Tajszet: Światła w tajdze

Trójkąt bermudzki, fenomeny przyrody
Awatar użytkownika
Rysiek23
Homo Infranius Alfa
Posty: 3237
Rejestracja: sob cze 02, 2007 11:25 am
Kontakt:

Tajszet: Światła w tajdze

Post autor: Rysiek23 »

[ external image ]Dziwne światła w tajdze w regionie Irkucka spotykali już pierwsi syberyjscy osadnicy wspominający o zwodzących podróżników „ognistych kulach”. Do dziś widują je dalniebojszczycy – kierowcy ciężarówek przemierzający bezdroża Syberii; Tuwińczycy nazywają je z kolei dżałkyn bałkasz i uznają za zbłąkane dusze szamanów. Centrum obserwacji błędnych ogników stanowi zbudowane przez zesłańców miasto Tajszet. Widują je tam nie tylko ludzie zbierający w lasach jagody, ale również pasażerowie pociągów i samolotów…



FELIETON WOJCIECHA GRZELAKA TYLKO W INFRA
Elowen
Zaangażowany Infranin
Posty: 394
Rejestracja: ndz lut 12, 2012 1:08 pm
Kontakt:

Re: Tajszet: Światła w tajdze

Post autor: Elowen »

[quote name='RysiekINFRA' post='94776' date='25 luty 2012 - 09:41']Dziwne światła w tajdze w regionie Irkucka…

FELIETON WOJCIECHA GRZELAKA TYLKO W INFRA[/quote] Ciekawa jestem czy jest jakas proba naukowego wyjasnienia tego zjawiska...
"Słowo Bóg jest dla mnie niczym więcej niż słowem i wytworem ludzkiej słabości, a Biblia zbiorem dostojnych, ale jednak prymitywnych, legend, które są na dodatek dość dziecinne. Żadna interpretacja, niezależnie od tego jak subtelna, nie może (dla mnie) tego zmienić" A. Einstein
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: Tajszet: Światła w tajdze

Post autor: azor »

Do powyższego artykułu mogę dodać że Polska ekipa geologów około 1993 roku na wyprawie na Ałtaj zauważyła również dziwne swietlne obiekty. Tak się złożyło że na wyprawie był Dariusz Cichocki z grupy Bzowskiego on i pozostali uczestnicy zauważyli przelot jasnych świateł Darek wykonał nawet fotkę ktorą opublikował I. Witkowski w ''UFO Przełom'' znam opis tej obserwacji oraz drugiej jeszcze bardziej ciekawsze ponieważ był to duzy jasny owalny obiekt w dolinie widziany nocą przy ognisku.
Awatar użytkownika
Arek 1973
Homo Infranius Alfa
Posty: 2940
Rejestracja: śr paź 29, 2008 6:13 am
Kontakt:

Re: Tajszet: Światła w tajdze

Post autor: Arek 1973 »

Kule takie widuje się na całym świecie także nad oceanami, w Anglii przypisuje im się robotę kręgów w zbożu, W Trójkącie Bermudzkim miały być odpowiedzialne za różne katastrofy, w Skandynawii nawet je sfilmowano nad jeziorem, w Niemczech pojawiły się nad Greiswaldem itd, itd.

Pewna teoria poparta na badaniach mówi o tym że aktywność tych kul zwiększa się przed i po trzęsieniach ziemi.
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
 
<a href="https://www.facebook.com/arek.czaja">ht ... k.czaja</a>
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: Tajszet: Światła w tajdze

Post autor: azor »

Tak w dodatku również w obszarach gdzie nie występują uskoki tektoniczne, którymi naukowcy typu Persingera wyjaśniają zjawisko BOL ;) nie zauważając, że obserwacje to nie tylko dalekie światełka ale również Bliskie Spotkania ;)
Ostatnio zmieniony wt lut 28, 2012 2:43 pm przez azor, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
sxxs
Infrzak
Posty: 47
Rejestracja: śr sty 18, 2012 11:57 am
Kontakt:

Re: Tajszet: Światła w tajdze

Post autor: sxxs »

A czy to nie chodzi o te światła które powstają w wyniku ulatniania się gazów na terenach podmokłych? Qrcze nie jestem z byt precyzyjny ale chodzi mi o ten eksperyment co japońscy naukowcy dawno temu robili... nie pamiętam dokładnie czy tam chodziło o duchy czy też o UFO.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEWYJAŚNIONE ZJAWISKA”