Objawienia zapowiadające czasy ostateczne

Różne religie, Biblia, własne interpretacje pisma, cuda, etc.
kropka
Infranin
Posty: 252
Rejestracja: ndz wrz 05, 2010 5:24 pm
Kontakt:

Re: Objawienia zapowiadające czasy ostateczne

Post autor: kropka »

Bóg nie ,,straszy" tylko jak kochający ojciec prosi błaga i ostrzega... bo nas kocha!

Mówi o tym w orędziach.... nie zapoznałaś się ze wszystkimi więc nie pisz o ,,straszeniu"

Tak.. zgadzam się aby się nie lękać... kto zrobito o co prosi Ojciec.. nie ma czego się bać...
Awatar użytkownika
ADAX
Weteran Infranin
Posty: 1147
Rejestracja: ndz sty 13, 2008 5:54 pm
Kontakt:

Re: Objawienia zapowiadające czasy ostateczne

Post autor: ADAX »

Ślepi... głusi.... dumni.... i pyszni....
...i nawiedzeni...
Bóg pragnie Was ocalić dając Wam szansę nawrócenia podczas zapowiedzianego ,,Ostrzeżenia" Po nim nastąpi wielki ucisk... zapowiedziany w apokalipsie św. Jana... Niektórzy zaraz po ,,Ostrzeżeniu " umrą...
Ucisk ? Codziennie ktoś umiera w męczarniach, zostaje poniżany, gwałcony, nie respektuje się jego praw. Tez mi zbliża się "apokaliopsa" chyba zbawienie ... :boring:


Czytajcie i nawracajmy się wszyscy... bo jesteśmy grzeszni. Jest jeszcze troche czasu.. ale niewiele..
widze, ze kościół zmienił taktykę, od siekania niewiernych do wciskania kitu i straszenia tym samym co kiedyś. Na "owieczki" trzeba kija w postaci apokalipsy Św. Jana.


Bóg nie ,,straszy" tylko jak kochający ojciec prosi błaga i ostrzega... bo nas kocha!

Mówi o tym w orędziach.... nie zapoznałaś się ze wszystkimi więc nie pisz o ,,straszeniu"

Tak.. zgadzam się aby się nie lękać... kto zrobito o co prosi Ojciec.. nie ma czego się bać...
Bać to się należy fanatyków którzy wierzą... no właściwe w co ? Już jedni pikietowali w warszawie. Miłosierni i siekierą przez łeb. Tak jak ich Bóg, a raczej może coś to jest mądrzejsze od ludzi i to prefidnie wykorzystuje. Wydaje mi się, że działą to tak: Oddajcie mi cześc, albo zginiecie. Więc skoro stworzono nas na obraz i podobieństwo, czy nie powinniśmy sami decydowac o swym losie, a nie być ograniczanym do jedynej słusznej drogi według tego tam z góry ? To po cholerę tworzył świat takim jaki jest ? Chyba sprawia mu to przyjemność.

Stworzyciel wszechświata nie ma nic w spólnego z tą Maryjną szopką.
kropka
Infranin
Posty: 252
Rejestracja: ndz wrz 05, 2010 5:24 pm
Kontakt:

Re: Objawienia zapowiadające czasy ostateczne

Post autor: kropka »

Adax... rozumiem Twój gniew.. gorycz... Nie obwiniaj Boga za ludzkie winy
Awatar użytkownika
ADAX
Weteran Infranin
Posty: 1147
Rejestracja: ndz sty 13, 2008 5:54 pm
Kontakt:

Re: Objawienia zapowiadające czasy ostateczne

Post autor: ADAX »

Gniew ? Jaki gniew. Stwierdzam fakty. Jakie ludzkie winy ? Dlaczego Bóg pomagał izraelitom w wojnie ? Gdyby był miłosierny i nie chciał cierpienia to by na to nie pozwalał...
sasanka
Infrzak
Posty: 62
Rejestracja: śr paź 19, 2011 8:48 am
Kontakt:

Re: Objawienia zapowiadające czasy ostateczne

Post autor: sasanka »

Hola, hola nie rozumiem o co tyle nerwów - to w końcu "durna" religia :D



[quote name='ADAX' post='97294' date='18 maj 2012 - 16:57']Po pierwsze, dlaczego wsazystkie "wielkie" przepowiednie są nasączone chrześcijaństwem.[/quote]



A może tylko takimi się intensywnie interesujesz? :)



[quote name='ADAX' post='97294' date='18 maj 2012 - 16:57']Dwa dlaczego mamy modlić się do Maryji ? A może do Jezusa ? Czyżby on był mniej ważny ? I czy to jest różnica do kogo się modlić skoro trzech w jednej postaci ? Dlaczego Bóg Chrześcijański ma pozwalać na takie złe rzeczy ?[/quote]



Akurat jako ateista masz niewielką wiedzę na ten temat - myślę, że prawdziwy katolik nie zadawałby tak elementarnych pytań :)



[quote name='ADAX' post='97294' date='18 maj 2012 - 16:57']Czy modlitwy cioś dają ?dają tyle samo jak marzenia i dążenie do celu[/quote]



Gdyby wystarczyły marzenia ludzie nie potrzebowaliby cudów...



[quote name='ADAX' post='97294' date='18 maj 2012 - 16:57']Czy ktoś wierzy w durne religie czy też nie i tak mozesz osiągnąc coś w życiu, dzięki sobie.[/quote]



hehe - racja!!! Pierwszy milion trzeba ukraść :D



[quote name='ADAX' post='97294' date='18 maj 2012 - 16:57']Życie jest brutalne, krązy w karuzeli "cierpienia i rozkoszy", po przez religię ludzie wpajają do swojej głowy, że jak umrą będzie dobrze. Nie wiem co bedzie jak umrzemy, ale jestem pewien, że na tym się nie skończy.Niesamowite.

Wydaje mi się, że będą mieli równie szczęśliwe i godne zycie bez względu na to czy wierzyli w kolejną pokręconą religię czy nie.[/quote]



Myślisz, że religia dla ludzi to tylko "wesołe" umieranie? hehe :D



[quote name='ADAX' post='97294' date='18 maj 2012 - 16:57']A tak w ogóle skąd wiadomo, że Bóg jest dobry i czy on nie jest "Szatanem" ? Może "Maryja" robi was w bambuko ? Teraz się modlicie, a zamiast pomagać coraz bardziej sie pogrążacie ? To ma sens, bo na Ziemi nic się nie zmieniło, a sie pogarsza. Ciekawe jest to, że mimo tego co się tutaj dzieje, Maryja usilnie prubóje wprowadzić "miłość i pokój" na Ziemi. Chyba będzie to trudne, skoro zostaliśmy stworzeni na obraz i podobieństwo. Maryja musi mieć przechlapane tam w niebie...[/quote]



Gdybyś znał istotę grzechu umiałbyś poznać kto jest dobry kto nie. Naprawdę nie trzeba się zagłębiać w to aż tak bardzo (wiem to po sobie :) ) - trzeba poznać religię, którą próbuje się atakować zanim wyda się wyrok i zacznie oceniać ludzi.



[quote name='ADAX' post='97294' date='18 maj 2012 - 16:57']Religia nie przynosi nic dobrego, zwłaszcza jeśli manipuluje się ną w celach korzyści. Najwięksi "guru" religijni sami grzeszą, a narzucają komuś jak ma "działać" i postępować. To jest śmieszne i niedorzeczne.[/quote]



Zgadzam się! Tylko kto nią manipuluje - Bóg czy człowiek?



Naprawdę podstawowe pytania, oskarżenia - nawet postronna osoba potrafi odpowiedzieć na takie "zarzuty" ;)



[quote name='ADAX' post='97294' date='18 maj 2012 - 16:57']Więc skoro stworzono nas na obraz i podobieństwo, czy nie powinniśmy sami decydowac o swym losie, a nie być ograniczanym do jedynej słusznej drogi według tego tam z góry ? To po cholerę tworzył świat takim jaki jest ? Chyba sprawia mu to przyjemność.[/quote]



Nie decydujemy? hmmm... A Ty co właśnie zrobiłeś?



Przez to, że człowiek ma możliwość wyboru na świecie jest tyle cierpień, gniewu, zawiści, nienawiści i złości. Nie jestem znawcą religijnym ale wydaję mi się, że Bóg nie stworzył człowieka po to, żeby go wyciągać z bagna, które sobie człowiek sam stworzył.
Ostatnio zmieniony pt maja 18, 2012 6:41 pm przez sasanka, łącznie zmieniany 1 raz.
"Człowiek jest jak samolot - musi wystartować z ziemi zmysłów, ale jego przeznaczeniem, jest lot w przestworzach wartości..."
Awatar użytkownika
arek
Homo Infranius Alfa
Posty: 2146
Rejestracja: śr mar 08, 2006 9:55 am
Kontakt:

Re: Objawienia zapowiadające czasy ostateczne

Post autor: arek »

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Sil...ml?ticaid=1e7b6



jakoś nic nie ma nt. tego trzęsienia w przepowiedni :( a powinno byc skoro w Angli 5 i już było to tu gdzie zginęło co najmniej 6 osób tym bardziej ,nie ?



Ale zawsze mozna powiedzieć ,że "silne trzęsienia ziemi ,nastąpia w czasach ostatecznych w Europie" .

Taki tekst zawsze sie sprawdza.
<a href="http://www.wmgu-olsztyn.prv.pl">wmgu-olsztyn.prv.pl</a>
Awatar użytkownika
ADAX
Weteran Infranin
Posty: 1147
Rejestracja: ndz sty 13, 2008 5:54 pm
Kontakt:

Re: Objawienia zapowiadające czasy ostateczne

Post autor: ADAX »

Akurat jako ateista masz niewielką wiedzę na ten temat - myślę, że prawdziwy katolik nie zadawałby tak elementarnych pytań
No tak, każda prośba, modlitwa i intencja do innej osoby, czyż nie tak rozgraniczają to katolicy ? Z doświadczenia i tego co mi mówiono na religii, niby człowiek się modli do Boga, ale modlitwy do Jezusa czy Maryji są tak jakby osobno ?

Zapewne "prawdziwy katolik" nie rozumie swej religii, natomiast wie o której iść do kościoła i jak się przypodobać swojemu guru który wozi się w mercedesach. Być może są na świecie prawdziwi katolicy. Ja bynajmniej takiego nie spotkałem jeszcze, tylko samych pseudo.


Gdyby wystarczyły marzenia ludzie nie potrzebowaliby cudów...


ciekaw jestem jakich. Cud jest chyba wtedy kiedy nie da się go w naukowy sposób i racjonalny wyjaśnić, wszelkimi sposobami. Nawet wtedy nie można mówić, że to zasługa boskiej interwencji. A tak z ciekawości ile miałaś cudsów ? 5 razy do roku czy częściej ? I co według ciebie ma wspólnego marzenie z cudem ? Że niby też się spełnia ?


Gdybyś znał istotę grzechu umiałbyś poznać kto jest dobry kto nie. Naprawdę nie trzeba się zagłębiać w to aż tak bardzo (wiem to po sobie Smile.png ) - trzeba poznać religię, którą próbuje się atakować zanim wyda się wyrok i zacznie oceniać ludzi.
Wiesz, że akurat znam. Tylko pytanie czy Biblia nie kłamie i czy to co wydaje się prawdą nie jest czasem kłamstwem. Mówią, że "wąż" z raju zrobił źle. Ja uważam, że on nie zrobił źle. Powiedział co się stanie jak Ewa zje owoc, mimo zakazu Boga ona zerwała owoc i podała go Adamowi. Więc można obwiniać tylko ludzi za to. Inna sprawa, to już wojna między Bogiem a upadłym Aniołem. My po prostu posłużyliśmy jako narzędzie w walce z Bogiem. To tak jakby ktoś porwał nasze dziecko, gdy było ono małe, i później skierował przeciw nam samym. My nawet nie jesteśmy świadom tego co się rozgrywa wokół nas. Kto tak naprawde ma rację. Kolejna opcja to taka, że Szatan byc może chciał abyśmy na prawdę byli wolni i spełniali nasza wolną wolę.


Zgadzam się! Tylko kto nią manipuluje - Bóg czy człowiek?
Przeczytaj jeszcze raz to co napisałem.


Nie decydujemy? hmmm... A Ty co właśnie zrobiłeś?



Przez to, że człowiek ma możliwość wyboru na świecie jest tyle cierpień, gniewu, zawiści, nienawiści i złości. Nie jestem znawcą religijnym ale wydaję mi się, że Bóg nie stworzył człowieka po to, żeby go wyciągać z bagna, które sobie człowiek sam stworzył.


Nie ma człowiek wielkiego wyboru. Bóg nie dał człowiekowi wolnej woli. ukarał go za to, że chciałzrobić coś wbrew jego nakazom, więc gdzie tu wolna wola ?. Wrzucił rodziców do wiezienia, a dzieci ponoszą karę. Ijedynym wyjściem jest oddanie mu czcii i posłuszeństwa. To tak jakbym stworzył inteligentnego robota, a on mnie nie chciał słuchać. Nawywijał trochę, a ja byłbym zły na to. Ale skoro jest on moim tworem, to szkoda go skazywać na zniszczenie. Więc proponuję mu aby przeprosił i do mnie dołączył. Oczywiśnie nie wspominam o tym, iż pozmieniam trochę mu obwodów, zeby więcej taka sytuacja nie miała miejsca. Później mój robot walczy u mego boku ze złem. Nie ma już opcji refleksji nad tym co się dzieje, wie tylko, że ma mi służyć po wsze czasy.

Kolejna sprawa to co z tymi, którzy nawet nie wiedzą co to Bóg z Bilbi, czy oni tez są skazani na smierć i cierpienie ? Dlaczego(odnośnie do tematu) zło ma przyjść ze wschodu ? Czy tylko dlatego, że kosciół nie uznaje praktyk wschodnich religii.
sasanka
Infrzak
Posty: 62
Rejestracja: śr paź 19, 2011 8:48 am
Kontakt:

Re: Objawienia zapowiadające czasy ostateczne

Post autor: sasanka »

[quote name='ADAX' post='97348' date='20 maj 2012 - 17:45']No tak, każda prośba, modlitwa i intencja do innej osoby, czyż nie tak rozgraniczają to katolicy ? Z doświadczenia i tego co mi mówiono na religii, niby człowiek się modli do Boga, ale modlitwy do Jezusa czy Maryji są tak jakby osobno ?[/quote]



Może najprościej jak się da... a prosiłeś kiedyś mamę, żeby wstawiła się za Tobą u taty? Widzisz różnicę? ;)

Modlitwa tylko do Boga? Od kiedy? http://pl.wikipedia.org/wiki/Modlitwa ;)



[quote name='ADAX' post='97348' date='20 maj 2012 - 17:45']Być może są na świecie prawdziwi katolicy. Ja bynajmniej takiego nie spotkałem jeszcze, tylko samych pseudo.[/quote]



A wiesz w ogóle co szukasz? ;)





[quote name='ADAX' post='97348' date='20 maj 2012 - 17:45']ciekaw jestem jakich. Cud jest chyba wtedy kiedy nie da się go w naukowy sposób i racjonalny wyjaśnić, wszelkimi sposobami. Nawet wtedy nie można mówić, że to zasługa boskiej interwencji. A tak z ciekawości ile miałaś cudsów ? 5 razy do roku czy częściej ? I co według ciebie ma wspólnego marzenie z cudem ? Że niby też się spełnia ?[/quote]



Marzenia dają Ci JEDYNIE siłę w dążeniu do celu... nic więcej.

Natomiast "Gdyby wystarczyły marzenia ludzie nie potrzebowaliby cudów..."

Jakich cudów? To już odsyłam do "czytelni".



[quote name='ADAX' post='97348' date='20 maj 2012 - 17:45']Wiesz, że akurat znam.Tylko pytanie czy Biblia nie kłamie i czy to co wydaje się prawdą nie jest czasem kłamstwem.[/quote]



A co jest dla Ciebie prawdą OCZYWISTĄ?



[quote name='ADAX' post='97348' date='20 maj 2012 - 17:45']Mówią, że "wąż" z raju zrobił źle. Ja uważam, że on nie zrobił źle. Powiedział co się stanie jak Ewa zje owoc, mimo zakazu Boga ona zerwała owoc i podała go Adamowi. Więc można obwiniać tylko ludzi za to.[/quote]



A co jeśli wąż wiedział co stanie się z Ewą kiedy zje owoc, a to co jej powiedział nie było pełną prawdą? Czy wtedy również zrobił dobrze?



[quote name='ADAX' post='97348' date='20 maj 2012 - 17:45']Inna sprawa, to już wojna między Bogiem a upadłym Aniołem. My po prostu posłużyliśmy jako narzędzie w walce z Bogiem. To tak jakby ktoś porwał nasze dziecko, gdy było ono małe, i później skierował przeciw nam samym.[/quote]



A gdyby Bóg nie pozwolił szatanowi kusić człowieka czy nie miałbyś do niego pretensji, że nie dał Ci wyboru dobra albo zła? Masz wybór, który tak chcesz.



[quote name='ADAX' post='97348' date='20 maj 2012 - 17:45']My nawet nie jesteśmy świadom tego co się rozgrywa wokół nas. Kto tak naprawdę ma rację. Kolejna opcja to taka, że Szatan byc może chciał abyśmy na prawdę byli wolni i spełniali nasza wolną wolę.[/quote]



A potem smażyli się w kotle... ku jego uciesze zresztą ]:->



areku mógłbyś dać link do stronki tej wizjonerki ja jakoś nie mogę tego "wgrać" :) Z góry dzięki :)
"Człowiek jest jak samolot - musi wystartować z ziemi zmysłów, ale jego przeznaczeniem, jest lot w przestworzach wartości..."
Awatar użytkownika
Arek 1973
Homo Infranius Alfa
Posty: 2940
Rejestracja: śr paź 29, 2008 6:13 am
Kontakt:

Re: Objawienia zapowiadające czasy ostateczne

Post autor: Arek 1973 »

Luk 1407

Widzę że jesteś obeznany w tym temacie, więc zapytam tak z ciekawości

Co na temat tej wizjonerki z Irlandii mówi oficjalnie papież ?, KK?, albo znasz może jakieś wypowiedzi księży?
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
 
<a href="https://www.facebook.com/arek.czaja">ht ... k.czaja</a>
kropka
Infranin
Posty: 252
Rejestracja: ndz wrz 05, 2010 5:24 pm
Kontakt:

Re: Objawienia zapowiadające czasy ostateczne

Post autor: kropka »

Na tych stronach podane są linki dotyczące tematu



http://ostrzezenie.wordpress.com/



http://www.ostrzezenie.net/
Zablokowany

Wróć do „ZAGADNIENIA RELIGIJNE”