HAARP i kontrola pogody

Awatar użytkownika
niedzwiec
Zaangażowany Infranin
Posty: 354
Rejestracja: śr sty 05, 2011 9:06 am
Kontakt:

Re: HAARP i kontrola pogody

Post autor: niedzwiec »

Kapitalizm w końcu sam się zarżnie. To tylko kwestia czasu. Ale ja tak samo jak azor - Jankesom nie wierzę w ani jedno słowo, w ani jeden gest. Prędzej Kimowi uwierzę, niż Obamie :)
Awatar użytkownika
arek
Homo Infranius Alfa
Posty: 2146
Rejestracja: śr mar 08, 2006 9:55 am
Kontakt:

Re: HAARP i kontrola pogody

Post autor: arek »

Ja również nie bardzo w to wierzę, łączyłbym to raczej z wybiegiem zabezpieczającym ujawnienie informacji dotyczących pracy tego systemu i celu jego powstania i działania.

Zawsze mogą powiedzieć "o co chodzi przecież to nie działa,jest wyłączone i nigdy nie działało w zamierzony sposób, to jedynie nieudany eksperyment."
<a href="http://www.wmgu-olsztyn.prv.pl">wmgu-olsztyn.prv.pl</a>
Awatar użytkownika
Hybrid
Infranin
Posty: 201
Rejestracja: pt gru 28, 2012 7:37 pm

Re: HAARP i kontrola pogody

Post autor: Hybrid »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="azor" data-cid="106183" data-time="1373994531">Haaa nie  wierzę w to ''zawieszenie'' zwłaszcza Amerykanom, którzy kłamią i nie mam co do tego wątpliwości. Opinia publiczna w ostatnich latach dużo mówiła negatywnych rzeczy o HAARP, aby przycichło dali taki komunikat na uspokojenia a swoje nadal będą robić.</blockquote>    Nie do końca !Z mapki wyrażnie widać , że instalacje HAARP rozmiszczone są na całej planecie .   http://rok2013.files.wordpress.com/2013/07/mapa.jpg 
   HAARP1 (High Frequency Active Auroral Research Program) jest to program wojskowych badań naukowych prowadzony przez US Air Force (Siły Powietrzne Stanów Zjednoczonych), US Navy (Marynarka wojenna Stanów Zjednoczonych), DARPA (Agencja Zaawansowanych Obronnych Projektów Badawczych Departamentu Obrony Stanów Zjednoczonych) oraz BAE Systems (wielonarodowy koncern przemysłu zbrojeniowego i lotniczego). Projekt HAARP finansowany jest przez Departament Obrony (Department of Defense – DOD), zaś badania naukowe przeprowadzane są przez wiele instytucji, w tym 18 uniwersytetów.Pierwsze doświadczenia w ramach projektu HAARP prowadzone były w latach 90-tych. Pierwotnie wykorzystywano odkrycie Nikoli Tesli dotyczące bezprzewodowego przesyłania elektryczności.Projekt HAARP realizowany jest na terenie wielu baz wojskowych /rysunek 1/. Główne centrum badawcze HAARP znajduje się niedaleko miejscowości Gakona na Alasce. Inne bardziej znane bazy to:
  • Sura , Instytut Badawczy Radio-Fizyczny w Niżny Nowogród Rosji (bada m.in. zjawisko obłoków srebrzystych oraz zmian klimatycznych),
  • EISCAT w Szwecji,
  • Obserwatorium ARECIBO w Portoryko,
  • EISCAT w Norwegii,
  • VOA w Delano, stan Kalifornia.
Główne oficjalne cele programu badawczego HAARP to np:
  • testowanie wpływu różnych czynników na jonosferę,
  • badanie promieniowania słonecznego,
  • badanie, jak pogoda kosmiczna wpływa na komunikację, nawigację oraz system sieci energetycznych.
  • badaniami zjawiska globalnego wzrostu temperatury oraz dziury ozonowej,
  • badania struktury wewnętrznej Ziemi.
Najwięcej informacji i fotografii dostępnych jest na temat bazy głównej w Gakonie na Alasce. Na terenie tej bazy znajduje się:
  • kompleks 180 anten nadawczych wielkiej częstotliwości (HF), zwanych w skrócie IRI (Ionospheric Research Instrument) wysokości 25 metrów, ustawionych w 15 kolumnach i 12 rzędach w odległości 24 metrów od siebie,
  • na szczycie każdej wieży znajdują się dwie dipolowe anteny,
  • na głębokości 5 metrów nad ziemią pomiędzy wieżami rozciąga się metalowy ekran, który tworzy stały reflektor dla anten, w czasie transmisji przechwytujący skierowaną w dół energię radioelektryczną (RF) i odbijający ją ku górze.
Na terenie tej bazy znajduje się 30 schronów, w każdym schronie znajduje się 12 nadajników zasilanych generatorami Diesla. Można je ustawiać tak, żeby działały jako niskopasmowe lub wysokopasmowe dipole. Każdy nadajnik może wytworzyć energię radioelektryczną o wartości 10 000 watów. Łącznie 360 nadajników może przesłać do anten 3 600 000 watów mocy wyjściowej. System HAARP ma unikalną właściwość potwierdzoną patentem, zdolność skupiania transmisji w jednym punkcie wysoko na niebie. Wzmacnia to sygnał wyjściowy tysiąckrotnie, co daje moc efektywną ponad 3 600 000 000 watów, tj 3,6 GW. Dzięki temu urządzenie jest ponad 72 000 razy silniejsze niż największa komercyjna rozgłośnia radiowa w Stanach Zjednoczonych. Planowane jest zwiększenie mocy do 100 GW.Jest to program wojskowy, a więc wiele informacji jest utajnionych. W filmie „HAARP (czyli kontrola nad pogodą) – wszystko co chcesz wiedzieć” wypowiadają się osoby zatrudnione przy realizacji tego programu. Wypowiedzi tych osób nie opisują dokładnie prowadzonych przez nich badań, ale umożliwiają nam wyobrazić nam, jakich rozmiarów są to badania. HAARP jest programem wojskowym, a więc zdecydowanie musi realizować cele militarne, które są utajnione. W literaturze sugerowane jest wykorzystanie systemu HAARP jako:
  • broń elektromagnetyczna, która potrafi skumulować energię w niewielkim obszarze,
  • broń geofizyczna, która może wywołać trzęsienia ziemi, cyklony, tsunami itp.,
  • broń meteorologiczna, która powoduje anomalie pogodowe takie jak: powodzie, długie okresy suszy lub wielkie opady śniegu,
  • broń psychotroniczna, która potrafi sterować myślami ludzi.
Przyszłość pokaże, do jakich celów zostaną wykorzystane wyniki badań HAARP oraz zweryfikuje wiarygodność licznych internetowych informacji na ten temat.Bibliografia:

1. http://pl.wikipedia.org/wiki/HAARP

2. http://www.ecplanet.com/node/2239

3. http://tatoott1009.wordpress.com/2012/02/19/7265/ 
 Polecam filmik , daje myślącym dużo do myślenia     http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=BdfnXA59KIo
Awatar użytkownika
Przemekkk666
Weteran Infranin
Posty: 1052
Rejestracja: wt maja 03, 2011 4:35 pm
Kontakt:

Re: HAARP i kontrola pogody

Post autor: Przemekkk666 »

A propos kotroli pogody http://www.prisonplanet.pl/nauka_i_technologia/raport_geoinzynieria_nad,p810782432 Niestety są tu prawdopodobnie mylone normalne smugi kondensacyjne z faktycznymi "opryskami" - mam na myśli fotki samolotów komercyjnych. Wg mnie jak już coś rozpylają to nieoznakowanymi samolotami albo wojskowymi, ale prawdę mówiąc pewności nie mam 100%
Elowen
Zaangażowany Infranin
Posty: 394
Rejestracja: ndz lut 12, 2012 1:08 pm
Kontakt:

Re: HAARP i kontrola pogody

Post autor: Elowen »

A wg mnie powinniśmy zmienić tytuł tego tematu, gdyż nie wydaje mi się, by HAARP był w stanie kontrolować pogodę. Z tego, co wiem, HAARP może jedynie wywoływać pewne zjawiska atmosferyczne, ale „kontrolować” to chyba raczej za dużo powiedziane. Meteorolodzy nie potrafią przewidzieć pogody, a co dopiero ją kontrolować! Proszę, niedawno rozwodziliście się nad tym, że nie będzie prawdziwego lata w UK przez najbliższe lata. Ua ha ha ha! Od miesiąca słonce dosłownie pali, a deszczu nie było od kilku tygodni. Spadł dopiero wczoraj! Upał, dosłowny upał był, a ja pojechałam do Polski łapać słonce, i co? Guzik, wcale nie było gorąco, a gdy tylko robiło się cieplej, pogodynki gadały, że to dzięki brytyjskiemu wyżowi! Naprawdę się wtedy śmiałam. Dlatego odtąd, gdy chcę rozwiesić pranie na dworze, zamiast sprawdzać pogodę w necie, zwyczajnie patrzę w niebo i zapewniam Was, że jest to o niebo lepsza metoda! ;)
"Słowo Bóg jest dla mnie niczym więcej niż słowem i wytworem ludzkiej słabości, a Biblia zbiorem dostojnych, ale jednak prymitywnych, legend, które są na dodatek dość dziecinne. Żadna interpretacja, niezależnie od tego jak subtelna, nie może (dla mnie) tego zmienić" A. Einstein
Awatar użytkownika
niedzwiec
Zaangażowany Infranin
Posty: 354
Rejestracja: śr sty 05, 2011 9:06 am
Kontakt:

Re: HAARP i kontrola pogody

Post autor: niedzwiec »

Pryskali znowu, jak były te upały, daltego było tak duszno, Od weekendu zaczęło się ochładzać, a i wiaterek zawieje, więc chemtrailsy jakoś ucichły. Nie widziałem ani jednej smugi od kilku ładnych dni, a samoloty jak latały, tak latają zostawiając nic...
Awatar użytkownika
MarcinAdk
Infrańczyk
Posty: 196
Rejestracja: sob paź 22, 2011 11:23 am
Kontakt:

Re: HAARP i kontrola pogody

Post autor: MarcinAdk »

USAF zamyka instalację HAARP na Alasce na stałe, tak wynika z informacji Kongresu przekazanej przez lotnictwo USA. Do końca lata tego roku cała instalacja ma być zdemontowana.
Per Ardua Ad Astra
Awatar użytkownika
Arek 1973
Homo Infranius Alfa
Posty: 2940
Rejestracja: śr paź 29, 2008 6:13 am
Kontakt:

Re: HAARP i kontrola pogody

Post autor: Arek 1973 »

Marcinie, co tam ta cała HAARP działała?, jakie miała zadania?
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
 
<a href="https://www.facebook.com/arek.czaja">ht ... k.czaja</a>
Awatar użytkownika
MarcinAdk
Infrańczyk
Posty: 196
Rejestracja: sob paź 22, 2011 11:23 am
Kontakt:

Re: HAARP i kontrola pogody

Post autor: MarcinAdk »

Arku biorąc pod uwagę dość specyficzne patenty które były wykorzystywane przy budowie tej instalacji jak i samej jego działania czy też różnego rodzaju eksperymentów, śmiem twierdzić iż całe te teorie spiskowe tyczące się istnienia tej instalacji były niczym innym jak kulą w płot wystrzeloną.
Per Ardua Ad Astra
robrep
Zaangażowany Infranin
Posty: 302
Rejestracja: sob kwie 27, 2013 10:25 am

Re: HAARP i kontrola pogody

Post autor: robrep »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Marcin_Adk" data-cid="114325" data-time="1400280181">Arku biorąc pod uwagę dość specyficzne patenty które były wykorzystywane przy budowie tej instalacji jak i samej jego działania czy też różnego rodzaju eksperymentów, śmiem twierdzić iż całe te teorie spiskowe tyczące się istnienia tej instalacji były niczym innym jak kulą w płot wystrzeloną.</blockquote>Jakieś krótkotrwałe zjawiska w jonosferze pewnie można wywołać.
ODPOWIEDZ

Wróć do „AREA 51, TAJNE PROJEKTY”