Jak uchwycić UFO?

Ufologia, badania, obcy, kontakt i inne kontrowersyjne tematy.
Awatar użytkownika
Przemekkk666
Weteran Infranin
Posty: 1052
Rejestracja: wt maja 03, 2011 4:35 pm
Kontakt:

Re: Jak uchwycić UFO?

Post autor: Przemekkk666 »

[quote name='arek' post='94203' date='08 luty 2012 - 13:18']a zobaczę jak to wychodzi mam sony DSC H-50 z nightshotem[/quote]



No polecam powinno być git. Tylko trzeba to jakoś zamocować, ja wyciąłem kółko z tej plastikowej dyskietki i na tą dziurke nałożyłem to szkiełko, przylepiłem taśmą po bokach i sie trzyma :)
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: Jak uchwycić UFO?

Post autor: azor »

Przemku wstaw fotkę jak możesz z tą dyskietką nie wiedziałem aktualnie nie mam ani jednej w domu hee co za czasy :D
robertcb
Infranin
Posty: 270
Rejestracja: śr lis 11, 2009 6:52 pm
Kontakt:

Re: Jak uchwycić UFO?

Post autor: robertcb »

[quote name='Przemekkk666' post='94189' date='07 luty 2012 - 20:34']Tak filtr IR1000nm w Polsce o średnicy 72mm kosztuje 330zl...[/quote]



Tu masz znacznie tańszy.



http://allegro.pl/filtr-podczerwieni-do-os...2103546721.html



Prawie całkowicie wycina widzialne (lepiej niż szkło spawalnicze) tarczę słońca ledwo widać.



fakt że nie przytniesz tego nawet u szklarza bo hartowane, ale przyłożysz do obiektywu i zdobisz zdjęcie.
Zapraszam na moją stronę - poradnik - w całości poświęconą tematyce CB radio.

<a href="http://radioamator.elektroda.eu">CB radio - poradnik</a>
Awatar użytkownika
Przemekkk666
Weteran Infranin
Posty: 1052
Rejestracja: wt maja 03, 2011 4:35 pm
Kontakt:

Re: Jak uchwycić UFO?

Post autor: Przemekkk666 »

[quote name='robertcb' post='94214' date='09 luty 2012 - 00:51']Tu masz znacznie tańszy.



http://allegro.pl/filtr-podczerwieni-do-os...2103546721.html



Prawie całkowicie wycina widzialne (lepiej niż szkło spawalnicze) tarczę słońca ledwo widać.



fakt że nie przytniesz tego nawet u szklarza bo hartowane, ale przyłożysz do obiektywu i zdobisz zdjęcie.[/quote]





No tak, tylko własnie ten montaż- musialbym jakoś to zamontować na moją kamere.

Ale nie powiem, fajna rzecz :)
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: Jak uchwycić UFO?

Post autor: azor »

I względnie nie droga ;) ja poszukuję używki filtra IR do Nikona 67 mm bo nowe też są stosunkowo drogie.
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: Jak uchwycić UFO?

Post autor: azor »

Dzis bawiłem się kamerą w systemie nightshot oraz dodatkowym filtrem IR w kierunku W na ekraniku zauważyłem cos jasnego problem w tym, że pomyślałem pewnie Wenus lub samolot. Była godz około 16:50, 5 minut po zachodzie Słońca niebo praktycznie mleczne - 14 St. C. Przerwałem kamerowanie i pobiegłem do pokoju po lornetkę i aparat. Lustrując ten wycinek nieba lornetką 7x35 oraz Nikonem robiąc 19 zdjęć na najwyższej ogniskowej NIE zauważyłem ''obiektu'' jednak w ekraniku kamery nadal go widziałem gdy skierowałem na znany wycinek nieba. Nagrałem około 2-3 minut nagrania ale obraz czasem skacze bo filmowałem z otwartego okna i było zimno jak cholera ;) Obiekt dość powoli poruszał się aż straciłem go na ekraniku. Zastanawia mnie co to za ''samolot'' lub ''planeta'', która tylko w IR jest widoczna ?
Ostatnio zmieniony pt lut 10, 2012 9:40 pm przez azor, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Przemekkk666
Weteran Infranin
Posty: 1052
Rejestracja: wt maja 03, 2011 4:35 pm
Kontakt:

Re: Jak uchwycić UFO?

Post autor: Przemekkk666 »

[quote name='azor' post='94274' date='10 luty 2012 - 23:38']Zastanawia mnie co to za ''samolot'' lub ''planeta'', która tylko w IR jest widoczna ?[/quote]



Ty wiesz jaki lub jaka :Cool: :)
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: Jak uchwycić UFO?

Post autor: azor »

Przyznam że jestem bardzo zaskoczony tym bardziej, że lornetką i aparatem nie mogłem zauważyć tego ''obiektu'' :D Przemku Dariusz wykonał aparatem w IR również bardzo interesujące dzienne zdjęcie poruszającego się obiektu a widać to po czasie ekspozycji. Obiekt jest dość duży przypomina mi te z czasów Bzowskiego tylko nie wiem czy oprócz filtra IR użył zwykłej kliszy ?
Awatar użytkownika
Przemekkk666
Weteran Infranin
Posty: 1052
Rejestracja: wt maja 03, 2011 4:35 pm
Kontakt:

Re: Jak uchwycić UFO?

Post autor: Przemekkk666 »

Faktycznie cos złapał, chyba uzyl tylko filtra ale pewności nie mam
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: Jak uchwycić UFO?

Post autor: azor »

Problem, że bez filtra tylko w aparacie barwy zmienił ;) Przemku na tym polu jesteśmy widzę wręcz osamotnieni a z chęcią bym z kimś doświadczonym wymienił opinie ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „UFOLOGIA I INNE ZAGADNIENIA”