Trzy kule na niebie

Listy forumowiczów i czytelników. Podziel się swoim niezwykłym przeżyciem!
bartholomeusq
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: ndz cze 10, 2012 11:42 pm
Kontakt:

Trzy kule na niebie

Post autor: bartholomeusq »

Witam.



Mam do was pytanie,

10 lat temu poczatek 2002 w mojej miejscowosci (wielkopolska) zauwazylismy z rodzina i ze sasiadami 3 wielkie kule w krztaucie trojkata.

byly one widoczne na horyzoncie wielkosci ksierzyca ale w bardzo bliskiej odleglosci, byly czarne i bardzo powoli symetrycznie opadaly w dol. Byly pare kilometrow od nas i zostawialy tak jakby smuge za soba. Po jakis 10 20 minutach w ich strone lecialy mysliwce. co to moglo byc? nie moge w internecie znalesc zadnych zdjec podobnych ani filmow na youtube i mam nadzieje ze ktos mi moze pomoc.
Awatar użytkownika
arek
Homo Infranius Alfa
Posty: 2146
Rejestracja: śr mar 08, 2006 9:55 am
Kontakt:

Re: Trzy kule na niebie

Post autor: arek »

Jak mi sie wydaje ,to zbyt lakoniczny opis , ,napisz cos więcej nt. tej obserwacji .Czyli określ mniej wiecej datę (miesiac) ,miejsce ,kierunek gdzie ta obserwacja miała miejsce , kształt obiektów ,długość obserwacji ,czas kiedy pojawiły się samoloty , ewentualnie interreakcje jednych na drugich jeśli taka możliwość zaszła .

Fajnie by było gdybyś narysował to co widziałeś i zamieścił zdjęcie tego rysunku .
<a href="http://www.wmgu-olsztyn.prv.pl">wmgu-olsztyn.prv.pl</a>
Awatar użytkownika
Andrzej 58
Weteran Infranin
Posty: 1041
Rejestracja: sob maja 09, 2009 4:20 pm
Kontakt:

Re: Trzy kule na niebie

Post autor: Andrzej 58 »

Nie wiem po co wojsko wysyła samoloty ,skoro ufa nie było, nie ma i nie będzie (przynajmniej oficjalnie :D )
Awatar użytkownika
Katarzyna_1
Homo Infranius Alfa
Posty: 1969
Rejestracja: sob lut 06, 2010 4:22 pm
Kontakt:

Re: Trzy kule na niebie

Post autor: Katarzyna_1 »

[quote name='bartholomeusq' post='97991' date='11 czerwiec 2012 - 03:47']Witam.



Mam do was pytanie,

10 lat temu poczatek 2002 w mojej miejscowosci (wielkopolska) zauwazylismy z rodzina i ze sasiadami 3 wielkie kule w krztaucie trojkata.

byly one widoczne na horyzoncie wielkosci ksierzyca ale w bardzo bliskiej odleglosci, byly czarne i bardzo powoli symetrycznie opadaly w dol. Byly pare kilometrow od nas i zostawialy tak jakby smuge za soba. Po jakis 10 20 minutach w ich strone lecialy mysliwce. co to moglo byc? nie moge w internecie znalesc zadnych zdjec podobnych ani filmow na youtube i mam nadzieje ze ktos mi moze pomoc.[/quote]

A jak można zobaczyć kule w kształcie trójkąta?

Czy chodzi o to, że były ze sobą połączone i tworzyły trójkąt?
"Balbus melius balbi verba cognoscit"
bartholomeusq
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: ndz cze 10, 2012 11:42 pm
Kontakt:

Re: Trzy kule na niebie

Post autor: bartholomeusq »

[quote name='Katarzyna_1' post='98012' date='11 czerwiec 2012 - 23:00']A jak można zobaczyć kule w kształcie trójkąta?

Czy chodzi o to, że były ze sobą połączone i tworzyły trójkąt?[/quote]



Tak o to mi chodzilo. jedna na gorze i dwie na dole.



[quote name='Andrzej 58' post='98007' date='11 czerwiec 2012 - 18:12']Nie wiem po co wojsko wysyła samoloty ,skoro ufa nie było, nie ma i nie będzie (przynajmniej oficjalnie :D )[/quote]

Nie mam pojecia bo nie mieszkamy nigdzie blisko poligonu wiec nie sadze by cos testowali to wygladalo bardzo sureallistycznie nie jak zjawisko naturalne ani nie jak cos zrobione z metalu lub podobne do ufo.
bartholomeusq
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: ndz cze 10, 2012 11:42 pm
Kontakt:

Re: Trzy kule na niebie

Post autor: bartholomeusq »

[quote name='arek' post='97994' date='11 czerwiec 2012 - 09:48']Jak mi sie wydaje ,to zbyt lakoniczny opis , ,napisz cos więcej nt. tej obserwacji .Czyli określ mniej wiecej datę (miesiac) ,miejsce ,kierunek gdzie ta obserwacja miała miejsce , kształt obiektów ,długość obserwacji ,czas kiedy pojawiły się samoloty , ewentualnie interreakcje jednych na drugich jeśli taka możliwość zaszła .

Fajnie by było gdybyś narysował to co widziałeś i zamieścił zdjęcie tego rysunku .[/quote]



Nie pamietam miesiaca ani daty bo to bylo bardzo dawno cos kolo lata bo cieplo.

To wygladalo jakby bylo bardzo daleko ale dobrze widzialne. Widac bylo ze to ogromne jest. wszystko dzialo sie moze przez 20 minut. My to zaowazylismy i obserowalismy przez dobre 10 minut gdy moze dwa kilometry od nas w tym kierunku mysliwce lecialy. nie widzielismy nterakcji bo samoloty zniknely z pola widzenia ale kregi nadal byly widzialne przez 10 minut ciagle posowajac sie w dol.

Dolaczylem marnie narysowane w paincie obrazek, cos w tym stylu...
Awatar użytkownika
arek
Homo Infranius Alfa
Posty: 2146
Rejestracja: śr mar 08, 2006 9:55 am
Kontakt:

Re: Trzy kule na niebie

Post autor: arek »

a Twoja miejscowość to ? Na jakiej wysokości przelecialy te myśliwce ? leciały w stronę tych obiektów ?

Przeleciały obok nich ? Czy piloci zachowywali sie tak jakby je widzieli (czy wykonali jakieś ewolucje? ) Jak zakończyła sie obserwacja i jak zaczęła ? pora dnia ? gdzie było wtedy słońce ,
<a href="http://www.wmgu-olsztyn.prv.pl">wmgu-olsztyn.prv.pl</a>
Awatar użytkownika
PASTOR
Infranin
Posty: 207
Rejestracja: wt lut 01, 2011 8:08 am
Kontakt:

Re: Trzy kule na niebie

Post autor: PASTOR »

Troszke dziwne, tyle lat minelo od obserwacji i nagle kolega pisze...czemu nie wczesniej? Z calym szacunkiem,ale cały ten opis wydaje sie byc bardzo malo przekonywujący. Może sa inni swiadkowie obserwacji z tej miejscowosci. Czy zglaszal kolega juz kiedys gdzies ta obserwacje?
[left][indent] [/indent][/left]
bartholomeusq
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: ndz cze 10, 2012 11:42 pm
Kontakt:

Re: Trzy kule na niebie

Post autor: bartholomeusq »

[quote name='arek' post='98027' date='12 czerwiec 2012 - 11:32']a Twoja miejscowość to ? Na jakiej wysokości przelecialy te myśliwce ? leciały w stronę tych obiektów ?

Przeleciały obok nich ? Czy piloci zachowywali sie tak jakby je widzieli (czy wykonali jakieś ewolucje? ) Jak zakończyła sie obserwacja i jak zaczęła ? pora dnia ? gdzie było wtedy słońce ,[/quote]

Miejscowosc to Szkaradowo Wielkopolska. Nie lecialy nisko , byly dobrze widoczne ale tez nie tak wysoko jak samoloty pasarzerskie One lecialy w kieronku tych obiektow. Nie widac bylo reakcji bo to bylo bardzo oddalone od nas pare ladnych kilometrow wiec jak przelecialy kolo nas to pozniej zniknely. Te kule poprostu zniknely nad horyzontem nad lasami schodzac symetrycznie w dol.



[quote name='PASTOR' post='98032' date='12 czerwiec 2012 - 15:23']Troszke dziwne, tyle lat minelo od obserwacji i nagle kolega pisze...czemu nie wczesniej? Z calym szacunkiem,ale cały ten opis wydaje sie byc bardzo malo przekonywujący. Może sa inni swiadkowie obserwacji z tej miejscowosci. Czy zglaszal kolega juz kiedys gdzies ta obserwacje?[/quote]

Pare reazy szukalem o tym w necie ale nic nie znalazlem wiec dalem sobie spokoj a ostatnio rozmawialem z moja mama na ten temat i znow mi sie o tym przypomnialo. dobre 20 osob to widzialo bo ludzie na podworko wycodzili a potem rozmawialismy o tym Niektorzy mowili ze wojsko cos cwiczy ale wszyscy byli pod duzym zdziwieniem. Nie zglaszalem bo nie wiedzialem ze takie forum istnieje w 2002 nie mialem komputera. Ja nie mowie ze to jakies ufo przylecialo ja nie wiem co to bylo i staram sie to jakos wytlumaczyc.
Awatar użytkownika
arek
Homo Infranius Alfa
Posty: 2146
Rejestracja: śr mar 08, 2006 9:55 am
Kontakt:

Re: Trzy kule na niebie

Post autor: arek »

czy mógłbys na podstawie tych zdjęć ,porównując zakreślone kółko do zegara ,na jakiej minucie widziałeś te obiekty ? jakim torem leciały te samoloty ? zakreślone koło odpowiada ok. 2km





http://pu.i.wp.pl/k,MjM0ODEwODMsNTAxMTcwNj..._map_2w_big.jpg



a na tym zdjęciu skąd dokonałeś obserwacji ?



http://pu.i.wp.pl/k,MjM0ODEwODMsNTAxMTcwNj...fo_1_C5_big.jpg



ps.

Ponieważ twój rysunek jakoś sie nie wgrał ,prześlij mi na pocztę jako załącznik . wmgu-olsztyn@wp.pl zamieszczę go .Na terenie wielkopolski działa PGU-Poznań ( http://www.pgu.poznan.pl/ ) moze tam ,w ich archiwum jest rejestracja tego zdarzenia .

Po otrzymaniu informacji zdjęcia pozostaną dostepne w postaci linku.
Ostatnio zmieniony śr cze 13, 2012 9:00 am przez arek, łącznie zmieniany 1 raz.
<a href="http://www.wmgu-olsztyn.prv.pl">wmgu-olsztyn.prv.pl</a>
ODPOWIEDZ

Wróć do „RELACJE I HISTORIE CZYTELNIKÓW”