Rosja i USA: Spadające obiekty

Raporty, zdjęcia i nagrania UFO ze świata.
Awatar użytkownika
Rysiek23
Homo Infranius Alfa
Posty: 3237
Rejestracja: sob cze 02, 2007 11:25 am
Kontakt:

Rosja i USA: Spadające obiekty

Post autor: Rysiek23 »

[ external image ]Jak podają rosyjskie źródła, 13 kwietnia 2012 r. we wsi Witim w rejonie Irkucka doszło do upadku świetlistego bolidu, czemu towarzyszył donośny huk. Zaledwie dzień wcześniej równie zagadkową rzecz widziano w stanie Connecticut.



CAŁOŚĆ TYLKO W SERWISIE INFRA
Elowen
Zaangażowany Infranin
Posty: 394
Rejestracja: ndz lut 12, 2012 1:08 pm
Kontakt:

Re: Rosja i USA: Spadające obiekty

Post autor: Elowen »

Niedawno czytalam, ze jakas chyba stara sonda kosmiczna ma spasc na ziemie... moze to jej fragment widziano?
"Słowo Bóg jest dla mnie niczym więcej niż słowem i wytworem ludzkiej słabości, a Biblia zbiorem dostojnych, ale jednak prymitywnych, legend, które są na dodatek dość dziecinne. Żadna interpretacja, niezależnie od tego jak subtelna, nie może (dla mnie) tego zmienić" A. Einstein
Awatar użytkownika
Kalatos
Infranin
Posty: 240
Rejestracja: czw gru 18, 2008 11:53 am
Kontakt:

Re: Rosja i USA: Spadające obiekty

Post autor: Kalatos »

Elowen - > Biorąc pod uwagę rozmiary samej sondy, a właściwie starego satelity badawczego nie było by możliwości upadku jego w jakiejkolwiek formie na jakimkolwiek terenie, obiekt ten nie miał rozmiarów sugerujących przejście przez wszystkie zewnętrzne warstwy atmosfery, a obserwacje, które prowadzono w związku z jego schodzeniem z niekontrolowanej orbity satelickiej zostały poczynione w sposób dokładny, obiekt po wejściu uległ rozpadowi i spłonął w wyższych warstwach atmosfery. Bardziej prawdopodobne jest wejście bolidów typu żelaznego, które musiały mieć, co najmniej 2m średnicy, co za tym idzie mogły dolecieć do ziemi. Pozdrawiam!
"Fanatyzm religijny to największe zło tego świata"
Elowen
Zaangażowany Infranin
Posty: 394
Rejestracja: ndz lut 12, 2012 1:08 pm
Kontakt:

Re: Rosja i USA: Spadające obiekty

Post autor: Elowen »

OK, wierze Ci Dariusz i pozdrawiam rowniez :) 
"Słowo Bóg jest dla mnie niczym więcej niż słowem i wytworem ludzkiej słabości, a Biblia zbiorem dostojnych, ale jednak prymitywnych, legend, które są na dodatek dość dziecinne. Żadna interpretacja, niezależnie od tego jak subtelna, nie może (dla mnie) tego zmienić" A. Einstein
Awatar użytkownika
Arek 1973
Homo Infranius Alfa
Posty: 2940
Rejestracja: śr paź 29, 2008 6:13 am
Kontakt:

Re: Rosja i USA: Spadające obiekty

Post autor: Arek 1973 »

Można dodać do artykułu ten przypadek z ubiegłego listopada , gdy znaleziono w Afryce ową dziwną "kulę".

http://www.tvnmeteo.pl/informacje/ciekawos...,16946,1,0.html



Muszę powiedzieć że wyglądała całkiem dobrze jak na coś co spadło z nieba, ani nie wgnieciona , ani poobijana.

Niedawno byłem w Monachium w "Deutsche Museum" wchodzę do działu astronautyki , pierwszy egzemplarz za szybą to właśnie taki zbiornik , identycznia "kula" :D
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
 
<a href="https://www.facebook.com/arek.czaja">ht ... k.czaja</a>
Awatar użytkownika
sxxs
Infrzak
Posty: 47
Rejestracja: śr sty 18, 2012 11:57 am
Kontakt:

Re: Rosja i USA: Spadające obiekty

Post autor: sxxs »

Przepraszam ale czegoś nie rozumiem. O ile w Afryce rolnik znalazl "kule" w 3.5m kraterze to w Irkucku nie pozostało nic? Żadnej dziury, krateru itp? Rozumiem że owy bolid "wyparował" no ale jakiś ślad ingerencji z ziemią chyba powinien pozostać?





Arku no to jak powiesz jaki podpis miała "kula" w muzeum to rozwiążesz zagadkę z Afryki :D

Awatar użytkownika
Arek 1973
Homo Infranius Alfa
Posty: 2940
Rejestracja: śr paź 29, 2008 6:13 am
Kontakt:

Re: Rosja i USA: Spadające obiekty

Post autor: Arek 1973 »

To miał być zrobiony z tytanu zbiornik jakiegoś specjalnego paliwa :)
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
 
<a href="https://www.facebook.com/arek.czaja">ht ... k.czaja</a>
ODPOWIEDZ

Wróć do „RELACJE ZE ŚWIATA”