Dr Mack: Tajemnice uprowadzeń

Ufologia, badania, obcy, kontakt i inne kontrowersyjne tematy.
Awatar użytkownika
Rysiek23
Homo Infranius Alfa
Posty: 3237
Rejestracja: sob cze 02, 2007 11:25 am
Kontakt:

Dr Mack: Tajemnice uprowadzeń

Post autor: Rysiek23 »

[ external image ]Zjawisko abdukcji (przypadki uprowadzeń ludzi przez rzekome istoty pozaziemskie) - jedna z największych zagadek współczesnej psychiatrii, doczekało się do tej pory kilku hipotez. Osoby, które rzeczywiście mierzą się w życiu z tymi dramatycznymi doświadczeniami często zdane są same na siebie. Stres i obawy o uznanie za ?wariata? przyczyniają się do izolacji ?uprowadzanych?. Dr John E. Mack ? psycholog z Harvardu, postanowił, ryzykując swą akademicką opinię, przyjrzeć się realności zjawiska abdukcji. Do jakich wniosków doszedł?



CAŁOŚĆ W SERWISIE INFRA
Ostatnio zmieniony pn kwie 16, 2012 6:39 pm przez Rysiek23, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Zbyszek
Homo Infranius Plus
Posty: 901
Rejestracja: wt cze 01, 2010 6:49 am
Kontakt:

Re: Dr Mack: Tajemnice uprowadzeń

Post autor: Zbyszek »

O troche puscilo w temacie, zwrocono uwage na stany swiadomosci, Cos sie wreszcie dzieje. Z artykulu mi wyszlo, ze mnie tez co rusz uprowadzaja. Hm, tyle, ze ostanie 10 lat mi sie to podoba.

pozdro
Ostatnio zmieniony ndz mar 25, 2012 7:07 pm przez Zbyszek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Arek 1973
Homo Infranius Alfa
Posty: 2940
Rejestracja: śr paź 29, 2008 6:13 am
Kontakt:

Re: Dr Mack: Tajemnice uprowadzeń

Post autor: Arek 1973 »

Ciekawe czy pan Mack ma w swojej kolekcji też takie przypadki gdzie podczas uprowadzenia świadek miał widzieć że nie tylko ufici ale i umundurowani ludzie brali udział w uprowadzeniu oraz póżniejszych badań na stole operacyjnym.

Tak z ciekawości zerknąłem do książki "Tajne operacje" ale w tabeli nie ma jego nazwiska, może dlatego że to starsza książka a on jak sam powiedział dopiero w 1990r zetknął się z pierwszą sesją u Hopkinsa.

Niemniej inni badacze ufo oraz lekarze zebrali przypadki gdzie w podziemnych bazach ufici i ludzie w strojach lekarzy lub w wojskowych mundurach przeprowadzali badania nad uprowadzonymi. Dr. Karla Tuner zebrała 7 takich przypadków, dr. Richard Boylan 4 , dr. Leo Sprinkle 6, dr. James Harder 1. Inni ufo-badacze mówią o swoich 4 przypadkach.
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
 
<a href="https://www.facebook.com/arek.czaja">ht ... k.czaja</a>
chmura
Infrzak
Posty: 39
Rejestracja: pn mar 26, 2007 2:20 pm
Kontakt:

Re: Dr Mack: Tajemnice uprowadzeń

Post autor: chmura »

Ktos zmienil obrazek z wspolnoty na bardziej "dostepny" mozna wiedziec dlaczego?
Ostatnio zmieniony pn kwie 16, 2012 6:39 pm przez chmura, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Newsman
Weteran Infranin
Posty: 1379
Rejestracja: śr wrz 09, 2009 10:17 am
Kontakt:

Re: Dr Mack: Tajemnice uprowadzeń

Post autor: Newsman »

Chodzi o małą racjonalizacje portalu i głównie duży rozmiar tamtego obrazka. Poza tym czarne tło źle komponowało się, kiedy artykuł był otwierany w oknie. Poza tym to nie jest obcy z "Communion". To jest on: klik Dodam tez, że weszliśmy w fazę przeróbek i zmian na głównej stronie infra.org.pl. Może być problem z dostępem do niektórych artykułów.
Ostatnio zmieniony pn kwie 16, 2012 7:21 pm przez Newsman, łącznie zmieniany 1 raz.
chmura
Infrzak
Posty: 39
Rejestracja: pn mar 26, 2007 2:20 pm
Kontakt:

Re: Dr Mack: Tajemnice uprowadzeń

Post autor: chmura »

Moj blad co do pochodzenia tego obrazka, dzieki za udzielenie informacji.
Awatar użytkownika
Arek 1973
Homo Infranius Alfa
Posty: 2940
Rejestracja: śr paź 29, 2008 6:13 am
Kontakt:

Re: Dr Mack: Tajemnice uprowadzeń

Post autor: Arek 1973 »

Ale żeby wrócić do tematu.

Jak myślicie, czy jest to możliwe że ludzie są uprowadzani przez obcych czy nie?.

Ja osobiście uważam że tak, wprawdzie na pewno nie każda opwieść jest prawdziwa ale niektóre są na prawdę tak dziwne i z poszlakami że warto się tym zainteresować
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
 
<a href="https://www.facebook.com/arek.czaja">ht ... k.czaja</a>
Elowen
Zaangażowany Infranin
Posty: 394
Rejestracja: ndz lut 12, 2012 1:08 pm
Kontakt:

Re: Dr Mack: Tajemnice uprowadzeń

Post autor: Elowen »

Ja rowniez mysle, ze tak. Przekonanie to jest konsekwncja mojej wiary w to, ze obcy istnieja i ze nas odwiedzaja. Skoro istnieja, bardzo prawdopodobne, ze jest wiele gatunkow obcych i nie wszyscy musza byc przyjaznie nastawieni, wiec porwania moga sie zdarzac. Moze zreszta nawet ich stosunek do nas jest pozbawiony emocji : porywaja nas tak, jak nasi biolodzy "porywaja" nowy gatunek ryby czy plaza z lasow Amazonii.



Tak na marginesie, bardzo podobal mi sie (i mnie przerazil) film "The Fourth Kind"
"Słowo Bóg jest dla mnie niczym więcej niż słowem i wytworem ludzkiej słabości, a Biblia zbiorem dostojnych, ale jednak prymitywnych, legend, które są na dodatek dość dziecinne. Żadna interpretacja, niezależnie od tego jak subtelna, nie może (dla mnie) tego zmienić" A. Einstein
Awatar użytkownika
Przemekkk666
Weteran Infranin
Posty: 1052
Rejestracja: wt maja 03, 2011 4:35 pm
Kontakt:

Re: Dr Mack: Tajemnice uprowadzeń

Post autor: Przemekkk666 »

[quote name='Elowen' post='96544' date='21 kwiecień 2012 - 13:18']Tak na marginesie, bardzo podobal mi sie (i mnie przerazil) film "The Fourth Kind"[/quote]



Mi się bardzo podobał ten film, pomimo tego, ze występujące postaci ponoć nie istnieją i to wszystko to był jedynie chwyt marketingowy.



Trzeba powiedzieć jedno- film poruszył prawdziwy problem i to w sposób chwytający za serce możnaby powiedzieć, jednak uprowadzenia tam przedstawiane są jednego rodzaju (tj bardzo traumatyczne) a z tego co mi wiadomo, nie tylko takie miały i mają miejsce.



To trzeba przyznać, że jest dość przerażający, aż za bardzo momentami (te krzyki brr)

Nie podobało mi się te różne zakłocenia na filmie z sesji itp. Ogólnie to The Fourth Kind postawiłbym na 1 miejscu jeśli chodzi o stresogenność :)



Natomiast wg mnie najlepszymi filmami z tego gatunku jest "Fire in the Sky" oraz "Communion".
Elowen
Zaangażowany Infranin
Posty: 394
Rejestracja: ndz lut 12, 2012 1:08 pm
Kontakt:

Re: Dr Mack: Tajemnice uprowadzeń

Post autor: Elowen »

[quote name='Przemekkk666' post='96550' date='21 kwiecień 2012 - 14:01']Natomiast wg mnie najlepszymi filmami z tego gatunku jest "Fire in the Sky" oraz "Communion".[/quote]A to nie znam, ale juz zorganizowalam akcje poszukiwawcza tych fimow ;) i chetnie obejrze!
"Słowo Bóg jest dla mnie niczym więcej niż słowem i wytworem ludzkiej słabości, a Biblia zbiorem dostojnych, ale jednak prymitywnych, legend, które są na dodatek dość dziecinne. Żadna interpretacja, niezależnie od tego jak subtelna, nie może (dla mnie) tego zmienić" A. Einstein
ODPOWIEDZ

Wróć do „UFOLOGIA I INNE ZAGADNIENIA”