"Zakazana archeologia" - wywiad z M. Cremo

Tajemnice zaginionych cywilizacji i zagadki współczesności. Kontrowersyjne odkrycia, hipotezy i rzeczy, o których milczą podręczniki
Awatar użytkownika
Newsman
Weteran Infranin
Posty: 1379
Rejestracja: śr wrz 09, 2009 10:17 am
Kontakt:

"Zakazana archeologia" - wywiad z M. Cremo

Post autor: Newsman »

ZAKAZANA ARCHEOLOGIA - WYWIAD Z M. CREMO



Ślady ludzi sprzed milionów lat, zakazane odkrycia, dowody na zaawansowaną technikę w starożytności i iluzja darwinizmu – o tym mówi w wywiadzie dla Onetu Michael A. Cremo – amerykański pisarz, w Polsce najlepiej znany z bestsellera „Zakazana archeologia”, w którym zaprezentował dowody na to, że historia człowieka i cywilizacji to nie to samo, czego uczy się w szkołach.



Czytaj całość...



 
ciotka
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: wt cze 26, 2012 6:03 pm
Kontakt:

Re: "Zakazana archeologia" - wywiad z M. Cremo

Post autor: ciotka »

[quote name='Czakrawartin' post='98314' date='26 czerwiec 2012 - 13:26']Zawsze dziwiło mnie, jak na podstawie jednej skamieliny uczeni byli w stanie tworzyć bajeczne teorie, a jedną kością palca uzupełniać drzewo genealogiczne człowieka. Teraz jest tak samo. Dobrym przykładem jest znalezisko z Jaskini Denisowa - na podstawie jednej kości palca, dosłownie kawalątka, powstała hipoteza o nowym gatunku człowieka.[/quote]

Oj, kolego...Hipoteze to mozesz nawet wyssac z palca, a teorie wziac z sufitu - to nic wiecej, nizli NARZEDZIA. Nie 'pracuja' - tworzysz nowe.

Wydawac by sie moglo, ze koszmarnie pozytywistyczne pojmowanie nauki odeszlo w niepamiec gdzies w latach 60-tych ub. wieku, a tu po pol wieku ciagle to samo - oczekiwanie jakiejs PRAWDY naukowej i jedynej Ogolnej Teorii Wszystkiego...

Widzisz, nauka w pelni rozumie co to jest teoria i hipoteza, gorzej z odbiorcami-amatorami, 'uswiadamianymi' przez chyba jeszcze bardziej amatorskich w nauce zurnalistow. Przykladacie do nauki oczekiwania takie, jak do ...RELIGII, a to naprawde nie tak. I nikt z uczonych wam tego nie wmawial, bo tylko paru z zaburzeniami psychicznymi mialo ambicje robienia za cyber-szamana. xD

W chwili obecnej jedynym sprawdzianem teorii nie jest jej 'prawdziwosc', ale 'czy pracuje w empirii', jej praktyczna uzytecznosc. I dlatego uczony swoje teorie porzuca bez zalu, gdy przestaja 'pracowac' i... tworzy nowe, a laik sie dziwi, czemu tak robi (lub wysmiewa uczonego, ze sie skompromitowal), zamiast cos sobie o metodach pracy naukowej poczytac.

Oj, tak, tak, tak! Metodologia nauk sie klania. W Polsce w szczegolnosci. :NotDoneCare:
Saoo
Infrzak
Posty: 38
Rejestracja: ndz cze 24, 2012 11:44 am
Kontakt:

Re: "Zakazana archeologia" - wywiad z M. Cremo

Post autor: Saoo »

ściągnęłam jakiś czas temu z neta, i w sumie ..ciężko mi coś powiedzieć, na ten temat, książka trochę nudno napisana, nie przeczytałam do końca, faktów dużo, owszem, ale trzeba mieć cierpliwość do niej
"Absolutna przestrzeń w swojej własnej istocie, bez związku z czymkolwiek zewnętrznym, pozostaje zawsze podobna i nieporuszona."
Awatar użytkownika
MarcinAdk
Infrańczyk
Posty: 196
Rejestracja: sob paź 22, 2011 11:23 am
Kontakt:

Re: "Zakazana archeologia" - wywiad z M. Cremo

Post autor: MarcinAdk »

[quote name='Sao' post='98344' date='26 czerwiec 2012 - 23:12']ściągnęłam jakiś czas temu z neta, i w sumie ..ciężko mi coś powiedzieć, na ten temat, książka trochę nudno napisana, nie przeczytałam do końca, faktów dużo, owszem, ale trzeba mieć cierpliwość do niej[/quote]

To nie istotne jak książka jest napisana, ważne jaką treść przekazuje.
Per Ardua Ad Astra
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAGADKI HISTORII”