Zaburzenia czasowe

Pozostałe tematy dotyczące parapsychologii
arkadjusz
Infrzak
Posty: 40
Rejestracja: czw kwie 12, 2012 5:20 am
Kontakt:

Re: Zaburzenia czasowe

Post autor: arkadjusz »

[quote name='danut' post='96703' date='27 kwiecień 2012 - 22:28']Arkadjusz, ale nie każ nam zbyt długo czekać na ten swój powrót, bo ostatnio trwało dwa lata :D . Może zadaj też jakich odpowiedzi brakuje Ci do własnych wniosków na ten temat, to, aby zabic czas oczekiwania- pomyślimy nad nimi. Pozdrawiam![/quote]



Dla mnie kluczowym problemem całej tej sytuacji jest pytanie o sens. Po co to wszystko? O ile jestem w stanie - a przynajmniej staram się - objąć rozumem cel ludzkiego życia, o tyle nie jestem w stanie zrozumieć "pamięci chwil minionych".



Swoją drogą czuję jakiś wewnętrzny niepokój. Jakby się miało coś wydarzyć i tak ze wszystkim się zacząłem śpieszyć. Naprawdę mnie to niepokoi.
Nie boję się śmierci, uczę się nie bać życia.
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: Zaburzenia czasowe

Post autor: danut »

No widzisz, a ja widzę sens w tym wszystkim taki, że wszystko jest z sobą w niesamowity sposób połączone tak, że nie ma początku czasu i końca, drogi odtąd - dotąd, bo ona jest niby przypisana naszej rzeczywistości, ale jednocześnie jest wieczna "to co było jest i będzie- dzieje się naraz, gdzieś z góry patrząc". Drugie to, to że myślę, ze jest to coś na podobieństwo mojego "koła od roweru" ze szprychami, ale aby koło wprowadzić w ruch, nie dobrze jest przy pogiętych szprychach, trzeba je wyprostować, trzeba też powyrzucać oplecione sitowie, gdyby się tam dostało, i jeśli dojdzie do jakichś zaburzeń czasu, lub z za szybkich obrotów, lub jeszcze innych nieznanych przyczyn- mamy tam wgląd, ale jednocześnie każda jedna musi współgrać z całością koła, i być może w tym pomaga cała reszta, gdyby tak coś się stało z jedną nie według tego systemu, planu, pomagają nie z litości, ale aby to koło funkcjonowało sprawnie.
Ostatnio zmieniony ndz kwie 29, 2012 9:32 pm przez danut, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Andrzej 58
Weteran Infranin
Posty: 1041
Rejestracja: sob maja 09, 2009 4:20 pm
Kontakt:

Re: Zaburzenia czasowe

Post autor: Andrzej 58 »

Witajcie wędrowcy w czasie.

"Swoją drogą czuję jakiś wewnętrzny niepokój. Jakby się miało coś wydarzyć i tak ze wszystkim się zacząłem śpieszyć. Naprawdę mnie to niepokoi"

I to ma sens Arkadjuszu.Nie miałem jeszcze okazji do wymiany z Tobą spostrzeżeń,ale rzeczywiście coś się kroi.Dłuższy czas pracowałem nad starymi manuskryptami i mogę jednoznacznie stwierdzić ,że zawierają one odpowiedzi na wiele pytań pojawiających się w tym temacie ,jak i w tym o innych rzeczywistościach.Zacytuję dla przykładu dwa źródła:

"Pobłądzą w głupocie swoich serc a senne widzenia sprowadzą ich na manowce"(Henoch 99/8)

"Strzeżcie się posiadaczy fałszywych prezentów i ich złamanych obietnic.Dużo bólu,ale wciąż czas.Wierzcie,że tam gdzieś jest dobro.My przeciwstawiamy się obłudzie"(tłumaczenie piktogramu pozytywkowego).

Mam Arkadjuszu do Ciebie takie pytanie.Co oznacza w Twoim wizerunku arafatka?Jeśli możesz to odpowiedz,jeśli nie to oczywiście nie pogniewam się.
arkadjusz
Infrzak
Posty: 40
Rejestracja: czw kwie 12, 2012 5:20 am
Kontakt:

Re: Zaburzenia czasowe

Post autor: arkadjusz »

Wybacz Danuto, ale chyba nie zrozumiałem porównania do koła. Możesz mi wytłumaczyć?
Nie boję się śmierci, uczę się nie bać życia.
arkadjusz
Infrzak
Posty: 40
Rejestracja: czw kwie 12, 2012 5:20 am
Kontakt:

Re: Zaburzenia czasowe

Post autor: arkadjusz »

[quote name='Andrzej 58' post='96810' date='30 kwiecień 2012 - 18:08']Mam Arkadjuszu do Ciebie takie pytanie.Co oznacza w Twoim wizerunku arafatka?Jeśli możesz to odpowiedz,jeśli nie to oczywiście nie pogniewam się.[/quote]

Arafatka jest symbolem dla mnie. Takim istotnym elementem przenoszącym mnie mentalnie na Bliski Wschód gdzie ludzie na pustyni oddawali się kontemplacji a zarazem kontestacji otaczającej ich rzeczywistości. Tak i ja. Wzięła się ona z mojej pasji, którą zapoczątkowałem wiele lat temu. Miałem wówczas w sobie tyle zapału i determinacji ażeby podjąć trud nauki języka arabskiego i przez dłuższy czas to robiłem. Z lepszym czy gorszym skutkiem ale się udawało.



Zainteresował mnie Twój wątek o manuskryptach. Powiedź mi gdzie mogę zaczerpnąć wiecej informacji na ten temat?
Nie boję się śmierci, uczę się nie bać życia.
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: Zaburzenia czasowe

Post autor: danut »

Porównałam to tak- jakby każda szprycha w kole to był wymiar jednego czasu np. tego w którym zyjemy- którą odbieramy, tej jednej rzeczywistości. Witaj Andrzeju58!
arkadjusz
Infrzak
Posty: 40
Rejestracja: czw kwie 12, 2012 5:20 am
Kontakt:

Re: Zaburzenia czasowe

Post autor: arkadjusz »

[quote name='danut' post='96825' date='01 maj 2012 - 00:46']Porównałam to tak- jakby każda szprycha w kole to był wymiar jednego czasu np. tego w którym zyjemy- którą odbieramy, tej jednej rzeczywistości. Witaj Andrzeju58![/quote]

Dla koła wówczas elementem łączącym wszystkie szprychy jest obręcz, ale dla człowieka?
Nie boję się śmierci, uczę się nie bać życia.
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: Zaburzenia czasowe

Post autor: danut »

No ta odpowiedź już w duszy człowieka, to tak jak się pytac- czy Bóg istnieje? Wyższa Siła.
arkadjusz
Infrzak
Posty: 40
Rejestracja: czw kwie 12, 2012 5:20 am
Kontakt:

Re: Zaburzenia czasowe

Post autor: arkadjusz »

[quote name='danut' post='96828' date='01 maj 2012 - 01:08']No ta odpowiedź już w duszy człowieka, to tak jak się pytac- czy Bóg istnieje? Wyższa Siła.[/quote]

Przyjmując, że każda "szprycha" jest odrębnym wymiarem czasu, a wspólnym, łączącym w całość elementem jest wyższa siła jawi sie pytanie: po co w tak idealnie ułożonym systemie stale i stabilnie funkcjonujących obok siebie podmiotów następują "skoki" pomiędzy tymi wymiarami. Jaki jest tego cel?
Nie boję się śmierci, uczę się nie bać życia.
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: Zaburzenia czasowe

Post autor: danut »

Bo tworzą całość- nie są oddzielone i każde nie rządzi się tylko swoimi prawami, ale ma wpływ na tą całość, jeśli tu np. zrobisz błąd, coś źle- odbije się to na tej całości, tak jak w psychologii przeszłość ma wpływ na przyszłość, tak dodam wszystko ma na siebie wpływ, gdziekolwiek "zawadzi"- gdzie zahaczy, gdzie dotrze, zło pociąga za sobą zło, miłość łączy, co połączone - nie rozdzielaj- coś na tej zasadzie rozważań filozoficznych, ale także mających jak ja uważam odbicie w rzeczywistości- takie, że tworzymy tym samym rzeczywistość i to jak ona wygląda i czy jest właściwa.
Ostatnio zmieniony pn kwie 30, 2012 10:24 pm przez danut, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „DYSKUSJA OGÓLNA”