UFO nad Polską: 2012

Relacje, zdjęcia i doniesienia z kraju.
Awatar użytkownika
Przemekkk666
Weteran Infranin
Posty: 1052
Rejestracja: wt maja 03, 2011 4:35 pm
Kontakt:

Re: UFO nad Polską: 2012

Post autor: Przemekkk666 »

Arku ten film raczej utwierdzil mnie w przekonaniu ze to nie mogl byc balonik/balon

Gdyby obiekt lecial z taka predkoscia i bylby to balon uwazam ze bylby widoczny na wiecej niz dwoch zdjeciach - z reszta jesli tylko nadarzy sie okazja wykonam serie zdjec takiego balonu zobaczymy jak wyjdzie.



Co do wyliczen tak jak napisalem wyzej - Andrzej musi sie wypowiedziec bo on dokonywal analizy
Awatar użytkownika
arek
Homo Infranius Alfa
Posty: 2146
Rejestracja: śr mar 08, 2006 9:55 am
Kontakt:

Re: UFO nad Polską: 2012

Post autor: arek »

Czy aparat miałeś na statywie ? jesli wodziłes obiektywem za przemieszczającymi sie samolotami ,to "sam " uciekł z kadru . Jak widac na filmie w czasie kręcenia filmu dosyc daleko poleciał . Był wówczas (gdy nagrywałem) dośc silny wiatr około 5-6m/sek ,do tego cały czas swiecilo slońce ,co dodatkowo zwiekszało predkosci chwilowe wiatru. nad terenem zurbanizowanym pełnym czarnych powierzchni termika jest jeszcze bardziej dynamiczna .Zatem taki balonik może poleciec znacznie szybciej i znacznie wyżej .

Mam też zdjęcia zrobione podczas tej imprezy ,na pewno jest co najmniej jedno z tego typu balonikami i samolotami .Jak znajde to pokażę .

Dlatego tez ,tak potrzebne są obliczenia pułapu,wielkości i obiektu . Z jakim zoomem robiles te zdjecia ? wiem że exif jest na twoim blogu ale tak by nie szukac .
<a href="http://www.wmgu-olsztyn.prv.pl">wmgu-olsztyn.prv.pl</a>
Awatar użytkownika
Przemekkk666
Weteran Infranin
Posty: 1052
Rejestracja: wt maja 03, 2011 4:35 pm
Kontakt:

Re: UFO nad Polską: 2012

Post autor: Przemekkk666 »

[quote name='arek' post='100299' date='05 wrzesień 2012 - 12:38']Czy aparat miałeś na statywie ? jesli wodziłes obiektywem za przemieszczającymi sie samolotami ,to "sam " uciekł z kadru . Jak widac na filmie w czasie kręcenia filmu dosyc daleko poleciał . Był wówczas (gdy nagrywałem) dośc silny wiatr około 5-6m/sek ,do tego cały czas swiecilo slońce ,co dodatkowo zwiekszało predkosci chwilowe wiatru. nad terenem zurbanizowanym pełnym czarnych powierzchni termika jest jeszcze bardziej dynamiczna .Zatem taki balonik może poleciec znacznie szybciej i znacznie wyżej .

Mam też zdjęcia zrobione podczas tej imprezy ,na pewno jest co najmniej jedno z tego typu balonikami i samolotami .Jak znajde to pokażę .

Dlatego tez ,tak potrzebne są obliczenia pułapu,wielkości i obiektu . Z jakim zoomem robiles te zdjecia ? wiem że exif jest na twoim blogu ale tak by nie szukac .[/quote]



Wiec tak- bylo robione z reki, ale w tamtym momencie samoloty byly juz w takiej pozycji wzgledem mnie, ze nie musialem aparatem praktycznie wogole wodzic za nim - widzialem je od tylu.

To cos napewno nie zniklo z powodu mojego ruszenia aparatem.

Ogniskowa byla 105mm czyli max u mnie.



Tak sobie myslalem, ze nawet gdyby ten obiekt lecial sobie 2x szybciej niz ten Twoj balon, to i tak nie ma sily aby wyszedl jedynie na 2 fotkach z 10 (nie jestem pewien czy nie wiecej bylo) w calej serii - oczywiscie bylo to 10 zdjec wykonanych seryjnie z tym samym caly czas kadrem gdy samoloty byly juz oddalone i nie musialem ruszac aparatem by je uchwycic.



Co do obliczen, powiedzialem Andrzejowi 58 moze odpisze na forum
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: UFO nad Polską: 2012

Post autor: azor »

Arku obiekt zupełnie nie przypomina baloniku robiłem takie na dużych wysokościach możecie mi wierzyć lub nie, ale wyglądają znacznie jaśniej, balon nie leci szybko więc jego zarys kształt jest dość wyraźny tutaj mi tego zdecydowanie brakuje. Sądzę, że w wizjerze aparatu Przemek zauważyłby błysk od powłoki balonu tego jednak nie odnotował. Dlatego w takim wypadku seryjne fotki mają dużą przewagę w w/w tezie ''balonika'' ;) Osobiście wykluczam balon z początku obstawiałem ptaka ale się myliłem. Oby Przemku więcej takich i jeszcze lepszych fotek ;)
Awatar użytkownika
arek
Homo Infranius Alfa
Posty: 2146
Rejestracja: śr mar 08, 2006 9:55 am
Kontakt:

Re: UFO nad Polską: 2012

Post autor: arek »

Wiec tym samym wykluczyliśmy jedyne możliwe "ziemskie" wytłumaczenie obiektów na fotografii .

Zatem obiekt pozostaje nieznanego pochodzenia .Przydały by sie jeszcze wyprowadzenia obliczeń Andrzeja.

Ciekawe czy jeszcze ktos oprócz Przemka cos złapał.
<a href="http://www.wmgu-olsztyn.prv.pl">wmgu-olsztyn.prv.pl</a>
Awatar użytkownika
Przemekkk666
Weteran Infranin
Posty: 1052
Rejestracja: wt maja 03, 2011 4:35 pm
Kontakt:

Re: UFO nad Polską: 2012

Post autor: Przemekkk666 »

[quote name='arek' post='100306' date='06 wrzesień 2012 - 00:18']Ciekawe czy jeszcze ktos oprócz Przemka cos złapał.[/quote]



Nawet jesli to z reguly jest tak, ze raczej ludzie nie przywiazuja wagi do takich rzeczy i biorą za ptaki czy inne smiecie.
Awatar użytkownika
Rysiek23
Homo Infranius Alfa
Posty: 3237
Rejestracja: sob cze 02, 2007 11:25 am
Kontakt:

Re: UFO nad Polską: 2012

Post autor: Rysiek23 »

<font size="3">Aktualizacja z 10 września 2012 r.</font>



[ external image ]W połowie lipca niedaleko Leszna kierujący samochodem mężczyzna widzi zawieszoną niewysoko nad lasem srebrzystą kulę, która po chwili znika mu z oczu. W połowie sierpnia w Lutoryżu na podkarpaciu dwaj świadkowie donosili o obserwacji prostokątnego, ciemnego obiektu. Kilkanaście dni potem w Zielonej Górze obserwowane są dwie zygzakujące różowawe kule. To nie wszystkie ciekawe zgłoszenia o UFO, które napłynęły do nas w te wakacje. Nowe relacje zaznaczone na czerwono.



ZOBACZ TABELĘ
Awatar użytkownika
Rysiek23
Homo Infranius Alfa
Posty: 3237
Rejestracja: sob cze 02, 2007 11:25 am
Kontakt:

Re: UFO nad Polską: 2012

Post autor: Rysiek23 »

<font size="3">Aktualizacja z 24 listopada 2012 r.</font>



[ external image ]Na początku października młoda kobieta widzi zagadkową wirującą elipsę nad lasem w Grabownicy. Kilka dni później pracownik zakładu w Koziołkach dostrzega przez okno jasny obiekt, który udaje mu się uwiecznić dzięki kamerze w telefonie komórkowym. To tylko niektóre z relacji o UFO zgłoszonych nam w ostatnim czasie. Na uwagę zasługuje także obserwacja dziwnego pojazdu latającego z Katowic oraz incydent z Surochowa. (Nowe przypadki zaznaczone na czerwono.)



ZOBACZ TABELĘ
Awatar użytkownika
Erumara
Infrzak
Posty: 55
Rejestracja: wt paź 11, 2011 5:40 pm
Kontakt:

Re: UFO nad Polską: 2012

Post autor: Erumara »

Chcę opisać zdarzenie, które zaobserwowałam na dzisiejszym spacerze z psem (właśnie z niego wróciłam). Wyszłam przed blok i spojrzałam na niebo żeby zobaczyć czy jest pochmurno czy też nie. I wtedy właśnie zobaczyłam kulę białego światła lecącą dosyć szybko (szybciej niż samolot) z północnego wschodu na północny zachód. Kula światła była wielkości Jowisza i po kilku sekundach zmieniła się w grubą, poziomą kreskę tego samego, białego koloru. Wyglądało to tak jakby  z przodu i z tyłu kuli w tym samym momencie wystrzelił biały promień po czym zjawisko zniknęło jakby ktoś zgasił światło.Kula światła leciała bezgłośnie. Wszystko trwało dosłownie kilka sekund.
<div> </div>
<div>"I'm just a traveler upon the sea of time, of life, of Fate's Wide Wheel. </div>
<div>Just a traveler in this mystery. The me I am is all thats real to me"</div>
<div> </div>
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: UFO nad Polską: 2012

Post autor: azor »

A gdzie miała miejsce obserwacja i dokładnie o której godzinie, wygląda na  spadający bolid, satelity, ISS odpadają
ODPOWIEDZ

Wróć do „OBSERWACJE Z POLSKI”