Orby: Co sądzicie o tych zdjęciach?

Zagadka doświadczeń z pogranicza śmierci (NDE), tematy związane z nurtującą odwiecznie ludzi kwestią życia po życiu.
Awatar użytkownika
observator
Infranin
Posty: 272
Rejestracja: śr mar 07, 2012 2:35 pm
Kontakt:

Re: Orby: Co sądzicie o tych zdjęciach?

Post autor: observator »

Znalazłem jedną fotkę na szybko, ale tej właściwej muszę jeszcze poszukać.

http://tinypic.com/r/334rtwj/6
Awatar użytkownika
Przemekkk666
Weteran Infranin
Posty: 1052
Rejestracja: wt maja 03, 2011 4:35 pm
Kontakt:

Re: Orby: Co sądzicie o tych zdjęciach?

Post autor: Przemekkk666 »

[quote name='observator' post='98308' date='26 czerwiec 2012 - 10:36']Rodsy to latające owady naswietlone w odpowiednio długim czasie. Mam zarejestrowane podobne efekty na zdjęciu lecącego stada wron o zmierzchu przy czasie migawki 1/10sek. Wyglądają podobnie, jak patyki z sinusoidalnym zarysem skrzydeł, tyle że z jedną parą skrzydeł ślad ich przelotu wygląda nieco inaczej niż owada czteroskrzydłego.[/quote]



A ja słyszalem o fotkach o bardzo krotkim czasie naswietlania ok 1/1000s gdzie taki rods wychodził pięknie, poszukam jak znajde to zapodam



Z moich doswiadczen wynika (i nie tylko moich :) , ze owady wychodzą na fotkach przy krotkim czasie ekspozycji, od ok 1/400 wzwyz (tzn 1/500, 1/5000) Oczywiscie wszystko zalezy od predkosci lotu owada.

Generalnie im dluzszy czas tym szansa zlapania owada maleje.



To tak jak fotografowanie w InfraRed - tam uzywa się dlugich ekspozycji rzędu ok kilku sekund (zalezy od aparatu) w związku z czym mozliwosc sfotografowania owada jest prawie zadna



Jest conajmniej wątpliwe czy złapalbys takiego rodsa przy czasie dajmy na to 1/10s czy 1/15 , zwłaszcza ze prawdopodobnie są bardzo szybkie



I potwierdzi to kazdy kto choć troche obył sie z fotografią czy to krajobrazową czy typowo nacelowaną na UFO czy wogóle jako taką o ile nie jest się fotografem pracującym jedynie w pomieszczeniach :)
Ostatnio zmieniony wt cze 26, 2012 8:50 pm przez Przemekkk666, łącznie zmieniany 1 raz.
Saoo
Infrzak
Posty: 38
Rejestracja: ndz cze 24, 2012 11:44 am
Kontakt:

Re: Orby: Co sądzicie o tych zdjęciach?

Post autor: Saoo »

Observaror@



hmm..o tym jeszcze nie słyszałam, bo w sumie mało się interesuję tym zagadnieniem, ale jest duże prawdopodobieństwo, że masz rację.

Co do orbów, poszukam zdjęcia, z jakiegoś śluby na którym byłam, i wkleję..ciekawa jestem co o tym sądzicie, pewnie usłyszę, że to fake i takie tam, ale zaryzykuję.
"Absolutna przestrzeń w swojej własnej istocie, bez związku z czymkolwiek zewnętrznym, pozostaje zawsze podobna i nieporuszona."
Saoo
Infrzak
Posty: 38
Rejestracja: ndz cze 24, 2012 11:44 am
Kontakt:

Re: Orby: Co sądzicie o tych zdjęciach?

Post autor: Saoo »

ucięłam ludzi, bo za dużo wymazywania twarzy by było:-)



http://tinypic.com/view.php?pic=i3beki&s=6
"Absolutna przestrzeń w swojej własnej istocie, bez związku z czymkolwiek zewnętrznym, pozostaje zawsze podobna i nieporuszona."
Awatar użytkownika
Arek 1973
Homo Infranius Alfa
Posty: 2940
Rejestracja: śr paź 29, 2008 6:13 am
Kontakt:

Re: Orby: Co sądzicie o tych zdjęciach?

Post autor: Arek 1973 »

"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
 
<a href="https://www.facebook.com/arek.czaja">ht ... k.czaja</a>
Awatar użytkownika
observator
Infranin
Posty: 272
Rejestracja: śr mar 07, 2012 2:35 pm
Kontakt:

Re: Orby: Co sądzicie o tych zdjęciach?

Post autor: observator »

Nie twierdzę że na czasie 1/10 sek. zlapię ślad rodsa, bo częstotoliwosć poruszania skrzydłami pospolitych ptaków i owadów jest diametralnie różna. W każdym razie owady wydaja częstotliwości wyższe, rzędu setek, a nawet tysięcy Hz. i naświetlenie kilku machnięć skrzydłami przy migawce 1/500-1/1000sek. idealnie do nich pasuje.
Ostatnio zmieniony śr cze 27, 2012 7:13 am przez observator, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Zbyszek
Homo Infranius Plus
Posty: 901
Rejestracja: wt cze 01, 2010 6:49 am
Kontakt:

Re: Orby: Co sądzicie o tych zdjęciach?

Post autor: Zbyszek »

tez zrobili mi kiedys fotke, z orbsami

http://cialka.net/wp-content/uploads/2009/05/ORBSY.jpeg

Na drugiej uchwycilem osobiscie , po wielu trudach, istote przynoszaca szczescie))

http://cialka.net/wp-content/uploads/2009/05/ORBSY-2.jpeg
Ostatnio zmieniony śr cze 27, 2012 9:09 am przez Zbyszek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Katarzyna_1
Homo Infranius Alfa
Posty: 1969
Rejestracja: sob lut 06, 2010 4:22 pm
Kontakt:

Re: Orby: Co sądzicie o tych zdjęciach?

Post autor: Katarzyna_1 »

Nie dawniej niż przedwczoraj przeglądałyśmy z siostrą album ze zdjęciami sprzed kilkunastu lat. Zwróciłyśmy uwagę na przepiękne zdjęcia z mojego pobytu w Licheniu.

O Boże jak ja się od tamtego czasu zmieniłam. Ale nie to najważniejsze, orbsy na tych fotkach były wszędzie i w dziwnych miejscach. A co je wywołało? Myślę, że świeżo (bo w miasteczku) zakupiony cyfrowy aparat fotograficzny oraz przepiękna bezchmurna pogoda. To był początek lipca, słońce świeciło innym blaskiem, a spod lip jeszcze intensywniej. :)
"Balbus melius balbi verba cognoscit"
thei_x
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: ndz mar 06, 2016 8:56 am

Re: Orby: Co sądzicie o tych zdjęciach?

Post autor: thei_x »

Witajcie. Znalazłam Wasze forum, gdyż od jakiegoś czasu interesuje mnie zjawisko tzw. orbsów. Mam mieszane uczucia, czy rzeczone orbsy to tylko gra światła w drobince kurzu, czy jakieś bliżej nieokreślone byty. Zdjęć z orbsami nie mam wiele. Kilka jednak budzi mój niepokój ciekawość? Nie umiem tego określić.
Awatar użytkownika
Hybrid
Infranin
Posty: 201
Rejestracja: pt gru 28, 2012 7:37 pm

Re: Orby: Co sądzicie o tych zdjęciach?

Post autor: Hybrid »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="thei_x" data-cid="123326" data-time="1457268290">
Witajcie. Znalazłam Wasze forum, gdyż od jakiegoś czasu interesuje mnie zjawisko tzw. orbsów.
</blockquote>
Bardzo fajnie , jest to profesjonalne Forum .    ... więc witamy ... drzwi otwarte .
 
<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="thei_x" data-cid="123326" data-time="1457268290">
 Mam mieszane uczucia, czy rzeczone orbsy to tylko gra światła w drobince kurzu, czy jakieś bliżej nieokreślone byty. 
</blockquote>
Jak by to była tylko gra świateł , dało by się to wytłumaczyć ... lecz nie jest to gra świateł , ze 100 % zrobionych zdjęć , niestety 10 % nie jesteśmy w stanie wytłumaczyć w racjonalny sposób , bynajmniej fizyka nie potrafi . Jeżeli całym Universum rządzi wszechobecna ''energetyka'' ... to i realne wydaje się , że tzw. ''orbsy'' to zjawisko ''energetyczne'' . Lecz co dalej , jeżeli nie potrafimy zdefiniować magnetyzmu - nie znamy mechaniki jego powstawania - to co dopiero dywagować o ''energetycznych'' orbsach widzianych tylko na kliszach foto . 
Ostatnio zmieniony pn mar 07, 2016 7:31 pm przez Hybrid, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „ŻYCIE PO ŻYCIU &amp; NDE”