Zaburzenia czasowe

Pozostałe tematy dotyczące parapsychologii
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: Zaburzenia czasowe

Post autor: danut »

Nie łączy się z tego powodu, ze patrzysz liniowo na nieskończoność, mającą być usytuowaną na jednej linii czasu i tak masz ten rok 1937- jesteś w mim jednocześnie adwokatem, giniesz, ale jednocześnie żyjesz jako czołgający się gdzieś żołnierz rosyjski lub w Rosji. Wprowadza to u Ciebie mętlik w odszukiwaniu siebie. Byłem, nie byłem, kim byłem, kim jestem? Odnaleźliśmy punkt wspólny- pamięć naszych najbliższych krewnych, ich doświadczenia, patrzenie ich oczami na zaistniałą w ich czasie rzeczywistość- stąd być może- klatka film z tamtej przeszłości?
Ostatnio zmieniony sob maja 26, 2012 3:01 pm przez danut, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Andrzej 58
Weteran Infranin
Posty: 1041
Rejestracja: sob maja 09, 2009 4:20 pm
Kontakt:

Re: Zaburzenia czasowe

Post autor: Andrzej 58 »

Cyt Danusia:" Wprowadza to u Ciebie mętlik w odszukiwaniu siebie. Byłem, nie byłem, kim byłem, kim jestem? Odnaleźliśmy punkt wspólny- pamięć naszych najbliższych krewnych, ich doświadczenia, patrzenie ich oczami na zaistniałą w ich czasie rzeczywistość- stąd być może- klatka film z tamtej przeszłości?"

Cyt Danusia:"Andrzeju, ale jakim sposobem można pogubić się w sennych przekazach"

Jak wynika z powyższych cytatów i z tego co pisze Arkadiusz można się pogubić.Arkadiusz walczy z poczuciem winy ,za kogoś ,kogo część świadomości zna.Moim zdaniem właśnie chodzi o to,żeby się pogubił.Coś mi podpowiada moja męska intuicja ,że znajdzie się reż ta kobieta z tego czasu.Wtedy Arkadiuszu mocniej popracuj szarymi komórkami i korzystaj z doświadczeń ludzi o podobnych doświadczeniach.
arkadjusz
Infrzak
Posty: 40
Rejestracja: czw kwie 12, 2012 5:20 am
Kontakt:

Re: Zaburzenia czasowe

Post autor: arkadjusz »

Pani Danuta, Panie Andrzeju!

Prezentujecie zupełnie inne spojrzenie na tę kwestię. Wasze opinie są dla mnie bardzo ważne. Nie zgadzacie się. Macie prawo, ale to nie oznacza, że czyjeś spojrzenie jest błędne. Ono jest po prostu inne, a inne nie oznacza złe. Nie mniej jednak chcę uniknąć konfliktów. Jak już pisałem, kiedyś dziadek powiedział mi, że wojna jest czymś złym, bardzo złym i należy unikać wszelkiego rodzaju konfliktów.

Po długiej przerwie wróciłem do opisywania tej historii, ale nie chce by ona była przyczyną spięć czy nieporozumień. Chcę by to służyło sprawie pojednania, nie tylko wewnętrznego, ale i pomiędzy nami czy Wami.

Tu chodzi o historię człowieka. Jego wędrówki przez życie czy nawet życia. Wnosicie niezwykle ważną wiedzą do tego wątku, inne spojrzenia, tego nam trzeba! A które jest właściwe i jedynie słuszne okaże na jesieni naszego istnienia.
Nie boję się śmierci, uczę się nie bać życia.
Awatar użytkownika
Andrzej 58
Weteran Infranin
Posty: 1041
Rejestracja: sob maja 09, 2009 4:20 pm
Kontakt:

Re: Zaburzenia czasowe

Post autor: Andrzej 58 »

Cyt Arkadiusz:"Po długiej przerwie wróciłem do opisywania tej historii, ale nie chce by ona była przyczyną spięć czy nieporozumień. "

Nie przejmuj się Arkadiuszu tak mocno nami.Z Danusią wymieniliśmy kilkaset postów i jakoś nic nikomu się nie stało :)

Co do jesieni ,to mam dwa razy tyle lat co Ty i dlatego zwracam Ci uwagę na te elementy ,które znam z własnego doświadczenia a pokrywają się z Twoimi doświadczeniami(nie co do treści a metody).
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: Zaburzenia czasowe

Post autor: danut »

Arkadjuszu podstawą zwykle różnic w zdaniach jest wiara, w to czy ktoś żyje tylko tu i teraz i nic nie ma po śmierci, czy inaczej to wszystko wygląda, jest wiele poglądów na ten temat od zarani ludzkości, jedni wierzą w Niebo i Piekło, inni w reinkarnacje, inni mają jeszcze zupełnie inne na ten temat zdanie. Ja zostawiłabym to wszystko zajmując się samym przypadkiem- skąd te informacje przychodzą, czujesz że są Twoje i szukasz. Myślę, że wcale nie ma tu takiego pogubienia, że aż żyjesz tamtym życiem z wizji, tylko czerpiesz z nich jakieś wiadomości- wiedząc kim jesteś tu i mając tu swoje życie i przynależne mu miejsce, i tu i teraz tylko za nie jesteś odpowiedzialny.
Ostatnio zmieniony sob maja 26, 2012 10:45 pm przez danut, łącznie zmieniany 1 raz.
arkadjusz
Infrzak
Posty: 40
Rejestracja: czw kwie 12, 2012 5:20 am
Kontakt:

Re: Zaburzenia czasowe

Post autor: arkadjusz »

Zgadza się. Ja nie żyję wizją minionego czasu. Mam tu swoje życie. Historia, o której mówimy jest jedynie elementem poszukiwań, wyjaśniania, ale w żadnym wypadku nie zdominowała ona mojego obecnego życia.



Danut, czy mogłabyś pokładać w całość, spisać swój udział w tej historii? mam tu na myśli Twoje spojrzenie na to tyle, że z punktu widzenia tej kobiety, bo jak rozumiem, Twoja historia ma silny związek z tą moją.
Nie boję się śmierci, uczę się nie bać życia.
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: Zaburzenia czasowe

Post autor: danut »

Arkadjuszu a skąd to przypuszczenie? Ja nie miałam żadnych wizji dotyczących tej pani pisarki, ani nawet roku 1937. Wzruszyła mnie historia o miłości, która wydarzyła się w moim życiu- i tu można by było doszukac się podobieństw, ale w tym nie ma niczego niesamowitego, to tak jak oglądasz film, czy czytasz książkę i odczucia z nich są ci bardzo bliskie. Natomiast dużo jest podobieństw do snów o wojnie, tak pisaliśmy, krajobraz, wojna, strzały, czołganie, karabin na plecach, itp.- o tym pisaliśmy. :)
arkadjusz
Infrzak
Posty: 40
Rejestracja: czw kwie 12, 2012 5:20 am
Kontakt:

Re: Zaburzenia czasowe

Post autor: arkadjusz »

To źle się zrozumieliśmy w takim razie. Myślałem, że Ty masz jakies wizje/odczucia z perspektywy tej kobiety.
Nie boję się śmierci, uczę się nie bać życia.
Awatar użytkownika
Andrzej 58
Weteran Infranin
Posty: 1041
Rejestracja: sob maja 09, 2009 4:20 pm
Kontakt:

Re: Zaburzenia czasowe

Post autor: Andrzej 58 »

Arkadiuszu-tu Danusia ma alibi.To nie ona dostała przekaz.Widzę ,że kompletnie się pogubiłeś w tym wszystkim.

Danusia w czasie wojny (ostatniej)była w partyzantce.Napisałeś coś na temat tej pisarki.Jeżeli dobrze pamiętam ,to żyła jeszcze bardzo długo(zmarła w latach dziewięćdziesiątych).Jeśli się mylę to mnie popraw.Jeśli tak to osoba o której Ci mówiłem jest tylko źródłem pomocniczym.Ja Ją nazywam bankiem informacji.Dlatego schemat pojawiania tych przekazów pozwala wyciągnąć wniosek ,że to najlepsze jeszcze przed Tobą.Żeby było z zachowaniem ciągłości powinna to być dziewczyna osiemnastoletnia w tym roku.Uczulam Cię jednak -bądź czujny.Bardzo łatwo można wpaść w sidła ,gdy w grę wchodzą te historyczne wizje.
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: Zaburzenia czasowe

Post autor: danut »

Gdyby istniała taka ciągłość to właśnie ona byłaby zaprzeczeniem dla reinkarnacji, bo stałaby się ona nielogiczna z powodu zwiększającej się liczby ludności na ziemi, i braku równości w liczbie zgonów i narodzin. Arkadjuszu poleciłam Ci temat- mózg a świadomość-, piszemy tam między innymi o czasie liniowym i istnieniu nieskończoności przestrzeni dające inny pogląd na tą sprawę. Wielowymiarowość czasu i istnienia, a czas jako czwarty element.
Ostatnio zmieniony pn maja 28, 2012 5:37 pm przez danut, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „DYSKUSJA OGÓLNA”