez kogoś po ostatniej epoce lodowcowej,tym bardziej także nie jest to podwodna baza u-botów.

4. Myślę że powierzchnia tego obiektu składa się minerałów.

5.Myślę że powierzchnia obiektu , chociaż wygląda jakby z betonu, betonem nie jest.

6. Te proste linie które w zeszłym roku zobaczyliśmy na sonarze istnieją naprawdę!, wprawdzie myślałem że te formacje nie będą aż tak w lini prostej jak na zapisie ale w rzeczywistości są jeszcze wspanialsze.

7. Możliwie że była tam w tym miejscu powulkaniczna aktywność? może nawet w samym środku formacji lub w bezpośrednim otoczeniu, przed lub po epoce lodowcowej, ale to nie pasuje do tego co wiemy o epoce lodowcowej.

8.Uważam że ten okręg spoczywa na czymś co wygląda na skalną kolumnę. Ta"kolumna" ma przynajmniej 8 m. wysokości, okręg na niej ma 4 m. grubości. Innymi słowami, okręg znajduje się 12 m. nad dnem morza.

9. Podczas następnej ekspedycji powinniśmy znależć odpowiedż czy kolumna i okrąg to jedna czy dwie różne części

10.Jest tam coś jakby droga , "grzbiet", ta droga zaczyna się z poziomu gruntu i wiedzie na wysokość 8 m. Uważam że ten "grzbiet" jest z innego materiału niż kolumna i okręg.

Ponadto odkryliśmy (robotem) okrągły otwór w przybliżeniu 25 centymetrów średnicy w powierzchni okręgu,chcieliśmy go dokładniej zbadać lecz nurkowie nie mogli go odnależć.

"""""""""""""""""""""""""""""""""

źródło:http://grenzwissenschaft-aktuell.blogsp ... igung.html









Wygląda na to że mteriały filmowe dopiero za jakiś czas trafią do sieci, odkrywcy podpisali umowę o prawach do materiałów filmowych i dopiero po ukzaniu się ich w tv będzie można je zobaczyć w internecie.





Właśnie widzę że Linda też coś wrzuciła na swojego bloga

KLICK
Ostatnio zmieniony pt cze 29, 2012 2:50 pm przez Arek 1973, łącznie zmieniany 1 raz.
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
 
<a href="https://www.facebook.com/arek.czaja">ht ... k.czaja</a>
Awatar użytkownika
MarcinAdk
Infrańczyk
Posty: 196
Rejestracja: sob paź 22, 2011 11:23 am
Kontakt:

Re: Zagadkowe "coś" na dnie Bałtyku

Post autor: MarcinAdk »

Arku już widzę to rozczarowanie ufo fanatyków, zamiast pojazdu Obcych formacja geologiczna, cóż za rozczarowanie heh:)
Per Ardua Ad Astra
ODPOWIEDZ

Wróć do „CZŁOWIEK i NATURA”