Film fabularny o mordach OUN UPA

Wiadomości z kraju i ze świata
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Film fabularny o mordach OUN UPA

Post autor: azor »

Wszystkich zainteresowanych tym tematem polecam ten link oraz chyba pierwszy film jaki powstał na temat mordów OUN UPA



http://www.isakowicz.pl/index.php?page=new...=8&nid=5650



Prosze zauważyć że do tej pory po 89 roku w imię poprawności politycznej nie powstał ZADEN film na temat ludobójstwa ponad 200 tys Polaków na Kresach Wschodnich.
Awatar użytkownika
arek
Homo Infranius Alfa
Posty: 2146
Rejestracja: śr mar 08, 2006 9:55 am
Kontakt:

Re: Film fabularny o mordach OUN UPA

Post autor: arek »

Kiedys było kilka filmów fabularnych np. "Ogniomistrz Kaleń " .UPA mordowała nie tylko Polaków ale także Ukraińców .Wystarczyło sprzedać prowiant armi polskiej w dzień by w nocy zostać spalonym przez UPA i wystarczyło oddać prowiant UPA w nocy, by za dnia armia polska wywiozła cię na przesłuchania do Lublina, Chełma czy Zamościa.Dlatego nie lubię ....izmów.
<a href="http://www.wmgu-olsztyn.prv.pl">wmgu-olsztyn.prv.pl</a>
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: Film fabularny o mordach OUN UPA

Post autor: azor »

Tak ale to był tylko epizod o pojmanych żołnierzach Polskich w Bieszczadach Niestety temat Akcji Wisła jest kontrowersyjny ale osobiście gdyby nie ona mordy bezbronnych osób przez UPA trwałby znacznie dłużej to była chyba jedyna opcja na rozwiązanie problemu UPA. Nacjonalizm kultu UPA odradza się coraz bardziej na Ukrainie wszystko wyjdzie we Lwowie na Euro.
Awatar użytkownika
arek
Homo Infranius Alfa
Posty: 2146
Rejestracja: śr mar 08, 2006 9:55 am
Kontakt:

Re: Film fabularny o mordach OUN UPA

Post autor: arek »

zapomniałem dodać Przemyśl ,jako obóz .Wolność Ukrainie obiecał już Piłsudski .Więc myśleli że to ten moment .Najlepszym wyjściem czystka etniczna ? może ,wojna pokazuje najbardziej brutalne oblicze człowieka ,czas wolny od moralności gdzie wszystko dozwolone .W pamięci mojej rodziny ten obraz zachował sie tak : jednego z rodziny zabrało UPA z kościoła z przed ołtarza ,brał ślub ,odnaleziono go martwego ,zawiniętego w drut kolczasty uprzednio torturowanego, w jakiejś ziemiance, innego 14 letniego dzieciaka - choć z nami do lasu do partyzantów - nigdy nie odnaleziono nawet ciała. Dziadkowie dostali 2 godziny na spakowanie się zabranie jednej krowy i wywózka na północ, przed wagonem - "a nie pan może zostać" - do kiedy ?do następnej nocy ? jak już jestem to jedziemy .

Dziś w tym miejscu mieszkaja inni ludzie ,wybudowali dom, być może dalej istnieje sad .
<a href="http://www.wmgu-olsztyn.prv.pl">wmgu-olsztyn.prv.pl</a>
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: Film fabularny o mordach OUN UPA

Post autor: azor »

Arku moja rodzina od strony ojca też z Wołynia pochodzi w dniu 13 lutego 1944 roku w Helenówce był napad UPA zginął wówczas nasz członek rodziny Józef Miazga został jedynie zastrzelony do dzis jego córka ocalona z rzezi żyje i mieszka we Włodzimierzu aktywnie działa na rzecz pamięci ofiar UPA Komorowski nadał jej stopień porucznika. Najgorsze jest to że dzień wcześniej znajomy sąsiad Ukrainiec (nazwisko mi znane) powiadomił go ze będzie napad ale Józek nie mógł uwierzyć ze ''przyjaciele'' go zabiją zginęło wówczas około 150 osób w dwóch wsiach. Mój dziadek bał sie go pochować w obawie że Ukraińcy w domach czekają na pozostałych dopiero 27 Dywizja Wołyńska AK pochowała ofiary i pomogła ludności.



Przekazałeś relację swojej rodziny do badaczy tego tematu ? Ja niegdyś współpracowałem z Panią Siemaszko i przekazałem jej opis przez mojego wujka o mordach UPA
Awatar użytkownika
arek
Homo Infranius Alfa
Posty: 2146
Rejestracja: śr mar 08, 2006 9:55 am
Kontakt:

Re: Film fabularny o mordach OUN UPA

Post autor: arek »

Przekazałeś relację swojej rodziny do badaczy tego tematu ? Ja niegdyś współpracowałem z Panią Siemaszko i przekazałem jej opis przez mojego wujka o mordach UPA


Nie nic z tym nie robiłe, może stryj matki ,on angażował się społecznie ,niestety zmarł w zeszłym roku więc go nie zapytam .Dla mnie to zamknięty temat .Nigdy też nie staraliśmy się o zwrot dóbr utraconych czy odszkodowanie .Było minęło .Tak mawiał dziadek nie widzę powodu zmieniać tego stanowiska.
<a href="http://www.wmgu-olsztyn.prv.pl">wmgu-olsztyn.prv.pl</a>
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: Film fabularny o mordach OUN UPA

Post autor: danut »

Na ludziach wymuszono( był taki czas) nic z tym nie robić.. A po drugie jak pisał Baczyński niektórym widzącym to, żyjącym w tym czasie pozostawały.. "i tylko oczy".. Wiele się nasłuchałam opowieści z "pierwszych rąk" od świadków tamtych wydarzeń, do czego byli zdolni dopuścić się "ludzie- ludziom", jakich mordów, czynów i okropności i też na całkiem cywilnej, nie biorącej udziału ludności i to po obu stronach, zupełnie inaczej znając te historie spogląda się np. na pomniki zasłużonych, itd..
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: Film fabularny o mordach OUN UPA

Post autor: azor »

Arku warto spisać te relacje choćby przez Ciebie ja chętnie się tym zajmę ? Widzicie jak film przeszkadza już Michnikowi i jego podwładnym/masonerii ! Jak to prawda w oczy kole !



http://www.isakowicz.pl/index.php?page=new...=8&nid=5669
ODPOWIEDZ

Wróć do „WYDARZENIA I POLITYKA”