EURO 2012

Wiadomości z kraju i ze świata
Awatar użytkownika
Arek 1973
Homo Infranius Alfa
Posty: 2940
Rejestracja: śr paź 29, 2008 6:13 am
Kontakt:

Re: EURO 2012

Post autor: Arek 1973 »

Myślę tak samo, daję remis bo inaczej w lustro bym nie mógł spojrzeć xD
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
 
<a href="https://www.facebook.com/arek.czaja">ht ... k.czaja</a>
Awatar użytkownika
Rysiek23
Homo Infranius Alfa
Posty: 3237
Rejestracja: sob cze 02, 2007 11:25 am
Kontakt:

Re: EURO 2012

Post autor: Rysiek23 »

Wspaniały mecz Ukraińców wczoraj, niesamowity Szewczenko! Oby nasi brali przykład ;)
Awatar użytkownika
Arek 1973
Homo Infranius Alfa
Posty: 2940
Rejestracja: śr paź 29, 2008 6:13 am
Kontakt:

Re: EURO 2012

Post autor: Arek 1973 »

Wspaniały mecz Ukraińców wczoraj, niesamowity Szewczenko!
Oczywiście ja pracuję wieczorami więc mogę sobie tylko na radio popatrzeć :kekeke: :/
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
 
<a href="https://www.facebook.com/arek.czaja">ht ... k.czaja</a>
Awatar użytkownika
Rysiek23
Homo Infranius Alfa
Posty: 3237
Rejestracja: sob cze 02, 2007 11:25 am
Kontakt:

Re: EURO 2012

Post autor: Rysiek23 »

Jedna jeszcze sprawa mi się skojarzyła z owym "marszem Rosjan". Symbole radzieckie są mocno wpisane w tradycję i nie mają konotacji negatywnych. Dziadkowie a czasem i ojcowie tych ludzi ginęli pod sztandarem z sierpem i młotem i to wyzwalając nasze ziemie. Dla nas to symbole tyranii a dla nich zwycięstwa. Inna sprawa, że owi dziadkowi czasem później trafiali do łagrów i umierali, ale trzeba o tym pamiętać, oni pamiętają.
Awatar użytkownika
flying humanoid
Infrańczyk
Posty: 108
Rejestracja: sob maja 26, 2012 3:24 pm
Kontakt:

Re: EURO 2012

Post autor: flying humanoid »

Dokładnie tak...

Dzisiaj na jednym z portali, czytałem opinię Rosjan, komentujących to całe zamieszanie z przejściem. Znakomita większość twierdzi że nie weźmie w nim udziału, ale podkreślali również że wciąż w ich świadomości "sierp i młot" nie jest postrzegany na równi z faszystowską swastyką. Zdają sobie oczywiście sprawę że ustrój który firmował się tym symbolem, był opresyjny. Przecież wielu z ich przodków zostało wymordowanych w swoim własnym kraju, i oni mają tego świadomość.Ale kojarzą to również z pierwszym maja, lotami w kosmos, Wilkiem i Zającem i sukcesami sportowymi.



Za całą tą nagonkę odpowiedzialne są media, i politycy pompujący nienawiść 365 dni w roku. Teraz nałożyło się to na ME i mecz z Rosjanami. Oczywiście w każdej społeczności są idioci, u nich dochodzi jeszcze temperament. Zaryzykuję stwierdzenie że po wypiciu szklanki wódki ponosi ich bardziej niż resztę narodów ;) Ale to tacy sami ludzie jak my, równie mocno pokiereszowani prze rząd totalitarny.



Dodam że nie jestem "rusofilem", moi dziadkowie musieli spieprzać z Grodna i Wilna przed ruskimi. Znam co nieco historie i wiem jakich zbrodni się dopuszczali. Ale kiedy idąc teraz po Wrocławiu, widzę normalne rosyjskie rodziny z dziećmi, szlag mnie trafia kiedy potem czytam nagłówki w gazetach dorabiające niepotrzebną ideologie do meczu piłkarskiego.



Ludzie pieprzą o przejściu w "10" gęstość i samoświadomości, a 99% z nich nie jest w stanie wyzbyć się zaściankowej nienawiści napędzanej przez stereotypy, polityków i mass media. Komuś na tym zależy na pewno nie normalnym ludziom. Przecież my nawet jako Polacy nienawidzimy się nawzajem ;)



srry za przydługi wywód ...
Awatar użytkownika
Rysiek23
Homo Infranius Alfa
Posty: 3237
Rejestracja: sob cze 02, 2007 11:25 am
Kontakt:

Re: EURO 2012

Post autor: Rysiek23 »

Flying nic dodać nic ując oto polska hołota:



[ external image ]
Ostatnio zmieniony wt cze 12, 2012 6:29 pm przez Rysiek23, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
arek
Homo Infranius Alfa
Posty: 2146
Rejestracja: śr mar 08, 2006 9:55 am
Kontakt:

Re: EURO 2012

Post autor: arek »

Ale kiedy idąc teraz po Wrocławiu, widzę normalne rosyjskie rodziny z dziećmi, szlag mnie trafia kiedy potem czytam nagłówki w gazetach dorabiające niepotrzebną ideologie do meczu piłkarskiego.
i dlatego nie ogladam tego meczu ,jak słyszę całą tę nagonkę ,że to nie tylko sport ... to ojcze sztuczny matko rozmaita ,jak takie brednie mozna w tv głosić ,pozwalniałbym tych komentatorów w cholerę .Prawdopodobnie mam juz gdzieś wyniki reprezentacji Polski.

Było do przewidzenia ,że bejzbole wpieprzą Ruskom. Oni zaczęli w obcym kraju od pobicia miejscowych i reakcja była do przewidzenia .I ok.Putin zyskał jako obrońca narodu ,Ok. tylko po co medialnie zaogniać sytuacje jakąś ideologią .
<a href="http://www.wmgu-olsztyn.prv.pl">wmgu-olsztyn.prv.pl</a>
Awatar użytkownika
Przemekkk666
Weteran Infranin
Posty: 1052
Rejestracja: wt maja 03, 2011 4:35 pm
Kontakt:

Re: EURO 2012

Post autor: Przemekkk666 »

No i remis !! :D

Naprawde mimo ze wierzylem w naszych to nie spodziewalem sie tak fajnej gry (notabene sporo lepszej niz z Grekami)

Obysmy wygrali z Czechami
Awatar użytkownika
Arek 1973
Homo Infranius Alfa
Posty: 2940
Rejestracja: śr paź 29, 2008 6:13 am
Kontakt:

Re: EURO 2012

Post autor: Arek 1973 »

Ludzie pieprzą o przejściu w "10" gęstość i samoświadomości, a 99% z nich nie jest w stanie wyzbyć się zaściankowej nienawiści napędzanej przez stereotypy, polityków i mass media
To sama prawda, dokładnie tak jest.



Mecz był o wiele lepszy niż ten z Grecją
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
 
<a href="https://www.facebook.com/arek.czaja">ht ... k.czaja</a>
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: EURO 2012

Post autor: azor »

I znów remis drugi raz tak obstawiłem :D ładny mecz brawo dla Polaków, Rosjanie jak pisałem są do pokonania nie są ze stali. No cóż to co wydarzyło sie to zwykły bandytyzm i było to do przewidzenia, na szczęście nie wpłynęło to na całą imprezę. Teraz Czechy będzie ciezko ale damy radę uważam. Jedno co mnie cieszy Polska pokazała piękny klimat zabawy i tolerancji.



Rysku trochę takie stwierdzenie jest na wyrost co napisałeś bo nazywasz tak wszystkich Polaków a zobacz ile tysięcy pięknie kibicowało hołotą jest garstka rozrabiaczy zresztą Rosyjscy kibice też ok nie byli bo są zatrzymania ze strony Policji.
Ostatnio zmieniony śr cze 13, 2012 8:01 am przez azor, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „WYDARZENIA I POLITYKA”