Orby: Co sądzicie o tych zdjęciach?

Zagadka doświadczeń z pogranicza śmierci (NDE), tematy związane z nurtującą odwiecznie ludzi kwestią życia po życiu.
Awatar użytkownika
sopmayster
Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: wt lis 13, 2007 6:24 pm
Kontakt:

Orby: Co sądzicie o tych zdjęciach?

Post autor: sopmayster »

Witam !,



Dom w którym zrobione były te zdjęcia należy do mojej Chrzesnej, kiedys należał do jej dziadków , Dziadek za zycia był srogim człowiekiem od jego śmierci ( nie byłem na jego pogrzebie) co przyjde do tego domu czuje bardzo mocno jego obecność jak mnie obserwuje i stara sie z niego wygonic( szczególnie silnie czuje to koło drzwi wejściowych), nawet jak jest ze mną pies boi sie wejść do tego domu pomimo że są schodki (widoczne na zdjęciu), dziś byłem zrobić porządki zrobiłem kilka zdjęć i zobaczcie sami , co to może być ?



[ external image ]



Uploaded with ImageShack.us



[ external image ]



Uploaded with ImageShack.us
Ostatnio zmieniony sob cze 23, 2012 8:49 pm przez sopmayster, łącznie zmieniany 1 raz.
[ external image ]



Do Konca świata pozostało : http://koniecswiata.info/
Saoo
Infrzak
Posty: 38
Rejestracja: ndz cze 24, 2012 11:44 am
Kontakt:

Re: Orby: Co sądzicie o tych zdjęciach?

Post autor: Saoo »

myślę, że charakter dziadka nie ma nic do rzeczy....hmm.. ten z gwiadką bardzo fajny, ale jak dla mnie to nic nadnaturalnego...trochę wilgoci i światła, efekt gotowy - to do pierwszego zdjecia

A co do drugiego to ciupkę brudny obiektyw, pewnie gdybyś go przetarł orbów by nie było :-)
"Absolutna przestrzeń w swojej własnej istocie, bez związku z czymkolwiek zewnętrznym, pozostaje zawsze podobna i nieporuszona."
Awatar użytkownika
sopmayster
Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: wt lis 13, 2007 6:24 pm
Kontakt:

Re: Orby: Co sądzicie o tych zdjęciach?

Post autor: sopmayster »

[quote name='Sao' post='98266' date='24 czerwiec 2012 - 20:47']myślę, że charakter dziadka nie ma nic do rzeczy....hmm.. ten z gwiadką bardzo fajny, ale jak dla mnie to nic nadnaturalnego...trochę wilgoci i światła, efekt gotowy - to do pierwszego zdjecia

A co do drugiego to ciupkę brudny obiektyw, pewnie gdybyś go przetarł orbów by nie było :-)[/quote]



Pierwsze zdjęcie było tylko pokazowe w ciągu kilku sekund było robione następne zdjęcie, obiektyw był czysty na 100% . . .
[ external image ]



Do Konca świata pozostało : http://koniecswiata.info/
Saoo
Infrzak
Posty: 38
Rejestracja: ndz cze 24, 2012 11:44 am
Kontakt:

Re: Orby: Co sądzicie o tych zdjęciach?

Post autor: Saoo »

[quote name='sopmayster' post='98267' date='24 czerwiec 2012 - 21:14']Pierwsze zdjęcie było tylko pokazowe w ciągu kilku sekund było robione następne zdjęcie, obiektyw był czysty na 100% . . .[/quote]



mnie bardziej zastanawia tam miska z czerwoną substancją, mam nadzieje, że krwi tam nie upuszczałeś ... :( , a co do Twojego odczucia, może sumienie Cię gryzie, a może stare domy tak mają, kiedyś spałam u dziadków(nieżyjących wtedy) i w starym piecu spadła cegła..taka była wersja taty ..okropnie to wspominam wrrrr bo jeszcze światło zgasło w tym samym czasie. Na drugi dzień żadnej cegły nie znalazłam, oka wtedy nie zmrużyłam aż do rana ...
Ostatnio zmieniony ndz cze 24, 2012 5:27 pm przez Saoo, łącznie zmieniany 1 raz.
"Absolutna przestrzeń w swojej własnej istocie, bez związku z czymkolwiek zewnętrznym, pozostaje zawsze podobna i nieporuszona."
Awatar użytkownika
arek
Homo Infranius Alfa
Posty: 2146
Rejestracja: śr mar 08, 2006 9:55 am
Kontakt:

Re: Orby: Co sądzicie o tych zdjęciach?

Post autor: arek »

Zdjęcie robiłes pod slońce ,widoczne w oknie nad drzwiami .W garażu masz co najmniej kilka przedmiotów dające "zajączki" .To one spowodowały te blinki na soczewce .

Jeśli chce ci sie pobawić, sam możesz to sprawdzić ,ustaw aparat na statywie i w podobnych okolicznościach przyrody zrób zdjęcia, robiac serie ,kilka zdjęc jednym kliknieciem ,najlepiej "samowyzwalaczem" lub pilotem do aparatu (jeśli coś takiego masz) chodzi o to by aparat stał w tym samym miejscu przez czas robienia zdjęć. Innym czynnikiem jest kurz ,blisko przed obiektywem ,jest podświetlony przed słońce wiec nawet bez błysku będziesz miał "orbsy".A, że zdjęcia robiłeś z błyskiem, to już nie wymaga dalszych wyjaśnień .
Ostatnio zmieniony pn cze 25, 2012 7:43 am przez arek, łącznie zmieniany 1 raz.
<a href="http://www.wmgu-olsztyn.prv.pl">wmgu-olsztyn.prv.pl</a>
Awatar użytkownika
arek
Homo Infranius Alfa
Posty: 2146
Rejestracja: śr mar 08, 2006 9:55 am
Kontakt:

Re: Orby: Co sądzicie o tych zdjęciach?

Post autor: arek »

Zdecydowanie tak , to zjawisko jest znane nie tylko ze współczesnej fotografii cyfrowej .Mozna spotkać się z nim ,również na fotografii analogowej .Wcześniej uważano ,że jest to wadliwe wywołanie błon fotograficznych ,a odpowiedzialne za nie, są bąbelki powietrza utrzymujące sie na kliszach podczas procesu wywoływania . Również spalanie magnezji miało tworzyć orbsy .

I wydawałoby sie ,że wszystko jest wyjaśnione ,tylko że część zdjeć jest zrobiona bez lampy błyskowej ,przy rozproszonym świetle a współczesny, cyfrowy system przetwarzania obrazu eliminuje błędy obróbki .

Istnieje jeden ,dość niekonwencjonalny sposób badania autentyczności tego typu obrazów ,radiestezyjne badanie siły witalnej lub kolorów radiestezyjnych .Ale wymaga ona kilku niezależnych ocen .I ma sens tylko po wykluczeniu blinków ,kurzu,owadów.

Zrobiłem kilkaset zdjęć gdzie zarejestrowałem orbsy ,ale brak mi takich ,gdzie dwa zespolone aparaty robią zdjęcia mogące umieścić w przestrzeni pojedyńczego orba.

Jesli chodzi o rodsy ,to mam w swojej kolekcji jedno zdjęcie które w tym roku zrobił przyjaciel mojej córki ,zdjęcie jest zrobione w okolicach Szklarskiej Poręby i przedstawia wejście do jaskini .Jest dostępne na blogu WMGU wraz z opisem okoliczności powstania zdjęcia.
Ostatnio zmieniony pn cze 25, 2012 4:18 pm przez arek, łącznie zmieniany 1 raz.
<a href="http://www.wmgu-olsztyn.prv.pl">wmgu-olsztyn.prv.pl</a>
Awatar użytkownika
Przemekkk666
Weteran Infranin
Posty: 1052
Rejestracja: wt maja 03, 2011 4:35 pm
Kontakt:

Re: Orby: Co sądzicie o tych zdjęciach?

Post autor: Przemekkk666 »

[quote name='Czakrawartin' post='98289' date='25 czerwiec 2012 - 16:03']Pamiętam, że przed nimi karierę robiły tzw. "rodsy" - pałeczki. Nawet pisano ok. 2000 r., że to jakiś nieznany rodzaj powietrznych stworzeń.[/quote]



O ile orby to w 99% (jesli nie w 100%) zwyly kurz czy drobinki pary wodnej o tyle tzw. rodsy uwazam za bardzo ciekawe i tajemnicze zjawisko.

Często rzeczywiscie mozna chyba je uchwycic w poblizu wejsc do jaskin ale nie tylko, ja nigdy jeszcze nic takiego nie sfotografowalem.

I raczej cięzko to wytłumaczyc czyms konwencjonalnym, szczerze to nie wykluczalbym tutaj opcji, ze są to jakies nieznane nam stworzonka
Awatar użytkownika
observator
Infranin
Posty: 272
Rejestracja: śr mar 07, 2012 2:35 pm
Kontakt:

Re: Orby: Co sądzicie o tych zdjęciach?

Post autor: observator »

Rodsy to latające owady naswietlone w odpowiednio długim czasie. Mam zarejestrowane podobne efekty na zdjęciu lecącego stada wron o zmierzchu przy czasie migawki 1/10sek. Wyglądają podobnie, jak patyki z sinusoidalnym zarysem skrzydeł, tyle że z jedną parą skrzydeł ślad ich przelotu wygląda nieco inaczej niż owada czteroskrzydłego.
Ostatnio zmieniony wt cze 26, 2012 6:56 am przez observator, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
arek
Homo Infranius Alfa
Posty: 2146
Rejestracja: śr mar 08, 2006 9:55 am
Kontakt:

Re: Orby: Co sądzicie o tych zdjęciach?

Post autor: arek »

Pokażesz to zdjęcie ?
<a href="http://www.wmgu-olsztyn.prv.pl">wmgu-olsztyn.prv.pl</a>
Awatar użytkownika
Arek 1973
Homo Infranius Alfa
Posty: 2940
Rejestracja: śr paź 29, 2008 6:13 am
Kontakt:

Re: Orby: Co sądzicie o tych zdjęciach?

Post autor: Arek 1973 »

Rodsy to latające owady naswietlone w odpowiednio długim czasie.
Zgadzam się w 100%, szybciej uchwyci się je w zamierzonym sposobie niż przypadkowo.



Co do zdjęcia autora tematu, myślę że to zwykłe "paprochy", moje najlepsze orby udaje mi się robić podczas deszczu albo mgły, także opady śniegu są dobre. Jednak najbardziej przekonał mnie film gdzie robiono zdjęcia pokoju i nic tam nie było, potem wzięto jakąś starą zakurzoną szmatę i wytrzepano porządnie przed obiektywem jednocześnie robiąc zdjęcia, .......aż się zaroiło od tych "duszyczek" xD

Wilgoć czy kurz w powietrzu są przyczyną właśnie takich anomalii
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
 
<a href="https://www.facebook.com/arek.czaja">ht ... k.czaja</a>
ODPOWIEDZ

Wróć do „ŻYCIE PO ŻYCIU &amp; NDE”