Tajemnice fatimskie

Proroctwa dotyczące Polski i świata. Nostradamus, Wanga, Edgar Cayce oraz inni profeci.
Awatar użytkownika
Rysiek23
Homo Infranius Alfa
Posty: 3237
Rejestracja: sob cze 02, 2007 11:25 am
Kontakt:

Re: Tajemnice fatimskie

Post autor: Rysiek23 »

Pani Kasiu pozostaje pytanie co jest obrazą uczuć religijnych? Z tego co wiem prawo tego nie określa jasno. Czy ja jako ateista, też mogę być obrażony "religijnie"? :)
Awatar użytkownika
Katarzyna_1
Homo Infranius Alfa
Posty: 1969
Rejestracja: sob lut 06, 2010 4:22 pm
Kontakt:

Re: Tajemnice fatimskie

Post autor: Katarzyna_1 »

[quote name='RysiekINFRA' post='94550' date='19 luty 2012 - 17:23']Pani Kasiu pozostaje pytanie co jest obrazą uczuć religijnych? Z tego co wiem prawo tego nie określa jasno. Czy ja jako ateista, też mogę być obrażony "religijnie"? :)[/quote]

Jasne, że może być Pan obrażony. Bo nikt nie prawa (katolik, prawosławny czy inny) obrażać Pana z powodu, iż jest Pan niewierzący. Nikt nie ma prawa do jakiejkolwiek dyskryminacji z tego powodu. :)
"Balbus melius balbi verba cognoscit"
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: Tajemnice fatimskie

Post autor: danut »

Najbardziej obrażone, takie jest moje zdanie, powinny byc te dzieci z Fatimy. Rozmawiamy tu o uczuciach religijnych i dyskryminacji, ja widziałam dawno temu dokumentalny film o tym jakie procedury,zastosowano na tych dzieciach, niby mające potwierdzić ich prawdomówność, to co działo się zaraz po tym gdy zaczęły opowiadać- i to mi wystarczy. Czy można zmienić człowiekowi prawdę jego własnych wydarzeń?... Czasami można.
Ostatnio zmieniony ndz lut 19, 2012 4:54 pm przez danut, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Katarzyna_1
Homo Infranius Alfa
Posty: 1969
Rejestracja: sob lut 06, 2010 4:22 pm
Kontakt:

Re: Tajemnice fatimskie

Post autor: Katarzyna_1 »

[quote name='danut' post='94557' date='19 luty 2012 - 18:53']Najbardziej obrażone, takie jest moje zdanie, powinny byc te dzieci z Fatimy. Rozmawiamy tu o uczuciach religijnych i dyskryminacji, ja widziałam dawno temu dokumentalny film o tym jakie procedury,zastosowano na tych dzieciach, niby mające potwierdzić ich prawdomówność, to co działo się zaraz po tym gdy zaczęły opowiadać- i to mi wystarczy. Czy można zmienić człowiekowi prawdę jego własnych wydarzeń?... Czasami można.[/quote]

Te dzieciaki zostały beatyfikowane, moim zdaniem, jako męczennicy. Nigdy wcześniej nie beatyfikowano dzieci.
"Balbus melius balbi verba cognoscit"
Elowen
Zaangażowany Infranin
Posty: 394
Rejestracja: ndz lut 12, 2012 1:08 pm
Kontakt:

Re: Tajemnice fatimskie

Post autor: Elowen »

[quote name='valdemar99' post='94545' date='19 luty 2012 - 15:15']Elowen na forach ludzi o otwartych umysłach także potrzebne są dowody i fakty....chyba , że się mylę ;) ....ale przyznaję ja mam umysł ciasny i ograniczony który to fakt przyjmuję ze smutkiem i cały czas ten feler staram się naprawić....

Twoje wyjaśnienie akceptuje i dziękuję za nie. :)[/quote]

Szczerze mowiac, to zaczelam sie juz nawet zastanawiac czy Twoj post to nie jakas prowokacja ;) . Dowodow jest masa - nawet nie trzeba specjalnej lektury wstarczy odrobina zdrowego rozsadku i krytycyzmu. Juz sam artykul, ktory rozpoczal te dyskusje jasno ukazuje jak KK manilupluje faktami i zaprzecza swojemu podstawowemu dogmatowi "jest jeden bog".



Poza tym nie sadze bys mial " umysł ciasny i ograniczony", bo wtedy nie byloby Cie tu na tym forum. ;)
"Słowo Bóg jest dla mnie niczym więcej niż słowem i wytworem ludzkiej słabości, a Biblia zbiorem dostojnych, ale jednak prymitywnych, legend, które są na dodatek dość dziecinne. Żadna interpretacja, niezależnie od tego jak subtelna, nie może (dla mnie) tego zmienić" A. Einstein
Elowen
Zaangażowany Infranin
Posty: 394
Rejestracja: ndz lut 12, 2012 1:08 pm
Kontakt:

Re: Tajemnice fatimskie

Post autor: Elowen »

[quote name='RysiekINFRA' post='94550' date='19 luty 2012 - 16:23']Pani Kasiu pozostaje pytanie co jest obrazą uczuć religijnych? Z tego co wiem prawo tego nie określa jasno. Czy ja jako ateista, też mogę być obrażony "religijnie"? :)[/quote]

... no wlasnie. Strasznie drazliwy temat, nie tylko ostatnio. Chyba najlepiej by bylo, gdyby takiego zapisu wcale nie bylo w zadnej konstytucji na swiecie. Gdyby rzady calkowicie odciely sie od kwestii religijnych. Totalny sekularyzm. Wtedy juz nikt nikogo nie moglby obrazic czy napietnowac.



[quote name='danut' post='94557' date='19 luty 2012 - 17:53']Najbardziej obrażone, takie jest moje zdanie, powinny byc te dzieci z Fatimy.[/quote]

Dokladnie. Ja bym je wrecz nazwala ofiarami katolicyzmu. Szczegolnie Lucje, bo tamta dwojka szybko zmarla.
"Słowo Bóg jest dla mnie niczym więcej niż słowem i wytworem ludzkiej słabości, a Biblia zbiorem dostojnych, ale jednak prymitywnych, legend, które są na dodatek dość dziecinne. Żadna interpretacja, niezależnie od tego jak subtelna, nie może (dla mnie) tego zmienić" A. Einstein
valdemar99
Infranin
Posty: 288
Rejestracja: wt mar 08, 2011 6:58 pm
Kontakt:

Re: Tajemnice fatimskie

Post autor: valdemar99 »

RysiekINFRA: książka jak widzę w języku angielskim więc chyba dam radę.........jak wpadnie w moje ręce skorzystam z jej wiedzy :)
valdemar99
Infranin
Posty: 288
Rejestracja: wt mar 08, 2011 6:58 pm
Kontakt:

Re: Tajemnice fatimskie

Post autor: valdemar99 »

Elowen nie jestem żadnym prowokatorem...takie mam poglądy.

A nawiązując do do Twojego następnego postu który był , ale już nie do mnie to były próby stworzenia raju na ziemi , bez religii : była Rewolucja Francuska ...była Rewolucja Bolszewicka i w ramach tych rewolucji frakcje materialistyczno ateistyczne rżnęły się i mordowały nawzajem aż miło już nie mówiąc o całkowicie przypadkowej eksterminacji obywateli religijnych ...ot tak całkowicie przypadkiem ;)...więc nie wierzę w żaden raj na tym ziemskim łez padole ....;)

dino_24
Homo Infranius
Posty: 406
Rejestracja: sob sie 16, 2008 12:16 am
Kontakt:

Re: Tajemnice fatimskie

Post autor: dino_24 »

[quote name='valdemar99' post='94537' date='19 luty 2012 - 02:04']Przyjmuję Twoją opcje Elowen ale proszę dowody i jeszcze raz dowody.....bo mimo Twoich życzeń religie mają się dobrze , więc póki nie wymarły ............. : dowody i fakty..!!!



pozdrawiam Ciebie[/quote]



A jakież tu ''dowody'' trzeba ci udostępnić ??

O takowe trzeba by prosić Kongregacje Nauki i Wiary .



Dokładnie nikt nie wie co gurowie sekty ''wycisnęli'' z dzieci i co tak naprawdę

zapisali i ukryli głęboko w watykańskich archiwach .

To co nam podają , między klechdy sezamowe można włożyć .



To co dzieci widziały to jeden aspekt sprawy .

Interpretacja dziecięcych wizji przez sektę to drugi aspekt sprawy .
valdemar99
Infranin
Posty: 288
Rejestracja: wt mar 08, 2011 6:58 pm
Kontakt:

Re: Tajemnice fatimskie

Post autor: valdemar99 »

dino_24 :szanowny Panie jeżeli ktoś pisze o mistyfikacji to jakieś argumenty powinien przytoczyć ...tak mi się zdaje , że wypada.....

ale nikt Panu nie broni cokolwiek między klechdy sezamowe włożyć ale takie stwierdzenie to broń obosieczna bo każdą Pana racje też tak mogę potraktować ....tylko mój Mospanie po co ??? :)



pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Wróć do „JASNOWIDZE I PROROCTWA”