Nie tylko DNA

Fizyka, chemia, nauki o Ziemi, wynalazki, eksperymenty.
Awatar użytkownika
Rysiek23
Homo Infranius Alfa
Posty: 3237
Rejestracja: sob cze 02, 2007 11:25 am
Kontakt:

Nie tylko DNA

Post autor: Rysiek23 »

[ external image ]Przez wiele lat uznawano, że za gromadzenie i przekazywanie informacji genetycznych odpowiada jedynie grupka molekuł. Nowe odkrycia w ramach syntetycznej biologii wskazują, że możliwe jest to w przypadku co najmniej sześciu innych związków. Implikacje tego odkrycia obejmują także astrobiologię ujawniając, że na innych planetach możliwe jest powstanie organizmów opartych o zupełnie inną „chemię”.



CAŁOŚĆ W SERWISIE INFRA
Elowen
Zaangażowany Infranin
Posty: 394
Rejestracja: ndz lut 12, 2012 1:08 pm
Kontakt:

Re: Nie tylko DNA

Post autor: Elowen »

Genetyka przeraza mnie coraz bardziej :TotalShock: . Jak dla mnie to zmierzamy prosto ku degeneracji rodzaju ludzkiego. Dzis sztuczne kwasy nukleinowe, jutro sztuczny kod genetyczny i mega mutanty... bedziemy mieli obcy gatunek za sasiadow, a z czasem swiatowe elity ludzi "nieskazonych gatunkowo" ... wiem snuje tu watek "science fiction", ale tak to niestety widze :(
Ostatnio zmieniony sob kwie 21, 2012 8:41 am przez Elowen, łącznie zmieniany 1 raz.
"Słowo Bóg jest dla mnie niczym więcej niż słowem i wytworem ludzkiej słabości, a Biblia zbiorem dostojnych, ale jednak prymitywnych, legend, które są na dodatek dość dziecinne. Żadna interpretacja, niezależnie od tego jak subtelna, nie może (dla mnie) tego zmienić" A. Einstein
iteratorzx81
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: śr gru 29, 2010 9:43 pm
Kontakt:

Re: Nie tylko DNA

Post autor: iteratorzx81 »

Rozmawia genetyk z informatykiem:

- Stworzyłem sztuczne życie z użyciem XNA!

- Eee tam, Java z LWJGL lepsza.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NAUKA i TECHNIKA”