UFO nad Polską: 2012

Relacje, zdjęcia i doniesienia z kraju.
Awatar użytkownika
Rysiek23
Homo Infranius Alfa
Posty: 3237
Rejestracja: sob cze 02, 2007 11:25 am
Kontakt:

UFO nad Polską: 2012

Post autor: Rysiek23 »

[ external image ]Lata 2010-2011 przyniosły ponad 200 doniesień o obserwacjach UFO z obszaru naszego kraju. Również od początku bieżącego roku napłynęło do nas wiele interesujących relacji. Wśród nich na uwagę zasługuje raport o kuli z ogonem widzianej we Wrocławiu, kluczu świateł obserwowanym w Puławach i zagadkowym metalicznym cygarze z Sopotu.



CAŁOŚĆ W SERWISIE INFRA
Ostatnio zmieniony wt mar 20, 2012 5:45 pm przez Rysiek23, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Rysiek23
Homo Infranius Alfa
Posty: 3237
Rejestracja: sob cze 02, 2007 11:25 am
Kontakt:

Re: UFO nad Polską: 2012

Post autor: Rysiek23 »

[ external image ]Prezentujemy kolejną aktualizację spisu tegorocznych obserwacji UFO. Tym razem na szczególną uwagę zasługuje incydent z Hermanowej k. Rzeszowa, podczas którego świadek zauważył dwa obiekty unoszące się tuż nad domem sąsiada. Interesujące są również dwie obserwacje, których dokonali nasi rodacy w USA oraz w Niemczech, a także przypadek z Tyrawy Solnej z 1965 r., kiedy kilkuletni chłopiec zauważył cylindryczny obiekt w sąsiedztwie szybów naftowych. Nowe obserwacje zaznaczone na bordowo.



AKTUALIZACJA W SERWISIE INFRA
Awatar użytkownika
Rysiek23
Homo Infranius Alfa
Posty: 3237
Rejestracja: sob cze 02, 2007 11:25 am
Kontakt:

Re: UFO nad Polską: 2012

Post autor: Rysiek23 »

Aktualizacja z 26 lipca 2012 r.



[ external image ]W kolejnej aktualizacji tabeli obserwacji UFO zgłoszonych w 2012 r. prezentujemy kilka ciekawych doniesień sprzed lat. Na specjalną uwagę zasługuje relacja o podłużnych obiektach widzianych koło słynnej Góry Ossona. Napływających masowo relacji o fruwających w pojedynkę i grupowo światłach, będących najprawdopodobniej lampionami, zdecydowaliśmy się nie ewidencjonować. Nowe relacje zaznaczone na niebiesko.



ZOBACZ TABELĘ
Awatar użytkownika
Newsman
Weteran Infranin
Posty: 1379
Rejestracja: śr wrz 09, 2009 10:17 am
Kontakt:

Re: UFO nad Polską: 2012

Post autor: Newsman »

Ciekawe zgłoszenie, które otrzymaliśmy niedawno:



Witam. Zgłaszam następujące zjawisko: 29.08 2012, godz. ok. 23:15-23:20, niebo z małymi jasnymi chmurami, prześwity nieba dość duże, Księżyc - prawie pełnia, od czasu do czasu lekko przykryty chmurami, ogólnie dość jasno.

Miejsce zdarzenia : Zielona Góra nad os. Zastalowskim

Opis: Od strony zachodniej pojawiły się nagle dwa okrągłe obiekty wielkości piłki (np. do gry w nogę), kolor bladoróżowy rozproszony (nigdy takiego nie widziałem). Poruszały się bardzo szybko na małej wysokości, jeden za drugim. Lot nie odbywał się w linii prostej tylko tzw zygzakami - skręty odbywały się z niesamowitą precyzją i wręcz nagle. Drugi obiekt wykonywał precyzyjnie ruchy pierwszego. Kierowały się na wschód z lekkim odchyleniem na południe. Nie było słychać żadnych odgłosów - poruszały się bezszelestnie!!!! Przelot trwał kilkanaście sekund. Jestem pod dużym wrażeniem tego zjawiska.
Awatar użytkownika
Przemekkk666
Weteran Infranin
Posty: 1052
Rejestracja: wt maja 03, 2011 4:35 pm
Kontakt:

Re: UFO nad Polską: 2012

Post autor: Przemekkk666 »

Bardzo fajne zgloszenie to Zielona Gora wiec Marek M moglby sie tym zając ale on chyba ostatnio jest poza naszą przestrzenia xD
Awatar użytkownika
Rysiek23
Homo Infranius Alfa
Posty: 3237
Rejestracja: sob cze 02, 2007 11:25 am
Kontakt:

Re: UFO nad Polską: 2012

Post autor: Rysiek23 »

Odrzutowce w towarzystwie UFO nad Warszawą!



Z bloga Przemka666:



28 sierpnia 2012r. korzystając z okazji święta lotnika wybrałem się do centrum miasta, nad którym na wysokości 300m przelecieć miały o godz. 12 00 w trójkątnych formacjach odrzutowce Mig29, Su22/27, F16, a także samoloty Iskra.

Będąc na miejscu wykonałem serię zdjęć wszystkich samolotów odrzutowych od momentu ukazania się w ich w kadrze, aż po ich zniknięcie, czyli ok 25 zdjęć na jedną eskadrę.

Przeglądając chwilę po ich przelocie moje zdjęcia, na dwóch zaintrygowały mnie dwa dziwne punkty w prawym dolnym rogu kadru.




WIĘCEJ + ZDJĘCIA
Awatar użytkownika
arek
Homo Infranius Alfa
Posty: 2146
Rejestracja: śr mar 08, 2006 9:55 am
Kontakt:

Re: UFO nad Polską: 2012

Post autor: arek »

Bardzo ciekawa obserwacja ,tranformacja to zapewne okręcanie sie w płaszczyźnie poprzecznej .

Zdecydowanie ,nie jest to owad ani ptak . Byc może to helowy balonik . Nagrałem balonik podobnie wygladajacy,podczas pikniku lotniczego w Gryźlinach ,nagrywałem z cała świadomościa ,że jest to taki balonik .Czy były one dostepne na straganach w tym czasie ?

Filmik zamieszcze na Y.T. i podam link ,tak dla porównania .Nie twierdzę jednoznacznie ,ze jest to taki balonik ,tylko zwracam uwagę ,że może nim byc.
<a href="http://www.wmgu-olsztyn.prv.pl">wmgu-olsztyn.prv.pl</a>
Awatar użytkownika
Przemekkk666
Weteran Infranin
Posty: 1052
Rejestracja: wt maja 03, 2011 4:35 pm
Kontakt:

Re: UFO nad Polską: 2012

Post autor: Przemekkk666 »

[quote name='arek' post='100282' date='04 wrzesień 2012 - 22:23']Bardzo ciekawa obserwacja ,tranformacja to zapewne okręcanie sie w płaszczyźnie poprzecznej .

Zdecydowanie ,nie jest to owad ani ptak . Byc może to helowy balonik . Nagrałem balonik podobnie wygladajacy,podczas pikniku lotniczego w Gryźlinach ,nagrywałem z cała świadomościa ,że jest to taki balonik .Czy były one dostepne na straganach w tym czasie ?

Filmik zamieszcze na Y.T. i podam link ,tak dla porównania .Nie twierdzę jednoznacznie ,ze jest to taki balonik ,tylko zwracam uwagę ,że może nim byc.[/quote]





Tak trzeba brac wszystko pod uwage ale gdyby to byl balonik helowy to wowczas napewno bylby widoczny na wiecej niz 2 fotkach - wykonalem całą serie zdjec, w tym ok 10zdjec wlasnie z takim kadrem jak na blogu - chyba musialby byc na jeszcze jakims zdjeciu?

Gdyby zalozyc ze wlecial od prawej w kadr to jesli moj aparat robi 3kl/s to chyba jest niemozliwym aby poprostu znikl - te dwie fotki na blogu to zdjecia mniej wiecej ze srodka serii w tamtym kierunku.

No chyba ze pękł :) Ale jak napisalem zreszta na blogu- obiekt w ciągu zaledwie 0,30s przemiescil sie ok kilka metrow - nie iwem czy to mozliwe w przypadku balonu
Awatar użytkownika
Przemekkk666
Weteran Infranin
Posty: 1052
Rejestracja: wt maja 03, 2011 4:35 pm
Kontakt:

Re: UFO nad Polską: 2012

Post autor: Przemekkk666 »

Zapomnialem dodac, ze z wyliczen Andrzeja wyszło ze obiekt byl wielkosci samolotow lub wiekszy, wiec juz samo to wyklucza opcje balonu

Dopuszczam mozliwosc pomylki ale to juz Andrzej musialby sie wypowiedziec w tej kwestii
Awatar użytkownika
arek
Homo Infranius Alfa
Posty: 2146
Rejestracja: śr mar 08, 2006 9:55 am
Kontakt:

Re: UFO nad Polską: 2012

Post autor: arek »

<iframe width="560" height="315" src="http://www.youtube.com/embed/nuG-qHC7x5k" frameborder="0" allowfullscreen></iframe> czy możesz pokazac te wyliczenia ? kamera panasonic z zoomem 78x . Jesli byłoby to zdjęcie na tle chmur ,tak jak w ostatnich chwilach filmu ,byłoby : wow ! UFO lubi samoloty . zobacz tez jak szybko ten balonik sie przemieszczał .
<a href="http://www.wmgu-olsztyn.prv.pl">wmgu-olsztyn.prv.pl</a>
ODPOWIEDZ

Wróć do „OBSERWACJE Z POLSKI”