Tajemnice fatimskie

Proroctwa dotyczące Polski i świata. Nostradamus, Wanga, Edgar Cayce oraz inni profeci.
Awatar użytkownika
Newsman
Weteran Infranin
Posty: 1379
Rejestracja: śr wrz 09, 2009 10:17 am
Kontakt:

Tajemnice fatimskie

Post autor: Newsman »

[ external image ]Przez dziesięciolecia wierni mogli jedynie domniemywać, dlaczego Kościół nie chce ujawnić treści Trzeciej tajemnicy fatimskiej. Druga tajemnica, dotycząca wybuchu straszliwego konfliktu ziściła się według niektórych wraz z II Wojną Światową. Sugerowano, że Maryja w trzecim orędziu przekazała dzieciom coś, o czym świat nie powinien się dowiedzieć. Rodziły się coraz to nowe spekulacje. Dopiero w 2000 r., po oficjalnym ujawnieniu treści tajemnicy, zaczęły rodzić się wątpliwości. Okazało się, że zbieżność dat pierwszego objawienia fatimskiego z zamachem na Jana Pawła II mogła nie być przypadkowa. A to dopiero początek?



czytaj więcej...
Ostatnio zmieniony sob lut 18, 2012 3:47 pm przez Newsman, łącznie zmieniany 1 raz.
Elowen
Zaangażowany Infranin
Posty: 394
Rejestracja: ndz lut 12, 2012 1:08 pm
Kontakt:

Re: Tajemnice fatimskie

Post autor: Elowen »

[quote name='Yan_Volskee' post='94530' date='18 luty 2012 - 16:44']Przez dziesięciolecia wierni mogli jedynie domniemywać, dlaczego Kościół nie chce ujawnić treści Trzeciej tajemnicy fatimskiej...[/quote]

Oczywiscie, ze objawienia fatimskie to jedna wielka katolicka mistyfikacja. Kosciol potrzebuje takich historyjek, by karmic nimi swoje owieczki i trzymac je w stadzie. Jak ewidentnie wskazuje artykul nic z tych objawien nie jest spojne, a sama Lucja to tylko marionetka.

Rozsmieszylo mnie rowniez zdjecie papieza w poklonie przed figura Matki Boskiej Fatimskiej ... co za balwochwalstwo i gdzie tu monoteizm? Widzac tego typu sytuacje nie mozna traktowac katolicyzmu powaznie (zreszta jak i zadnej innej religii). Naprawde ubolewam nad tym, ze religie jeszcze nie wymarly... robia ludziom taka sama papke z mozgu jak obecna popkultura.
"Słowo Bóg jest dla mnie niczym więcej niż słowem i wytworem ludzkiej słabości, a Biblia zbiorem dostojnych, ale jednak prymitywnych, legend, które są na dodatek dość dziecinne. Żadna interpretacja, niezależnie od tego jak subtelna, nie może (dla mnie) tego zmienić" A. Einstein
valdemar99
Infranin
Posty: 288
Rejestracja: wt mar 08, 2011 6:58 pm
Kontakt:

Re: Tajemnice fatimskie

Post autor: valdemar99 »

......"Oczywiscie, ze objawienia fatimskie to jedna wielka katolicka mistyfikacja. Kosciol potrzebuje takich historyjek, by karmic nimi swoje owieczki i trzymac je w stadzie..."..



Przyjmuję Twoją opcje Elowen ale proszę dowody i jeszcze raz dowody.....bo mimo Twoich życzeń religie mają się dobrze , więc póki nie wymarły ............. : dowody i fakty..!!!



pozdrawiam Ciebie
Elowen
Zaangażowany Infranin
Posty: 394
Rejestracja: ndz lut 12, 2012 1:08 pm
Kontakt:

Re: Tajemnice fatimskie

Post autor: Elowen »

[quote name='valdemar99' post='94537' date='19 luty 2012 - 01:04']Przyjmuję Twoją opcje Elowen ale proszę dowody i jeszcze raz dowody.....bo mimo Twoich życzeń religie mają się dobrze , więc póki nie wymarły ............. : dowody i fakty..!!![/quote]Przepraszam, ale nie rozumiem o jakie dowody i fakty Ci chodzi? Dowody na co? Na to, ze katolicyzm jak i inne religie to stek klamstw wyssanych z palca? ... sadzilam, ze tego typu rozmowy sa zbedne na forum ludzi o otwartych umyslach...
Ostatnio zmieniony ndz lut 19, 2012 8:39 am przez Elowen, łącznie zmieniany 1 raz.
"Słowo Bóg jest dla mnie niczym więcej niż słowem i wytworem ludzkiej słabości, a Biblia zbiorem dostojnych, ale jednak prymitywnych, legend, które są na dodatek dość dziecinne. Żadna interpretacja, niezależnie od tego jak subtelna, nie może (dla mnie) tego zmienić" A. Einstein
CRH
Infrzak
Posty: 54
Rejestracja: pt cze 24, 2011 7:30 am
Kontakt:

Re: Tajemnice fatimskie

Post autor: CRH »

W kwestii Fatimy polecam książkę współpracownika CRH Wojtka Kulczyka pt.: "Czy jesteśmy sami we Wszechświecie?"

Wbrew tytułowi opowiada ona przede wszystkim o sprawie fatimskiej z punktu widzenia fizyka ze specjalnością w optyce...

Nie traktujcie tego jako reklamę, ponieważ bardziej wypowiadam się osobiście aniżeli w imieniu CRH. ;)
Awatar użytkownika
esco_bar
Infrańczyk
Posty: 171
Rejestracja: pn sie 08, 2011 11:49 am
Kontakt:

Re: Tajemnice fatimskie

Post autor: esco_bar »

zauważyliście że temat: "religia" zawsze prowadzi do waśni?
Awatar użytkownika
Katarzyna_1
Homo Infranius Alfa
Posty: 1969
Rejestracja: sob lut 06, 2010 4:22 pm
Kontakt:

Re: Tajemnice fatimskie

Post autor: Katarzyna_1 »

Ah, ta Fatima....

Cyt. z końcówki artykułu "Niemal fantastyczny scenariusz zakłada, że inna strona, nie komuniści, zdecydowali się wykorzystać datę 13 maja do zamachu na papieża. To oczywiście spekulacja. Faktem jest natomiast, że s. Łucja była więźniarką Kościoła, która wraz z Fatimską Panią i papieżem, wykorzystana została do rozgrywki politycznej."

Jeśli tak...?, to nieprzypadkowe było przeniesienie beatyfikacji bł. Jana Pawła II z października na 1 maja. I jeśli tak...? to, bł. JP II musiał ten przekręt rozpracować i w cudowny sposób wykorzystać. Victoria Santo!





"Balbus melius balbi verba cognoscit"
valdemar99
Infranin
Posty: 288
Rejestracja: wt mar 08, 2011 6:58 pm
Kontakt:

Re: Tajemnice fatimskie

Post autor: valdemar99 »

Elowen na forach ludzi o otwartych umysłach także potrzebne są dowody i fakty....chyba , że się mylę ;)....ale przyznaję ja mam umysł ciasny i ograniczony który to fakt przyjmuję ze smutkiem i cały czas ten feler staram się naprawić....

Twoje wyjaśnienie akceptuje i dziękuję za nie. :)
Awatar użytkownika
Rysiek23
Homo Infranius Alfa
Posty: 3237
Rejestracja: sob cze 02, 2007 11:25 am
Kontakt:

Re: Tajemnice fatimskie

Post autor: Rysiek23 »

[quote name='valdemar99' post='94545' date='19 luty 2012 - 15:15']Elowen na forach ludzi o otwartych umysłach także potrzebne są dowody i fakty....chyba , że się mylę ;)....ale przyznaję ja mam umysł ciasny i ograniczony który to fakt przyjmuję ze smutkiem i cały czas ten feler staram się naprawić....

Twoje wyjaśnienie akceptuje i dziękuję za nie. :)[/quote]



Waldku polecam przeczytanie trylogii prof. Fernandesa. Tam są fakty, a nie domysły i spekulacje. -KLIK-
Awatar użytkownika
Katarzyna_1
Homo Infranius Alfa
Posty: 1969
Rejestracja: sob lut 06, 2010 4:22 pm
Kontakt:

Re: Tajemnice fatimskie

Post autor: Katarzyna_1 »

[quote name='esco_bar' post='94542' date='19 luty 2012 - 14:37']zauważyliście że temat: "religia" zawsze prowadzi do waśni?[/quote]

a nie powinien prowadzić do waśni. Art. 53 Konstytucji Rzeczpospolitej Polskiej zapewnia każdemu wolność sumienia i religii, a wolność uzewnętrzniania religii może być ograniczona jedynie w drodze ustawy i tylko wtedy, gdy jest to konieczne do ochrony bezpieczeństwa państwa, porządku publicznego, zdrowia, moralności lub wolności i praw innych osób. "Konstytucja" Infry również powyższego nie zabrania, a zakazuje natomiast obrazę uczuć religijnych. :D
"Balbus melius balbi verba cognoscit"
ODPOWIEDZ

Wróć do „JASNOWIDZE I PROROCTWA”