Jak uchwycić UFO?

Ufologia, badania, obcy, kontakt i inne kontrowersyjne tematy.
Awatar użytkownika
Przemekkk666
Weteran Infranin
Posty: 1052
Rejestracja: wt maja 03, 2011 4:35 pm
Kontakt:

Jak uchwycić UFO?

Post autor: Przemekkk666 »

No więc niech każdy, kto interesuje się tą tematyką oraz ma jakieś doświadczenia z tym związane niech dzieli się wiedzą :)



Słuchaj Arek, mi właśnie chodzi o ten sensor. Chciałbym go wyjąc czy co tam trzeba z nim zrobic, przesunąc, nie wiem, ale najlepiej wlasnie gdyby mozna było obejść sie bez tych filtrów. Tylko jeszcze żeby mozna było gdzieś zobaczyć jak to zrobić zanim samemu sie wezmie, bo ja moge zaraz ją rozłożyc ale nie rozpoznam sensora np :D

Tez mam jeden ale 720 IR, wszystko jest przeswietlone dopóki słonce nie spuści z tonu.



W takim razie Avila pewnie nie ma tego sensora oszukanego tylko filtr+nightshot, chyba ze ma jeszcze inne kamery inaczej skonfigurowane, a z tego co wiemy to ma :)



Tak wizjer to podstawa Filtr to mogę chyba i na allegro jakis dobrać, byleby średnica sie zgadzała :)
Ostatnio zmieniony sob lut 11, 2012 11:20 am przez Przemekkk666, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
arek
Homo Infranius Alfa
Posty: 2146
Rejestracja: śr mar 08, 2006 9:55 am
Kontakt:

Re: Jak uchwycić UFO?

Post autor: arek »

Nie chcę was demotywowac ,ale co chcecie uzyskac ? Jak bedzie wygladac takie zdjęcie ?
<a href="http://www.wmgu-olsztyn.prv.pl">wmgu-olsztyn.prv.pl</a>
Awatar użytkownika
Przemekkk666
Weteran Infranin
Posty: 1052
Rejestracja: wt maja 03, 2011 4:35 pm
Kontakt:

Re: Jak uchwycić UFO?

Post autor: Przemekkk666 »

[quote name='arek' post='94046' date='02 luty 2012 - 18:42']Nie chcę was demotywowac ,ale co chcecie uzyskac ? Jak bedzie wygladac takie zdjęcie ?[/quote]





Ano taki chociażby :) http://www.youtube.com/watch?v=XCNWuJe3lvQ...player_embedded



Albo taki http://www.youtube.com/user/SoulfulOrion1#p/u/0/wnEoKMN1hQI :)
Ostatnio zmieniony czw lut 02, 2012 6:06 pm przez Przemekkk666, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Przemekkk666
Weteran Infranin
Posty: 1052
Rejestracja: wt maja 03, 2011 4:35 pm
Kontakt:

Re: Jak uchwycić UFO?

Post autor: Przemekkk666 »

No i masz babo placek- Marcinkowski poradził bym założył filtr ND szary lub jakiś przyciemniający, zeby nie ryzykować uszkodzenia kamery. Ale jak sie domyślam efekt nie będzie tak dobry jak w wyniku modyfikacji kamerki.



Z kolei łowca z Brytanii na pytanie czy mógłby umieścic na blogu film przedstawiający jak zmodyfikować TRV140E odpowiedział-



"There's no need for filters with a modded cam. With the trv140, (which is even easier than the trv87), it's just the case of removing nearly all of the black screws that have a small arrow pointed at them. Once this is done, the front of the cam just comes away. It is quite easy, anyone can do it.



Mimo wszystko dobrze byłoby zobaczyć na filmie jak to dokładnie zrobić.

Może Żarnoch zna się na takich rzeczach, musze spytać



Poza tym istnieje tez ryzyko spowodowania jakiegoś zwarcia nie?
Ostatnio zmieniony czw lut 02, 2012 7:42 pm przez Przemekkk666, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
arek
Homo Infranius Alfa
Posty: 2146
Rejestracja: śr mar 08, 2006 9:55 am
Kontakt:

Re: Jak uchwycić UFO?

Post autor: arek »

:D czy ja byłem z pieskiem czy bez pieska :D



Z tego co pamietam azor miał zgloszenie takiej obserwacji jak ta z Meksyku bez IR ,

Ja chyba najpierw spróbowałbym z filtrem ,ingerencja w podzespoły nawet jesli jest łatwa do wykonania ,może zakonczyc żywot tej kamery .Załozenie filru z pewnościa nie.
<a href="http://www.wmgu-olsztyn.prv.pl">wmgu-olsztyn.prv.pl</a>
Awatar użytkownika
Przemekkk666
Weteran Infranin
Posty: 1052
Rejestracja: wt maja 03, 2011 4:35 pm
Kontakt:

Re: Jak uchwycić UFO?

Post autor: Przemekkk666 »

[quote name='arek' post='94052' date='02 luty 2012 - 21:51']Ja chyba najpierw spróbowałbym z filtrem ,ingerencja w podzespoły nawet jesli jest łatwa do wykonania ,może zakonczyc żywot tej kamery .Załozenie filru z pewnościa nie.[/quote]



Tak tez zrobie, jeden filtr juz mam ale jest niewystarczający moze zwyczajnie dokupić drugi taki sam i razem je nałozyc moze nie przeswietli jak załącze nightshot??



Zastanawia mnie to, ze Pedro mowi iz nakłada filtr IR ale nie wspomina nic o nightshocie, czyzby nie uzywał??? Przeciez sam filtr nie da dobrego efektu, tak mi sie wydaje, a przynajmniej sporo jest nadal odciętego IR- jesli tak to tym bardziej dziwi mnie jak złapał ten obiekt z okna w 2004 roku??



Jak ktoś zna jakiegos speca od kamer, co to zrobi wszystko to niech da namiar :Cool:

Ten sensor czy co tam nie daje mi spać... :)
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: Jak uchwycić UFO?

Post autor: azor »

Fajny temat ! Przemku jesli będziesz się wybierał do Żarnocha weź kamerę to stary filmowiec TVP zatem coś Ci doradzi.

Skoro nie masz dokładnej i precyzyjnej instrukcji szkoda bawić się w zdejmowanie tego sensora zawsze można cos uszkodzić.



Do kamery dokup filtr ale sam filtr plus nigshot może być niewystarczające za dnia w mojej kamerze są prześwietlenia pasuje czymś jeszcze obraz wyciemnić może to być jak słusznie Marek pisał szary filtr lub inny przyciemniający.



Niestety Avila widzę ma skłonności do nie odpowiadania ma meile nie rozumiem tego bo staje się to jakaś plagą i jak tu współpracować ? Jeszcze zapytaj na forum elektroda.pl tam też powinni Ci pomóc ?



Avila z tego co widzę jednak używa funkcji nigshot plus filtr



http://ufohunters.unduh-buku.info/2011/07/...ow-to-film-ufo/



Jego film z 2004 roku oraz nakręcony z pokładu samolotu jest koronnym dowodem na obecność tzw. niewidocznych UFO.
Awatar użytkownika
Przemekkk666
Weteran Infranin
Posty: 1052
Rejestracja: wt maja 03, 2011 4:35 pm
Kontakt:

Re: Jak uchwycić UFO?

Post autor: Przemekkk666 »

Zarnoch doradził bym nie grzebał w tej kamerze :)



Moze po prostu dokupie jakiś filtr ciemny albo drugi IR i wtedy da sie coś zdzialać.

Tez bede musiał taśmy mocnej uzyć bo nie mam jak tulejki przymocowac do kamery :)
robertcb
Infranin
Posty: 270
Rejestracja: śr lis 11, 2009 6:52 pm
Kontakt:

Re: Jak uchwycić UFO?

Post autor: robertcb »

Kamera może mieć na stałe wmontowany przed matrycą filtr światła widzialnego (blokujący IR).

Jest to na ogół kwadratowe lub prostokątne szkiełko połyskujące na złoty kolor.

Dobry filtr IR odcina całkowicie światło widzialne, a niebo na zdjęciach i filmach jest czarne, prawie jak na Księżycu.
Zapraszam na moją stronę - poradnik - w całości poświęconą tematyce CB radio.

<a href="http://radioamator.elektroda.eu">CB radio - poradnik</a>
Awatar użytkownika
Przemekkk666
Weteran Infranin
Posty: 1052
Rejestracja: wt maja 03, 2011 4:35 pm
Kontakt:

Re: Jak uchwycić UFO?

Post autor: Przemekkk666 »

Planuję pojscdo sklepu foto gdzie mozna przetestować przed zakupem kazdy sprzęt i sprawdzic filtr szary oraz IR 720, który bedzie lepszy dawał obraz w pełnym słoncu ten kupię. Myśle, że to pozwoli mi juz flimować tak, jak Avila i inni sky watcherzy.

Jak tylko będe mial juz kompletny i zdatny do użycia sprzęt, zdam relację
ODPOWIEDZ

Wróć do „UFOLOGIA I INNE ZAGADNIENIA”